nizoral is dangerous?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

barman

Member
Απ: nizoral is dangerous?

τι και που ακριβως το αναφερει γιατι δεν εβγαλα ακρη! και τι λεει? για ποιο λογο ειναι επικυνδυνο?
 

Άκης

Administrator
Απ: nizoral is dangerous?

Καταρχάς το site είναι της πλάκας, αν πάρεις το σχεδιασμό του. Τέτοια sites έχουν όσοι πουλάνε κάτι.
Και δεν λέει κάτι, είναι με ειδήσεις, reviews ή άλλο;
Να πω και το 3ο. Το nizoral το χρησιμοποιούν εκατοντάδες, μεταξύ τους και εγώ.
Δεν έχω δει το παραμικρό.
 

karaflas_1

New Member
Απ: nizoral is dangerous?

Λεει μια φραση nizoral is dangerous το γιατι δεν το ξερω αφου το χρησιμοποιεις και δεν σου εχει βγαλει κατι οκ εγω το διαβασα και το ανεφερα δεν εχω χρησιμοποιηση και δεν ξερω τωρα αν ειναι ψεματα αυτο θα δειξει. Κατι αλλο απο που το εχεις παραγγειλε βαλε link γιατι σε οσα μπαινω δεν μπορω να βρω να παραγγηλω για να ερθει Ελλαδα!
 

barman

Member
Απ: nizoral is dangerous?

δεν ενημερωνεσαι σωστα...δεν παρακολουθεις το φορουμ..εχουμε πει οτι δεν χρειαζεται να παραγγειλεις απο εξωτερικο το nizoral καθως υπαρχει στα φαρμακεια με την ονομασια fungoral.
 

karaflas_1

New Member
Απ: nizoral is dangerous?

Καταλαβα ποιο λες
Καποτε το χρησιμοποιουσα συχνα μεχρη που την επαθα και σταματησα,
Μου ξεφλουδισε το δερμα και τα μαλλια πεφτανε βροχη και ειχα τρομερη φαγουρα πηγα στην δερματολογο που μου το σηστισε και μου ειπε να το σταματησω
Ειχα γεμιση εκζεματα σε ολο το κεφαλι
 

barman

Member
Απ: nizoral is dangerous?

πακετο! δενξ μπορω να καταλαβω γιατι τοση ζημια απο ενα σαμπουαν κ μονο...
 

karaflas_1

New Member
Απ: nizoral is dangerous?

Σου ορκιζομε πως οτι λεω ειναι αληθεια
Δεν εδινα σημασια ωσπου μια μερα λουζομε παω να δω τον καθρεπτη και βλεπω οτι ολο μου το προσωπο ηταν κατακοκκινο εντομεταξυ πανω ειχε γεμισει εκζεματα κοκκινιλες και eixa αφορητη φαγουρα .
Το οτι δεν εχει παρενεργειες δεν υσχιει ειμαι καθετος !
 

Άκης

Administrator
Απ: nizoral is dangerous?

Δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό,sorry. Βασικά εν μέρη έχεις δίκιο, μπορεί να τα είδες αυτά γιατί στα sides έχει κοκκινίλες, ξηρότητα, μερική τριχόπτωση * (δες την γνώμη μου στο τέλος σχετικά) και σπυράκια. Εξαιρετικά σπάνια όμως.
Μπορεί να λες ότι το έπαθες, αλλά μπορεί να το έπαθες και από άλλο αίτιο.
Μιλάμε για το σαμπουάν που το έχουν συνδέσει με το big 3, έχει εκ. πωλήσεις και χιλιάδες ευχαριστημένους.
Το ότι μερικοί της Merck βγήκαν και είπαν σε συνέντευξη τους ότι είδαν αποτελέσματα όταν προσθέσαν και nizoral, τα λέει όλα.

*Η τριχόπτωση κατά την γνώμη μου οφείλεται στο ότι το προϊόν δρα και σαν regrowth, ενεργοποιεί την φάση ανάπτυξης της τρίχας.
Παρόμοιο με το rogaine, αλλά με τον δικό του τρόπο. Γι'αυτό και ίσως παρουσιάζει τριχόπτωση, ειδικά σε κάποιον που δεν χρησιμοποιεί rogaine ή παρόμοιο προϊόν εκείνο το διάστημα.
Εγώ όταν είδα τριχόπτωση από το revivogen, δεν το πέταξα και δεν είπα μάπα το προϊόν. Το έψαξα καλύτερα και είδα ότι αν έχεις τριχόπτωση από προϊόν που δρα και σαν regrowth, τότε χαμογέλα γιατί δουλεύει.
 

karaflas_1

New Member
Απ: nizoral is dangerous?

Πως να χρησιμοποιησω ενα προιον to opoio μου δημιουργησε εκζεματα και τρομερη φαγουρα (ασε για την ξηροτητα που λες ολο κομματια εφευγαν απο το κεφαλι).Λεω την αληθεια και απο οτι διαβασα στο επισιμο ελληνικο site εχει παρενεργειες και πολλες περισσοτερες απο αυτες που λεει .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflas_1

New Member
Απ: nizoral is dangerous?

ΝΑΙ απο οτι καταλαβα ειμαι πολυ αλεργικος στο συγκεκριμενο σαμπουαν αφου μου δημιουργησε κοκκινιλες και εκζεματα και αφορητη φαγουρα. Τα παιδια λενε οτι δεν εχουν προβλημα σιγουρα ειναι καποια αλεργια στο σαμπουαν αυτο συμβαινει αλλα ειχα και φοβερη τριχοπτωση ταυτοχρονα. Ο Ακης μου λεει οτι δουλευε αλλα πως να χρησιμοποιησης ενα προιον που σου δημιουργει αλεργικα προβληματα
 

Ntia

New Member
Απ: nizoral is dangerous?

Αγαπητέ Στράτο,

Δεν αποκλείεται το fungoral να σου έφερε κάποια αλλεργική αντίδραση, αυτό δεν πρέπει νατο αποκλείουμε για κανένα προιόν που κυκλοφορεί στην ελληνική αγορα! Ακόμα και για τα γνωστά προιόντα των σούπερ μάρκετ. Θα πρέπει να ξέρουμε όλοι ότι ίσως κάποια στιγμή είμαστε αυτό το 1% που μπορεί να έχει κάποια αλλεργική αντίδραση ακόμα και από το πιο αθώο προιόν. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ fungoral εδώ και ένα μήνα αλλά όχι πάνω από 2 φορές τη βδομάδα. Είσαι σίγουρος ότι δεν το χρησιμοποιήσες περισσότερο από όσο έπρεπε? Όπως και να έχει, ακόμα και αν το χρησιμοποίησες σωστά, ίσως να είσαι αλλεργικός και να πρέπει να αποφεύγεις το συγκεκριμένο συστατικό. Πάντως το συγκεκριμένο προιόν έχει βοηθήσει πολύ κόσμο όσον αφορά τη πυτιρίδα και τη ξηροδερμία. Έγω το χρησιμοποιώ σαν αντιανδρογόνο αν και νιώθω κάθε φορά μετά το λούσιμο ανακούφιση στο κεφάλι, παρ' όλο που δεν αντιμετωπίζω πλέον κνησμό.
 

Ntia

New Member
Απ: nizoral is dangerous?

Και σε κάποιο γνωστό μου που το έγραψε η δερματολόγος, του είπε 2 φορές τη βδομάδα. Αν είναι να το χρησιμοποιείς πολύ καιρό να πρέπει μετά να μειώσεις τη συχνότητα. Πάντως αφού σου δημιούργησε πρόβλημα άστο καλύτερα...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: nizoral is dangerous?

η Ντια τα ειπε μια χαρα στρατο δεν το 4βαζουν τοσο συχνα το προιον το γραφει και στην δοσολογια
γραφει 2 φορες την εβδομαδα η 1 φορα καθε 5 μερες
μετα για συντηρηση αν θες το βαζεις 1 φορα την εβδομαδα η μια φορα στις 15 μερες
οποτε φαντασου εσυ υπερεβηκες τα ορια
για αυτο εγινε οτι εγινε με εσενα
 

karaflas_1

New Member
Απ: nizoral is dangerous?

Ναι ετσι ειναι στην αρχη δεν μου δημιουργησε προβλημα η συχνη χρηση το δημιουργησε το προβλημα αλλα ειχα αρκετοι τριχοπτωση με το συγκεκριμενο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: nizoral is dangerous?

ναι αν το παρεις σε σωατη δοσολογια νομιζω μονο καλο θα σου κανει
και την ασπιρινη αν την παρεις παραπανω απο το κανονικο μην νομιζεις
θα εχεις και εκει επιπτωσεις
σαν παραδειγμα για την ασπιρινη
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα