Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mindtrapper

Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Πάνο έχεις παίξει ποτέ στα Γιάννενα; Είχε γίνει ένα tournament.

Έκανα και εγώ προπονήσεις Kick Boxing πριν μερικά χρόνια αλλά το άφησα λόγω σχολής και έλλειψης χρόνου. Όταν ανέβω Γερμανία για την ειδικότητα θα πάω σε σχολή MMA. Θα βρω λογικά εύκολα σε σχέση με εδώ. Καλό το ΚB αλλά θέλω και grappling και γενικά να είμαι πιο ολοκληρωμένος μαχητής, όχι μόνο όρθιο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

mindtrapper είπε:
Πάνο έχεις παίξει ποτέ στα Γιάννενα; Είχε γίνει ένα turnament.

Έκανα και εγώ προπονήσεις Kick Boxing πριν μερικά χρόνια αλλά το άφησα λόγω σχολής και έλλειψης χρόνου. Όταν ανέβω Γερμανία για την ειδικότητα θα πάω σε σχολή MMA. Θα βρω λογικά εύκολα σε σχέση με εδώ. Καλό το ΚB αλλά θέλω και grappling και γενικά να είμαι πιο ολοκληρωμένος μαχητής, όχι μόνο όρθιο.

Στα γιαννενα οχι...μονο φανταρος ειμουνα..... ;D
αυτη ειναι η διαφορα ρε φιλε....οτι στα MMA(mixed material arts) μαθαινεις τα παντα εισαι ο πιο ολοκληρωμενςο αθλητης.....ορθιος...ξαπλωμενος....μπουνιες κλωτσιες λαβες(σπασιματα χεριων-ποδιων) τα παντα!!!!....ειναι το καθαρο βρωμοξυλο του δρομου....εφαρμοσμενο με δεξιοτεχνια σε ενα αθλημα.....οτι πιο ισχυρο υπραχει....
δεν μπορει ενας πρωταθλητης κικ μποξερ να τα βαλει με εναν πρωταθλητη του MMA....υστερει παρα πολυ....και θα φαει πολυ ξυλο......γι αυτο λεω....ο καθενας στον κλαδο του.....για να απς ΜΜΑ παντος και να παρεις μερος σε αγωνες....πρεπει να εχεις πολυ μεγαλα @@ ;D
γιατι αν δε το λεει η καρδια σου...δεν εχεις καμμια ελπιδα εκει μεσα.....
 

mindtrapper

Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Μπα όχι σε αγώνες δε νομίζω να κατέβω. Πιο πολύ για εμένα θα το κάνω, την προπόνηση και την ένταση που θα έκανε και ένας που θα πήγαινε στο κλουβί αλλά εγώ θα μείνω απέξω :D Δεν είμαι για σπασμένα χέρια κτλ., δε θα μπορώ να χειρουργήσω μετά...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

ναι δεν ειπα να πας εσυ σε κλουβι.....αλλα και στις προπονησεις να φανταστεις.....οταν παιζεται μεσα στην σχολη θα τρωτε πιο πολυ ξυλο απ οτι στα αλλα αθληματα.....εδω στο απλο κικ μποξ και ανοιγουν μυτες στην προπονηση.....φαντασου τι εχει να γινει στην προπονησει ΜΜΑ ;D
Αλλα και παλι εγω γουσταρω πολυ!!!!!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

απορω τοση τρελα που εχετε για αυτο το αθλημα....εγω μονο που βλεπω το ξυλο που πεφτει το θεωρω λιγο ''χαζο''....αλλο να παιζεις ξυλο επειδη τσαντιστηκες με καποιον και αλλο για αγωνες....καλα ρε σεις....ποδοσφαιρο ή μπασκετ δεν εχει παιξει κανεις σας?????γτ συνηθως αυτοι πανε σε κατι kick box κτλπ....

επισης ξερετε καποιον αργυροπουλο?????ειναι ο δασκαλος μουι ται της γειτονιας μου.....κατεβαζε τον ζαμπιδη πολυ παλια.....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

giannis13 είπε:
απορω τοση τρελα που εχετε για αυτο το αθλημα....εγω μονο που βλεπω το ξυλο που πεφτει το θεωρω λιγο ''χαζο''....αλλο να παιζεις ξυλο επειδη τσαντιστηκες με καποιον και αλλο για αγωνες....καλα ρε σεις....ποδοσφαιρο ή μπασκετ δεν εχει παιξει κανεις σας?????γτ συνηθως αυτοι πανε σε κατι kick box κτλπ....

επισης ξερετε καποιον αργυροπουλο?????ειναι ο δασκαλος μουι ται της γειτονιας μου.....κατεβαζε τον ζαμπιδη πολυ παλια.....

γενικα εγω με αθλητισμο ασχολουμε απο μικρο παιδι.....οτι αθλημα θες εχω κανει.....
τεσπα.....στο ποδοσφαιρο ημουνα απλα καλουτσικος.....στο μπασκετ ομως ημουν κορυφη.....
και επειδη επαιζα σε σχετικη ομαδα οταν ημουν εφηβος κ ημουν πολυ πορωμενος με το αθλημα.....γνωριζω πολυ καλα πως ειναι να σε αποθεωνει ο κοσμος οταν κερδιζεις τα ματς η οταν βαζεις κανα τριποντο κτλ κτλ κτλ.....
Αυτα τα συναισθηματα ειναι ασυληπτα και το οσο χρημα και να εχεις δε μπορει να σε κανει να νιωσεις αυτο το πραγμα που νιωθεις εκεινη την ωρα.....
γι αυτο και καταλαβαινω τους αθλητες που θελουν να συνεχιζουν ακομα και σε μεγαλες ηλικιες......ειμαι σιγουρος οτι γι αυτο το κανουν......αυτη η αποθεωση που εχεις απ το κοινο οταν βαλεις ενα γκολ η ενα κρισιμο καλαθι η οταν εισαι μποξερ και κερδισεις ενα κρισιμο ματς κτλ κτλ.....σου δημιουργει ενα συναισθημα που δεν περιγραφεται......
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Panos1982 είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1958.msg36002#msg36002 date=1277552967]
απορω τοση τρελα που εχετε για αυτο το αθλημα....εγω μονο που βλεπω το ξυλο που πεφτει το θεωρω λιγο ''χαζο''....αλλο να παιζεις ξυλο επειδη τσαντιστηκες με καποιον και αλλο για αγωνες....καλα ρε σεις....ποδοσφαιρο ή μπασκετ δεν εχει παιξει κανεις σας?????γτ συνηθως αυτοι πανε σε κατι kick box κτλπ....

επισης ξερετε καποιον αργυροπουλο?????ειναι ο δασκαλος μουι ται της γειτονιας μου.....κατεβαζε τον ζαμπιδη πολυ παλια.....

γενικα εγω με αθλητισμο ασχολουμε απο μικρο παιδι.....οτι αθλημα θες εχω κανει.....
τεσπα.....στο ποδοσφαιρο ημουνα απλα καλουτσικος.....στο μπασκετ ομως ημουν κορυφη.....
και επειδη επαιζα σε σχετικη ομαδα οταν ημουν εφηβος κ ημουν πολυ πορωμενος με το αθλημα.....γνωριζω πολυ καλα πως ειναι να σε αποθεωνει ο κοσμος οταν κερδιζεις τα ματς η οταν βαζεις κανα τριποντο κτλ κτλ κτλ.....
Αυτα τα συναισθηματα ειναι ασυληπτα και το οσο χρημα και να εχεις δε μπορει να σε κανει να νιωσεις αυτο το πραγμα που νιωθεις εκεινη την ωρα.....
γι αυτο και καταλαβαινω τους αθλητες που θελουν να συνεχιζουν ακομα και σε μεγαλες ηλικιες......ειμαι σιγουρος οτι γι αυτο το κανουν......αυτη η αποθεωση που εχεις απ το κοινο οταν βαλεις ενα γκολ η ενα κρισιμο καλαθι η οταν εισαι μποξερ και κερδισεις ενα κρισιμο ματς κτλ κτλ.....σου δημιουργει ενα συναισθημα που δεν περιγραφεται......
[/quote]

ετσι ακριβως ρε πανο....και εγω πραγματικα μετανιωνω που ειτε σταματαγα ειτε εκανα μισες χρονιες γιατι τη μια τσακωνομουν(πιο μικρος,οχι τωρα)μια τα αγγλικα μια τα μαθηματα....και παντα αμφιταλαντευομουν σε ποδοσφαιρο και μπασκετ....ειχα την ''ατυχια''να ειμαι και στα 2 αρκετα καλος....αλλα πιο πολυ μου αρεσε το μπασκετ...για αυτο και κατασταλαξα εκει αλλα και παλι αναγκαστικα να το κοψω....τεσπα...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

κι ενα tribute απο τον πυρρο δημα μιας και μιλαμε για κοντινο αθλημα......
Ο πυρρος με ειχε κανει να κλαψω το 2000 στο συδνει.....
δειτε την κινηση που κανει στο βιντεακι απο κατω στο 0.39 δευτερολεπτο.....
δειχνει τον εαυτο του σαν να λεει εγω ειμαι ο καλυτερος......
τοτε ειχε 2 αποτυχημενες προσπαθειες στο ζετε και ηταν η τριτη και τελευταια και ευτυχως τα σηκωσε το θηριο.....αν δε τα σηκωνε θα εμενε χωρις κιλα και δε θα επερνε καθολου βαθμους.....
ειχαμε τρελαθει απ το αγχος....και οταν τα σηκωσε κ εκανε αυτην την κινηση δακρυσα πραγματικα απ τη χαρα μου.....

Pyrros Dimas-video
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Panos1982 είπε:
κι ενα tribute απο τον πυρρο δημα μιας και μιλαμε για κοντινο αθλημα......
Ο πυρρος με ειχε κανει να κλαψω το 2000 στο συδνει.....
δειτε την κινηση που κανει στο βιντεακι απο κατω στο 0.39 δευτερολεπτο.....
δειχνει τον εαυτο του σαν να λεει εγω ειμαι ο καλυτερος......
τοτε ειχε 2 αποτυχημενες προσπαθειες στο ζετε και ηταν η τριτη και τελευταια και ευτυχως τα σηκωσε το θηριο.....αν δε τα σηκωνε θα εμενε χωρις κιλα και δε θα επερνε καθολου βαθμους.....
ειχαμε τρελαθει απ το αγχος....και οταν τα σηκωσε κ εκανε αυτην την κινηση δακρυσα πραγματικα απ τη χαρα μου.....

Pyrros Dimas-video

σωστος....τεραστιος αθλητης.....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

giannis13 είπε:
σωστος....τεραστιος αθλητης.....

Τεραστιος αθλητης και τεραστια προσωπικοτητα μες τον αγωνα ετσι......μας ξετρελενε ολους με το υφος την συμπεριφορα κ τους πανυγιρισμους που εκανε.....ηταν καταπληκτικος!!!!!
πηρε 3 χρυσα(1992-1996-2000) και ενα χαλκινο (2004)....δυστιχως το 2004 στα 33 του πλεον δε καταφερε να παρει παλι χρυσο....αλλα αποσυρθηκε με το κεφαλι ψηλα!!!!
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Panos1982 είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1958.msg35974#msg35974 date=1277534986]
Με μηχανες και αυτοκίνητα ασχολουμε και εγω εχω τρέλα τα αλλα που γραφεις δεν με αγγίζουν καθολου ;D Καλα αυτο με το αλεξιπτωτο τι σου κόλλησε τωρα; ::)

Αληθεια εαν επιτρέπετε τι μηχανή και αυτοκίνητο εχεις; ;D

εχω το καβασακι που βλεπεις στη φωτο.....ετσι για να παιζω......
κι εχω κι ενα γαματο αυτοκινητο(αδυναμια μου).....ενα celica t-sport και το εχω κανει τουρμπατο...1.6βαρ 400 αλογα.....
δες το......
[/quote]

Τα τουτουνια μας ΟΠΟΤΕ θες τα παμε μια βολτιτσα ;DΑν και σε εχω για πρωινο δεν πειραζει παμε :D :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GK

New Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Δυστυχώς ο Fedor έχασε εχθές, σαν πρωτάρης την πάτησε...
Δεν πειράζει αυτά παθαίνεις όταν αφήνεις σε managerάκους να κουμαντάρουν την αγωνιστική σου κατάσταση και εν τέλει την καριέρα... φάνηκε καθαρά ότι έχασε λόγο "ring/cage rust" όταν κάθεσαι και αγωνίζεσαι τα τελευταία 4 χρόνια, μία φορά τον χρόνο απέναντι σε γελοίους εώς ανύπαρκτους αντιπάλους και έχεις όλους γύρω σου να σου λένε ότι είσαι ο καλύτερος θα έχεις αυτή την κατάληξη, πραγματικά έχασε σαν αρχάριος, χειρότερο πράγμα δεν έχω ξαναδεί, μα με armbar?!
Και ο Fabricio είναι ένας μέτριος Jitsuka (δεν θεωρείται κορυφαίος στα ADCC τουρνουά) ο οποίος ξεκίνησε το brasilian 22 χρονών δλδ πολύ αργά... Τώρα ειδικά που θα αγωνιστεί εναντίον του Overeem θα γελάσει η κοινότητα με το ξύλο που θα φάει...
Κρίμα για τον Fedor, ειδικά τώρα γιατί πριν μια εβδομάδα μιλούσε για απόσυρση από την ενεργό δράση, ότι χειρότερο να αποσυρθεί με τέτοια ήττα... ξεφτίλα.
Βέβαια υπάρχει και η άλλη εκδοχή, ότι τώρα πλέον πληγωμένος (εάν διαθέτει ακόμη αθλητικό εγωισμό) θα υπογράψει επιτέλους στο ***** UFC, να ασχοληθεί σοβαρά, να τους δείρει, να βουλώσει στόματα και να αποσυρθεί...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

GK στο μονο που συμφωνω μαζι σου ειναι οτι σωστα λες οτι ο φεντορ καλο θα ηταν να εδεινε περισσοτερους αγωνες παρα 1-2 καθε χρονο......σε αυτο συμφωνω απολυτα!!!!Ωστοσο οτι γουσταρει ας κανει αυτος κ το τεαμ του κανονιζουν....!!!!
Επισης δεν εχει παιξει με καθολου τυχαιους αθλητες......τα παραλες λιγο...αλλα δε χρειαζετε να σου αλλαξω γνωμη.....ο καθενας πιστευει τα δικα του....!!!
Ο φεντορ ειναι γεννημενος στις 28/9/1976 και ειναι 34 χρονων.......και στα 34 του εκανε την πρωτη του ηττα.....(γιατι αλλη μια που ειχε στο παρελθον...ηταν απο τεχνιτο νοκ-αουτ...η οποια ηταν μουφα) Η πορεια του φεντορ στο ΜΜΑ απλα δεν υπαρχει....εινα ιη καλυτερη ολων των εποχων....και πιστευω οτι δικαιωματικα εχει το ελευθερο να κανει ηττα οντας και 34 χρονων....Αλλωστε ειναι γνωστο της πασης οτι η αποδοση ολων των αθλητων μετα τα 30 αρχιζει και πεφτει....
Οσο για το χθεσινο ματσακι.....ο φεντορ ειναι σκαλες πιο πανω απ τον βραζιλιανο......αυτο το ξερουν και οι πετρες.....Αλλα δε παει να πει οτι οποιος ειναι καλυτερος κερδιζει ΠΑΝΤΑ!!!!!
και ο βαζελος ειχε ριξει με το βαζεχα ενα γκολακι στον αγιαξ στο αμστερνταμ κιολας καποτε που ηταν η πιο φορμαρισμενη ομαδα......τι να λεει???? ηταν καλυτερος ο βαζελος??? οχι....απλα δεν εδωσε την βαρυτητα που πρεπει ο αγιαξ....ηταν κ τυχερος ο βαζελος κ εγινε το 0-1....
οταν ο αγιαξ ηρθε κατω θυμασαι τι εγινε μετα...3 μπαλακια μες την λεοφωρο ρουφηξαμε στο χαλλαρο...αλλα anyway....μην τα μπλεκουμε.....!!!!!
Αν τον βαλεις να παιξει με τον werdum 10 φορες (θα κερδισει τις 9 θα χασει την 1) απλα τωρα ετυχε η μια.......
Τεσπα......οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ.....ΜΑΚΑΡΙ να τον βαλει να παιξει με τον οβεριμ.....
Ειδικα μετα το πεισμα που θα εχει ο φεντορ μετα το χθεσινο.........θα γινει παρτι....!!!!
keep watching......!!!!!

να βαλω και το χθεσινο βιντεακι για οποιον θελει......!!!!!

Fedor vs Werdum full fight
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Panos1982 είπε:
GK στο μονο που συμφωνω μαζι σου ειναι οτι σωστα λες οτι ο φεντορ καλο θα ηταν να εδεινε περισσοτερους αγωνες παρα 1-2 καθε χρονο......σε αυτο συμφωνω απολυτα!!!!Ωστοσο οτι γουσταρει ας κανει αυτος κ το τεαμ του κανονιζουν....!!!!
Επισης δεν εχει παιξει με καθολου τυχαιους αθλητες......τα παραλες λιγο...αλλα δε χρειαζετε να σου αλλαξω γνωμη.....ο καθενας πιστευει τα δικα του....!!!
Ο φεντορ ειναι γεννημενος στις 28/9/1976 και ειναι 34 χρονων.......και στα 34 του εκανε την πρωτη του ηττα.....(γιατι αλλη μια που ειχε στο παρελθον...ηταν απο τεχνιτο νοκ-αουτ...η οποια ηταν μουφα) Η πορεια του φεντορ στο ΜΜΑ απλα δεν υπαρχει....εινα ιη καλυτερη ολων των εποχων....και πιστευω οτι δικαιωματικα εχει το ελευθερο να κανει ηττα οντας και 34 χρονων....Αλλωστε ειναι γνωστο της πασης οτι η αποδοση ολων των αθλητων μετα τα 30 αρχιζει και πεφτει....
Οσο για το χθεσινο ματσακι.....ο φεντορ ειναι σκαλες πιο πανω απ τον βραζιλιανο......αυτο το ξερουν και οι πετρες.....Αλλα δε παει να πει οτι οποιος ειναι καλυτερος κερδιζει ΠΑΝΤΑ!!!!!
και ο βαζελος ειχε ριξει με το βαζεχα ενα γκολακι στον αγιαξ στο αμστερνταμ κιολας καποτε που ηταν η πιο φορμαρισμενη ομαδα......τι να λεει???? ηταν καλυτερος ο βαζελος??? οχι....απλα δεν εδωσε την βαρυτητα που πρεπει ο αγιαξ....ηταν κ τυχερος ο βαζελος κ εγινε το 0-1....
οταν ο αγιαξ ηρθε κατω θυμασαι τι εγινε μετα...3 μπαλακια μες την λεοφωρο ρουφηξαμε στο χαλλαρο...αλλα anyway....μην τα μπλεκουμε.....!!!!!
Αν τον βαλεις να παιξει με τον werdum 10 φορες (θα κερδισει τις 9 θα χασει την 1) απλα τωρα ετυχε η μια.......
Τεσπα......οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ.....ΜΑΚΑΡΙ να τον βαλει να παιξει με τον οβεριμ.....
Ειδικα μετα το πεισμα που θα εχει ο φεντορ μετα το χθεσινο.........θα γινει παρτι....!!!!
keep watching......!!!!!

να βαλω και το χθεσινο βιντεακι για οποιον θελει......!!!!!

Fedor vs Werdum full fight


στο ο.α.κ.α τα φαγαμε τα 3 μπαλακια.... ;D
 

GK

New Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Πάνο, επειδή είσαι και ομοιοπαθής Παναθηναϊκός, ο Fedor τα τελευταία 4 χρόνια έχει αγωνιστεί εναντίον 5 αθλητών οι οποίοι είναι ανέκδοτα στο άθλημα Choi, Sylvia, Arlovski & Rogers, τα παλικάρια αυτά είναι 3ης διαλογής αθλητές.
Συμφωνούμε ότι είναι καλύτερος ο Fedor, αυτό εννοείται αλλά θα πρέπει πάντοτε να το αποδεικνύει μέσα στο ring/cage και κατά την άποψη μου, στο συγκεκριμένο άθλημα κατά 97% κερδίζει πάντοτε αυτός που είναι πιο συγκεντρωμένος, αυτός που έχει πλάνο και αυτός που είναι καλύτερα προετοιμασμένος για τον αγώνα. O Ρώσος δυστυχώς δεν ήταν. Φάνηκε από τους τελευταίους 3 αγώνες του ότι δεν είναι καλά. Τεσπά, θα δούμε τι θα αποφασίσει να κάνει ή καλύτερα τι θα αποφασίσουν οι άλλοι για αυτόν. λολ
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

βασικα ακουσα κατι αλλο οτι συμβαινει αλλα θα στο γραψω αργοτερα......γιατι τωρα παω για καφε :)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

λοιπον ακουσα το εξης σεναριο απο κατι ψαγμενα παλιακαρια και λενε οτι παιζει πολυ......
Ο φεντορ λεει εδω και ενα χρονο οτι θελει να αποσυρθει.......
πριν αποσυρθει ομως ειχε υπογραψει ηδη 2 ακομα αγωνες στο ΜΜΑ.....
ο ενας ηταν με τον wedrum και του εμενε αλλος ενας......
ολοι ξερουμε ομως οπως ειπαν.....οτι ο οβεριμ θα δωσει το επομενο ματς του με τον πρωταθλητη......αρα ο φεντορ θα επρεπε να δωσει τον τελευταιο αγωνα της καριερας του με τον οβεριμ......οποτε σκεφτηκαν οτι επειδη ο οβεριμ αυτην την στιγμη ειναι στο απογειο της καριερας του και σε καθε ματς εμφανιζετε ολο και καλυτερος και βρισκεται στην καλυτερη του φυσικη κατασταση απο ποτε.......και απ την αλλη μερια ο φεντορ ειναι ηδη στα 34 του και αηττητος πρωταθλητης εδω και τοσα χρονια.....αλλα επειδη ο φεντορ δεν ειναι κι αυτος στην καλυτερη του αγωνιστηκη κατασταση λογω ηλικιας......δε ηθελαν να παρουν το ρισκο να δωσει το τελευταιο του ματς με το οβεριμ και σε περιπτωση που εχανε ο φεντορ να ελεγαν οτι ειναι καλυτερος ο οβεριμ κτλ κτλ....οποτε σκεφτηκαν οτι ηταν μια καλη ευκαιρια να αφησει τον wedrum να νικηση προχτες.....ετσι ωστε να γινει αυτος τυπικα ο παγκοσμιος....αφου κερδισε τον τιτλο του φεντορ μετα απο τοσα χρονια.....και ετσι να στειλει αυτον να παλεψει με τον οβεριμ......και στην συνεχεια ο φεντορ θα ζητησει ενα re-match απο τον wedrum και θα τον κερδισει φυσικα ετσι ωστε να αποδηξει οτι πηρε το αιμα του πισω και να αποχωρησει τελικα δικαιωμενος και αποθεωμενος......αυτο πανω κατω ειναι το σεναριο......κ επισης λενε οτι αν δε παιξει με τον wedrum ισως παιξει με τον antonio big foot.........αλλα τεσπα....σε καθε περιπτωση θελει να αποφυγει τον οβεριμ......
Αν ισχυει αυτο ειναι κριμα για τον φεντορ γιατι πραγματικα ειναι αριστος αθλητης και ακομα κι ας ειναι 34 θα επρεπε να παει να παιξει με τον οβεριμ.....παρ ολα αυτα πιστευω οτι και παλι θα κερδιζε......αλλα οπως και να χει....αν τελικα ο φεντορ αποσυρθει και δεν παιξει με τον οβεριμ τοτε σιγουρα ολα αυτα που εγιναν ηταν κομπινα.....και προσωπικα ειμαι δυσαρεστημενος απο εναν τετοιο αθλητη να συμπεριφερθει ετσι......ειναι κριμα.....
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΒΕΡΙΜ......ΤΕΛΟΣ!!!
Αν αποσυρθει και δεν παιξει.......οσο μεγαλος αθλητης και να ειναι.....και οσο λαμπρη καριερα και να εκανε......στα ματια τα δικα μου θα ειναι μια κοτα.......
Γι αυτο σου λεω....ο κροκοπ φιλε ποτε δε τα εκανε αυτα......και με τον οβεριμ επαιξε στα 35 του(και ηταν και τραυματισμενος) και με τον τζουνιορ ντος σαντος στα 36 του......
Γι αυτο λεω οτι με ταυτιζει πολυ αυτος ο τυπος.....γιατι εχει ψυχη και δεν ειναι κοτα ακομα κι οταν οι πιθανοτητες ειναι εναντιον του.......
 

GK

New Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Panos1982 είπε:
λοιπον ακουσα το εξης σεναριο απο κατι ψαγμενα παλιακαρια και λενε οτι παιζει πολυ......
Ο φεντορ λεει εδω και ενα χρονο οτι θελει να αποσυρθει.......
πριν αποσυρθει ομως ειχε υπογραψει ηδη 2 ακομα αγωνες στο ΜΜΑ.....
ο ενας ηταν με τον wedrum και του εμενε αλλος ενας......
ολοι ξερουμε ομως οπως ειπαν.....οτι ο οβεριμ θα δωσει το επομενο ματς του με τον πρωταθλητη......αρα ο φεντορ θα επρεπε να δωσει τον τελευταιο αγωνα της καριερας του με τον οβεριμ......οποτε σκεφτηκαν οτι επειδη ο οβεριμ αυτην την στιγμη ειναι στο απογειο της καριερας του και σε καθε ματς εμφανιζετε ολο και καλυτερος και βρισκεται στην καλυτερη του φυσικη κατασταση απο ποτε.......και απ την αλλη μερια ο φεντορ ειναι ηδη στα 34 του και αηττητος πρωταθλητης εδω και τοσα χρονια.....αλλα επειδη ο φεντορ δεν ειναι κι αυτος στην καλυτερη του αγωνιστηκη κατασταση λογω ηλικιας......δε ηθελαν να παρουν το ρισκο να δωσει το τελευταιο του ματς με το οβεριμ και σε περιπτωση που εχανε ο φεντορ να ελεγαν οτι ειναι καλυτερος ο οβεριμ κτλ κτλ....οποτε σκεφτηκαν οτι ηταν μια καλη ευκαιρια να αφησει τον wedrum να νικηση προχτες.....ετσι ωστε να γινει αυτος τυπικα ο παγκοσμιος....αφου κερδισε τον τιτλο του φεντορ μετα απο τοσα χρονια.....και ετσι να στειλει αυτον να παλεψει με τον οβεριμ......και στην συνεχεια ο φεντορ θα ζητησει ενα re-match απο τον wedrum και θα τον κερδισει φυσικα ετσι ωστε να αποδηξει οτι πηρε το αιμα του πισω και να αποχωρησει τελικα δικαιωμενος και αποθεωμενος......αυτο πανω κατω ειναι το σεναριο......κ επισης λενε οτι αν δε παιξει με τον wedrum ισως παιξει με τον antonio big foot.........αλλα τεσπα....σε καθε περιπτωση θελει να αποφυγει τον οβεριμ......
Αν ισχυει αυτο ειναι κριμα για τον φεντορ γιατι πραγματικα ειναι αριστος αθλητης και ακομα κι ας ειναι 34 θα επρεπε να παει να παιξει με τον οβεριμ.....παρ ολα αυτα πιστευω οτι και παλι θα κερδιζε......αλλα οπως και να χει....αν τελικα ο φεντορ αποσυρθει και δεν παιξει με τον οβεριμ τοτε σιγουρα ολα αυτα που εγιναν ηταν κομπινα.....και προσωπικα ειμαι δυσαρεστημενος απο εναν τετοιο αθλητη να συμπεριφερθει ετσι......ειναι κριμα.....
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΒΕΡΙΜ......ΤΕΛΟΣ!!!
Αν αποσυρθει και δεν παιξει.......οσο μεγαλος αθλητης και να ειναι.....και οσο λαμπρη καριερα και να εκανε......στα ματια τα δικα μου θα ειναι μια κοτα.......
Γι αυτο σου λεω....ο κροκοπ φιλε ποτε δε τα εκανε αυτα......και με τον οβεριμ επαιξε στα 35 του(και ηταν και τραυματισμενος) και με τον τζουνιορ ντος Σ*ντος στα 36 του......
Γι αυτο λεω οτι με ταυτιζει πολυ αυτος ο τυπος.....γιατι εχει ψυχη και δεν ειναι κοτα ακομα κι οταν οι πιθανοτητες ειναι εναντιον του.......

Καλημέρα, το ξέρω αυτό το σενάριο, πάντως αυτοί που σου το είπαν 1000% είναι σε ξένα forum, το ξέρω επειδή είμαι και εγώ και ακούστηκε στον αέρα αυτο το σενάριο, φένεται επειδή όλοι είπαν ότι θα κλείσει την καριέρα του εναντίον του Big Foot.
Πιθανό είναι, αλλά θα σου πω εγώ την άποψη μου που είμαι περισότερο ψαγμένος & είμαι χρόνια στο κουρμπέτι :D, εάν έκατσε και έχασε δεν είναι αυτός ο λόγος που σου είπαν, γιατί και στους 2 τελευταίους του αγώνες εναντίον AA & Rogers ήταν χάλια και ούτε πιστέυω ότι φοβήθηκε τον Alistair ο Fedor, σε αυτό το επίπεδο οι αθλητές δεν φοβούνται και ειδικά ένας αθλητής με το ειδικό βάρος του Fedor.
Επίσης το σενάριο που σου παρουσίασαν, έχει να κάνει δλδ με το ότι ο Fedor ενδιαφερόταν για την υστεροφημία του & για την κληρονομιά του να το πω απλά, όμως με το να χάνεις από τον werdum δεν σώνεις την υστεροφημία σου ενώ εάν χάνεις από τον καλύτερο που υπάρχει την δεδομένη στιγμή (Overeem) τότε λες έχασες από τον καλύτερο και όχι από έναν καλό αθλητή.
Ο Fedor με τις ενέργειες του όμως τα 4 τελευταία χρόνια, δείχνει ότι ΔΕΝ ενδιαφέρεται για την υστεροφημία του παρα μόνο για τα χρήματα, επίσης ισχύει ότι έχει έναν άλλο αγώνα και λήγει το συμβόλαιο του ΑΛΛΑ δεν σου είπαν ή ξέχασαν να σου πουν ότι τους τελευταίους 2 μήνες έχει μπει σε διαπραγματέυσεις να εισχωρήσει είτε στο UFC είτε να κάνει αναπροσαρμογή με το Strikeforce, επίσης το γεγονός ότι έχασε και ακόμα ο Dana δεν έχει βγάλει τα πικρόχολα του σχόλια ίσως είναι ενδεικτικό της κατάστασης ότι κάτι ψήνεται με το UFC, ίσως ήταν προτιμότερο π.χ να υπογράψει με το UFC χωρίς να έχει χάσει από τον Overeem γιατί άμεσα θα έχανε το διαπραγματευτικό του ατού ότι είναι ακόμη ο καλύτερος. Επίσης τώρα όντας ηττημένος ένα επικείμενο rematch με τον Fabricio θα έχει μεγάλη αναμονή έχοντας παράλληλα στο βάθος τον Alistair, οπότε σε περίπτωση που μπει σε νέες διαπραγματέυσεις με το SF θα τους πει κοιτάξτε να δείτε τι έχω να προσφέρω από άποψη ζήτησης (γιατί από άποψη προσφοράς δεν τίθεται θέμα), ενώ εάν νικούσε Fabricio & Alistair, θα έληγε και το συμβόλαιο του καταρχάς ενώ έχοντας νικήσει το ανταγωνισμό του θα αναγκάζονταν οι ιθύνοντες του SF να του βρούν και νέους ανταγωνιστές, δλδ 1 παχυλο συμβόλαιου του Ρωσου + αλλους αθλητές με αποτέλεσμα να μην γινόταν τίποτε από τα δύο. Τώρα απλά 8α του ανανεώσουν και θα του δώσουν ότι θέλει έχοντας δυο πολυανεμενόμενους αγώνες.
Είναι πολύπλοκα τα πράγματα και επαναλαμβάνω ότι δεν τον νοιάζει να αποσυρθεί ως ο καλύτερος, εάν τον ένοιαζε θα είχε υπογράψει χρόνια τώρα στο ufc και θα προσπαθούσε να αντιμετωπίσει τους καλύτερους (θεωρητικά τουλάχιστον). Επίσης το ότι λέει ότι θα αποσυρθεί για εμένα προσωπικά είναι παραμύθι, απλά το λέει για να εκβιάσει καταστάσεις, δεν γίνεται ένα μήνα πριν να διαπραγματέυεται και τώρα να λέει ότι θα αποσυρθεί ;)

Και εννοείται ότι ο Crocop δεν είναι κότα, αυτοί οι άνθρωποι δεν είναι κότες, ότι τους λένε κάνουν, όποιον και να τους βάλουν θα αγωνιστούν. Ότι είναι λίγο κρινιάρης είναι, μία λέει ότι θα πάει για ψάρεμα μία λέει οτι θα συνεχίσει, θέλει λίγο τους προβολείς απάνω του αλλά τον αγαπάμε όπως και να έχει, δεν υπάρχει άνθρωπος που δεν το συμπαθεί γιατί στην ουσία ζήσαμε τα χρυσά χρόνια του mma επί pride με αυτόν τον Fedor, τον Nog, τον Silva, τον Sakuraba, τον Rampage κτλ οι περισότεροι εάν όχι όλοι τους "αγαπάμε" αυτούς τους αθλητές, οι μόνοι που δεν τους εκτιμούν είναι κάτι αμερικανάκια, βλαχαδερά που πάνε στο UFC γιουχάρουν με μπύρες και hot dog στο χέρι, άτομα που έχουν μεγαλώσει με τον Texas Ranger του Chuck Norris lol
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pride UFC K1 (Best Of Mirko Crocop)

Εχεις δικιο gk....παιζουν πολλα ρε φιλε....και ειναι μεγαλο μπερδεμα......αλλα λεει ο ενας ......αλλα λεει ο αλλος......αλλα συμβαινουν στην πραγματικοτητα.......της τρελης γινεται......παντος σιγουρα δεν εινα ιολα καθαρα οπως θελουμε να πιστευουμε.....και ακομα κι εκει υπαρχουν σκοπιμοτητες......και στεναχωριεμαι γι αυτο......θα πρεπε τουλαχιστον σε αυτο το αθλημα να ειναι ολοι "αντρες" και οχι να κανουν αυτα τα τσιρκα......τεσπα....θα δουμε την συνεχεια επι της οθονης....ελπιζω να ειναι οπως τα λες και να μπει ο φεντορ στο ufc και να γινει πανικος.....μακαρι να τον κανουν ετσι.....!!!!

Βρηκα αυτην στο μαι ται που σου ειχα πει......ειναι η φανη πελουμπη.....και η αδερφη της.....
εγω με την φανη ειχα παιξει.....πηρε το παγκοσμιο παλι φετος......
φιλε απλα ειναι θανατος η κοπελα.....αν βρω θα βαλω κανα βιντεακι της......
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα