nanoxidil

lab_rat

Member
vayero79 είπε:
Αυτό το site και γενικά κάθε ένα που πουλά τα δικά του σκευάσματα μινοξιδίλης, τα εμπιστεύεστε; Μήπως υπάρχει περίπτωση να είναι αμφιβόλου αξιοπιστίας και χαμηλής ποιότητας η μινοξιδίλη (βλ. China μεριά) ; Εκφράζω αυτή την απορία χωρίς να θέλω να κατηγορήσω ή να υποστηρίξω κάτι, απλώς επειδή όλα αυτά τίθενται στον οργανισμό μας, θεωρώ ότι είναι καλό να είμαστε καχύποπτοι και διεξοδικοί στην αναζήτηση.
Για πανω απο χρονο επαιρνα απο εκει! Και 10% αλλα κυριως το κλασικο 5% γιατι ηθελα με γλυκερινη. Είναι αριστης ποιοτητας!! Ακομα και το dropper του ειναι πολυ ανωτερο απο του regaine!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thimios72

Member
lab_hair είπε:
vayero79 είπε:
Αυτό το site και γενικά κάθε ένα που πουλά τα δικά του σκευάσματα μινοξιδίλης, τα εμπιστεύεστε; Μήπως υπάρχει περίπτωση να είναι αμφιβόλου αξιοπιστίας και χαμηλής ποιότητας η μινοξιδίλη (βλ. China μεριά) ; Εκφράζω αυτή την απορία χωρίς να θέλω να κατηγορήσω ή να υποστηρίξω κάτι, απλώς επειδή όλα αυτά τίθενται στον οργανισμό μας, θεωρώ ότι είναι καλό να είμαστε καχύποπτοι και διεξοδικοί στην αναζήτηση.
Για πανω απο χρονο επαιρνα απο εκει! Και 10% αλλα κυριως το κλασικο 5% γιατι ηθελα με γλυκερινη. Είναι αριστης ποιοτητας!! Ακομα και το dropper του ειναι πολυ ανωτερο απο του regaine!
και εγω εδω και ενα χρονο περιπου τη 15% κανενα προβλημα!!
 

Stripar

Established Member
Υπάρχουν πολλοί χρήστες που χρησιμοποιούν Nanoxidil απο τις αρχές του έτους και μετά δηλ 6 μήνες+...γιατί δέν δίνουν ένα feedback για τα πραγματικά αποτελέσματα που τους έδωσε και άν τους έδωσε?...όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε!.

Επίσης φαίνονται τα σαμπουάν της Ds labarotories "τούμπανο" στα συστατικά , τα έχουν δοκιμάσει κάποιοι να μας πούν πέντε πράγματα?


show_palmettos είπε:
ναι οντως το εχει ! ερχεται Ελλαδα σιγουρα ομως?


Βλέπω στην υπογραφή σου ότι χρησιμοποιείς DNC-L , μυρίζει άσχημα όπως αναφέρουν πολλοί και τι γίνεται με την αντλία τους είναι όντως το 30% ελλατωματικές?
Άν θές πές πέντε πράγματα για το προιόν!
 

mimis giova

Active Member
παιδια το σαμπουαν το εχω εγω....πρασινο σαπουνι χρισιμοπειο βασικα..κ φουνκοραλ...μετα απο ψαξιμω στο φορουμ κατελιξα σε αυτα..αλλα επειδη το εχω αγορασει κ μαλιστα τα 925μλ,το χρεισιμοπειο 1 φορα την εβδομαδα..δεν εχω τρελλη εμπειρια κτλ.αλλα πραγματικα σ αφεινει καταπλικτικι αισθηση το σαμπουαν..σαν να ζωντανευει η τριχα..
 

ANAR

Well-Known Member
Stripar είπε:
Υπάρχουν πολλοί χρήστες που χρησιμοποιούν Nanoxidil απο τις αρχές του έτους και μετά δηλ 6 μήνες+...γιατί δέν δίνουν ένα feedback για τα πραγματικά αποτελέσματα που τους έδωσε και άν τους έδωσε?...όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε!.

Επίσης φαίνονται τα σαμπουάν της Ds labarotories "τούμπανο" στα συστατικά , τα έχουν δοκιμάσει κάποιοι να μας πούν πέντε πράγματα?


show_palmettos είπε:
ναι οντως το εχει ! ερχεται Ελλαδα σιγουρα ομως?


Βλέπω στην υπογραφή σου ότι χρησιμοποιείς DNC-L , μυρίζει άσχημα όπως αναφέρουν πολλοί και τι γίνεται με την αντλία τους είναι όντως το 30% ελλατωματικές?
Άν θές πές πέντε πράγματα για το προιόν!




Εγω πηρα ενα και η αντλια ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ....το εχω και το κοιταω.:mad:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
στα jumbo εχει μπουκαλακια αδεια με αντλια και ειναι και παμφθηνα.
εχω παρει πολλες φορες για λοσιον
 

vayero

Member
Αν χρησιμοποιήσω το nanoxidil μαζί με το minoxidil 15% (που παρήγγειλα σήμερα, από το site που προτείνατε παραπάνω) θα υπάρχει πρόβλημα, δηλαδή μήπως είναι απαγορευτικό να χρησιμοποιήσω και τα δύο μαζί; Σκέφτομαι το πρωί nanoxidil και το βράδυ minoxidil 15%, τι λέτε; Σαμπουάν λέω να συνεχίσω το revita που το χρησιμοιώ καιρό τώρα, αλλά σκεφτόμουν αν προσθέσω και το conditioner αν θα ωφελήσει σε κάτι, ίσως στην καταπολέμηση της ξηροδερμίας; (έχω δοκιμάσει και αλόη και emu και tricomin στο παρελθόν αλλά δεν είδα βελτίωση)
 

Stripar

Established Member
vayero79 είπε:
Αν χρησιμοποιήσω το nanoxidil μαζί με το minoxidil 15% (που παρήγγειλα σήμερα, από το site που προτείνατε παραπάνω) θα υπάρχει πρόβλημα, δηλαδή μήπως είναι απαγορευτικό να χρησιμοποιήσω και τα δύο μαζί; Σκέφτομαι το πρωί nanoxidil και το βράδυ minoxidil 15%, τι λέτε; Σαμπουάν λέω να συνεχίσω το revita που το χρησιμοιώ καιρό τώρα, αλλά σκεφτόμουν αν προσθέσω και το conditioner αν θα ωφελήσει σε κάτι, ίσως στην καταπολέμηση της ξηροδερμίας; (έχω δοκιμάσει και αλόη και emu και tricomin στο παρελθόν αλλά δεν είδα βελτίωση)

Aκούγετε ότι το conditioner της ds labatories είναι όλα τα λεφτά!...όσον αφορά την ξηροδερμία σου και αφού είσαι ds-άκιας γιατί δεν προσθέτεις και το Dadrene της Ds labatories http://dslaboratories.com/dandrene/index.html

Κάνεις δηλ. ένα σχήμα Dandrene,Revita+Cor, nano+mino

Tουλάχιστον το πρώτο σχήμα (Σαμπουάν) θα το ακολουθήσω προσεχώς και θα κόψω όλα τα tricomin (σαμπουαν+λοτιον) και θα τα αντικαταστήσω με DNC-L...βέβαια απο οικονομικής απόψεως και διαφοράς....!
 

vayero

Member
ds-ακιας δεν είμαι, απλώς έχω δοκιμάσει πολλά κατά καιρούς, τώρα έπεσα και σε αυτά, αν βγω ικανοποιημένος, θα δείξει. το dandrene είναι για πυτιρίδα, εγώ δε νομίζω ότι έχω κάτι τέτοιο, ξηροδερμία έχω, άρα πως θα με βοηθήσει; το conditioner το έχεις δοκιμάσει; το κύριο ζητούμενο, φυσικά του θέματος, είναι η ναναξιδίλη, έχεις δοκιμάσει και αυτή, να πεις αποτελέσματα;
 

Stripar

Established Member
vayero79 είπε:
ds-ακιας δεν είμαι, απλώς έχω δοκιμάσει πολλά κατά καιρούς, τώρα έπεσα και σε αυτά, αν βγω ικανοποιημένος, θα δείξει. το dandrene είναι για πυτιρίδα, εγώ δε νομίζω ότι έχω κάτι τέτοιο, ξηροδερμία έχω, άρα πως θα με βοηθήσει; το conditioner το έχεις δοκιμάσει; το κύριο ζητούμενο, φυσικά του θέματος, είναι η ναναξιδίλη, έχεις δοκιμάσει και αυτή, να πεις αποτελέσματα;

Θεωρώ ότι σου έχω απαντήσει είδη σε ότι ρωτάς , άν διαβάσεις πιό προσεκτικά "πίσω" απο τις λέξεις...πάντως σου εύχομαι καλή συνέχεια!...και θα με ενδιέφερε και εμένα να δώ αποτελέσματα nano μιας και δεν είμαι οπαδός της μινοχ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
ναι ρε παιδια οσοι την εχουν χρησιμοποιηση ας πουν την γνωμη τυς αξιζει κανει δουλεια με το τσιγκελι θα σας παιρνουμε τις λεξεισ??
φαντασουν να βρουν την μονιμη θεραπεια τι θα κανουν..
 

nikoskriti12

New Member
παιδια τελικα καποιος που να χρησιμοποιησε νανοξιδιλη πανω απο 6 μήνες υπαρχει?και αν ναι μπορει να μας πει:
a.αντικειμενικα αποτελεσματα
b.είχε καποιες παρενεργειες?ερεθιζε το κεφαλι?
ευχαριστω
 

karmiris

New Member
ναι πειτε μας ασπουμε μετα απο 2 χρονια κανει δουλεια?? η το περνουμε για να εχουμε μεαλλια για 1 χρονο κ μετα αντε για τοτε τι σκατα λυση ειναι.... σαν να βαζουμε ψεφτικα μαλλια για ενα χρονο και μετα αντε για??


βλεπω σε διαφορεσ συζυτησης που λενε μπραβω τελεια αποτελεσματα!!!!συνεχισε ετσι!!...................//// γιατι δεν λενε μπραβω φιλε τελειο αποτελεσμα κοιτα να τα χαρις γιατι σε κανα 2 μηνο κσεκιναει η κατηφορα.....
 

anieros36

New Member
nikoskriti12 είπε:
παιδια τελικα καποιος που να χρησιμοποιησε νανοξιδιλη πανω απο 6 μήνες υπαρχει?και αν ναι μπορει να μας πει:
a.αντικειμενικα αποτελεσματα
b.είχε καποιες παρενεργειες?ερεθιζε το κεφαλι?
ευχαριστω

αντικειμενικά αποτελέσματα στις αγωγές μαλλιών νομίζω ότι δεν υπάρχουν. μόνο υποκειμενικά, από άτομο σε άτομο διαφέρουν.

έχω δοκιμάσει 3 μπουκάλια νανοξιδίλης πέρυσι τέτοιο καιρό. Κατά τη γνώμη μου είναι φιδέλαιο.
 

Georgex6

Well-Known Member
δεν ειμαι ο ποιο καταλληλος για να μιλησω για το dnc n γιατι το παιρνω ενα διμηνο γεματο μετα το σταματαω ενα μηνα κλπ κλπ οποτε δεν εχω αποψη για αποτελεσματα επισης δεν ειμαι καλος responder στη μινοξιδιλη το μονο που μπορω να πω ειναι οτι με μινοξιδιλη ειχα πρηξιμο στο προσωπο κατι που πλεον δεν εχω
 
Μπλουζα