Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

Ρε παιδια φαινεται η τελεια λυση :eek:

finasteride 0.1%
minoxidil sulfate 4%
adenosine
sophora flavescens extract
creatine ethyl ester
cepharanthine
cyanocobalamine (Vitamin B12)
ketoconazole

Vehicle :
coated PG-liposomes from high quality phosphatidylcholine
Propylene glycol (PG) 10%
carrageenan
bidistilled water

Consistency : liquid
Suggested use : Apply 1 to 2 times daily to scalp and gently massage in. The product will be absorbed by the skin very fast and with virtually no visible residue. But to be sure reasonable absorption took place, let the product be absorbed for at least 10 minutes, in case you want to wash your hair after the application. For best results apply consistently.

Storage : Store at room temperature.





Price 32,50 EUR
incl. 17.5 % Tax excl.Shipping costs

ΤΕΛΕΙΑ ΤΙΜΗ + SHIPPING TO EUROPE 8,5ε .

Το μονο που μενει ,εχει παραγγειλει κανεις απο εκει η ειναι κανα μουφα site :D ?
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

Aυτοι βγαλανε την finasteride 0.1 σε τοπικο διαλυμα ενω οι αλλοι δεν μπορουσαν? Παντως τοπικα δεν νομιζω να εχει παρενεργειες ετσι δεν ειναι?
 

Άκης

Administrator
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

Φιναστερίδη περιέχει και το Handrox 15% Plus, το οποίο περιέχει μινοξιδίλη 15%.
Σε τοπική δράση η φιναστερίδη ΔΕΝ έχει τις παρενέργειες που έχει σε χάπι, αλλά δεν έχει και τα αποτελέσματα που έχει σε χάπι.

Πάντως παίδες φαίνεται τρομερό.
Το προϊόν το κατασκευάζει η Sinere, άρα αυτή είναι η επίσημη σελίδα τους και δεν θα είναι μουφέ.

Βασικά αυτό το άφησε το για 10 τουλάχιστον λεπτά προτού πλύνεις το κεφάλι σου, με μπερδέυει λίγο γιατί το rogaine πχ μιλάει για 3-4 ώρες.
Επίσης, διάβασα ότι δεν λαδώνει τα μαλλιά.

Περιέχει minoxidil sulfate , όπου σε μία έρευνα έδειξε ότι είναι 14 φορές ποιό δραστική από την κοινή.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

Εκτος απο φιιναστερίδη εχει αλλο dht blocker ,ρωταω επειδη τα αλλα που ξερω ειναι η minoxidil sulfate 4% κ ketoconazole,το εχει παρει κανενας γενικος να εχουμε κανα review η τωρα κυκλοφορησε?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

αν υπαρχει review,,,,,,
τα review τα κανουμε εμεις

λοιπον καλο φαινεται αλλα για φιναστερινη 0,1%
μην περιμενετε αποτελεσματα σαν dht block
ειναι πολυ μικρη η ποσοτητα

πιο πολυ για regrwth ειναι παρα για dht block

σαν απαντηση στο xadrox 15% plus μου φαινεται
και ειναι καλη ! θα τσεκαρω και την τιμη και ποσο κραταει αυτο και ξανα μιλαμε

εγω ειμαι παντως κατα μιας λοσιον και για growth και για dht block
δεν νομιζω πως συμβαδιζουν καλα αυτα τα δυο

και ο τσακαλος με το dnc που εβαζε δεν εμεινε ευχαριστημενος
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

Παναγιωτη με το dnc εχουν δει διαφορα αρκετος κοσμος απλως στον τσακαλο μπορει να μην εκανε.
Παντως ειναι απο τα καλυτερα τοπικα dht κ εχει καλυτερα συστατικα σε πολλα απο αυτα που υπαρχουν ηδη ,το θεμα ειναι πως θα δουλεψουν αλλα μην ξεχνας κ κατι σημαντικο.Ποσοι απο τα παιδια που παιρνουν π.χ. revivogen ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΟΝΟ του? .
Οσον αφορα τιμη 32-35ε το ποσο κραταει ειναι το θεμα το μπουκαλακι...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

οχι αυτοι που παιρνουν revivogen παιρνουν συνήθως και regaine

οσο γα τα συστατικα του τα εχω αναλυσει ενα προς ενα ξερω τι περιπου εχει μεσα
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

Παιδια το εχω παρει κ το χρησιμοποιω εναλαξ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΜΩΣ :'( με το spectra dnc ,εχω παρει κ το σαμπουαν Revita .
Ως τωρα οι πιο πολυ μου λενε αν εχω βαψει τα μαλια μου :p. Φαινονται παντως σε καλυτερη κατασταση απο οτι πριν ,τωρα για νεες τριχες κατι μικρες που ηταν κ πριν αλλα δεν βλεπω να μεγαλωνουν,ιδωνμεν.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

εγω στο μπροστινο μερος του κεφαλιου πανω απο τα φρυδια ειχα κατι τριχες οι οποιες
δεν ηταν χνουδι αλλα ηταν πολυ πιο μικρε σε σχεση με τις αλλες
βλεπω αυτες ηδη πηραν τα πανω τους και στο επομενο κουρεμα το πολυ στο μεθεπωμενο θα φτασουν στο ιδιο επιπεδο με τις αλλες θα γινουν κανονικες τριχες

επισης παλι εκει στο μπροστινο μερος παρατηρησα πως καθε φορα που κουρευομουν μερικες τριχες δεν μεγαλωναν οπως οι αλλες πιο πισω αυτο φαινοταν ιδιαιτερα μετα απο 15 μερες μετα το κουρεμα οι πιο πισω μεγαλωναν πιο γρηγορα μιλαω παντα για το μπροστινο μερος του κεφαλιου βλεπω μια διαφορα καλη παντως

τωρα σε κανα μηνα που τελειωνει το revivogen να δουμε με το καινουργιο πως θα τα παω

θα το εγκαταλειψω για μερικους μηνες να δω αν με αυτο που φτιαξω κατεφερο κατι καλυτερο

τωρα οσο αφορα το scec τι να σου πω snake δεν ειναι σιγουρα
τα συστατικα του τα αναλυσα καλουτσικα ειναι
απλα πιστευω πως υπαρχουν και καλυτερα πραγματα που μπορεις να φτιαξεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

Εσυ τωρα που τελειωνει το revivogen τι θα βαζεις,επισης τι να καθομαι να φτιαχνω ρε παναγιωτη αφου αυτο εχει σχεδον ολα ?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

καταρχην κανενα δεν τα εχει ολα

σκεφτομαι να φτιαξω ενα self made σκευασμα με αυτα που πιστευω οτι θα βοηθησουν
μελετω τις τελευταιες μερες αρκετα πραγματα
εχω πολλα στο μυαλο μου που θελω να βαλω φτιαχνω αυτην την στιγμη μια λιστα ωστε να τα εχω ταχτοποιημενα και ψαχνω σελιδες για να αγορασω τα υλικα ωστε να μου βγουν και φτηνα

παραδειγμα θα μπορουσα να φτιαξω μια λοσιον παρομοια με το revivogen σε πολυ χαμηλοτερη τιμη

αλλα θελω να κανω διαφορετικες προσθηκες

εχω στο μυαλο μου καποια ισχυρα αντιανδρογωνα που εδειξαν πως τα πανε καλα
αλλα και θελω να τσεκαρω και υγρες μορφες ντουταστεριδης και φιναστεριδης

και αλλα πολλα βεβαια κλασικα οπως σιτοστερολη και αλλα
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

Ολα οκ ,απλως εχει το συγκεκριμενο εχει τα βασικα οποτε σε συνδιασμο με Revita-Fungoral k Spectra ,μου βγηκε 35-40ε αν δεν κανω λαθος.
Τωρα το σκευασμα αν εχεις υπομονη καλο θα ηταν διοτι ναι σου βγαινει πιο οικονομικα ,απλα βαριεμαι να μπω σε αυτη την διαδικασια .
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

δεν ειναι μονο θεμα οικονομιας φιλε αλλα θεμα αποτελεσματικοτητας
πιστευω πως μπορω να φτιαξω κατι αποτελεσματικο και το κοστος να ειναι πιο συμβατο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

οχι ακομη
ειμαι σε φαση συγκεντρωσης σελιδων για να βρω ολα τα συστατικα
μολις ειμαι ετοιμος θα ανοιξω και θα γραψω αναλυτικα περισσοτερα
 

st697

Member
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

Σκέφτομαι να παραγγείλω το nanominox fms από την Sinere. Υπάρχει κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει?
Είναι ασφαλής η χρήση σε καθημερινή βάση Ketoconazole που περιέχει το σκεύασμα, αφού το fungoral είναι για 2-3 φορές την εβδομάδα
και για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ? Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

προσωπικά μου φαίνεται αξιόλογο - συνδυάζει μινοξιδίλη+φιναστερίδη+κετοκοναζόλη

δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα καθημερινής χρήσης
- άλλωστε έτσι το προτείνουν
- από τα άλλα προϊόντα sinere έχουμε καλά σχόλια
- στο site της sinere παραθέτει τις μελέτες του προϊόντος με καθημερινή χρήση και μηδαμινά sides

εγώ θα πω κάτι και όπως θέλεις πάρ'το...
γιατί δεν κάνεις μόνος σου μινοξιδίλη (π.χ regain,Lee,hairway,kirkland) και ντουταστερίδη (2πλάσια ενεργή,-Avodart) ;!
η μίξη είναι πανεύκολη - τρυπάς 4 καψάκια Avodart σε ένα μπουκάλι μινοξιδίλης - και θεωρητικά,αλλά και σε σχετικές έρευνες - η δράση του 2 φορές αποτελεσματικότερη από μινοξιδίλη+φιναστερίδη...

άποψη εκφράζω...
 

st697

Member
Απ: Nanominox-FMS (Top 3 συστατικών)

δεν υπάρχει κίνδυνος για sides από το avodart ? Εννοώ η φιναστερίδη ως θεραπεία τριχόπτωσης είναι πιό τσεκαρισμένη για παρενέργειες.Το avodart το γνωρίζω , διότι το παίρνει ο πατέρας μου για τον προστάτη.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα