nanoxidil

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

dim74 είπε:
και στο biovea και στο agestop το F7 και το dnc-n εχουν ακριβως την ιδια τιμη!οποτε απο την στιγμη που στο beauty paths το F7 κανει 29 ευρω,σε αυτη την τιμη πρεπει να ειναι περιπου και το dnc-n,αλλη τιμη για μενα θα ειναι αδικαιολογητη.
συμφωνω απολυτως μαζι σου....αν βαλουν το dnc-n 29 ευρω να κοστιζει...θα το αγοραζω απο ελλαδα...
 

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

Georgex6 είπε:
1)το dnc l ειναι πιο ακριβο και 2)αν θες πληρωνεις με αντικαταβολη
http://www.biovea.com/uk/results.aspx?PageNo=1&KW=dnc%20l
το ξερω οτι ειναι πιο ακριβο το dnc-l..αλλα αφου ειναι καλυτερο το dnc-n τοτε γιατι το εχουνε φτηνοτερο ? wtf?
 

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

thimios72 είπε:
μηπωσ το ενα εχει ποιο ακριβα υλικα απο το αλλο?
οσο κι ακριβα να ηταν τα υπολοιπα υλικα...η νανοξιδιλη απο μονη της πρεπει να κοστιζει περισσοτερο απο τη μινοξιδιλη...οποτε ισοσταθμιζεται με το αν τα υπολοιπα ειναι ακριβα...
τελοςπαντων..τι να σου πω? δεν ξερω τι παιζει 1
 

weznem

Well-Known Member
Απ: nanoxidil

καλημερα συμπολεμιστες..επειδη το σκεφτομαι. για το dnc-n ποσο εχει και αν ερχεται ελλαδα απο που το παραγγελνουμε?εχω μια απορια πολλα παιδια εδω μεσα,υποστηριζουν εν ολιγεις
να πηγαινουμε στα πιο δυνατα (φαρμακα)μονο οταν δουμε στασιμοτητα δηλαδη με 5%μινοξιδια οταν δεν βλεπεις πλεον φως τραβα στο 15%..εχει μια βαση αλλα σκεφτομαι οτι οσο μεγαλωνεις και θυλακες που δεν ειναι ενεργοι (με τριχα) ολο και πιο δυσκολα τους ενεργοποιεις.πιο ευκολα βγαινουν οι τριχες στην αρχη της τριχοπτωσης αν αντιμετωπιστοι παρα μετα απο 7 χρονια..αρα δεν ειναι καλυτερα να μπουμε δυνατα απο την αρχη τι πιστευετε?ειναι ενα σημαντικο εωτημα πιστευω για το τι στρατηγικη πρεπει να ακολουθουμε..ευχαριστω..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: nanoxidil

weznem είπε:
καλημερα συμπολεμιστες..επειδη το σκεφτομαι. για το dnc-n ποσο εχει και αν ερχεται ελλαδα απο που το παραγγελνουμε?εχω μια απορια πολλα παιδια εδω μεσα,υποστηριζουν εν ολιγεις
να πηγαινουμε στα πιο δυνατα (φαρμακα)μονο οταν δουμε στασιμοτητα δηλαδη με 5%μινοξιδια οταν δεν βλεπεις πλεον φως τραβα στο 15%..εχει μια βαση αλλα σκεφτομαι οτι οσο μεγαλωνεις και θυλακες που δεν ειναι ενεργοι (με τριχα) ολο και πιο δυσκολα τους ενεργοποιεις.πιο ευκολα βγαινουν οι τριχες στην αρχη της τριχοπτωσης αν αντιμετωπιστοι παρα μετα απο 7 χρονια..αρα δεν ειναι καλυτερα να μπουμε δυνατα απο την αρχη τι πιστευετε?ειναι ενα σημαντικο εωτημα πιστευω για το τι στρατηγικη πρεπει να ακολουθουμε..ευχαριστω..
πιστευω πως για να δεις αν δουλευει κατι πρεπει πρωτα να φτασεις σε στασιμοτητα,διαφορετικα δεν θα ξερεις αν αυτο που χρησιμοποιεις ειναι καλυτερο απο σκετη μινοξιδιλη 5%.
 

lab_rat

Member
Απ: nanoxidil

Το εχει αρχισει κανενας απο εδω?? Και αν ναι τιποτα εντυπωσεις σε αποτελεσματα/παρενεργιες?
 

dim74

Member
Απ: nanoxidil

το dnc-n εχει τελικα στο beauty paths 29 ευρω.εδωσα παραγγελια και μου ειπε πως θα το εχει μεχρι τελος της εβδομαδας!
να ενημερωσω ακομα πως θα εισαγει και την μινοξιδιλη την σκετη της ds laboratories για πρωτη φορα,το τριμηνο πακετο θα το εχει μου ειπε 21,65 ευρω!7 ευρω το μπουκαλακι!τιμη πολυ καλη νομιζω...ειδικα για ds laboratories.
 
Απ: nanoxidil

kαλη περιπτωση φαινεται to dcn-n και στα 30 γιουροσ εχει ιδια τιμη με το ρεγκειννν..θα μπει στη λιστα και ο θεοσ βοηθοσ
 

xDante

Member
Απ: nanoxidil

http://www.beautypaths.eu/el/category/39343236/product/393631373933/productdetails.aspx

βγήκε και το spectral F7 ...

συνδυασμός Dnc-n και F7 = τούμπανο ?

βασικά τιμή βγήκε και λέει σύντομα διαθέσιμο .... 33,65
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimos18

Member
Απ: nanoxidil

Lab_hair είπε:
Το εχει αρχισει κανενας απο εδω?? Και αν ναι τιποτα εντυπωσεις σε αποτελεσματα/παρενεργιες?

νομιζω οτι ο χρηστης showpalmettos το χρησμοποιει.

LOK είπε:
Πολλά ακούγονται και τίποτα δε γίνεται... Dnc-n, F7, RU, cb,... Μακάρι να γινει κάτι...

κοιτα ,κατα τη γνωμη μου ru και cb δεν γινεται να μπουν στην ιδια κατηγορια.νανοτεχνολογιες και το f7 στα ματια μου μοιαζουν περισσοτερο σα διαφημιστικα κολπα παρα σαν σοβαρες λυσεις.
 

dim74

Member
Απ: nanoxidil

μετα απο πανω απο 15 χρονια χρησης regaine ξεκιναω σημερα την δοκιμη του spectral dnc-n απο το beauty paths...το εχει 29 ευρω και σε μεγαλες ποσοτητες κανει ακομα καλυτερη τιμη,οπως και σε ολα τα προιοντα της ds laboratories.ειμαι σε σκεψη και για το spectral f7 αλλα ελλειψη χρηματων θα κανω υπομονη!
 

xk

Active Member
Απ: nanoxidil

dim74 είπε:
μετα απο πανω απο 15 χρονια χρησης regaine ξεκιναω σημερα την δοκιμη του spectral dnc-n απο το beauty paths...το εχει 29 ευρω και σε μεγαλες ποσοτητες κανει ακομα καλυτερη τιμη,οπως και σε ολα τα προιοντα της ds laboratories.ειμαι σε σκεψη και για το spectral f7 αλλα ελλειψη χρηματων θα κανω υπομονη!

καλη επιτυχια,περιμενω κι εγω να τελειωσει το regaine για να παρω...!!

(μη βαζεις και regain ετσι?μονο nano για να δουμε αν ειναι αποτελεσματικο..)
 

show_palmettos

New Member
Απ: nanoxidil

απιστευτο..δεν το περιμενα.... http://www.beautypaths.eu/el/category/39343236/product/393631383237/productdetails.aspx
οντως ερχεται η μινοξιδιλη σε πακετο των τριων μπουκαλιων !!!! 21,65 γραφει οτι εχει...βαλε και μεταφορικα κ αντικαταβολη 4.5 ευρω
με 26.15 ευρω θα εχεις απο Ελλαδα τρια μπουκαλια της κοινης μινοξιδιλης ! απο τη στιγμη που το regain στα ελληνικα φαρμακεια ειναι πανακριβο !!!!
αρα η θεραπεια μπορει να συμπληρωθει με κατι που να μπλοκαρει την dht....
ενω ειχα ξεκινησει το dnc-n...το σταματησα γιατι αρχισα να βαζω στις περιοχες με το προβλημα αραιωσης... propiogenta..θα μου πειτε οτι αυτη η κρεμα κανει για μυκητες ποδιων κ τα σχετικα...αλλα εμενα με νοιαζει που εχει betamethasone...νομιζω οτι διεγειρε καποιες τριχες κ οτι ΦΥΤΡΩΣΑΝ μικρες τριχουλες στους κροταφους...βεβαια δεν ξερω αν βοηθησε να φυτρωσουν κ το dnc-n που το βαλα για 5 μερες....λογικα η betamethasone της propiogenta θα εβγαλε αυτες τις τριχες.....δεν ειμαι κ απολυτος βεβαια...
οποτε μολις τελειωσω με την κρεμα propiogenta...θα τελειωσω κ το μπουκαλι dnc-n κ μαλλον θα στραφω στο οικονομικο πακετο της ds με τις μινοξιδιλες...κ ισως για anti-dht θα βαζω fungoral cream την οποια την πιστευω σαν προιον ασχετως αν πολλοι δεν ειδαν αποτελεσμα με αυτην κ ασχετως των παρενεργειων που δινει
 

panicX

New Member
Απ: nanoxidil

καλημερα σε ολα τα παιδια..
Σκεφτομαι να παρω κ γω το dnc-n,απλα ηθελα να ρωτησω αν προκαλει shedding η νανοξιδιλη??
(Πριν χρησιμοποιουσα rogaine σε αφρο,ειχα παρει την εξαμηνη κιολας κουρα,αλλα παιδια δεν μου εκανε τιποτα δυστηχως...κατεληξα να την βαζω στο προσωπο σε καποια σημεια αραιωσης απο τα γενια κ εκει εχουν ηδη φυτρωσει καποιες τριχες...αλλα στο κεφαλι τιποτα... :-[)
χρησιμοποιω τωρα ενα dht blocker της froika κ τιποτα αλλο,.....
 

ar.par

New Member
Απ: nanoxidil

χαίρεται κύριοι. Είμαι νέος στο forum και έχοντας αρχίσει να βλέπω κάποια αραίωση αποφάσισα να αρχίσω μια θεραπεία. Με τη βοήθεια αυτού του site κατέληξα σε regain foam 2 φορές τη μέρα, frezyderm hair force lotion 2 φορές τη μέρα, revita shampoo 3 φορές την εβδομάδα και τις υπόλοιπες alpecin C1 shampoo. Σχετικά με τη νανοξιδίλη από τα DS laboratories παρατήρησα πως στα συστατικά της αναφέρεται το zinc gluconate zinc μινοξιδίλη στο ίδιο τοπικό διάλυμα δεν αναιρούν το ένα το άλλο?? ναναξιδίλη και μινοξιδίλη έχουν παρόμοια μοριακή δομή και υποθέτω παρόμοιο τρόπο δράσης, όχι??
 
Μπλουζα