NW stage III-IV - MET 12/11/2020 - 2200 F.Us - F.U.E. - Άνδρας 31 ετών

Dob31

Active Member
Φίλε Dob31.
Που το είδες αυτό?
Μια απλή γ ....ερώτηση έκανε ένα μέλος.
Vlafo
Στο πρώτο σχόλιο όντως ισχύει αυτό που λες αλλά όσο κατεβαίνουμε βλέπεις ότι ανεβαίνουν οι τόνοι. Μη ξεχνάς ότι το αίμα είναι ακόμα αναμμένο μετά από κάτι σχόλια που έγιναν σε κάποια νήματα χθές και προχθές, με αποτέλεσμα να είναι πολύ εύκολο να ξεφύγουμε πάλι. Για αυτό είπα να ηρεμήσουμε λίγο όλοι για να μη γίνει πάλι Βιετνάμ κάποιο νήμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Μα πως να μη γίνει όταν δεν γίνεται τίποτα μεμπτό,is just a simly question stupid as someone said about economy.
Μια φορά δε μπορεί να απαντήσει σαν άνθρωπος,πρέπει να τα κάνει όλα τα νήματα μπουρ..?
Ακατανόητο εγώ δεν μπορώ αλλιώς να το προσεγγίσω ειλικρινά.
 

Gianney

Well-Known Member
Εγώ μια απορία έχω πως δεν έπεσε ακόμα ο γενικός, βασικά δεν λύνεται τίποτα και με αυτό,αλλά έτσι το πα
 

aeratos28

Just aeratos
Mα πως να πέσει ο γενικός?είδες να βρίζει κανείς άλλος?εγώ μια ερώτηση απλή έκανα(πήγαινε δες την)και κοίτα τι απαντήσεις πήρα από τον υπεύθυνο ..απλά κοίτα την όλη κουβέντα.
Εγώ μια απορία έχω πως δεν έπεσε ακόμα ο γενικός, βασικά δεν λύνεται τίποτα και με αυτό,αλλά έτσι το πα
 

Gianney

Well-Known Member
Mα πως να πέσει ο γενικός?είδες να βρίζει κανείς άλλος?εγώ μια ερώτηση απλή έκανα(πήγαινε δες την)και κοίτα τι απαντήσεις πήρα από τον υπεύθυνο ..απλά κοίτα την όλη κουβέντα.
Ξέρω φίλε αλλά ο cvial όταν βλέπει πως ανεβαίνουν οι τονοι χωρίς απαραίτητα να βρίζει κάποιος κλείνει τον γενικό.
 

Gianney

Well-Known Member
Λες φίλε ο αερατος με τον γιατρό να κάναν καμία σύμβαση και να μας πουλάνε τρέλα,με σκοπό να ακούγεται πολύ το όνομα του γιατρού ασχέτως content;;;;:
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο γίνεται τόση φασαρία. Πρόκειται για μια κλινική και προφανώς σε συνεννόηση με τον ασθενή κανονίζονται τα ραντεβού επανεξέτασης. Τώρα άμα ο άλλος είναι από επαρχία προφανώς δεν θα μπορεί να κατεβαίνει συνέχεια. Υποθέτω πως εάν είχε έρθει για επανεξέταση ο ασθενής θα υπήρχε και το αντίστοιχο update. Ας μην είμαστε τόσο επιθετικοί και καχύποπτοι

Ο μονος λογος ειναι γιατι καποιο μελος επειδη εχει το ζωναρι κρεμασμενο για ...μανουρα ψαχνεται για να προκαλεσει αναρταραχη με απωτερο σκοπό να φανω εγω αναξιόπιστος και άλλα τετοια γραφικα.
 

Gianney

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic γιατρέ άσε τον αερατο και πάμε στα ουσιώδη.
Τα μέλη όπως κατάλαβα χρειάζονται απαντήσεις στα εξής
Γιατί παίζεις πολύ less is more ακόμα και σε περιπτώσεις που δεν πρέπει;
Περιστατικά super dense pack
Ολοκληρώμενα νήματα που δείχνουν την πορεία από την αρχή μέχρι τέλους.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
@Anastasakis Hair Clinic γιατρέ άσε τον αερατο και πάμε στα ουσιώδη.
Τα μέλη όπως κατάλαβα χρειάζονται απαντήσεις στα εξής
Γιατί παίζεις πολύ less is more ακόμα και σε περιπτώσεις που δεν πρέπει;
Περιστατικά super dense pack
Ολοκληρώμενα νήματα που δείχνουν την πορεία από την αρχή μέχρι τέλους.

ENA μελος κανει μανουρα για την μανουρα, δεν ειναι "λαϊκο κινημα".
Ποιος ΚΡΙΝΕΙ το τι πρεπει? Αν εχεις κτην καλοσυνη, μπορεις να κατσει ςνα το σκεφτεις ψυχραιμα και χωρις εγωισμούς
Δεν υπάρχει ορολογια "super dense pack", την εχω χρησιμποιησει μια φορα για clickbait title.

Εχω ανεβασει >65 περιστικα σε 1 χρονο.
Αν δεν ειχα αποσυρεθι και για καποιους μηνες θα ηταν 100.
Τα 55-60 ειναι πληρη.
Τα κοιταξες ή όχι?
 

Gianney

Well-Known Member
Γιατρέ να σου πω την αλήθεια τα πιο πολλά που έχεις τα έχω δει,από πυκνότητες αρκετά μου άρεσαν αλλά παίζει να μην τα είδα πολύ πυκνά λόγω του ότι είδα πολλά από Ισπανούς στο YouTube,οπότε κακώς μάλλον έβαλα σαν benchmark αυτούς; παίζει και αυτό.Επισης μερικά όπως εδώ δεν είναι ολοκληρωμένα,αν το φτιάξεις αυτό θα σαι οκ.Τελος γιατί δεν πας επιθετικά και παίζεις με λίγα grafts σε κάποιες περιπτώσεις που όλα υπερτερούν στο να κουμπωσεις πολλά grafts;οι Ισπανοί χωρίς μεγάλη εμπειρία βλέπω βάζουν πολλά grafts και τσιμεντωνουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Εγώ μια ερώτηση χωρίς καμία ειρωνία έκανα γιατρέ.το αν εσύ τα παίρνεις όλα περίεργα δεν σου φταίω εγώ..ούτε Μανουρα πήγα να δημιουργήσω ούτε τπτ.
ENA μελος κανει μανουρα για την μανουρα, δεν ειναι "λαϊκο κινημα".
Ποιος ΚΡΙΝΕΙ το τι πρεπει? Αν εχεις κτην καλοσυνη, μπορεις να κατσει ςνα το σκεφτεις ψυχραιμα και χωρις εγωισμούς
Δεν υπάρχει ορολογια "super dense pack", την εχω χρησιμποιησει μια φορα για clickbait title.

Εχω ανεβασει >65 περιστικα σε 1 χρονο.
Αν δεν ειχα αποσυρεθι και για καποιους μηνες θα ηταν 100.
Τα 55-60 ειναι πληρη.
Τα κοιταξες ή όχι?
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ να σου πω την αλήθεια τα πιο πολλά που έχεις τα έχω δει,από πυκνότητες αρκετά μου άρεσαν αλλά παίζει να μην τα είδα πολύ πυκνά λόγω του ότι είδα πολλά από Ισπανούς στο YouTube,οπότε κακώς μάλλον έβαλα σαν benchmark αυτούς; παίζει και αυτό.Επισης μερικά όπως εδώ δεν είναι ολοκληρωμένα,αν το φτιάξεις αυτό θα σαι οκ.Τελος γιατί δεν πας επιθετικά και παίζεις με λίγα grafts σε κάποιες περιπτώσεις που όλα υπερτερούν στο να κουμπωσεις πολλά grafts;οι Ισπανοί χωρίς μεγάλη εμπειρία βλέπω βάζουν πολλά grafts και τσιμεντωνουν.
Οι 4 ισπανοι ειναι
1. πολυ έμπειροι
2. ποσταρουν περιστατικα με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα δοτριας
3. ολοι οι ασθενέις παιρνουν φιναστεριδη που "σταματα" την τριχοπτωση
4. Έχουν πελατες τα πιο "ψαγμενα" + ευκατασταστα ατομα παγκοσμιως, οπότε τα χρηματα δεν ειναι προβλημα.

Η διαχειριση της δοτριας με οριζοντα ΔΕΚΑΕΤΙΩΝ (που περιλαμβανει ο άλλος αν κοψει την φινατεριδη γιατι ενας αδιαβαστος ουρολογος του ειπε λανθασμενα πως θα παθει καρκινο) απαιτει να εισαι συγκρατημενος και να μην "τσιμεντωνεις" παρα σε πολυ σπανιες περιπτωσει.
4 στα 1- περιστατικα που βλεπω ειναι repair!
και οι πιο νεοι , ειναι λογω κακης διαχειρισης δοτριας που τους αφηνει χωρις περιθωρια βελτιωσης.
Ξερεις ποιος ειναι ο στοχος μου μεχρι να παρω συνταξη?
ΠΟΤΕ να μην δημιουργησω ΕΓΩ τετοιον ασθενή!

ΔΕΝ θα παω να φαω τα μισα τριχοθυλάκια μιας δοτριας στην μπροστινη ζωνη για να εντυπωσιασω καποιον.
Ειδικα καποιο ανωνυμα κομπλεξικα και ζηλοφθονα άτομα, που μετα θα βγουν να πουν πως "δεν ειαι αρκετα μπλε ο Αναστασακης"

Διοτι σε 20 χρονια αυτος ο ασθενής ΔΕΝ θα πει"χαλαλι ιατρε, φχαριστηθηκα 20 χρονια μαλλι, ας ειμαι σαν κλόουν τωρα που δεν μας φτανουν για τις υπολοιπες περιοχες"
θα πει "εσυ ρε ιατρε γιατι με ακουσες 25 χρονων ημουν! ΕΣΥ επρεπε να κανεις οικονομια για να εχω εφεδριες και τωρα στα 45".

Τα τρολ αρεσκονται να παρουσιαζουν την ΣΥΝΕΣΗ ως ανικανοτητα.
Μπορει να ειναι από αποφοιτοι γυμνασιου μεχρι διδακτορικοι ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ, αλλα ξερουν καλυτερα από εμενα που ειμαι 3ης γενιας ιατρός και εχω διδαγματα ακομα και από τον παππού μου...
Γιατι αυτοι "ξερουν, εινα ιπαλιοι στο φορουμ"

Το τραγικο ειναι πως κανεις δεν παιρνει θεση εναντιον στα κακοήθη τρολ, τα οποια ΞΕΡΟΥΝ την αλήθεια καταβαθως, αλλα γουσταρουν να με "προσβαλουν" και να με υποβιβαζουν στα ματια του ...κοινού.

Καλη συνεχεια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
Οι 4 ισπανοι ειναι
1. πολυ έμπειροι
2. ποσταρουν περιστατικα με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα δοτριας
3. ολοι οι ασθενέις παιρνουν φιναστεριδη που "σταματα" την τριχοπτωση
4. Έχουν πελατες τα πιο "ψαγμενα" + ευκατασταστα ατομα παγκοσμιως, οπότε τα χρηματα δεν ειναι προβλημα.

Η διαχειριση της δοτριας με οριζοντα ΔΕΚΑΕΤΙΩΝ (που περιλαμβανει ο άλλος αν κοψει την φινατεριδη γιατι ενας αδιαβαστος ουρολογος του ειπε λανθασμενα πως θα παθει καρκινο) απαιτει να εισαι συγκρατημενος και να μην "τσιμεντωνεις" παρα σε πολυ σπανιες περιπτωσει.
4 στα 1- περιστατικα που βλεπω ειναι repair!
και οι πιο νεοι , ειναι λογω κακης διαχειρισης δοτριας που τους αφηνει χωρις περιθωρια βελτιωσης.

ΔΕΝ θα παω να φαω τα μισα τριχοθυάκια μιας δοτριας στην μπροστινη ζωνη για να εντυπωσιασω καποιον.
Διοτι σε 20 χρονια αυτος ο ασθενής ΔΕΝ θα πει"χαλαλι ιατρε, φχαριστηθηκα 20 χρονια μαλλι, ας ειμαι σαν κλόουν τωρα, χαλαλι"
θα πει "εσυ ρε ιατρε γιατι με ακουσες 25 χρονων ημουν! ΕΣΥ επρπε να κανεις οικονομια για να εχω εφεδριες και τωρα στα 45".

Τα τρολ αρεσκονται να παρουσιαζουν την ΣΥΝΕΣΗ ως ανικανοτητα.
Μπορει να ειναι από αποφοιτοι γυμνασιου μεχρι διδακτορικοι ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ, αλλα ξερουν καλυτερα από εμενα που ειμαι 3ης γενιας ιατρός και εχω διδαγματα ακομα και από τον παππού μου...

Το τραγικο ειναι πως κανεις δεν παιρνει θεση εναντιον στα κακοήθη τρολ, τα οποια ΞΕΡΟΥΝ την αλήθεια, αλλα γουσταρουν να με "προσβαλουν" και να με υποβιβαζουν στα ματια του ...κοινού.

Καλη συνεχεια
Ευχαριστώ πάντως γιατρέ που έκανες τον κόπο να απαντήσεις, καταλαβα τι λες, κοιτάμε και το βάθος χρόνου.
 

Stratos

Well-Known Member
καλησπέρα γιατρέ, αφού έγινε αναφορά στη φιναστερίδη να ρωτήσω αν μπορείτε να με διαφωτίσετε λίγο σχετικά.
είναι σίγουρο ότι η φιναστερίδη θα βοηθήσει σε ένα ασθενή π.χ 45 ετών?
υπάρχει σύνδεση στο αν χάσει στην αρχή μαλλιά με το ότι θα τον βοηθήσει?
δηλαδή αν δεν χάσει στην αρχή σημαίνει ότι δεν θα δει βελτίωση?
αν στον ένα χρόνο δεν δει κάποια βελτίωση υπάρχει περίπτωση αν την κόψει να πάει χειρότερα αν δεν την έπερνε καθόλου?
ευχαριστώ.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
καλησπέρα γιατρέ, αφού έγινε αναφορά στη φιναστερίδη να ρωτήσω αν μπορείτε να με διαφωτίσετε λίγο σχετικά.
είναι σίγουρο ότι η φιναστερίδη θα βοηθήσει σε ένα ασθενή π.χ 45 ετών?
υπάρχει σύνδεση στο αν χάσει στην αρχή μαλλιά με το ότι θα τον βοηθήσει?
δηλαδή αν δεν χάσει στην αρχή σημαίνει ότι δεν θα δει βελτίωση?
αν στον ένα χρόνο δεν δει κάποια βελτίωση υπάρχει περίπτωση αν την κόψει να πάει χειρότερα αν δεν την έπερνε καθόλου?
ευχαριστώ.

ΔΕΝ παιζει βασικό ρολο η ηλικία
Εξαρταται το επιπεδο miniaturization του ασθενούς. Τον ασθενή α πονταρω πως θα το βοηθησει πολυ
Τον β θα μου εκανε τρομερη εντυπωση οποιαδηποτε αλλαγη.
Την ερωτηση "υπάρχει σύνδεση στο αν χάσει στην αρχή μαλλιά με το ότι θα τον βοηθήσει?" δεν την καταλαβαινω. Τι εννεοεις ακριβως?

ναι, ακομα και βελτισωη αν δεν δει, η Φινα δρα στο 95% των ασθενώ σαν "φρενο" και δεν χειροτερευει με τον ιδιο ρυθμο η ΑΓΑ.
Δες την γαρφικη παρασταση χρησης Φιναστεριδης για 5 χρονια σε συγκριση με ΜΗ ληψη της

(στο παρελθόν σε έχω δει πολυ αρνητικό προς εμενα για καποιον λογο. Ελπίζω να άλλαξει αυτό :))
 

Συνημμένα

  • α.JPG
    α.JPG
    547.8 KB · Προβολές: 141
  • β.jpg
    β.jpg
    246.7 KB · Προβολές: 151
  • 3.jpg
    3.jpg
    642.1 KB · Προβολές: 150

Stratos

Well-Known Member
ΔΕΝ παιζει βασικό ρολο η ηλικία
Εξαρταται το επιπεδο miniaturization του ασθενούς. Τον ασθενή α πονταρω πως θα το βοηθησει πολυ
Τον β θα μου εκανε τρομερη εντυπωση οποιαδηποτε αλλαγη.
Την ερωτηση "υπάρχει σύνδεση στο αν χάσει στην αρχή μαλλιά με το ότι θα τον βοηθήσει?" δεν την καταλαβαινω. Τι εννεοεις ακριβως?

ναι, ακομα και βελτισωη αν δεν δει, η Φινα δρα στο 95% των ασθενώ σαν "φρενο" και δεν χειροτερευει με τον ιδιο ρυθμο η ΑΓΑ.
Δες την γαρφικη παρασταση χρησης Φιναστεριδης για 5 χρονια σε συγκριση με ΜΗ ληψη της

(στο παρελθόν σε έχω δει πολυ αρνητικό προς εμενα για καποιον λογο. Ελπίζω να άλλαξει αυτό :))
εννοώ ότι αν δεν δει χειροτέρευση στην αρχή σημαίνει ότι δεν θα τον βοηθήσει?
δηλαδή αν δεν δω εγώ να πέφτουν μαλλιά στην αρχή όπως λένε σημαίνει ότι δεν θα με βοηθήσει?
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
εννοώ ότι αν δεν δει χειροτέρευση στην αρχή σημαίνει ότι δεν θα τον βοηθήσει?
δηλαδή αν δεν δω εγώ να πέφτουν μαλλιά στην αρχή όπως λένε σημαίνει ότι δεν θα με βοηθήσει?

οχι, αυτο ειναι φαινομενο με την Μινοξιδιλη και δεν αναφερεται με την Φιναστεριδη.
Η φιναστεριδη δεν βαζει τα ττριχοθυλάκια σε εσπευσμενο telogen.
ΟΤΑΝ πεσουν απο μονα τους (αν και δεν ειστε 100% βεβαιοι οτι συμβαινει με όλα) τα επόμενα βγαινουν πιο ισχυρα.
Η μόνη λυση ειναι οτι ξεκινας και βλεπεις
Ειναι ΠΟΛΥ αποτελεσματική και ασφαλής.
 

Stratos

Well-Known Member
οχι, αυτο ειναι φαινομενο με την Μινοξιδιλη και δεν αναφερεται με την Φιναστεριδη.
Η φιναστεριδη δεν βαζει τα ττριχοθυλάκια σε εσπευσμενο telogen.
ΟΤΑΝ πεσουν απο μονα τους (αν και δεν ειστε 100% βεβαιοι οτι συμβαινει με όλα) τα επόμενα βγαινουν πιο ισχυρα.
Η μόνη λυση ειναι οτι ξεκινας και βλεπεις
Ειναι ΠΟΛΥ αποτελεσματική και ασφαλής.
οκ, ευχαριστώ πολύ.
 
Μπλουζα