P70, fue, 2021 grafts, 13/7/2016

athenian

Well-Known Member
Τα μοσχευματα επιασαν μεγαλο ποσοστο φυτρωσης αλλα το doll effect ειναι σχετικά εντονο,χρειαζεται πυκνωση η hair line.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια χαρά είσαι και έτσι με αυτήν την hairline άπλα θα μπορούσε να γίνει και καλύτερη.
 
  • Like
Reactions: P70

dimitris50423

Well-Known Member
Ωραιες και καθαρες οι φωτο. Αν εμπαιναν και παραπανω μοσχευματα hairline θα ηταν ακομη καλυτερα. Για τα μοσχευματα αυτα πηρες ικανοποιητικη καλυψη και το crown βελτιωθηκε αρκετα.
Αν χρειαστει στο μελλον συμπληρωματικη θα πιασεις και πυκνοτητα. Αλλα νομιζω οτι εισαι σε πολυ καλη κατασταση για να το σκεφτεις τωρα. Καλη συνεχεια
 
  • Like
Reactions: P70

billaros

Active Member
Ωραιος ρε φιλε.μην ξεχνατε οτι οι φοτος ειναι σε πολυ κοντινη αποσταση κ με αυτο το φωτισμο δεν αντιπροσοπευουν την συνηθης καθημερινη εικονα στα ματια των αλλων.επισης τα μαλλια ειναι σηκωμενα ωστε να φαινεται το αποτελεσμα οποτε με λιγη φορα προς τα μπροστα κ με λιγο ανακατεμα δεν χριαζεται τιποτα η hairline.
 
  • Like
Reactions: P70

P70

Active Member
Η αληθεια ειναι καπου στη μεση παιδια. Εγω βαζω ουσιαστικα τις χειροτερες φωτο που γινεται, για να ειναι ξεκαθαρο τι εγινε στη Μ.Μ. Ενδεικτικα βαζω 2 φωτογραφιες χωρις τερμα φως επανω και απο 10 ποντους αποσταση, για να δειτε πως φαινεται η εικονα που βλεπει ουσιαστικα ο κοσμος. Στη μια ειναι χτενισμενα πλαι και μπροστα με χρηση λακ και στην αλλη που φοραω καρω πουκαμισο χωρις απολυτως τιποτα, μετα το μπανιο.
e5563a05_o.jpeg


92616737_o.jpeg
 

P70

Active Member
Οποτε ναι, συνολικα και εγω την κρινω επιτυχημενη, ηδη το μαλλι πισω μακρυνε λιγο και το θεμα δοτρια δεν φαινεται τοσο (φυσικα δεν αναιρει οτι ειναι λαθος η μεθοδος εξαγωγης). Προχτες που πηγα εξω με το μαλλι οπως στην τελευταια φωτο, με ειδαν ατομα που ειχαν να με δουν μηνες και ελεγαν, κατι αλλαξε στο προσωπο σου, προφανως απο το μαλλι θεωρω.
Ισχυει οτι το crown εχει βελτιωθει τους τελευταιους 2 μηνες και ευελπιστω τους αλλους 2 να δωσει κατι παραπανω.
Συμφωνω απολυτα, επισης, οτι μπροστα θα το ηθελα πιο πυκνο.
Σε πιο ενδιαφεροντα νεα, με καλεσαν να παω στην κλινικη για να δουν πως πηγαινω στους 10 μηνες.
Για πρωτη φορα λοιπον μιλησα με μια γιατρο εκει η οποια ηταν πολυ πιο ανοιχτη σε συζητηση, κρατωντας ισορροπια οσο γινεται, αναμεσα στα γεγονοτα και την υπερασπιση της κλινικης.
1) Συμφωνησε οτι το τετραγωνο πισω φαινεται και οτι η μεθοδος επιδεχεται βελτιωση.
2) Ειπε οτι τις επεμβασεις τις κανουν νοσηλευτριες που εκπαιδευονται καιρο διπλα στον Β.
3) Συμφωνησαμε οτι αν εκανα αλλη επεμβαση θα επρεπε να χειριστει πολυ προσεκτικα η δοτρια ωστε να γινει ομοιομορφο το σβησιμο πισω.
Της ειπα οτι η κλινικη μπορει να βελτιωθει διορθωνοντας αυτα τα παραπανω αλλα και κανωντας πιο ουσιαστικο consulting απο το «εχεις καταπληκτικη δοτρια».
Συνολικα θα ελεγα ικανοποιημενος καθοτι αλλαξε η εικονα μου πολυ.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καλα κανεις και βαζεις κ σκληρες φωτο αλλα και το πως δειχνεις στην καθημερινοτητα.
Θεωρω οτι το αποτελεσμα σου πετυχε αυτο που ηθελες. Βελτιωσες crown και hairline. Για τη δοτρια ισως δεις μια μικρη βελτιωση ακομα οταν περασει ο καιρος. Να σαι καλα να το χαρεις. ;)
 
  • Like
Reactions: P70

naruto

Well-Known Member
Ωραιος φιλε @P70 ,πολυ μεγαλη αλλαγη για τα λιγα grafts που εβαλες
το crown αργει στη φυτρωση,θα δεις και αλλη βελτιωση.Μου αρεσει πολυ και το κουρεματακι-χτενισμα που κανεις,αναηκνυει πιστευω τα χαρακτηριστικα του προσωπου σου.
Αν ω μη γενοιτω συνεχισει η αραιωση και στο middle κομματι και χρειαστει να ξανακανεις μεταμοσχευση,ριχνεις και μερικα μπροστα hairline για πυκνωση.
Να χαιρεσε το μαλλακι και την καλη θαρρω ψυχολογια σου.

Ερωτηση,βαζεις μινοξ ακομα?και αν σε ποια σημεια?
 
  • Like
Reactions: P70

athenian

Well-Known Member
Αν αυτη η κλινικη εκανε καλυτερη διαχειρηση δοτριας θα ηταν η κορυφαια στην Ελλαδα και ισως δεν θα ψαχνομαστε για εξωτερικο.
 
  • Like
Reactions: P70

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια παιδια.
Ερωτηση,βαζεις μινοξ ακομα?και αν σε ποια σημεια?

Ναι βαζω μια φορα την ημερα μονο για συντηρηση σε ολο το κεφαλι.

Αν αυτη η κλινικη εκανε καλυτερη διαχειρηση δοτριας θα ηταν η κορυφαια στην Ελλαδα και ισως δεν θα ψαχνομαστε για εξωτερικο.

Ισχύει. Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να εχω πιασει φοβερο ποσοστο φυτωσης απο τα 2000graft.
Γι αυτο εκανα αυτη τη συζητηση που ανεφερα πανω, γιατι θεωρω οτι εχει προοπτικες.
Τωρα βεβαια μεσα σε ουτε ενα χρονο εχει ανοιξει 7-8 παραρτηματα και δεν εχω ιδεα πως θα τα διαχειριστει και πως θα εξελιχθει ποιοτικα η καθε κλινικη. Εμενα μου ειπε η γιατρος εκει οτι ειναι τα ιδια team παντου, ομως δεν πιστευω οτι μπορουν να καλυψουν την ζητηση σε τοσες πολεις χωρις νεο αιμα.
 

P70

Active Member
Παιδες, απουσιασα για ενα μηνα, λογω υποχρεωσεων, αλλα λογω του οτι εκλεισα ακριβως ενα χρονο απο την επεμβαση, ειπα να μοιραστω μαζι σας το τελικο αποτελεσμα μαζι με την συνολικη μου αποψη για την Μ.Μ.
Θα βαλω μερικες φωτο απο τις κλασικες που ανεβαζω καθε μηνα αλλα και μια που κατατοπιζει πληρως το τι ρολο παιζει ο φωτισμος στην φωτογραφια και τι ειναι αυτο τελικα που δειχνουμε αλλα τι μπορει να φαινεται οταν δεν ειναι φως νταλα επανω στο κεφαλι.
Καλο θα ειναι, ο κοσμος που παει για Μ.Μ. να ξερει οτι δεν θα αποκτησει μαλλι οπως οταν ηταν 20 χρονων.
Για να πετυχεις ενα καλο αποτελεσμα πρεπει

α) Να μην εισαι μεγαλο NW.
β) Να εχεις καλη δοτρια

...αλλιως πιθανοτατα θα χρειαστεις πανω απο μια επεμβαση και εκει εξαρταται πολυ
απο την κλινικη και την δοτρια σου, τι θα πετυχεις.

Στα + της κλινικης

1) Συνολικα τα γκραφτ ηταν λιγα, δεν σπαταληθηκαν τσαμπα μοσχευματα.
2) Δεν υπηρξε καποιο σοκ λος παροτι μπηκαν και αναμεσα σε μαμα μαλλια.
3) Η καλυψη ειναι ικανοποιητικη για τα graft που μπηκαν
4) Αλλαξε η εικονα μου και η ψυχολογια μου
5) Η καλύτερη τιμη που μπορεις να βρεις για να παρεις ενα τετοιου επιπεδου αποτελεσμα.
6) Πολύ υψηλο ποσοστο φυτρωσης

Στα - της κλινικης

1) Καμια αξιολογηση δοτριας καθως και αναγκων της μεταμοσχευσης (τα γκραφτ γιατι ηταν 2000 και οχι 2500 ή 1500?)
2) Κακος τροπος εξαγωγης (το γνωστο παραθυρο)
3) Θα ήθελα πιο πυκνό αποτέλεσμα και hairline και crown.
4) Δεν κανουν την επεμβαση ιατροι (οσο το θεωρει καποιος αυτο σημαντικο, αφου το προσωπικο ειναι θεωρητικα εκπαιδευμενο)

Ακολουθουν φωτο
 
Τελευταία επεξεργασία:

P70

Active Member
Και τελος μια φωτο με φυσικο φως και διπλα με ηλιο να πεφτει πανω ακριβως
και 2 φωτο με 5 λεπτα διαφορα η μια απο την αλλη, τι διαφορα φαινεται απο το φως στην φωτο με ιδιο μαλλι.
74WbqOG.jpg

F2P6IXc.jpg
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πολυ καλος ρε φιλε. Ωραια σχεδιασμενη η hairline και εχει καλη φυσικοτητα.
Αφου με 2000 μοσχευματα εβαλες και crown και εχεις αυτη την εικονα και σε εξωτερικες συνθηκες τοτε επιασαν τοπο.
Να εισαι γερός να το χαρεις. ;)
 
  • Like
Reactions: P70

koumparos

Well-Known Member
Ικανοποιητικο αποτελεσμα,νομιζω πετυχες υψηλη φυτρωση και δεν ξερω τι παραπανω πυκνωση περιμενες με τα μοσχευματα που εβαλες και την διαχειριση τους απο το προσωπικο.Προσωπικα πιστευω κανει μπαμ οτι εκανες μμ διοτι χρειαζονταν αρκετα ακομα στη hairline.Επρεπε να τα ριξεις ολλα μπροστα και μετα να εμπαινες για κραουν.Μπραβο για την αντικειμενικη σου κριτικη μακρυα απο φανφαρες υπερβολικες βλακειες που ακουμε και φανατισμους για κλινικες και προσωπα.
 
Μπλουζα