Multiplication τωρα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Hopefull

New Member
Πως λεει και η γνωστη ταινια αποκαλυψη τωρα...ε λοιπον ενας παλιος και γνωριμος για καποιους απο μας γιατρος ο Dr.Gho δημοσιευσε ενα αρθρο στο journal of Dermatology για τη δικη του μεθοδο κλωνοποιησης μαλλιων την οποια και προσφερει στη κλινικη του εναντι αδρας αμοιβης.

Θα σας το πω λιγο περιληπτικα και θα δωσω και καποια λink για οποιον ενδιαφερεται να το ψαξει λιγο περισσοτερο. Ο Dr.Gho ειχε εμφανιστει πριν χρονια λεγοντας οτι εχει μια μεθοδο που μοιαζει με τη γνωστη σε ολους μας FUE, Σε αντιθεση με την FUE ο Gho υποστηριζει οτι παιρνοντας μονο ενα τμημα του Follicle και οχι ολοκληρο τοτε το graft που αφαιρειται φυτρωνει και στο recipient αλλα και ξανα στο donor!

Αυτο πρακτικα σημαινει κλωνοποιση απο 1 σε 1 και οχι απο 1 σε 10 η απο 1 σε 100. Δηλαδη ως τωρα μπορει ας πουμε να παρει σε ενα session εως 2000 grafts τα οποια στην ιδανικη περιπτωση θα μεγαλωσουν και στο donor αλλα και στο recipient. Δηλαδη με λιγα λογια το donor δεν γινεται depleted οπως γινεται με την FUE. Αν βγαλεις 10000 grafts ας πουμε με αυτη τη τεχνικη τοτε δε θα εχεις στο donor 10000 λευκες κουκιδες αλλα κανονικα μαλλια που θα βγαινουν αρα σχετικα καθολου scarring αφου θα ειναι σαν να μην εχεις κανεις τιποτα μιας και τα μαλλια ξαναβγαινουν και πισω.

αν αυτη η τεχνικη πραγματι δουλευει εχει τα εξης πλεονεκτηματα σε σχεση με FUE

1. Με FUE δεν μπορουν να παρουν παρα πολλες τριχες διοτι η donor σου θα μοιαζει σαν να την εχουν ριξει με καραμπινα. τα μαλλια στο donor θα ειναι πολυ αραια και λευκες κουκιδες θα φαινονται απο το μαλλι που πλεον δεν υπαρχει εκει. στη νεα μοθοδο θεωρητικα θα μπορεις να παρεις οσα θελεις απο τη donor χωρις κανενα προβλημα διοτι πολυ απλα θα ξαναβγουν και αρα δε θα φαινεσαι σα το bob το σφουγγαρακι. το donor δηλαδη αυξανεται οχι επειδη κλωνοποιηθηκαν μαλλια αλλα επειδη μπορεις να παρεις περισσοτερα χωρις να φαινεται ασχημα μια και θα ξαναβγαινουν

2. Scarring ελαχιστο ως καθολου

3. κοντα κουρεματα, ολοι ξερουμε οτι ξυριζοντας τα πλαινα τοτε τα πανω φαινονται πιο πολλα ακομη και αν ειναι λιγα. αν δεν εχουμε scarring στο donor (λευκες κουκιδες ή ουλη) τοτε μπορουμε να κανουμε flat top etc

τωρα τα μεινονεκτηματα

1. Ειναι πανακριβο για 2000grafts θελει κοντα στα 10000 eyros

2. δε ξερουμε ακομα αν δουλευει οπως λεει δεν εχουμε δει παραδειγματα με πολλα grafts και full donor

3. δουλευει με 1 προς 1 δηλαδη αν βγαλεις 10000 grafts τοτε δε μπορεις να ξαναγυρισεις και να βγαλεις αλλα 10000 απο τα ιδια διοτι μετα θα πρεπει να κανεις κανονικη FUE, φανταζομαι, και θα χεις παλι τρυπες και το φαινομενο καραμπινας επανερχεται. Επιπλεον δεν εχει διευκρινιστει κατα ποσο μπορεις να τα παρεις και αν θα εχουν καλο survival αν τα μεταφερεις στη recipient μιας και εχουν περασει ηδη τη πρωτη διαδικασια


*Διορθωση το ξαναδιαβασα λεει οτι μπορεις να τα ξαναχρησιμοποιησεις!!! :worshipper

Οπως και να χει παιδια ειναι ακομα περισσοτερα καλα νεα, και να σημειωθει οτι ο ιδιος γιατρος φυσικα δουλευει σε πρωτοκολλο μεταφορας μονο stemcells οπως και αλλοι γνωστοι(aderans, trichoscience, regenika κτλ)

Στα καλα αυτης της διαδικασιας(stemcells) αναφερει

Μεγαλυτερο dense packing απο κει δηλαδη που τα grafts μπορουν να φυτευτουν μεταξυ τους με ασφαλεια σε αποσταση 0.3mm και πανω με τα stemcells θα μπορουν να φυτευονται σε αποσταση 0.1mm.Δηλαδη mother nature density ;)

http://tressless.com/2010/04/27/unlimited-donor-hair-from-coen-ghos-partial-unit-extraction/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mindtrapper

Member
Απ: Multiplication τωρα!

Πολύ καλό. Ας δούμε πως θα τα πάει σε μελέτη με περισσότερους ασθενείς. Φαντάζομαι ότι οι τρίχες θα αποκτούν την παλιά τους διάμετρο έτσι; Και στη δότρια και στη λήπτρια; Αν ναι τότε μιλάμε για unlimited supply σε κάποιον με unlimited money :)

Φαίνεται ότι σιγά σιγά ξεπερνάμε το strip. Φαντάζομαι ότι σε 15 χρόνια από τώρα όλοι θα κάνουν PUE (αν δουλεύει τελικά). Πρώτα θα τελειοποιηθεί αυτό, μετά τα βλαστοκύτταρα και στο τέλος θα είμαστε όλοι NW1. Brave new world.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Multiplication τωρα!

mindtrapper είπε:
Φαντάζομαι ότι σε 15 χρόνια από τώρα ........

σε 15 χρόνια από τώρα θα είμαι .....
grandfather.jpg

πουράκλα ...

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
 

mindtrapper

Member
Απ: Multiplication τωρα!

tropheus είπε:
[quote author=mindtrapper link=topic=1866.msg33917#msg33917 date=1274707938]
Φαντάζομαι ότι σε 15 χρόνια από τώρα ........

σε 15 χρόνια από τώρα θα είμαι .....
grandfather.jpg

πουράκλα ...

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
[/quote]

Μην αγχώνεσαι, όταν τελειοποιήσουν τα βλαστοκύτταρα θα μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν και για να βγάλεις καινούργια δόντια και να μην είσαι φαφούτης :tease:
 

Hopefull

New Member
Απ: Multiplication τωρα!

tropheus είπε:
[quote author=mindtrapper link=topic=1866.msg33917#msg33917 date=1274707938]
Φαντάζομαι ότι σε 15 χρόνια από τώρα ........

σε 15 χρόνια από τώρα θα είμαι .....


πουράκλα ...

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
[/quote]

Αν εισαι θαραλλεος και κονομημενος και πιστευεις του λογου το αληθες μπορεις να πας και τωρα.Εχουν 5 κλινικες στη Ευρωπη που το προσφερουν ;)

Εγω παντως ειμαι σκεπτικος, αν δω τιποτα αποτελεσματα τρελα θα χαρω πολυ. Βεβαια τοσα λεφτα δε δινω με ΤΙΠΟΤΑ για να γεμισω με μαλλι οι προτεραιοτητες μου πλεον ειναι αλλες αλλα θα ναι ωραια να ξερω οτι οτι ωρα θελω ρε παιδι μου υπαρχει μια λυση που δε χρειαζεται φαρμακα αν παω και τα σκασω
 
Απ: Multiplication τωρα!

προς θεου ρε παιδια ..!!!η λαχταρα μας για κατι καινουργιο που να εχει πληρης αντιμετωπιση του προβληματος μας οδηγει σε λανθασμενες κινησεις!!αν κατι ειχε αποτελεσμα θα ηταν ευρεως διαδεδομενο!!μην σπαταλατε τα λεφτα σε τσαρλατανους!!μπορει να προσπαθουν δεν λεω!!αλλα ματαια τουλαχιστον για την ωρα!!(και οπως εχω πει πολλακις για πολλα χρονια ακομα)
 

mindtrapper

Member
Απ: Multiplication τωρα!

haircloningnow είπε:
προς θεου ρε παιδια ..!!!η λαχταρα μας για κατι καινουργιο που να εχει πληρης αντιμετωπιση του προβληματος μας οδηγει σε λανθασμενες κινησεις!!αν κατι ειχε αποτελεσμα θα ηταν ευρεως διαδεδομενο!!μην σπαταλατε τα λεφτα σε τσαρλατανους!!μπορει να προσπαθουν δεν λεω!!αλλα ματαια τουλαχιστον για την ωρα!!(και οπως εχω πει πολλακις για πολλα χρονια ακομα)

Ναι, μόνο που ο Gho δημοσίευσε την εργασία του σε έγκριτο journal, το οποίο ελέγχεται από άλλους επιστήμονες και τώρα μπορούν να αναπαράγουν τη διαδικασία όλοι για να δουν αν όντως δουλεύει ή λέει φούμαρα. Δεν τα κάνουν οι τσαρλατάνοι αυτά. Άσε που coauthor είναι ένας από τους καλύτερους δερματολόγους παγκοσμίως.

Επειδή έχεις πει εσύ ότι θα αργήσει πολλά χρόνια ακόμα δε σημαίνει απολύτως τίποτα. Είναι θέμα χρόνου να επαληθευτεί και αν όλα στέκουν θα αρχίσουν να χρησιμοποιούν τη διαδικασία πολλές κλινικές (σε συνεργασία με τον Gho).
 

Jakard

New Member
Απ: Multiplication τωρα!

hopefull είπε:
[quote author=tropheus link=topic=1866.msg33930#msg33930 date=1274722710]
[quote author=mindtrapper link=topic=1866.msg33917#msg33917 date=1274707938]
Φαντάζομαι ότι σε 15 χρόνια από τώρα ........

σε 15 χρόνια από τώρα θα είμαι .....


πουράκλα ...

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
[/quote]

Αν εισαι θαραλλεος και κονομημενος και πιστευεις του λογου το αληθες μπορεις να πας και τωρα.Εχουν 5 κλινικες στη Ευρωπη που το προσφερουν ;)

Εγω παντως ειμαι σκεπτικος, αν δω τιποτα αποτελεσματα τρελα θα χαρω πολυ. Βεβαια τοσα λεφτα δε δινω με ΤΙΠΟΤΑ για να γεμισω με μαλλι οι προτεραιοτητες μου πλεον ειναι αλλες αλλα θα ναι ωραια να ξερω οτι οτι ωρα θελω ρε παιδι μου υπαρχει μια λυση που δε χρειαζεται φαρμακα αν παω και τα σκασω
[/quote]

Kανενα Τιπ για ξυρισμα στα ποδια εχεις ρε φιλε με εχει βγει η παναγια ....Η δουλευεις μονο κεφαλι ?
 

pingman

New Member
Απ: Multiplication τωρα!

Jakard είπε:
[quote author=hopefull link=topic=1866.msg33936#msg33936 date=1274738736]
[quote author=tropheus link=topic=1866.msg33930#msg33930 date=1274722710]
[quote author=mindtrapper link=topic=1866.msg33917#msg33917 date=1274707938]
Φαντάζομαι ότι σε 15 χρόνια από τώρα ........

σε 15 χρόνια από τώρα θα είμαι .....


πουράκλα ...

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
[/quote]

Αν εισαι θαραλλεος και κονομημενος και πιστευεις του λογου το αληθες μπορεις να πας και τωρα.Εχουν 5 κλινικες στη Ευρωπη που το προσφερουν ;)

Εγω παντως ειμαι σκεπτικος, αν δω τιποτα αποτελεσματα τρελα θα χαρω πολυ. Βεβαια τοσα λεφτα δε δινω με ΤΙΠΟΤΑ για να γεμισω με μαλλι οι προτεραιοτητες μου πλεον ειναι αλλες αλλα θα ναι ωραια να ξερω οτι οτι ωρα θελω ρε παιδι μου υπαρχει μια λυση που δε χρειαζεται φαρμακα αν παω και τα σκασω
[/quote]

Kανενα Τιπ για ξυρισμα στα ποδια εχεις ρε φιλε με εχει βγει η παναγια ....Η δουλευεις μονο κεφαλι ?
[/quote]

Lazer :p
 

Hopefull

New Member
Απ: Multiplication τωρα!

[/quote]

Kανενα Τιπ για ξυρισμα στα ποδια εχεις ρε φιλε με εχει βγει η παναγια ....Η δουλευεις μονο κεφαλι ?
[/quote]

Μono κεφαλι φιλε στα ποδια δεν εχω καραφλα lol
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα