Mogan, dhi fue, ευαγγελάτος, ~2500grafts, 25-26/09/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mogan

Active Member
Είναι προφανές ότι έχουν φυτρώσει πολλά, πέραν αυτών που κράτησες.

Καλησπερα @tasos33 κι ευχαριστω για τα σχόλια και τις απαντησεις οπως και τα αλλα παιδια.

Αρχικά να πω ότι ο λογος ηταν στα 2,5.
Έπειτα ειδα ότι φωτογραφια μηνα βρηκες.
Πανω σε αυτο εχω την εντύπωση πως το μακρος του μαλλιου δημιουργει μια ψευδαισθηση πως εχουν φυτρωσει αρκετα.
Προσοχη δε λεω καθολου, αλλα νιωθω οτι δεν ειναι τοσα πολλά... Ακομη εστω.
Δλδ νομιζω πως αν κουρευτω κ παω τη τριχα σε μηκος ισο με το μηκος μηνα, η διαφορά δε θα ειναι τοσο μεγαλη.
Αυτο κιολας το λεω γιατι κοιταζω το κεφαλι μου καθημερινα και δε βλεπω τριχακια να σκανε δεξιά αριστερα.
 

Dim10

Active Member
Πολυ καλα πας ειναι οντως προφανες οτι εχεις φυτρωση, οταν βλεπεις κατι καθε μερα δε καταλαβαινεις τις διαφορές. Καλη φυτρωση
 

Mogan

Active Member
Βαζεις μινοξ και αν ναι με τι συχνότητα?

@John1924 οπως εχω γραψει, αν κι αγορασα Regaine αφρο απο την πρώτη κιολας μερα, εντουτοις 4 μήνες τωρα ζητημα να εχω βαλει 5 φορες.
Δεν είμαι fan των καθημερινων υποχρεωσεων και για αυτο το λογο κιολας αποφασισα να κανω τη μμ. Ωστε να απαλλαγω μια κ καλη. Ελπίζω να τα καταφερω κιολας.
 

piros75

Well-Known Member
Κοίτα το "μια και καλή" παίζει μόνο αν είσαι 100% βέβαιος ότι η ΑΑ έχει σταθεροποιηθεί αν δεν είσαι, τότε καλό θα ήταν να βάζεις μινοξ.
 

minoxidilis

Active Member
Xαλαρωσε mogan μια χαρα εισαι,δωσε χρονο στο αμπελι να βγαλει σταφυλι,αντε να δω την φρατζα σου σε κανα 6 μηνες πως θα ειναι να παρω σειρα και εγω,τα μαζεψα δυσκολα τα λεφτα αλλα δεν γαμιετε η καραφλα δεν παλευετε ,οτι ειναι γενος θυληκου δυσκολα νικαται,που,,,,α καραφλα.
 

Mogan

Active Member
Κοίτα το "μια και καλή" παίζει μόνο αν είσαι 100% βέβαιος ότι η ΑΑ έχει σταθεροποιηθεί αν δεν είσαι, τότε καλό θα ήταν να βάζεις μινοξ.

Καλημερα @piros75.
Γενικα η ΑΑ μου δεν ηταν ποτε πολυ εντονη. Ηταν παντα αργη και σταθερη. Οποτε δε θεωρω οτι σε 9 μηνες μπορει να επηρεασει η μη χρήση Μινοξ σημαντικα την εικόνα .

Αλλωστε στις Ζωνες που έγινε η μμ πατήθηκε ολη η περιοχη με νεες τριχες. Οποτε στις Ζωνες αυτες θα υπάρχουν μονο μμ τριχες οι οποιες δεν επηρεάζονται ως προς τη φυτρωση τους κ τη διαρκεια τους απο τη χρήση μινοξ.

Επηρεάζεται ναι μεν η ταχύτητα φυτρωσης αλλα οχι η ποσότητα φυτρωσης.

Οποτε η χρηση μινοξ στην ουσία θα βοηθήσει στην ποιοτητα του τριχωτου των πιο πισω ζωνων, το οποιο για την ωρα ειναι σε μια αξιοπρεπη κατάσταση. Οχι τελεια, αλλα ΟΚ.
 

piros75

Well-Known Member
η μινοξ βοηθά γενικά και στην φύτρωση, αυτό νομίζω εγώ, χωρίς να το έχω ψάξει το θέμα και χωρίς να μπορώ να το τεκμηριώσω επιστημονικά.
 

Mogan

Active Member
Καλησπέρα.

Update 6μηνου με βρεγμενο μαλλι.
Η ληπτρια παραμενει σχεδον ακουρευτη. Σε ενα κουρεμα πριν από κανα μηνα ισως να μου κοψε κανα ποντακι απο τη ζωνη Β.

Δεν ξερω πως το κρινεται εσεις ως αποτελεσμα μεχρι τωρα, πάντως εγω μπορω να πω πως με "πονεσαν" αυτες οι φώτο.
Ειχα καιρό να δω κι εγω βρεγμενες πανοραμικες και πιστευα οτι πηγαινα καλυτερα απο οτι αυτες οι "επιπονες" φωτο δειχνουν τελικα.



20180326_132755_resized.jpg
20180326_132755_resized.jpg 20180326_132755_resized.jpg 20180326_132832_resized.jpg 20180326_132614_resized.jpg 20180326_132923_resized.jpg 20180326_132614_resized.jpg 20180326_132544_resized.jpg 20180326_132853_resized.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Ε καλα mogan υπερβαλεις , ησουν εντελως γυμνος μπροστα και 6 μηνες μετα χτενιζεσαι κ εχεις αυτο το μαλλι με καλη συναρμογη. Δε νομιζω πως η πυκνοτητα ηταν 50 grafts /cm2 παντου . Νομιζω καλυψαν μεγαλυτερη περιοχη απο 50 τετραγωνικα εκατοστα . Περα απο αυτο δε γινεται στους 6 μηνες να περιμενεις να εχουν μεγαλωσει ολα . Στους 12 μηνες παρε τα με τη μηχανη , με μια ιδια φωτο θα μπορουμε να τα μετρησουμε ολα οσα βγηκαν . Δε ξερω γιατι δε χρησιμοποιουν ATPv στη dhi , το κοστος για τη κλινικη ανα επεμβαση θα ειναι γυρω στο 50αρικο . Εβλεπετα σε ενα βιντεο τον ιδιόκτητη κυριο Γιωτη να λεει πως δε θελει να χανεται ουτε ενα τριχοθυλακιο/τριχα . Πρεπει να το αποδειξει . Που ειναι prp+Acell . Που ειναι η ενδεδειγμενη φαρμακευτικη παρεμβαση . Αγαπητη DHI , μην πουλατε καλυντικα διχως κλινικες μελετες σε πελατες ως θεραπειες για τριχοπτωση .Επισης κλινικες σε ευρωπη και αμερικη ξεπερνανε τους Ελληνες και στο ρυθμο εξαγωγης και τοποθετησης . 2500 γραφτς σε δυο μερες ειναι τα μισα απο αυτα που μπορει να κανει μανουαλ ο ερντογαν για παραδειγμα σε δυο μερες .Στην Ελλαδα αυτα τα νουμερα γινονται είτε με μοτερ ειτε σε δυο μερες και πολλες φορες ουτε καν . Ο ανταγωνισμος διεθνως ειναι μεγαλος για τους καλους .

Mogan , σκεψου το ενδεχομενο να παρεις κανενα φαρμακο για να κρατησεις τα υπολοιπα μαλλια . Ωραιες κοντινες φωτογραφιες . Λεπτομερεις και καθαρες μπραβο.
 

aeratos28

Just aeratos
Makis25 manual κάνει και η dhi..δεν κάνει motorised..στον ενδεδειγμένο αριθμό δουλεύουν και αυτοί..από 2500 ως 3000 grafts το 2μερο..όσο για Ερντογάν που λές,να υπολογίσεις ότι δεν κάνει εξαγωγή όπως λες σε 2 μέρες 5000grafts,με το σπλιταρισμα βγαίνει αυτός ο αριθμός ..περίπου 4000 να βγάζει στο 2μερο
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Makis25 manual κάνει και η dhi..δεν κάνει motorised..στον ενδεδειγμένο αριθμό δουλεύουν και αυτοί..από 2500 ως 3000 grafts το 2μερο..όσο για Ερντογάν που λές,να υπολογίσεις ότι δεν κάνει εξαγωγή όπως λες σε 2 μέρες 5000grafts,με το σπλιταρισμα βγαίνει αυτός ο αριθμός ..περίπου 4000 να βγάζει στο 2μερο

Τι σημασία έχει το σπλιταρισμα, σε επίπεδο κίνησης (εξαγωγης-εισαγωγής) 5000 βάζει απλά δουλεύουν 2 ταυτόχρονα. Η DHI μόνο σε λίγες περιπτωσεις βάζει τέτοια νούμερα (2.5-3Κ)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ότι δεν κάνει εξαγωγή 5000 μοσχεύματα ατόφια σε 2 μέρες απλά είπα.οχι ότι δεν βάζει 5000

Σωστό αλλά σε επίπεδο δυνατότητων (μέγιστου αριθμού graft) δεν παίζει ρόλο θα έλεγα ότι αν δεν έκανε σπλιτινγκ θα μπορούσε να βάζει-βγάζει και πιο πολλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
Όταν δουλεύουν 2 το κεφάλι σου,λογικό νούμερο είναι..από 1200 η καθε μια βγάζουν την μέρα..στο μισό χρόνο,τα διπλά grafts..δεν τα βγάζει ένας άνθρωπος όμως,και ειδικά ο Ερντογάν όπως νομίζει ο Μάκης πιο πάνω..αυτό ήθελα να τονίσω. Και εδώ αν βάλεις 2 άτομα να βγάζουν ταυτόχρονα τα ίδια θα βγάλουν..δεν είναι αστροφυσική..απλά μαθηματικά ειναι
 

makis25

Well-Known Member
Εγω θα ειμαι πιο τολμηρος απο τον cvial . Απο ολα τα περιστατικα που ειδα απο erdogan , δεν εχει αναγκη το splitting καν για να βγαλει αυτα τα νουμερα και μεγαλυτερα . Θα αρχησουμε να βλεπουμε και περιστατικα με 6Κ+ απο ερντογαν το διημερο . Επισης χρησιμοποιει ο ερντογραν και πρωτης διαλογης πρπ , και lllt , και ATPv , και κανει οτι γινεται για το χαμηλοτερο στρες του ασθενη , και ολα αυτα τα κανει για να ζησουν οσα περισσοτερα μοσχευματα γινεται . Αυτο ειναι το benchmark . Πολλα μοσχευματα , συντομα , μεγιστη επιβιωση , ο λιγοτερος δυνατος ουλωδης ιστος . Εμεις ως υποψηφιοι πελατες κακομαθαινουμε και μετα θελουμε το καλυτερο για τα χρηματα μας . Οχι συμβιβασμους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Makis25, το πρόβλημα δεν είναι να βγάλεις 5,6,7Κ αλλά το πόσο ταλαιπωρείς την δότρια. Το splitting βοηθάει στη λιγότερη ταλαιπωρία. Ακόμα και για τον ίδιο (Erdo) το 5Κ είναι το benchmark (με splitting). Παραπάνω αρχίζει και γίνεται εξαιρετικά επικίνδυνο για την δότρια (πιστεύω και ότι ακόμα και στα 5000g για κάποια κεφάλια είναι επικίνδυνο).
 
Μπλουζα