Propecia - Έλλειψη

Serifis

Active Member
Χαιρετώ την κοινότητα μετά από αρκετό καιρό.

Λαμβάνω propecia εδώ και μερικά χρόνια και έχω παρατηρήσει πως τον τελευταίο χρόνο υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με ελλείψεις σε αποθήκες. Είχα βρει ένα φαρμακείο όπου είχε διαθεσιμότητα αλλά και αυτό στερεύει σιγά σιγά... Γενικώς, υπάρχει κάποιο μέλος που μπορεί να έχει κάποιο info για το φάρμακο; Το σταματάει η εταιρεία; Θα μου πείτε γιατί δεν αλλάζεις το brand αλλά θα σας πω πως επειδή ξεκίνησα με αυτό και δουλεύει & δεν έχω sides, δεν θέλω να πειραματίζομαι με άλλης ποιότητας φιναστερίδη. Εάν τελικά μερικοί είχατε ξεκινήσει με propecia, το αλλάξατε στην συνέχεια με κάτι άλλο σε φιναστερίδη;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΛΕΣ

Active Member
Χαιρετώ την κοινότητα μετά από αρκετό καιρό.

Λαμβάνω propecia εδώ και μερικά χρόνια και έχω παρατηρήσει πως τον τελευταίο χρόνο υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με ελλείψεις σε αποθήκες. Είχα βρει ένα φαρμακείο όπου είχε διαθεσιμότητα αλλά και αυτό στερεύει σιγά σιγά... Γενικώς, υπάρχει κάποιο μέλος που μπορεί να έχει κάποιο info για το φάρμακο; Το σταματάει η εταιρεία; Θα μου πείτε γιατί δεν αλλάζεις το brand αλλά θα σας πω πως επειδή ξεκίνησα με αυτό και δουλεύει & δεν έχω sides, δεν θέλω να πειραματίζομαι με άλλης ποιότητας φιναστερίδη. Εάν τελικά μερικοί είχατε ξεκινήσει με propecia, το αλλάξατε στην συνέχεια με κάτι άλλο σε φιναστερίδη;
Είχα το ίδιο θέμα, πήγα σε ένα φαρμακείο και μου είπε ο τύπος ότι μιλάω απευθείας με τη διευθύντρια της βιανεξ και ούτε αυτή ξέρει άρα τα πράγματα είναι περίεργα. Και από τότε πήρα φτιαχτά από προσκαρ.
 

dim d

Well-Known Member
Ειναι σε ελλειψη απο το χειμωνα..ειδικα στην επαρχια...Αθηνα βρισκω αλλα το εχω γυρισει σε καψουλες...εγω στο κεντρο βρισκω κανονικα ακομα παντως..
 

Serifis

Active Member
Είχα το ίδιο θέμα, πήγα σε ένα φαρμακείο και μου είπε ο τύπος ότι μιλάω απευθείας με τη διευθύντρια της βιανεξ και ούτε αυτή ξέρει άρα τα πράγματα είναι περίεργα. Και από τότε πήρα φτιαχτά από προσκαρ.
Αυτό είναι πρόβλημα...
 

dim d

Well-Known Member
εγω δουλευω διπλα στην πανεπιστημιου, ενα φαρμακειο που παω εχει παντα..ισως βεβαια εχει αλλαξει η κατασταση γτ παιρνω κατα βαση τις καψουλες κι καθε 4/5 μερες προπεκια που μου ειχε μεινει
 

Disco

Well-Known Member
εγω δουλευω διπλα στην πανεπιστημιου, ενα φαρμακειο που παω εχει παντα..ισως βεβαια εχει αλλαξει η κατασταση γτ παιρνω κατα βαση τις καψουλες κι καθε 4/5 μερες προπεκια που μου ειχε μεινει
Καλησπέρα.Έχεις δει κάποια διαφορά στην ποιότητα-αποτελεσματικότητα μεταξύ του propecia και φτιαχτών καψουλων?
 

dim d

Well-Known Member
Καλησπέρα, οχι δεν θα το ελεγα παιρνω κανα διμηνο τωρα καθως βγαινει πολυ πιο οικονομικο και εκτος οτι το 41ρι το ηνα ηταν βαρυ,δεν εβρισκα ευκολα πια προπεκια...Προς το παρον δεν εχω δει καποια πτωση αποτελεσματικοτητας...
 

Disco

Well-Known Member
Καλησπέρα, οχι δεν θα το ελεγα παιρνω κανα διμηνο τωρα καθως βγαινει πολυ πιο οικονομικο και εκτος οτι το 41ρι το ηνα ηταν βαρυ,δεν εβρισκα ευκολα πια προπεκια...Προς το παρον δεν εχω δει καποια πτωση αποτελεσματικοτητας...
Μια τελευταία ερώτηση αν ξέρεις.Οι φτιαχτές κάψουλες που παίρνεις είναι από πρώτη ύλη φιναστερίδης ή απο χάπια proscar που τα κάνουν σκόνη'?
 

dim d

Well-Known Member
Μια τελευταία ερώτηση αν ξέρεις.Οι φτιαχτές κάψουλες που παίρνεις είναι από πρώτη ύλη φιναστερίδης ή απο χάπια proscar που τα κάνουν σκόνη'?
Εχω την εντύπωση οτι ειναι απο χημείο κι πρώτη υλη... Οταν πάω για νεες θα το εξακριβώσω
 

Ronaldo

Well-Known Member
Καλησπέρα, οχι δεν θα το ελεγα παιρνω κανα διμηνο τωρα καθως βγαινει πολυ πιο οικονομικο και εκτος οτι το 41ρι το ηνα ηταν βαρυ,δεν εβρισκα ευκολα πια προπεκια...Προς το παρον δεν εχω δει καποια πτωση αποτελεσματικοτητας...
Εγώ έχω την εντύπωση ότι τα γενόσημα δεν έχουν πάντα την ίδια ποιότητα με τα προτότυπα φάρμακα, και πρέπει να ξέρεις τι ποιότητα φιναστερίδης σου βάζει το κάθε φαρμακείο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Δεν το ξερω, κι ο αναστασακης ειχε καποιες υποψιες...δεν το φτιαχνει το φαρμακειο που το παιρνω αλλα χημικο εργαστηριο.
 

ΛΕΣ

Active Member
Να ρωτήσω κάτι άσχετο λίγο μιας και συγκρίνουμε τα διαφορετικά χάπια φιναστεριδης, πιστεύετε υπάρχει διαφορά και στις διαφορετικές μάρκες μινοξιδιλης?
 
Μπλουζα