Petros1980 FUE 1.633grafts, 27-05-2022

petros1980

New Member
Χαιρετώ την ομάδα και ανοίγω εδώ καινούργιο νήμα για να παρουσιάσω την μεταμόσχευσή μου στη Seneca η οποία έγινε Παρασκευή. Να θυμίσω ότι έψαχνα καιρό να δω τι θα κάνω, πήγα σε αρκετές κλινικές και αρκετούς γιατρούς και διάλεξα τελικά τη Seneca λόγω εντυπώσεων, σωστών μετρήσεων κατά την επίσκεψή μου, ενδελεχή κουβέντα με τον γιατρό Γ. Γούναρη και βεβαίως λόγω κόστους, το οποίο έπεσε στα 1.800 ευρώ λόγω και του ότι θα παρουσιάσω την περίπτωσή μου στο φόρουμ. Έχουμε και λέμε λοιπόν: ξεκινήσαμε πρωί γύρω στις 9 με κούρεμα «πεζοναυτικό» και τελειώσαμε μεσημέρι γύρω στις 3 και κάτι με μπαντάρισμα και φωτογράφιση, στο ενδιάμεσο έγινε ένα διάλειμμα με γευστικό σάντουιτς. Ο γιατρός έβγαλε κα ξαναέβαλε 1.633 μοσχεύματα με κατανομή νομίζω κοντά στο 60 μπροστά και 40% πίσω. Η διαδικασία πήγε πολύ καλά, δεν πόνεσα καθόλου και άρα τζάμπα οι φόβοι μου… ένοιωσα μόνο λίγο άβολα όταν ήμουν πολύ ώρα μπρούμυτα, κατά τα άλλα η διαδικασία είχε αρκετή κουβέντα και δεν το κρύβω ότι αποκοιμήθηκα και κάνα μισάωρο (ελπίζω να μην ροχάλισα και έγινα ρεζίλι). Αναρτώ φωτογραφίες που μου έδωσαν από την κλινική και σταδιακά θα αναρτώ και δικές μου. Μέχρι στιγμής δύο μέρες μετά όλα καλά, δεν πονάω και απλά είμαι λίγο αγχωμένος μην ακουμπήσω τα μοσχεύματα σε μαξιλάρι κλπ. Ψεκάζω συχνά το διάλυμα που μου έδωσαν και γενικά ακολουθώ τις οδηγίες κατά γράμμα….
 

Συνημμένα

  • IMG-1f6e46e336c38f658fc7f7cd4040c5bb-V.jpg
    IMG-1f6e46e336c38f658fc7f7cd4040c5bb-V.jpg
    52.8 KB · Προβολές: 644
  • IMG-cfdfb6349b7079c61325b1cb266ddd43-V.jpg
    IMG-cfdfb6349b7079c61325b1cb266ddd43-V.jpg
    50.6 KB · Προβολές: 602
  • IMG-607897eec3b02dd06eca1ea31e294573-V.jpg
    IMG-607897eec3b02dd06eca1ea31e294573-V.jpg
    12.7 KB · Προβολές: 618

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φίλε. Δικη σου επιλογή ήταν να κανεις ακούρευτη συνέδρια ; Βάλε και καμία φωτο με στεγνά μαλλιά να φαίνεται το πρόβλημα σου.
 

montecristo

Well-Known Member
Καλή φύτρωση. Το κόστος 1800 ευρώ όντως είναι πολύ καλή τιμή. Εύχομαι να δικαιωθείς και με το τελικό αποτέλεσμα σου.. Σε ποιες άλλες κλινικές ρώτησες πριν καταλήξεις στη Seneca ;
 

Bigk

Well-Known Member
Καλησπέρα και εύχομαι καλά αποτελέσματα. Μια ερώτηση όπως είπε και ο φίλος γιατί όχι κουρεμένος?? Μόνο πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει αυτο το κούρεμα. Επίσης ποιος σε χτενισε μετά την τοποθέτηση των grafts??? Υποτίθεται πως δεν πρέπει να ακουμπήσει τίποτα το κεφάλι σου για κάποιες ώρες... sorry αν σε ανησύχησα μπορεί να λέω χαζομάρες...
 

witcher

Well-Known Member
Καλή φώτρωση να έχεις. Αν μπορείς ανέβασε και άλλες φωτογραφίες, να φαίνεται και η hairline ..
 

petros1980

New Member
Χαιρετώ την ομάδα. Εγώ επέλεξα να κάνω ακούρευτο πάνω, γιατί δεν ήθελα να φαίνεται κάτι και όντως 8 μέρες μετά δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα. Είναι λίγο περίεργο που είναι σχεδόν ξυρισμένο στο πλάι και πίσω αλλά μου το έσβησαν καλά προς τα πάνω και δεν φαίνεται άσχημο. Σίγουρα είναι πολύ καλύτερο απ’ ‘ότι να εμφανιζόμουν εντελώς ξυρισμένος στη δουλειά. Παρακάτω λοιπόν φωτογραφίες 8 μέρες μετά. Έχω καθαρίσει πλήρως και προχωρώ ανυπομονώντας για το πως θα πάει.
 

Συνημμένα

  • 3low.jpg
    3low.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 533
  • 2low.jpg
    2low.jpg
    838 KB · Προβολές: 529
  • 1low.jpg
    1low.jpg
    374 KB · Προβολές: 546

Chris34

Active Member
Καλή φυτρωση φίλε. Φωτογραφία από τη δοτρια μετά τη λήψη των μοσχευμάτων έχεις;
Πολύ μαλλί και δεν φαίνεται καλά που έγινε η τοποθέτηση.
 

Bigk

Well-Known Member
Φίλε μου μια χαρά είναι η δοτρια, απλά μια απορία.... κατακαλοκαιρο είσαι με πουκάμισο και πουλόβερ?? Σίγουρα είσαι Ελλάδα ή Αυστραλία? Δεν θέλω να το παίζω ντετέκτιβ....
 

montecristo

Well-Known Member
Χαιρετώ την ομάδα. Εγώ επέλεξα να κάνω ακούρευτο πάνω, γιατί δεν ήθελα να φαίνεται κάτι και όντως 8 μέρες μετά δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα. Είναι λίγο περίεργο που είναι σχεδόν ξυρισμένο στο πλάι και πίσω αλλά μου το έσβησαν καλά προς τα πάνω και δεν φαίνεται άσχημο. Σίγουρα είναι πολύ καλύτερο απ’ ‘ότι να εμφανιζόμουν εντελώς ξυρισμένος στη δουλειά. Παρακάτω λοιπόν φωτογραφίες 8 μέρες μετά. Έχω καθαρίσει πλήρως και προχωρώ ανυπομονώντας για το πως θα πάει.
η δότρια δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DoctorWho

Well-Known Member
Φίλε μου μια χαρά είναι η δοτρια, απλά μια απορία.... κατακαλοκαιρο είσαι με πουκάμισο και πουλόβερ?? Σίγουρα είσαι Ελλάδα ή Αυστραλία? Δεν θέλω να το παίζω ντετέκτιβ....
Ναι αν γίνεται βάλε μια φωτογραφία να φαίνεται ότι είναι τωρινές οι φωτογραφίες. Μια φωτό με την ξυρισμένη δοτρια κάνοντας το σήμα της νίκης με τα δάχτυλα ή κάτι τέτοιο.
 

Chris34

Active Member
Φίλε μου μια χαρά είναι η δοτρια, απλά μια απορία.... κατακαλοκαιρο είσαι με πουκάμισο και πουλόβερ?? Σίγουρα είσαι Ελλάδα ή Αυστραλία? Δεν θέλω να το παίζω ντετέκτιβ....

Μπράβο παρατηρητικότητα... Όντως πουκάμισο και από πάνω μάλλινο με επένδυση δύσκολο για τέλος μαϊου.
 

petros1980

New Member
20 κάτι μέρες μετά, στην περιοχή μου σήμερα το πρωί στις 8 είχε 18 βαθμούς ωστόσο τράβηξα φωτογραφία προχθές το μεσημεράκι με κοντομάνικο και με πειστήριο την επικαιρότητα και τον μακαρίτη Γιώργο Τράνγκα (χαχαχαχα). Η δότρια είναι κάπως έτσι και η λήπτρια κάπως έτσι… Από τη λήπτρια και ειδικά πίσω στην κορυφή έχουν αρχίσει και φεύγουν οι μεταμοσχευμένες τρίχες σωρηδόν και παρότι ξέρω πως είναι φυσιολογικό, έχω ξενερώσει αφάνταστα…. Θα ακολουθήσουν και άλλες φωτογραφίες σύντομα (όχι μόνο γιατί το θέλω, αλλά γιατί έχω «δεσμευτεί» προσωπικά απέναντι στους ανθρώπους της Seneca που μου φέρθηκαν άψογα, να παρουσιάσω τη μεταμόσχευσή μου στο φόρουμ).
 

Συνημμένα

  • IMG-93eadb80ec1d2645f0aa421d7265b280-V.jpg
    IMG-93eadb80ec1d2645f0aa421d7265b280-V.jpg
    226.4 KB · Προβολές: 458
  • IMG-0e2025daaf513ec8fa7012a2b747205f-V.jpg
    IMG-0e2025daaf513ec8fa7012a2b747205f-V.jpg
    239.4 KB · Προβολές: 430
  • IMG-e62689e3ba7adffca03b715103b656cf-V.jpg
    IMG-e62689e3ba7adffca03b715103b656cf-V.jpg
    219.9 KB · Προβολές: 486

Disco

Well-Known Member
20 κάτι μέρες μετά, στην περιοχή μου σήμερα το πρωί στις 8 είχε 18 βαθμούς ωστόσο τράβηξα φωτογραφία προχθές το μεσημεράκι με κοντομάνικο και με πειστήριο την επικαιρότητα και τον μακαρίτη Γιώργο Τράνγκα (χαχαχαχα). Η δότρια είναι κάπως έτσι και η λήπτρια κάπως έτσι… Από τη λήπτρια και ειδικά πίσω στην κορυφή έχουν αρχίσει και φεύγουν οι μεταμοσχευμένες τρίχες σωρηδόν και παρότι ξέρω πως είναι φυσιολογικό, έχω ξενερώσει αφάνταστα…. Θα ακολουθήσουν και άλλες φωτογραφίες σύντομα (όχι μόνο γιατί το θέλω, αλλά γιατί έχω «δεσμευτεί» προσωπικά απέναντι στους ανθρώπους της Seneca που μου φέρθηκαν άψογα, να παρουσιάσω τη μεταμόσχευσή μου στο φόρουμ).
Καλή φύτρωση φίλε. Κράτα μας ενήμερους με την εξέλιξή σου...
 

petros1980

New Member
Συμφορουμήτες!!! 5 μήνες ακριβώς και επιτέλους τα πράγματα πάνε κατ’ ευχή. Η αλλαγή μεγάλη και ακόμα πιάνω τριχούλες που βγαίνουν και μεγαλώνουν!!!

Και εκεί που χαιρόμουν σαν μικρό παιδί πήγα μετά από 4 χρόνια κουρέα (είχα άρνηση να πάω από τότε που αραίωσα και έκανα αλχημείες με δική μου ξυριστική μηχανή) και τί μου είπε: «να σου τ’ αφήσω πολύ λίγο πιο μακριά πάνω γιατί έχεις αρχίσει και αραιώνεις;»

Χαχαχαα άντε να του εξηγήσω τώρα. Το φοβερό είναι ότι δεν κατάλαβε τίποτα απολύτως.

Ελπίζω σε κάνα δυό μήνες να ξαναπάω στον κουρέα και να μου πει: «θα στα πάρω όλα ομοιόμορφά» χαχαχχα Πέρα από την πλάκα είμαι πολύ χαρούμενος. Ήδη η αλλαγή είναι μεγάλη και ευελπιστώ σε ακόμα μεγαλύτερη το επόμενο διάστημα.

Φώτο προχθεσινές παρακάτω για σχολιασμό. Προσοχή τί θα μου πείτε γιατί η ψυχολογία μου είναι λίγο γιο-γιο μετά τον κουρέα….
 

Συνημμένα

  • aristera - Copy.jpg
    aristera - Copy.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 382
  • comp mprost.jpg
    comp mprost.jpg
    332.8 KB · Προβολές: 369
  • deksia - Copy.jpg
    deksia - Copy.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 340
  • piso - Copy.jpg
    piso - Copy.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 327
  • plai sigrisi.jpg
    plai sigrisi.jpg
    179.4 KB · Προβολές: 302
  • up - Copy.jpg
    up - Copy.jpg
    2 MB · Προβολές: 390

montecristo

Well-Known Member
Γενικά καλά φαίνεται να πηγαίνει. Αν μπορείς κάνε και ένα διαφορετικό χτένισμα προς τα πίσω να φανεί η hairline.
 
Μπλουζα