NW stage V - ΜΕΤ 26/6/2019 - 3200 FUs - F.U.T. - Άνδρας 51 ετών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες του ασθενούς πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών του στην κλινική μας. Για τον συγκεκριμένο ασθενή επιλέχθηκε η τεχνική F.U.T. για τη μέγιστη εξαγωγή τριχοθυλακίων - 3200 στο σύνολο.

Ιατρός @Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Δείτε ΕΔΩ τον ασθενή να μιλάει για τα κριτήρια με τα οποία επέλεξε την κλινική μας για τη μεταμόσχευση μαλλιών του.
 

Συνημμένα

  • NIKOS-BEFORE (4).JPG
    NIKOS-BEFORE (4).JPG
    125.5 KB · Προβολές: 242
  • NIKOS-BEFORE (5).JPG
    NIKOS-BEFORE (5).JPG
    132.5 KB · Προβολές: 232
  • NIKOS-BEFORE (6).JPG
    NIKOS-BEFORE (6).JPG
    138.5 KB · Προβολές: 214
  • NIKOS-BEFORE (7).JPG
    NIKOS-BEFORE (7).JPG
    129.8 KB · Προβολές: 217
  • NIKOS-BEFORE (8).JPG
    NIKOS-BEFORE (8).JPG
    127.9 KB · Προβολές: 202
  • NIKOS-BEFORE (9).JPG
    NIKOS-BEFORE (9).JPG
    150.7 KB · Προβολές: 221
  • NIKOS-BEFORE (2).JPG
    NIKOS-BEFORE (2).JPG
    96.4 KB · Προβολές: 214
  • NIKOS-BEFORE (3).JPG
    NIKOS-BEFORE (3).JPG
    98.6 KB · Προβολές: 234

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού

Συνημμένα

  • NIKOS-RIGHTAFTER (1).JPG
    NIKOS-RIGHTAFTER (1).JPG
    228.5 KB · Προβολές: 233
  • NIKOS-RIGHTAFTER (2).JPG
    NIKOS-RIGHTAFTER (2).JPG
    163.3 KB · Προβολές: 228
  • NIKOS-RIGHTAFTER (4).JPG
    NIKOS-RIGHTAFTER (4).JPG
    90.5 KB · Προβολές: 244
  • NIKOS-RIGHTAFTER (3).JPG
    NIKOS-RIGHTAFTER (3).JPG
    91 KB · Προβολές: 265

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού

Συνημμένα

  • NIKOS-AFTER (2).JPG
    NIKOS-AFTER (2).JPG
    131.2 KB · Προβολές: 307
  • NIKOS-AFTER (3).JPG
    NIKOS-AFTER (3).JPG
    152.3 KB · Προβολές: 302
  • NIKOS-AFTER (4).JPG
    NIKOS-AFTER (4).JPG
    144 KB · Προβολές: 306
  • NIKOS-AFTER (5).JPG
    NIKOS-AFTER (5).JPG
    143.2 KB · Προβολές: 290
  • NIKOS-AFTER (6).JPG
    NIKOS-AFTER (6).JPG
    140.4 KB · Προβολές: 278
  • NIKOS-AFTER (7).JPG
    NIKOS-AFTER (7).JPG
    172.1 KB · Προβολές: 281
  • NIKOS-AFTER (8).JPG
    NIKOS-AFTER (8).JPG
    172.5 KB · Προβολές: 274
  • NIKOS-AFTER (9).JPG
    NIKOS-AFTER (9).JPG
    158 KB · Προβολές: 287
  • NIKOS-AFTER (1).JPG
    NIKOS-AFTER (1).JPG
    149.9 KB · Προβολές: 284

tasos33

Well-Known Member
Ίσως το πρώτο αποτέλεσμα που βλέπουμε να έχει δωθει περισσότερο βάρος στην κάλυψη των πίσω ζωνών παρά στο χτίσιμο της hairline .
 

veg

Active Member
Ίσως το πρώτο αποτέλεσμα που βλέπουμε να έχει δωθει περισσότερο βάρος στην κάλυψη των πίσω ζωνών παρά στο χτίσιμο της hairline .

αν παντως δει κανεις την φωτο αμεσως μετα την τοποθετηση , μπροστα ειναι κυριως η 'εργασια ' που εγινε

στις φωτογραφιες του αποτελεσματος εχουμε την μπροστινη και μεσαια ζωνη (που ειχε και original μαλλια ) χτενιζμενα προς τα πισω , οποτε
η πισω περιοχη εχει αρκετη καλυψη βοηθουμενη και απο το σπαστο και γκριζο μαλλι .

Αλλαγη εικονας εγινε , σιγουρα για εναν 20-30 θα ηθελε μπροστα πιο έπιθετικη αντιμετωπιση , για την ηλικια αυτη νομιζω ειναι οκ .
 

aeratos28

Just aeratos
Τι μπήκε μπροστά ,τι πίσω,δεν τα ξέρουμε.καλο είναι να αναφερθούν και αυτά..γιατί έτσι όπως φαίνεται εδώ ο φίλος Νίκος ,τα 3200 τα ήθελε μόνο στο μπροστινό κομμάτι
 

vlafo

Well-Known Member
Κλασσικά θα μπήκανε τα 2500g-2600g μπροστά και τα υπόλοιπα πίσω.
Το αποτέλεσμα δεν είναι άσχημο αν το δεις συνολικά και με υψηλή φύτρωση που μας έχει συνηθίσει η κλινική,αλλά η όλη στρατηγική είναι λάθος-τα απλώνω παντού για να έχω τη μέγιστη κάλυψη.
Αυτό μου θυμίζει μια άλλη κλινική που το κάνει αυτό και δικαιολογείται μόνο αν είναι απαίτηση του πελάτη και το θέλει "μόνο" έτσι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Και τι να λέει?είναι εικόνα της hairline με ένα μέσο όρο 40grafts ?γιατί δεν νομίζω ότι είναι πάνω από 60 τετρ,η περιοχή που δουλευτηκε μπροστα.
 

vlafo

Well-Known Member
Και αν ο ασθενής δεν ήθελε να μπει για άλλη μμ τι θα έκανε?Θα ήταν πυκνός μπροστά και πίσω άδειος?
 

aeratos28

Just aeratos
Ας αναφέρει η κλινική τι ήθελε ο ασθενής τότε και να μην παρουσιάζεται σαν ένα αποτέλεσμα που το επόμενο βήμα ειναι να αγοραστεί harley μηχανή και να ξεκινήσει τις εξορμήσεις.γιατι κάτι τέτοιο δεν είναι.επισης vlafo,όλα αυτά τα χρόνια ,που είμαι εδώ στο φόρουμ ,από ελληνικές κλινικές αυτά ήταν τα αποτέλεσματα που βλέπαμε .μέτριες hairline και όχι τελειωμενες ζώνες.δλδ θα πρέπει να ξαναμπεί για επέμβαση στο ίδιο σημείο ώστε να γίνει σωστή δουλειά?ας πει και ο cvial τη γνώμη του που ήταν αυτός που μου έλεγε αυτό το το πράγμα συνεχώς.οι καλές κλινικές τελειώνουν με μια επέμβαση την κάθε ζώνη για να μην καταπονείται το σημείο.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ δεν διαφωνώ επί της ουσίας ξέρουμε τι δίνουν οι ελληνικές κλινικές.
Προβληματικές και ελλιπείς μμ.
Άν ο ασθενής ήθελε αυτή την προσέγγιση είναι ο μόνος αποδεκτός λόγος, επειδή όμως ξέρω, σου λέω όπως τα έχω ξαναπεί για τη συγκεκριμένη κλινική και για όλες τις άλλες δεν μπορούνε παραπάνω τόσο απλά.
100 τρίχες η 45g δεν έχουν την ικανότητα να τα βγάλουν-φυτρώσουν όχι απλά να τα βάλουν.
Καμία κλινική στην Ελλάδα.
Βέβαια διαφοροποιούνται αρκετά τα πρωτόκολλα ασφαλείας μεταξύ τους.
Η advance π.χ είναι καφενείο,του Αναστασάκη πολύ καλύτερη σε όλα αλλά τα αποτέλεσματα της δείχνουν και τις δυνατότητες της.
 
Μπλουζα