No_hair, fue, 1016 grafts, 17/11/2012

no_hair

New Member
Πιστεύω κι εγω πως ναι. Σε γενικές γραμμές τα μεταμοσχευμένα μαλλιά αναπτύσσονται αρμονικά. Αυτό που με ανησυχεί όμως, είναι ξαφνικά έχω έντονους κνησμούς [φαγούρα] στην κορυφή της κεφαλής Σαν πρώτη αντίδραση, σταμάτησα να φορώ το κράνος, γιατί παρόλο που το πλένω, γνωρίζω ότι είναι ότι χειρότερο για την υγιεινή των μαλλιών. Ειδικότερα με τα συνθετικά υφάσματα που έχουν ως εσωτερική επένδυση. Πρέπει να συμβουλευτώ κάποιον δερματολόγο? Δεν γνωρίζω, εάν το regaine δημιουργεί φαγούρα, πάντως στις περιοχές που έχουν εμφυτευτεί οι τρίχες, δεν έχω φαγούρα. Και στο θέμα της ατομικής υγιεινής, φροντίζω πολύ την καθαριότητα του τριχωτού.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
το regain με προπυλενογλυκόλη σε κάποιους δημιουργεί φαγούρα, είναι δε, συχνό φαινόμενο. Δοκίμασε το ίδιο σε αφρό που δεν έχει προπυλενογλυκόλη και μετά αποφασίζεις αν χρειάζεσαι δερματολόγο.
 

super7

Member
φιλε no_hair εισαι στο τετραμηνο, μηπως μπορεις να ανεβασεις καποιες προσφατες φωτογραφιες ?
Επισης μηπως εχεις καμια αλλη απο παλια πριν κανεις..αυτη που εχεις στην πρωτη σελιδα εχει τα μαλλια κατω και καλυπτεται το προβλημα..δε βοηθαει να σχηματισουμε αποψη της δουλειας...ειμαστε πολλοι εδω που παρακολουθουμε την πορεια σας ωστε να αποφασισουμε...βοηθηστε οσο μπορειτε :)
 

no_hair

New Member
Δεν έχω και μεγάλη διαφορά από το τέλος Αυγούστου που ανάρτησα τις τελευταίες φωτογραφίες, γενικά μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος και περιμένω και τους επόμενους μήνες να βγουν και άλλες τρίχες.....ωστόσο πετάχτηκα στον ξάδερφό μου που έχει καλή φωτογραφική..μου πήρε 3 ώρες super7 ευχομαι να σου αρέσουν...
 

Συνημμένα

  • 1 (1).JPG
    1 (1).JPG
    2.6 MB · Προβολές: 696
  • 1 (6).JPG
    1 (6).JPG
    2.6 MB · Προβολές: 622
  • 1 (4).JPG
    1 (4).JPG
    2.6 MB · Προβολές: 542

Gio

New Member
no_hair είπε:
Δεν έχω και μεγάλη διαφορά από το τέλος Αυγούστου που ανάρτησα τις τελευταίες φωτογραφίες, γενικά μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος και περιμένω και τους επόμενους μήνες να βγουν και άλλες τρίχες.....ωστόσο πετάχτηκα στον ξάδερφό μου που έχει καλή φωτογραφική..μου πήρε 3 ώρες super7 ευχομαι να σου αρέσουν...

Μπράβο φίλε no_hair. Πας πολύ καλά.. εντάξει, εσυ δεν είχες και πολύ μεγάλο πρόβλημα αλλά αφού είσαι happy, αυτό μετράει. Χαίρομαι για σένα.

Καιρός να αλλάξεις nick :)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ.. να κάνει το nick Full_Hair :D Μπράβο και από εμένα, και εύχομαι ακόμα καλύτερα στην πορεία. ;)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
no_hair είπε:
Μόνο ο μέγας Chs μπορεί να με βαφτίσει!!!! Ειστε φιλοι..

Εις το όνομα του hairloss, των mod και των μελών, σε ονομάζω FULL HAIR :D

(πάνω από το πρασινο καρτελάκι member δες :p )

το nick άλλαξε το εσύ αν θες, και θα σου πηγαίνει κουτί 8)
 

no_hair

New Member
Εισαι θεος!!!


πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς


Τωρα αμα μου βρειτε και γκομενα...εγινα!!!
 

n094

Active Member
Χαχαχαχα πες στον chs να σου βαλει κ ενα γκομενακι για αβαταρ κ εισαι κομπλε. Ωραιος ρε full hair χαχαχα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

newfish

Member
Συγχαρητηρια φιλε μου και ελπιζω να μεινουν τα μαλλακια στη θεση τους. Το σημαντικο ειναι οτι ανεβαινει πολυ η ψυχολογια.
Αυτο που εγω ηθελα να πω και ισως ειναι οφ τοπικ ειναι οτι διαβαζω διαφορα θεματα και ποστ εδω μεσα και δεν ξερω τι συμπερασματα να βγαλω.
Διαβαζω για θεματα που λενε οτι στην Ελλαδα δεν υπαρχει κλινικη η πλαστικος που μπορει να κανει καλη δουλεια και βλεπω οτι παρα πολλοι συμφωνουν με αυτο.
Απο την αλλη βλεπω θεματα σαν και αυτο που εχει απολυτη επιτυχια. Με τεκμηρια , με ντοκουμεντα , χωρις τρικ για να κανει διαφημιση ή οτιδηποτε αλλο.
Ειμαι 27 και τωρα αρχιζω να δινω τη μαχη με την τριχοπτωση και αν κρινω απο πατερα και αδερφο δεν θα εχω καλο αποτελεσμα.
Πραγματικα και εγω θα προτιμουσα να κανω μια επεμβαση και ας δωσω και 5000 , αρκει το αποτελεσμα να ειναι μονιμο και να μη φθειρω την ψυχολογια μου με το αν θα πιασει το φαρμακο που βαζω.
Ειναι παντως αξιοπεριεργο , πως αλλοι κανουν επεμβαση σε μια κλινικη και εχουν αποτελεσμα και πως αλλοι βριζουν την ιδια κλινικη.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
no_hair είπε:
Εισαι θεος!!!


πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς


Τωρα αμα μου βρειτε και γκομενα...εγινα!!!




Όλα στο πιάτο τα θέλεις ετοιματζή... :beach:

Πάρε την πλούσια κόμη σου και πιάσε από καφετέριες μέχρι ταβέρνες, μπαράκια, μουσικό μέγαρο κλπ, και κάνε την μόστρα στον γυναικείο πληθυσμό.. 8)

Για περισσότερες πληροφορίες και ιδέες παρακολούθα εδώ: http://thplayerblog.com/

Good Hunting :rifle
 

krhtikos21

Member
newfish είπε:
Συγχαρητηρια φιλε μου και ελπιζω να μεινουν τα μαλλακια στη θεση τους. Το σημαντικο ειναι οτι ανεβαινει πολυ η ψυχολογια.
Αυτο που εγω ηθελα να πω και ισως ειναι οφ τοπικ ειναι οτι διαβαζω διαφορα θεματα και ποστ εδω μεσα και δεν ξερω τι συμπερασματα να βγαλω.
Διαβαζω για θεματα που λενε οτι στην Ελλαδα δεν υπαρχει κλινικη η πλαστικος που μπορει να κανει καλη δουλεια και βλεπω οτι παρα πολλοι συμφωνουν με αυτο.
Απο την αλλη βλεπω θεματα σαν και αυτο που εχει απολυτη επιτυχια. Με τεκμηρια , με ντοκουμεντα , χωρις τρικ για να κανει διαφημιση ή οτιδηποτε αλλο.
Ειμαι 27 και τωρα αρχιζω να δινω τη μαχη με την τριχοπτωση και αν κρινω απο πατερα και αδερφο δεν θα εχω καλο αποτελεσμα.
Πραγματικα και εγω θα προτιμουσα να κανω μια επεμβαση και ας δωσω και 5000 , αρκει το αποτελεσμα να ειναι μονιμο και να μη φθειρω την ψυχολογια μου με το αν θα πιασει το φαρμακο που βαζω.
Ειναι παντως αξιοπεριεργο , πως αλλοι κανουν επεμβαση σε μια κλινικη και εχουν αποτελεσμα και πως αλλοι βριζουν την ιδια κλινικη.


και εγώ ακόμα αυτό αναρωτιέμαι.....
 

no_hair

New Member
Για αυτό λοιπόν αφήστε το φόρουμ να κάνει την δουλειά του (ενημέρωση) και πηγαίντε δείτε 5-6 γιατρούς κι βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα. Newfish, krhtikos21 εγω το εχω ξαναπει οτι όπου ακούς υπερβολές κράτα μικρό καλάθι..κάτι δεν πάει καλά εδω μέσα. Έχει γίνει γηπεδικό το φόρουμ. Καλύτερα πήγαινε δες, ρώτα, μάθε και πες μας κι εμας. Εγω τη δική μου εμπειρία και ότι αποκόμισα το είπα.
Chs κάτι ψήνω τώρα...!!!!!! ;)
 

no_hair

New Member
Αφηνω το μαλλι μακρυ και εχει αλλαξει ολη η ψυχολογια μου..οταν ευκαιρησω θα ξαναβγαλω φωτογραφιες με το νεο μου λουκ! Καληνυχτα σε ολους.
 

no_hair

New Member
Καταφερα να τραβήξω μερικές φωτογραφίες σήμερα. Τι λετε καλύτερα που το μακραινω?
[attachment=5834]
[attachment=5835]
[attachment=5836]
Παντως να πω κι εγω με τη σειρα μου οτι κι εγω στο 3-4μηνο δεν ειχα χασει πολλες τριχες μαλιστα μεχρι να παω για την πυκνομετρηση νομιζα οτι δεν εχω χασει σχεδον καθολου. Βεβαια οκ. Σταθης με διαβεβαιωσε τοτε οτι ειχα χασει ενα 40%. Gio ενα διαλυμα που χρησιμοποιουν το υποθερμοσολ νομιζω μου ειχε πει τοτε οτι βλεπανε διαφορα στους ασθενεις οτι δηλαδη ειχε μειωθει κατα πολύ το ποσοστο πτωσης των τριχων. Μπορεις να ρωτησεις γιατι το ειχα ρωτησει κι εγω τοτε. Τωρα ειμαι στον 7μο μηνα δεν εχω καταφερει να παω να με δουν λογω της αποστασης. Απο το νεο ετος ομως θα παω να δουμε πως πηγα.
 

Συνημμένα

  • P1130753.JPG
    P1130753.JPG
    3.2 MB · Προβολές: 498
  • P1130754.JPG
    P1130754.JPG
    3.7 MB · Προβολές: 445
  • P1130755.JPG
    P1130755.JPG
    3.7 MB · Προβολές: 456

Gio

New Member
Πράγματι φίλε full_hair, το hyperthemansol είναι είδος ορού -που αντικατέστησε το απλό διάλυμα- και που τροφοδοτεί με ζωτικά στοιχεία τα μοσχεύματα μέχρι να εισαχθούν στην λήπτρια. Είναι ακριβότερο, αλλά πολύ καλύτερο. Το είχα αναφέρει οτι περιέγραφα την εμπειρία λεπτομερώς..

Επίσης και εγώ στο μήνα πάνω, για όσους διαβάζουν το νήμα μου, υπολόγιζα οτι είχα χάσει ενα 30-40%. Μετά δεν έχασα άλλες..
 
Μπλουζα