Minoxidil and latanoprost in espumil της fagron ( mle)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Update 20 days Fagron: Μπορώ πλέον να επιβεβαιώσω ότι τα κενά καλύπτονται καλύτερα. Δεν μπορώ να μιλήσω για regrowth με σιγουριά επειδή μακραίνει το μαλλί, αλλά από κει που το μαλλί πχ με πιστολάκι στην αριστερή μεριά είχε την αίσθηση του thinning και φαινόταν κρανίο διάχυτα σε κρόταφο και α ζώνη πλέον ακόμα και στο φως μπάνιου χωρίς να προσπαθήσω να το καλύψω είναι δυσδιάκρυτο. Μοναδικό παράξενο η κορυφή πάνω αριστερά στην 2η φώτο η οποία είναι πολύ έντονη και τσιμπάει όταν την ακουμπάω. Σεντάρισμα ίσως μικρό μιας και στις 50 τρίχες που χάθηκαν σήμερα οι μισές ήταν μικρές ή από safe zone. Υπάρχει περιθώριο boost πίσω μιας και βάζω μόνο 15 μέρες ενώ μπροστά και α ζώνη έβαζα και το προηγούμενο 4μηνο μίνοξ. Φίνα 9 ημέρες στο 1,25 σε πειραματικό στάδιο το οποίο θα κατέβει του χρόνου αν δεν έχω sides και σε καμία περίπτωση δεν την ανεβάζω άλλο. Φαίνεται να κάνει δουλειά το προιόν γιατί τα μαλλιά έχουν σκληρύνει και από κει που ήταν άτονα και τα κουνούσε ο αέρας που λέμε, χωρίς κάποιο προιόν μόνο με ελάχιστο πιστολάκι γίνονται σκληρά και στέκονται. Ψεγάδι που έχω πει και στον @tasos33 το ότι η εταιρεία υποστηρίζει ότι πρέπει να χρησιμοποιούνται μόνο 2 ψεκασμοί με foam που αντιστοιχεί σε 1,5 ml. Όταν τα μαλλιά έχουν μακρύνει είναι πολύ δύσκολο να καλύψεις τις περιοχές που θες με 2 ψεκασμούς με αποτέλεσμα να κάνω χρήση 5-6 ψεκασμών το οποίο είναι λάθος.
 

Συνημμένα

  • IMG_3044.JPG
    IMG_3044.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 110
  • IMG_3039.JPG
    IMG_3039.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 113
  • IMG_3046.JPG
    IMG_3046.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 104
  • IMG_3055.JPG
    IMG_3055.JPG
    891.1 KB · Προβολές: 110
  • IMG_3003.JPG
    IMG_3003.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 111

MariosOik

Active Member
Και χτενισμένα μπροστά με χτένα και φλας. Νομίζω υπάρχει διαφορά και η ψυχολογία ανεβαίνει...!
 

Συνημμένα

  • IMG_3065.JPG
    IMG_3065.JPG
    2.5 MB · Προβολές: 105
  • IMG_3066.JPG
    IMG_3066.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 104

MariosOik

Active Member
Μαριε αληθεια τωρα ... χαχαχαχα δεν εχεις καν προβλημα αδερφε. ΚΑΝ
Αδερφέ μου το κάθε πρόβλημα για τον καθένα είναι υποκειμενικό. Για παράδειγμα τα μαλλιά προς το πλάι ή όρθια παρουσιάζουν κενά, οι τρίχες στην χωρίστρα πονάνε δεν ξέρω γιατί(πάνω από το σημείο στην κωλογέφυρα που ασπρίζει) και το σημαντικότερο σημασία έχει 1ον να με δεις από κοντά γιατί διαφέρω και 2ον σημασία έχει η διαφορά με το πως ήμουν 6 μήνες πριν. Σ´ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια και η fagron φαίνεται να κάνει δουλειά. Θα σου πει ο @tasos33 περιστατικό που του έδειξα που τα μαλλιά τα χώριζα και δεν επέστρεφαν και του έστειλα βίντεο με χτένα που έχουν ανακτήσει την ελαστικότητά τους.
 

MariosOik

Active Member
Ξεχνάς ομως τη μακροχρόνια χρήση φινας κ τη χρήση τοπικών σε αρχικό στάδιο ,ίσως πριν καν το αρχικό στάδιο.
@nikolakis σωστός...! Όχι όσο αφορά τα τοπικά γιατί δεν βάζω ούτε 5 μήνες(στο κράουν μόνο 20 μέρες) αλλά για την φίνα εγώ την ξεκίνησα προληπτικά οπότε έχεις δίκιο. Προσπάθησα να βγάλω όσο το δυνατόν ίδια φώτο για να δούμε μαζί αν πρόκειται για regrowth η απλά μάκρυνε το μαλλί. Πριν λίγο καιρό παιδευόμουν πάρα πολύ να το φτιάξω και τώρα μπορώ ακόμα και να το σηκώνω στα πλάγια. Η πρώτη φώτο είναι 20 μέρες πριν και η 2η σημερινή στο ίδιο σημείο. Επίσης παρατήρησα τον κρόταφο και νομίζω ξεπετάγονται τριχάκια. Ο @tasos33 με τον οποίο είμαστε σε συνεχή επικοινωνία, ξέρει ότι το μαλλί μου ουσιαστικά ήταν αδύναμο και δεν επέστρεφε που λέμε, σαν στάχι λεπτό. Πλέον ή δυνάμωσε και αυτό μειώθηκε ή έχουμε regrowth. Δεν θεωρώ ότι πρόκειται μόνο για την φάγκρον γιατί είμαι στον 5ο μήνα όπως είπα τοπικών. Παρόλα αυτά νομίζω βλέποντας τις φώτο θα καταλάβετε. Η πρώτη(την μέρα που ξεκίνησα φάγκρον) με την δεύτερη στο ίδιο ακριβώς σημείο λοιπόν.
 

Συνημμένα

  • IMG_3112.JPG
    IMG_3112.JPG
    115.8 KB · Προβολές: 95
  • IMG_3110.JPG
    IMG_3110.JPG
    146.3 KB · Προβολές: 94
  • IMG_3086.JPG
    IMG_3086.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 90
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
μονο αν τα ξανακοψεις στο ιδιο μηκος θα ειμαστε σιγουροι, οτι δουλευει η fagron δουλευει, το βλεπω και σε εμενα, πολυ νωρις βεβαια για συμπερασματα, αλλα τα πρωτα δειγματα γραφης υπαρχουν σε τρια μελη που χρησιμοποιουν ηδη fagron kκαι κυριως του @Κωστας παπ που ειναι σε 3+ μηνες χρησης.
 

MariosOik

Active Member
μονο αν τα ξανακοψεις στο ιδιο μηκος θα ειμαστε σιγουροι, οτι δουλευει η fagron δουλευει, το βλεπω και σε εμενα, πολυ νωρις βεβαια για συμπερασματα, αλλα τα πρωτα δειγματα γραφης υπαρχουν σε τρια μελη που χρησιμοποιουν ηδη fagron kκαι κυριως του @Κωστας παπ που ειναι σε 3+ μηνες χρησης.
Στη σκοπιά όλη μέρα στο τηλ θα σε έχω με αυτά που μου κάνεις @tasos33 :p
 

tasos33

Well-Known Member
θα σου ελεγα να περιμενεις λιγο να κλεισουμε κανα μηνα ακομα, αν δε θες να περιμενεις ξεκινα, του κωσταςπαπ, ο οποιος χρησιμοποιει το σχημα με φινα τρετινοιν και clobetasol παει καλα. Εγω αυτο σκεφτομουν να ξεκινησω αλλα ειναι λιγο δυνατο ,φοβηθηκα για αυξημενο shedding καλοκαιριατικα και πηγα στην λατανοπροστη.


Παιδες με ψησατε και μενα να το δοκιμασω αντι για το κλασσικο rogaaine
Θα το ψαξω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
θα σου ελεγα να περιμενεις λιγο να κλεισουμε κανα μηνα ακομα, αν δε θες να περιμενεις ξεκινα, του κωσταςπαπ, ο οποιος χρησιμοποιει το σχημα με φινα τρετινοιν και clobetasol παει καλα. Εγω αυτο σκεφτομουν να ξεκινησω αλλα ειναι λιγο δυνατο ,φοβηθηκα για αυξημενο shedding καλοκαιριατικα και πηγα στην λατανοπροστη.
Μαλλον αυτο θα κανω που λες γιατι εχω και ενα μπουκαλακι rogaine ακομα.
Δεν περιμενω θαυματα,και αυτο μονο με την σκληρυνση της τριχας που λετε να δω θα ειμαι ικανοποιημενος.Εχω λεπτη τριχα με φυσικη κλιση προς τα κατω και δεν καθετε,δεν στεκετε με τιποτα.Σαν λουτρινο αρκουδακι ειναι το μαλλι μου :p.
 

tasos33

Well-Known Member
Όχι, απ οτι έχει αναφέρει ο Κώστας, άλλωστε η φίνα είναι πολύ λίγη σε ποσότητα οποτε δεν πιστεύω οτι θα είχε sides στο συγκεκριμένο σκευασμα. Για αλλους λόγους δεν την επέλεξα σε αυτή τη φαση.
 

turnfiji123

Active Member
Marie κανε ένα tριχοριζογραμμα να δεις πόσες τρίχες είναι για πούλο, πόσες δυστροφικές, πόσες είναι καλές. Στο Συγγρός πάνε, εγώ έκλεισα ραντεβού αλλα γίνεται της πόπης. Θα δεις και αν έχει απόδοση η Φίνα με αυτή την εξέταση.
 

nikolakis

Well-Known Member
Marie κανε ένα tριχοριζογραμμα να δεις πόσες τρίχες είναι για πούλο, πόσες δυστροφικές, πόσες είναι καλές. Στο Συγγρός πάνε, εγώ έκλεισα ραντεβού αλλα γίνεται της πόπης. Θα δεις και αν έχει απόδοση η Φίνα με αυτή την εξέταση.
Το τριχοριζογραμμα πλέον θεωρείται ξεπερασμένο κ αναξιόπιστο για πολλούς δερματολόγους. Η τριχοσκοπιση ειναι αποδεκτή οτι προσφέρει ολοκληρωμένη κ ακριβή άποψη για τη κατάσταση του τριχωτού της κεφαλής.
 

MariosOik

Active Member
Marie κανε ένα tριχοριζογραμμα να δεις πόσες τρίχες είναι για πούλο, πόσες δυστροφικές, πόσες είναι καλές. Στο Συγγρός πάνε, εγώ έκλεισα ραντεβού αλλα γίνεται της πόπης. Θα δεις και αν έχει απόδοση η Φίνα με αυτή την εξέταση.
Έχεις δίκιο και έχω αργήσει κιόλας. Πάντως πρέπει να το ψάξω αν έχω ή όχι κάποια αδυναμία πίσω γιατί αν δεν έχω ακόμα σπαταλάω "όπλα". Πάντως όπως σας έχω πει δεν θα καταφέρω ακόμα για πολύ να ενημερώνω για fagron γιατί στρατό το γυρνάω πάλι regaine που δεν θέλει και ψυγείο. Άλλωστε ούτε 5 μήνες δεν βάζω τοπικά, ας εξαντλήσω πρώτα την δράση της απλής μίνοξ. Για το τριχοριζόγραμμα ισχύει ότι πλέον θεωρείται ξεπερασμένο αλλά μόνο έτσι θα καταλάβεις αν υπάρχει θέμα. Τριχοσκόπηση μου έκαναν λέγοντας το κλασικό μια χαρά είσαι. Δεν είμαι μια χαρά. Με κάτω το μαλλί είμαι οκ αλλά όταν σηκώνεται χρειάζομαι τοπίκ.
 

MariosOik

Active Member
Καλησπέρα σε όλους. Στην δική μου περίπτωση παρατηρώ αυξημένη τριχόπτωση τις τελευταίες ημέρες καθώς και ένα μυρμίγκιασμα, φαγούρα κυρίως στο σημείο αριστερά κρόταφο και κέντρο όπου έχασα έδαφος την άνοιξη. Επειδή η φαγούρα αυτή δεν υποχωρεί γνωρίζει κάποιος τί μπορεί να είναι? Επίσης έχετε να μου προτείνετε κάποιο σκεύασμα να τοποθετώ πριν ή μετά το foam σε καθαρό κεφάλι ώστε να υποχωρήσει(δεν έχω πιτυρίδα αλλά τρελά λιπαρό δέρμα, το πρόσωπο πλυμένο λαδώνει από το πρωί, αναφυλαξία σχεδόν καθημερινά από τον ήλιο και τη ζέστη(ιδρώτα) στο σώμα(μικρά σπυράκια που φεύγουν μετά από καμια ώρα) λογικά κάτι αντίστοιχο ισχύει και για το τριχωτό)? Ειδικά σε μας που η πυκνότητα δεν είναι καλή και το ξύσιμο και μόνο μπορεί να χαλάσει όλο το καμουφλάζ, καταλαβαίνετε. Κατά τα άλλα παρατηρώ πάχυνση τρίχασ όπως έχω ξαναπεί αλλά η φαγούρα και οι τρίχες στο λούσιμο και το μαξιλάρι με ανησυχούν ιδιαίτερα αν και δεν ξεπερνούν ημερησίως τις 60-70. Για την φαγούρα όποιος μπορέσει να απαντήσει θα με βοηθούσε πολύ, είναι ανυπόφορο.
 

MariosOik

Active Member
με τι σαμπουαν λουζεσαι?
Φουνγκοραλ 2 φορες την εβδομαδα και συνηθως biokap ή revivogen. Τις τελευταίες μέρες έβαζα ένα φτιαχτό από φαρμακείο με έλαια κατά της τριχόπτωσης που άφηνε απίστευτη αίσθηση αλλά δεν ξέρω τι παίζει. Δεν ξέρω μήπως είναι και sed επειδή κράουν και γέφυρες είναι ουσιαστικά πρώτος μήνας που μπαίνει θεραπεία, δεν είχα ξαναβάλει μίνοξ. Υπάρχει κάποια αλοιφή, σταγόνες κάτι για να ηρεμήσει το τριχωτό? Στη φώτο η αναφυλαξία που παθαίνω λόγω ζέστης και ήλιου και με xozal υποχωρεί. Δεν πιστεύω να οφείλεται στη μίνοξ γιατί και πριν αρχίσω να βάζω στο γυμναστήριο γέμιζα ολόκληρος με τέτοια σπυράκια και επειδή που και που τα βλέπω και στο πρόσωπο, μέτωπο κτλ, πιθανολογώ ότι ίσως και στο τριχωτό να γίνεται κάτι τέτοιο. Νιφάδες άσπρες κτλ δεν έχω τίποτα
 

Συνημμένα

  • IMG_2643.JPG
    IMG_2643.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 75
Μπλουζα