Minoxidil sulfate 15%

kapa

Μέλος του προσωπικού
http://genhair.com/index.php?route=product/product&product_id=12
Υποτίθεται ότι ειναι αποτελεσματικότερο απο την κανονική μινοξιδιλη
Στο λινκ που έβαλα ειναι πολυ φθηνο.
Μην ενθουσιαζεσται ακόμα,το ποιο πιθανο ειναι να εχει τα ίδια αποτελέσματα με την κανονικη μινοξιδιλη
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2230218
Οπως και να εχει αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος που εχει τερματισει σε επανεκφυση η μινοξιδιλη του.στην χειροτερη ειναι μια πολυ φθηνη 15αρα μινοξ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Που την βρήκες ρε θηρίο. :D Παρα πολύ καλή τιμή για 15%!!!
Κάπα μια ερώτηση. Διάβασα και σε ξένα forums για το capillogain και είδα πολύ καλά σχόλια. Αν είναι έτσι όπως τα λένε (το μονο αρνητικό είναι η λαδίλα) ίσως να είναι η λύση για το πρόβλημα της μινοξιδίλης που εξασθενεί μετά από κάποιους μήνες η και χρονια? Δηλαδή αν τερματίσει η μινοξιδίλη χρησιμοποιείς capillogain για κάποιους μήνες ή και για κύριο blocker+ όσα αλλα σου δίνει και μετά ξεκινάς πάλι μινόξ έτσι είναι σαν να μην χάνεις ποτε τα αποτελέσματα της μινοξιδίλης σωστά?
Δεν ξέρω αν τα λέω καλά, αλλα σαν να μου φαίνεται πως αν και φέτος δεν αποφασίσουν στο παγκόσμιο συνέδριο να βγάλουν την λύση για τα μαλλιά μπορώ να πω πως έχουμε μια εξέλιξη σε θεραπείες μαλλιών.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Που την βρήκες ρε θηρίο. :D Παρα πολύ καλή τιμή για 15%!!!
Κάπα μια ερώτηση. Διάβασα και σε ξένα forums για το capillogain και είδα πολύ καλά σχόλια. Αν είναι έτσι όπως τα λένε (το μονο αρνητικό είναι η λαδίλα) ίσως να είναι η λύση για το πρόβλημα της μινοξιδίλης που εξασθενεί μετά από κάποιους μήνες η και χρονια? Δηλαδή αν τερματίσει η μινοξιδίλη χρησιμοποιείς capillogain για κάποιους μήνες ή και για κύριο blocker+ όσα αλλα σου δίνει και μετά ξεκινάς πάλι μινόξ έτσι είναι σαν να μην χάνεις ποτε τα αποτελέσματα της μινοξιδίλης σωστά?
Δεν ξέρω αν τα λέω καλά, αλλα σαν να μου φαίνεται πως αν και φέτος δεν αποφασίσουν στο παγκόσμιο συνέδριο να βγάλουν την λύση για τα μαλλιά μπορώ να πω πως έχουμε μια εξέλιξη σε θεραπείες μαλλιών.
συζητιεται τελευταια για αυτον τον τυπο μινοξιδιλης αλλα ειναι νωρις για αποτελεσματα,οπως και να εχει ακομα και αν αποτυχει ειναι η φθηνοτερη 15αρα μινοξ.
για την λαδιλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαζουν 50% προπυλαινογλυκολη απο την στιγμη που ακομα και 5% ειναι υπερ αρκετο για την απορροφηση.εχουν κανει ολα τα σκευασματα γρασα.
η αληθεια ειναι οτι φετος με τις τελευταιες ανακαλυψεις περι πεπτιδιων θα βγουν πολλα σκευασματα.
το capillogaine εχει τα παντα απο θεραπειες μεσα.
μεχρι στιγμης ειναι καλη η τιμη του
 

weznem

Well-Known Member
το capilogen einaι ενα πολυ καλο μεσο γι αν ασυμπληρωσεις την υπαρχουσα θεραπεια απο μονο του μην περιμενεις να κανει κατι ..το φοβερο. αν πρρινεις μινο και το προσθεσεςι θα δεις μια βελτιωση, αν παιρνεις φινα,μινο και βαλεις και αυτο θα δεις καλυτερη βελτιωση..
 

Bouklas

Well-Known Member
weznem είπε:
το capilogen einaι ενα πολυ καλο μεσο γι αν ασυμπληρωσεις την υπαρχουσα θεραπεια απο μονο του μην περιμενεις να κανει κατι ..το φοβερο. αν πρρινεις μινο και το προσθεσεςι θα δεις μια βελτιωση, αν παιρνεις φινα,μινο και βαλεις και αυτο θα δεις καλυτερη βελτιωση..

Έλεγα φιλε στο ότι με αυτό αν τα έχει όλα μέσα τότε να μπορείς να κανεις συνδυασμούς. Πχ αν όχι φιναστεριδη και capillogain, να έχεις μινοξιδίλη+capillogain δεν ξέρω αν θα είναι σαν την φιναστερίδη με μινοξιδίλη σε αποτελέσματα. Αλλα και πάλι Μπορείς πχ να πάρεις κερατενε 1 η μισό χάπι την ημερα +μινοξιδίλη το πρωί + capillogain το βραδυ? Φαίνεται υπερβολικό?
 

weznem

Well-Known Member
μα η φινα και το κερατιν το ιδιο ειναι χαπι δυτ ειναι...
δεν γινεται να αντικαταστησει σε αποτελεσματα την φινα και το κερατιν γι αυτο ακριβως ειναι καλο συμπληρωμα θεραπειας..η φινα σε κανει να χανεις 10 τριχες πιστευεις οτι μακροπροθεσμα μπορει να τ οκανει αυτο ενα τοπικο σκευασμα??εγω λεω οχι με τα υπαρχοντα..
 

Bouklas

Well-Known Member
kapa είπε:
συζητιεται τελευταια για αυτον τον τυπο μινοξιδιλης αλλα ειναι νωρις για αποτελεσματα,οπως και να εχει ακομα και αν αποτυχει ειναι η φθηνοτερη 15αρα μινοξ.
για την λαδιλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαζουν 50% προπυλαινογλυκολη απο την στιγμη που ακομα και 5% ειναι υπερ αρκετο για την απορροφηση.εχουν κανει ολα τα σκευασματα γρασα.
η αληθεια ειναι οτι φετος με τις τελευταιες ανακαλυψεις περι πεπτιδιων θα βγουν πολλα σκευασματα.
το capillogaine εχει τα παντα απο θεραπειες μεσα.
μεχρι στιγμης ειναι καλη η τιμη του

Κάπα επειδή και νέος στο θέμα θεραπειών και εσύ πιο έμπειρος αλλα και με πιο πολλές γνώσεις. Είναι τον τελευταίο χρόνο που είμαι μέλος και βλέπω καλές καινούργιες θεραπείες η έτσι ήτανε πάντα κάθε χρόνο? Μιλάω για τον τελευταίο ειδικά χρόνο σε σχέση με τις υπόλοιπες χρονιες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Κάπα επειδή και νέος στο θέμα θεραπειών και εσύ πιο έμπειρος αλλα και με πιο πολλές γνώσεις. Είναι τον τελευταίο χρόνο που είμαι μέλος και βλέπω καλές καινούργιες θεραπείες η έτσι ήτανε πάντα κάθε χρόνο? Μιλάω για τον τελευταίο ειδικά χρόνο σε σχέση με τις υπόλοιπες χρονιες.

Φέτος βγήκαν πολλά,περισσότερα απο οποιαδήποτε χρονια.
Το θέμα ειναι και σε τι τιμή θα βγει το καθε ένα.
Εγω δεν θα ενθουσιαστω ακόμα και να ειναι κάτι τρελα αποτελεσματικό αν πρέπει να πληρώνεις ένα στεγαστικό τον μήνα
 

Bouklas

Well-Known Member
weznem είπε:
μα η φινα και το κερατιν το ιδιο ειναι χαπι δυτ ειναι...
δεν γινεται να αντικαταστησει σε αποτελεσματα την φινα και το κερατιν γι αυτο ακριβως ειναι καλο συμπληρωμα θεραπειας..η φινα σε κανει να χανεις 10 τριχες πιστευεις οτι μακροπροθεσμα μπορει να τ οκανει αυτο ενα τοπικο σκευασμα??εγω λεω οχι με τα υπαρχοντα..

Δεν έχω σκοπό να περνώ φίνα για πάντα, μου έχει κολλήσει στο μυαλό ακόμα και τώρα που δεν έχω θέμα από sides, πχ κάθε βραδυ που περνώ το χαπάκι λέω μέχρι ποτε? Ίσως στον πρώτο χρόνο να μην έχω sides όμως οι περισσότεροι λενε κάποια στιγμή έχουν. Με αυτό το σκεπτικό στρέφομαι σε μια θεραπεία που πχ με κερατενε και εναλλάξ capillogain και μινοξιδίλη.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Δεν έχω σκοπό να περνώ φίνα για πάντα, μου έχει κολλήσει στο μυαλό ακόμα και τώρα που δεν έχω θέμα από sides, πχ κάθε βραδυ που περνώ το χαπάκι λέω μέχρι ποτε? Ίσως στον πρώτο χρόνο να μην έχω sides όμως οι περισσότεροι λενε κάποια στιγμή έχουν. Με αυτό το σκεπτικό στρέφομαι σε μια θεραπεία που πχ με κερατενε και εναλλάξ capillogain και μινοξιδίλη.

Αν δεν έχεις sides με φινα μην την κόβεις.
Δεν εχει σε όλους παρενέργειες,σε κάποιους ειναι καραμέλα.
 

Bouklas

Well-Known Member
kapa είπε:
Φέτος βγήκαν πολλά,περισσότερα απο οποιαδήποτε χρονια.
Το θέμα ειναι και σε τι τιμή θα βγει το καθε ένα.
Εγω δεν θα ενθουσιαστω ακόμα και να ειναι κάτι τρελα αποτελεσματικό αν πρέπει να πληρώνεις ένα στεγαστικό τον μήνα


Εννοείτε! Τι καλύτερο από μια μεταμόσχευση αντί να πάνε αλλου τα λεφτά.


kapa είπε:
Αν δεν έχεις sides με φινα μην την κόβεις.
Δεν εχει σε όλους παρενέργειες,σε κάποιους ειναι καραμέλα.

Καλώς. Πάντως δεν ξέρω αν έπαιξε ρολο, όταν είχα κάποια sides στις αρχές με φίνα την φοβήθηκα παρα πολύ και πήγα να την κόψω, μετά διάβασα ότι κάνει καλο να κανεις γυμναστική, γενικά έκανα χρονια αλλα είχα σταματήσει για κάμποσο καιρό. Από τότε που ξεκίνησα πάλι φιλε και μέχρι στιγμής υποχωρούσαν τα sides ραγδαία! Δεν ξέρω αν δεν ξεκίναγα τι θα γινότανε αν θα συνέχιζε και απλά θα έπεφτε γιατί έτσι κάνει στις αρχές η φίνα αλλα έκτοτε εξαφανίστηκαν όλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Καλώς. Πάντως δεν ξέρω αν έπαιξε ρολο, όταν είχα κάποια sides στις αρχές με φίνα την φοβήθηκα παρα πολύ και πήγα να την κόψω, μετά διάβασα ότι κάνει καλο να κανεις γυμναστική, γενικά έκανα χρονια αλλα είχα σταματήσει για κάμποσο καιρό. Από τότε που ξεκίνησα πάλι φιλε και μέχρι στιγμής υποχωρούσαν τα sides ραγδαία! Δεν ξέρω αν δεν ξεκίναγα τι θα γινότανε αν θα συνέχιζε και απλά θα έπεφτε γιατί έτσι κάνει στις αρχές η φίνα αλλα έκτοτε εξαφανίστηκαν όλα.

Δες εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7699.html Κάτι που αφορά άμεσα την φινα και τους τρόπους δράσης της στην αλωπεκια
 

gianniskritikos2

Active Member
boukla τι ειδους γυμνατικη κανεις? αν κανεις βαροι ειδες καλο αποτελεσμα μυικα? ρωταω γιατι δεν μπορω να καταλαβω κατα ποσο ι φινα επειρεαζει την μυικη αναπτυξη...
 

Bouklas

Well-Known Member
kapa είπε:
Δες εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7699.html Κάτι που αφορά άμεσα την φινα και τους τρόπους δράσης της στην αλωπεκια
Σ'ευχαριστώ φιλε. :)


gianniskritikos2 είπε:
boukla τι ειδους γυμνατικη κανεις? αν κανεις βαροι ειδες καλο αποτελεσμα μυικα? ρωταω γιατι δεν μπορω να καταλαβω κατα ποσο ι φινα επειρεαζει την μυικη αναπτυξη...
Κάνω βάρη, σε συναδυασμό με τρεξίματα που παλιά δεν έκανα, έκανα σκέτο βάρη και κάποιες μέρες ποδόσφαιρο. Αποτελέσματα τα αναμενόμενα που θα είχα και τίποτα να μην έπαιρνα. Πλέον περνώ και πρωτεΐνη γκάινερ, αλλα όχι τις δόσεις όπως λέει πχ 3 φορες την ημερα, πρωί, μετά από προπόνηση και πριν κοιμηθώ. Μια φορα μετά την προπόνηση μονο. Πάντως παλιά που έκανα βάρη και έπαιρνα και πρωτεΐνη δεν μπορώ να το εξηγήσω ενώ είχα τριχόπτωση κάργα, για όσο καιρό έκανα βάρη και έπαιρνα και πρωτεΐνη δεν έπεφτε τρίχα κάτω λες και έπαιρνα φιναστερίδη!
 

weznem

Well-Known Member
εγω διαφωνω με την τρελα που εχουμε οτι δεν φταιει το χαπι αλλ η ψυχικη διαθεση και οτιτο σκεφτομαστε και διαφορα τετοια...
εγω οταν ξεκινησα ζιρτεκ ημουν χεσμενος διοτι δεν ειχαμε καμια ερευνα απο πισω στο τι μας επιφυλασσεις το μελλον με αυτο,,δεν εμφανισα καμια παρενεργεια σοβαρη παα οτι ημουν σε 100% επιφυλακη να αντιληφθω το παραμικρο... και η αντιβιωση που παιρνω γραφει οτι μεχρι και εγκεφαλικα και ανακοπη καρδιας κανει δεν επαθα κανενα ψυχολογικο εγκεφαλικο ομως.. μην δινουμε τοσο τρελη βαση στο θεμα placebo παρενεργειες..
δεν ξερω αλλα νομιζω οτι μονο η τεστοστερονη παιζει ρολο στους μυς,μονο για αντοχη ξερω οτι επηρεαζει η δυτ..τωρα σιγουρος δεν ειμαι βεβαια
 

dimos18

Member
Η minox sulphate είναι μακράν καλύτερη ποιοτικά από τη κανονική μινοξιδίλη.Και δίνει ακόμη καλύτερα αποτελέσματα όταν συνδιάζεται με adenosine.
 

dk1984

Member
επειδη καποιοι αναφερατε το capillogain οτι περιεχει ενα τυπο μινοξυδιλης να υποθεσω οτι και αυτο σου πρηζει το προσωπο? γιατι εγω με την χρηση μινοχ5% και dermaroller το πρωι που σηκωνομαι το προσωπο μου και τα βλεφαρα ειναι χαλια...
 

dimos18

Member
Μάλλον δεν θα σου δώσει παρενέργειες τύπου μίνοξ γιατί έχει πολύ χαμηλές περιεκτικότητες .
 

Faderberg

Member
Σκέφτομναι να την παραγγείλω. Έχει παραγγείλει κανείς από αυτό το site;

http://genhair.com/index.php?route=product/product&product_id=12
 
Μπλουζα