NW stage VI - MET 22-23/7/2020 - 3587 FUs - F.U.E. - Άνδρας 41 ετών

vag25

Well-Known Member
Η αιτία αποχώρησης του γιατρού ήταν η απόκρυψη της χρέωσης που τον πίεζαν τα μελη να μάθουνε γιατί πολλοί απλά αυτοί είναι οι κανόνες του φόρουμ.
Δεν συμμορφωνόταν ο γιατρός και αποχώρησε επικαλούμενος δήθεν τη συμπεριφορά των μελών.
Αντίστροφα θα μπορούσαν και τα μέλη να το επικαλεστούν εύκολα για το γιατρό.
Αυτή είναι η μια και μοναδική αλήθεια αλλά δεν θα αναλωθώ άλλο σε αυτό.

Που ειναι αυτος ο κανονας; γιατι εγω δεν τον βρηκα πουθενα. Και ο Cvial που ειναι moderator(αρμοδιος) δεν θυμαμαι να υποστηριξε κατι τετοιο.

Αν λοιπον δεν υπαρχει τετοιος κανονας, μαλλον ο γιατρος εφυγε γιατι καποια μελη δεν σεβαστηκαμε την πολιτικη του για τις τιμες(την επιθυμια του να τις συζηταει προσωπικα και οχι εδω). Και κυριως γιατι δεν μπορουμε συναισθηματικα να ξεχωρισουμε τον θυμο μας για τις τιμες/αποτελεσματα με την ευγνωμοσυνη για την πληροφορια/γνωσεις που μας παρειχε. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Που ειναι αυτος ο κανονας; γιατι εγω δεν τον βρηκα πουθενα. Και ο Cvial που ειναι moderator(αρμοδιος) δεν θυμαμαι να υποστηριξε κατι τετοιο.

Αν λοιπον δεν υπαρχει τετοιος κανονας, μαλλον ο γιατρος εφυγε γιατι καποια μελη δεν σεβαστηκαμε την πολιτικη του για τις τιμες(την επιθυμια του να τις συζηταει προσωπικα και οχι εδω). Και κυριως γιατι δεν μπορουμε συναισθηματικα να ξεχωρισουμε τον θυμο μας για τις τιμες/αποτελεσματα με την ευγνωμοσυνη για την πληροφορια/γνωσεις που μας παρειχε. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.
Δηλαδή οι κανόνες γράφονται σε κάποια πέτρα επάνω?
Όταν όλοι έχουν αναρτήσει τις τιμές τους επίσημα, δεν μπορείς εσύ να είσαι η μοναδική εξαίρεση.Απο κοντά μπορεί να δώσει ότι θέλει δικαίωμα του και είναι και θέμα διαπραγμάτευσης του καθενός.
Προσωπικά δεν έχω κανένα θυμό και δεν δίνω σημασία σε αυτά,για αυτό άλλωστε τον επισκέφθηκα για να αξιολογήσω μόνος μου τα δεδομένα.
Άλλα άτομα που είναι από επαρχία και θα κάνουν ταξίδι ολόκληρο,έχουν ελάχιστο δικαίωμα να γνωρίζουν- μια ένδειξη χρέωσης τουλάχιστον,έτσι ώστε να τον επισκεφθούν.Αλλιώς όταν ξέρουν ότι χρεώνει 2.5€ και πάνω δεν θα μπαίνανε καν στον κόπο.
Ο γιατρός πρόλαβε και είπε πολλά στη μικρή παρουσία του.Δεν θα γίνουμε γιατροί και ούτε θα μπαίναμε σε διαδικασία επιστημονικής συζήτησης μαζί του γιατί απλά δεν μπορούμε.Άλλωστε λίγοι μπορούσαν να τον παρακολουθήσουν σε αυτά που έλεγε.
Συνεπώς ήταν καλή και θετική η παρουσία του,αλλά δεν θα έδινε και κάτι που ήδη δεν ξέρουμε όσοι ξέρουμε τέλος πάντων.
Η γνώση πρέπει να είναι κατανοητή, να μεταδίδεται σε όλους και να διαχέεται παντού και όχι να εξειδικεύεται για λίγους.
Προσωπική μου άποψη.
 
  • Like
Reactions: tol

makis25

Well-Known Member
παντως οι φωτο τοποθετησης , του 7μερου , ειναι πολυ καλες μου αρεσουν πολυ . Κοντινα , και η πανοραμικη δειχνουν εξαιρετικη δουλεια , οι κλισεις , η φορα τις τριχας , το τυχαιο πατερν τοποθετησης , ειναι πολυ φυσικα ολα . Και στο κραουν η φορα τις τριχας , υπεροχα ολα . Και απο πυκνοτητα επισης . Οπως ελεγε ο dr Feller σε ενα βιντεο του , μετα τη μεταμοσχευση θα πρεπει το μαλλι να μοιαζει απλα σα να το κουρεψες με τη μηχανη , να μη ξεχωριζουν δλδ μοτιβα τοποθετησης , γραμμες , περιεργες κλισεις κτλ . Εδω στις κοντινες φωτο του 7ημερου φαινεται ακριβως αυτο , σαν απλα να χει παρει το μαλλι με τη μηχανη . Πολυ καλη δουλεια .
 

Adriano

Well-Known Member
Αρχικά να υπένθυμίσουμε ότι η αιτία αποχώρησης του ιατρού ήταν καθαρά λόγω συμπεριφοράς συγκεκριμένων posters.
Όσον αφορά τις τιμές, είναι διαθέσιμες σε όλους τους ασθενείς του ιατρού και έτσι ήθελε να το κρατήσει.
@vlafo, οι τιμές που αναφέρετε παντελώς ειναι λανθασμένες.
Πιστεύουμε ότι δεν υπάρχει σκοπιμότητα και ότι έγινε απλά από λάθος σας.
Αντίθετα με όσα γράφετε, και με τις δύο τεχνικές η χρέωση μπορεί να φτάσει και λιγότερο από 2ευρω το μόσχευμα σε κάποιες περιπτώσεις, ειδικά μάλιστα για τα μέλη του forum!!!
Καλό θα είναι να ξαδείτε το παλαιότερο πόστ του ιατρού μας.

@Andriano μπορείτε να επικονωνήσετε μαζί μας για ένα ραντεβού ενημέρωσης στο 210-8011000 για να λάβετε
έγκυρες πληροφορίες και τιμοκατάλογο.

Καλησπέρα σας.

Είμαι οπαδός των ανοιχτών συζητήσεων και απόψεων. Εκπροσωπώντας τη κλινική σας θεωρώ εκ προοιμίου έγκυρο.
Μία έγκυρη πληροφορία λοιπόν, μπορεί να μοιραστεί και εδώ ώστε να επωφεληθούν και οι υπόλοιποι ενδιαφερόμενοι.

Αναμένω λοιπόν ενημέρωση για την χρέωση ανά graft της κλινικής ώστε να υπάρχει μια καθαρή εικόνα.

Με εκτίμηση,

Δημήτρης

Υ.Γ. Το user account μου είναι Adriano, όχι Andriano
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βλέπω να ξανακυλάμε στα ίδια. Αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς στις πληροφορίες μας προς τα νέα μέλη, η σωστή ενημέρωση είναι να επικοινωνήσουν με την κλινική και να διαπραγματευτούν την τιμή. Είναι προφανές και το είπαμε και το καλοκαίρι ότι επίσημα η κλινική δίνει άλλες τιμές από τις πραγματικές. Σωστό ή λάθος αυτό είναι και αυτό πρέπει να ξέρουν αυτοί που ρωτούν.
 

vag25

Well-Known Member
Δηλαδή οι κανόνες γράφονται σε κάποια πέτρα επάνω?
Όταν όλοι έχουν αναρτήσει τις τιμές τους επίσημα, δεν μπορείς εσύ να είσαι η μοναδική εξαίρεση.Απο κοντά μπορεί να δώσει ότι θέλει δικαίωμα του και είναι και θέμα διαπραγμάτευσης του καθενός.
Προσωπικά δεν έχω κανένα θυμό και δεν δίνω σημασία σε αυτά,για αυτό άλλωστε τον επισκέφθηκα για να αξιολογήσω μόνος μου τα δεδομένα.
Άλλα άτομα που είναι από επαρχία και θα κάνουν ταξίδι ολόκληρο,έχουν ελάχιστο δικαίωμα να γνωρίζουν- μια ένδειξη χρέωσης τουλάχιστον,έτσι ώστε να τον επισκεφθούν.Αλλιώς όταν ξέρουν ότι χρεώνει 2.5€ και πάνω δεν θα μπαίνανε καν στον κόπο.
Ο γιατρός πρόλαβε και είπε πολλά στη μικρή παρουσία του.Δεν θα γίνουμε γιατροί και ούτε θα μπαίναμε σε διαδικασία επιστημονικής συζήτησης μαζί του γιατί απλά δεν μπορούμε.Άλλωστε λίγοι μπορούσαν να τον παρακολουθήσουν σε αυτά που έλεγε.
Συνεπώς ήταν καλή και θετική η παρουσία του,αλλά δεν θα έδινε και κάτι που ήδη δεν ξέρουμε όσοι ξέρουμε τέλος πάντων.
Η γνώση πρέπει να είναι κατανοητή, να μεταδίδεται σε όλους και να διαχέεται παντού και όχι να εξειδικεύεται για λίγους.
Προσωπική μου άποψη.
Eπειδη σου αρεσει να εισαι απολυτα ακριβης σε οτι λες (εσυ το ειπες), θα πρεπει να λαβεις υποψη σου οτι στην εγγραφη σε ενα φορουμ γινεσαι μελος αποδεχομενος καποιους γραπτους κανονες. Ε αυτους τους κανονες τιμησε κανονικα και ο Αναστασακης.
Ειναι αδικο λοιπον να πει καποιος οτι τους προσπερασε.

Δεν εχουν αξια καποιοι δικοι μας αγραφοι κανονες που απορρεουν απο αποψεις 5 ατομων. Αλλοι θα διαφωνησουν με αυτους, για αλλους θα ειναι αδιαφοροι. Κυριολεκτικα και μεταφορικα ειναι οπως το πες. Ειναι γραμμενοι σε μια πετρα οι κανονες που εχουν αξια. Το αν συμφωνουμε με αυτους η οχι, το αν τηρουνται 100% ειναι αλλη κουβεντα.

Απο κει και περα η κριτικη ειναι απολυτα θεμιτη για τις τιμες και για την πολτικη να διαπραγματευονται απο κοντα(η δεν ξερω γω τι). Η προσωπικη σου εμπειρια επισης απο την επισκεψη στο γραφειο του εγινε απολυτα σεβαστη απο ολους.

Οπως και τα υπολοιπα που γραφεις στο ποστ σου ειναι σεβαστα, συμφωνω η οχι.
 

Adriano

Well-Known Member
Βλέπω να ξανακυλάμε στα ίδια. Αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς στις πληροφορίες μας προς τα νέα μέλη, η σωστή ενημέρωση είναι να επικοινωνήσουν με την κλινική και να διαπραγματευτούν την τιμή. Είναι προφανές και το είπαμε και το καλοκαίρι ότι επίσημα η κλινική δίνει άλλες τιμές από τις πραγματικές. Σωστό ή λάθος αυτό είναι και αυτό πρέπει να ξέρουν αυτοί που ρωτούν.

@CVIAL δεν το γνώριζα γιατί δεν παρακολουθώ τόσο το forum. Η πολιτική εμένα δεν μου κάνει προσωπικά.
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγω παλι βλεπω οτι οι πραγματικες τιμες της κλινικης κυμαίνονται στις επισημες τιμες της κλινικης που ειχε δωσει στον ποστ του ο γιατρος, επειτα απο μαρτυριες μελων. Δεν καταλαβαινω τον λογο γιατι να αμφισβητουμε τις επισημες τιμες της κλινικης και να κανουμε υποθετικα σεναρια μην τυχον τις κατεβαζουν ανα περιπτωσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Όταν έχεις τις επίσημες τιμές από το γιατρό,όλα τα υπόλοιπα είναι ανούσια.
Άν τώρα οι αποκλίσεις είναι πολύ μεγάλες προς τα κάτω,(πράγμα που δεν συμβαίνει)μόνο τότε έχει νόημα αυτή η συζήτηση.
Αυτό άλλωστε μπορεί να διαπιστωθεί και από τις μαρτυρίες 2-3 μελών που έχουν πάει ή έχουν κάνει εκεί επέμβαση συμπεριλαμβανομένου και εμού.
Η εμπορική πολιτική του είναι σεβαστή,αλλά οι τιμές έχουν προσδιοριστεί με σχετική ακρίβεια από τον ίδιο.
Τα υπόλοιπα που παρενέβη η υπεύθυνη της κλινικής για να μου επισημάνει ότι δήθεν κάνω λάθος χωρίς να διασταυρώσει ότι μπορεί και να έχουμε βρεθεί,είναι για κατανάλωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bill1991

Active Member
Καλό θα ήταν άνθρωποι που δεν έχουν δει από κοντά χειρουργείο μμ,δεν έχουν κάνει μμ και ούτε πρόκειται να κάνουν να το γράφει στο profile τους. Να ξέρουν όλοι ποιοι είναι οι "φιλόσοφοι" της μμ εδώ μέσα...
 

Adriano

Well-Known Member
Καλό θα ήταν άνθρωποι που δεν έχουν δει από κοντά χειρουργείο μμ,δεν έχουν κάνει μμ και ούτε πρόκειται να κάνουν να το γράφει στο profile τους. Να ξέρουν όλοι ποιοι είναι οι "φιλόσοφοι" της μμ εδώ μέσα...

Καλά ούτε έχουμε κυβερνήσει αλλά έχουμε άποψη για την πολιτική.
 
  • Like
Reactions: tol

Bill1991

Active Member
Καλά ούτε έχουμε κυβερνήσει αλλά έχουμε άποψη για την πολιτική.
όλοι μας έχουμε άποψη για τα πάντα...μην κοιτάς που κάνω ίντριγκα τα πειράζω τα παιδιά γιατί μου αρέσει ,η αλήθεια σε ότι να κάνει με τις μμ είναι στο κεφάλι του ασθενούς,πως πραγματικά νιώθει ο ίδιος μετά από αυτήν... πως νιώθει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ! όλα τα άλλα είναι λίγο πολύ καφενείο...
 

aeratos28

Just aeratos
Ποια είναι τα γατσούλια πρέπει να γνωρίζουμε και πάλι καλά φαίνονται εύκολα,αν είσαι καιρό εδώ μέσα τα ξεχωριζεις..για τους καινουργιους βέβαια εδώ δεν μπορούν να τα καταλάβουν εύκολα τα βιζανιαρικα κάθε κλινικής,τους κολαουζους της.αλλα οκ.με κάνα δύο μνμ τους θα τους καταλάβουν..όπως ότι εκφερουν γνώμη για το αν κάποιος έχει κάνει η θα κάνει επέμβαση .. όλα τα άλλα π@π@ριες και αμπελοφιλοσοφιες
 

manly_Man

Well-Known Member
η αλήθεια σε ότι να κάνει με τις μμ είναι στο κεφάλι του ασθενούς,πως πραγματικά νιώθει ο ίδιος μετά από αυτήν... πως νιώθει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ! όλα τα άλλα είναι λίγο πολύ καφενείο...
Συμφωνω οτι μετραει πως νιωθει ο ασθενης πραγματικα αλλα πως μπορεις να ξερεις αν αυτο που λεει ο ασθενης ειναι αληθινο και οχι υποκινούμενο; Δεν λεω οτι γινεται αλλα δεν μπορεις να ξερεις οτι δεν γινεται κιολας, οποτε εγω κραταω τις επιφυλαξεις μου στο τι λεει ο αλλος κρινοντας απο το αποτελεσμα. Επισης ο ασθενης μπορει να μην το εχει ψαξει κ πολυ και να εχει αγνοια οτι μπορουσε να παρει καλυτερο αποτελεσμα, και γιαυτο να δηλωνει ευχαριστημενος... Οποτε δεν μετραει μονο τι λεει ο ασθενης αλλα αν αυτα που λεει ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα ή οχι.
 

vag25

Well-Known Member
η αλήθεια σε ότι να κάνει με τις μμ είναι στο κεφάλι του ασθενούς,πως πραγματικά νιώθει ο ίδιος μετά από αυτήν... πως νιώθει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ! όλα τα άλλα είναι λίγο πολύ καφενείο...

Παιζει ρολο το πως νιωθει πελατης, αλλα καποιος μπορει να νιωθει καλα ακομα και αν του εχει φυτρωσει μια τριχα. Δεν ειναι κριτηριο για να κρινεις τεχνικα μια μμ, αλλα και την τιμη της.
 

Bill1991

Active Member
@manly_Man @vag25 Συμφωνώ και με τους δυο σας 100%, αν κάποιος έχει σκοπό να κάνει μια τέτοια επένδυση πρέπει οπωσδήποτε να διαβάσει,να το ψάξει με ηρεμία και να δει από κοντά πραγματικά αποτελέσματα!
 
Μπλουζα