Physio40, fue, παπανικολάου, 2.436 grafts, 27/9/2013

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Καλημέρα παιδιά.. έχω μειώσει την μινοξυδίλη σε 1 φορά την μέρα όπως μου είχε συστήσει ο γιατρός αλλά πάλι μου κάνει ερεθισμό. Σκέφτομαι να παραγγείλω αφρό.

Προς το παρόν συνεχίζω και τα ξυρίζω. Με ενοχλεί όμως αυτος ο ερεθισμός γιατί φαίνεται αρκετά. Εχετε καμια άλλη συμβουλή?
 

Συνημμένα

  • 1528708_492131347567378_1521591011_n.jpg
    1528708_492131347567378_1521591011_n.jpg
    65.4 KB · Προβολές: 958

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Φίλε physio, δυστυχώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Όχι με τον ερεθισμό, ευτυχώς σε μένα δεν έχει συμβεί αυτό, αλλά με την ξηροδερμία που σου προκαλεί η χρήση της μινόξ. Με τον νέο χρόνο θα πάω και εγώ σε αφρό...
Πάντως, θα σου έλεγα να κάνεις την καρδιά σου πέτρα, και να συνεχίσεις με 2 ψεκασμούς την μέρα, μέχρι να πάρεις τον αφρό τουλάχιστον.
 

no_hair

New Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Μηπως να τα αφησεις να μακρυνουν λιγο να μην φαινεται κιολας. Αλλα ναι δοκιμασε αφρο. Μη την σταματησεις τελειως.
 

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Θα προσπαθήσω Gio. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Εχω συνηθισει τοσα χρονια το λουκ μου με το κοντο. Δεν ειναι ασχημη η ιδεα σου. Μπορει να το εφαρμοσω οταν εχω περισσοτερη εξελιξη. :)
 

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Πηγα φαρμακειο και πηρα minoxidil foam 5% και Aveeno baby με κολοειδες βρωμης σαμπουαν.
Θα δοκιμασω και θα σας πω αν υπαρχει διαφορα.
 

hater_of_baldness

Active Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Ωραίος Physio! Good luck! Η δότρι πίσω πώς είναι όταν έχεις ξυρισμένο το κεφάλι σου; Μπορούμε να δούμε μια φώτο; :)
 

geeorgee

Active Member
Physio με ποια σκαλα τα ξυριζεις ;Σαυτο το μεγεθος φαινονται καθολου τα σημαδια πισω στη δοτρια η καπως περιεργα τα μεταμοσχευμενα σε σχεση με τα φυσικα μαλλια;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Τα ξυρίζω πρώτη σκάλα. Στον καθρέφτη που κοιτιέμαι και γενικά στην καθημερινότητα δεν φαίνεται τίποτα και κανείς δεν μου έχει πει κάτι για σημάδια κλπ, στην φωτογραφία ωστόσο που τράβηξα εχω την εντυπωση ότι φαίνεται μια μικρή αραίωση. Ίσως γιατί η φωτογραφία είναι μια στατική εικόνα και κολλάω ξέροντας που είναι τι.
Όχι δεν φαίνεται καμιά διαφορά των μμ σε σχέση με τα φυσικά, αν φαινόταν δεν θα τα ξύριζα.
 

Physio40

Member
Παιδιά καλησπέρα. Ο αφρός έκανε πολύ καλή δουλειά τον συστήνω σε όποιον έχει πρόβλημα με την ερυθρότητα από μινοξιδίλη. Ακόμη δεν τολμώ να μακρύνω το μαλλί μου αλλά κάποια στιγμή θα το κάνω.
 

Συνημμένα

  • φωτογραφία.JPG
    φωτογραφία.JPG
    115.3 KB · Προβολές: 926

Physio40

Member
Παίδες ερεθισμός 0 πια από την μινοξιδίλη. Περιμένω υπομονετικά..είδομεν.
 

Συνημμένα

  • φωτογραφία (2).JPG
    φωτογραφία (2).JPG
    2.7 MB · Προβολές: 714

kamounias

Member
Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Φίλε να σε ρωτήσω ποσο κόστισε κ αν γίνεται με δώσεις;;; Καλα αποτελέσματα να εχεις !!!!
 

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

5.000 ευρώ έδωσα ντούκου. Κάνουν δόσεις αλλά πρέπει να έχεις πιστωτική από όσο ξέρω.
Ευχαριστώ kamounias.
 

Physio40

Member
1927182_527231277390718_126444590_n_zps355a0a96.jpg


Παιδιά πως με βλέπετε μέχρι στιγμής; Μίλησε με τον κ. Στάθη από το τηλέφωνο. Δεν έχω χρόνο να περάσω από την κλινική αλλά είπαμε να κάνουμε και την κορυφή τον Νοέμβριο.
 
Μπλουζα