Minoxidil 5% και προβλήματα στύσης

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

billy91

Member
Είχα παρατήσει τη θεραπεία που έκανα με regain 2% πριν και πέρυσι αποφάσισα να ξεκινήσω με kirkland 5% δύο φορές τη μέρα.. (5-6 ψεκασμοί). Μετά από μια βδομάδα περίπου είχα μαύρους κύκλους και στύση και libido μηδέν . Επίσης το σπέρμα μου έγινε σαν νερό.. Μετά απο 2 μήνες επανήλθα κάπως και απο κεί και μετά όλα καλά.. Δε χρησιμοποιούσα τίποτα άλλο και είμαι 100% ότι έφταιγε η minox γι αυτό. Έχει παρατηρήσει παρόμοιες παρενέργειες κανείς?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mimis giova

Active Member
εγω παρατηρησα στην στυση μ..ειμαι στον εκτο μηνα αυτη την στιγμη..το βραδυ κρικλαντ,το πρωι σουπερ ζιχ..2 φορεσ την εβδομαδα φουνκοραλ,τησ υπολειπες πρασινο σαπουνι.στουσ 2 με 3 μηνεσ ειδα την στυση μ πιο χαλαρι για κανενα μηνα αυτο..ειδα κατακρατηση υγρων αρκετα..κ τριχοφιεια στο σωμα..κοντα στουσ 5 μηνεσ αρχισε η φαγουρα σο κεφαλι..οχι κατι τρελλο..αλλα εχω φαγουρα..κ τον τελευταιο 20ημερο εχω φαγουρα σε ολο το σωμα...μια στα μπουτια μια στα χερια..στησ γαμπεσ..αλλα μπορει να ειναι αχετο με την θεραπεια μ αυτο..οι πιο εμπειρει αν θελουν να μ προτινουν να αλαξω κατι...θα ανεβασω κ φοτο καπια στιγμη..να μ πειτε αν βλεπεται καμια διαφορα..πριν κ μετα..εγω οχι παντωσ..
 
billy18 είπε:
Είχα παρατήσει τη θεραπεία που έκανα με regain 2% πριν και πέρυσι αποφάσισα να ξεκινήσω με kirkland 5% δύο φορές τη μέρα.. (5-6 ψεκασμοί). Μετά από μια βδομάδα περίπου είχα μαύρους κύκλους και στύση και libido μηδέν . Επίσης το σπέρμα μου έγινε σαν νερό.. Μετά απο 2 μήνες επανήλθα κάπως και απο κεί και μετά όλα καλά.. Δε χρησιμοποιούσα τίποτα άλλο και είμαι 100% ότι έφταιγε η minox γι αυτό. Έχει παρατηρήσει παρόμοιες παρενέργειες κανείς?

φιλε μου... πως ειδες οτι δεν εχεις στυση?? μονος σου ή με την κοπελλα σου αν εχεις ?? το λεω γιατι εγω μια φορα περυσι για 10 μερες περυσι,με την κοπελα μου δεν ανεβαινε.. μονος μου ή αν εβλεπα τιποτα αιθεριο στη σχολη ειχε αναταση αμεσως.. παιζει μεγαλο ρολο η ψυχολογια!! μηπως διαβαζες εδω για μειωμενη λιμπιντο και αλλα απο την φινα..και το εδεσες κομπο οτι θα το παθεις ?
 

billy91

Member
giannaras13 είπε:
billy18 είπε:
Είχα παρατήσει τη θεραπεία που έκανα με regain 2% πριν και πέρυσι αποφάσισα να ξεκινήσω με kirkland 5% δύο φορές τη μέρα.. (5-6 ψεκασμοί). Μετά από μια βδομάδα περίπου είχα μαύρους κύκλους και στύση και libido μηδέν . Επίσης το σπέρμα μου έγινε σαν νερό.. Μετά απο 2 μήνες επανήλθα κάπως και απο κεί και μετά όλα καλά.. Δε χρησιμοποιούσα τίποτα άλλο και είμαι 100% ότι έφταιγε η minox γι αυτό. Έχει παρατηρήσει παρόμοιες παρενέργειες κανείς?

φιλε μου... πως ειδες οτι δεν εχεις στυση?? μονος σου ή με την κοπελλα σου αν εχεις ?? το λεω γιατι εγω μια φορα περυσι για 10 μερες περυσι,με την κοπελα μου δεν ανεβαινε.. μονος μου ή αν εβλεπα τιποτα αιθεριο στη σχολη ειχε αναταση αμεσως.. παιζει μεγαλο ρολο η ψυχολογια!! μηπως διαβαζες εδω για μειωμενη λιμπιντο και αλλα απο την φινα..και το εδεσες κομπο οτι θα το παθεις ?

Μονος μου..(δεν είχα κοπέλα αυτό το διάστημα) μετα απο μια εβδομάδα δεν είχα πρωινή στύση καθόλου ούτε επιθυμία για σεξ .. και γενικά με δυσκολία είχα εξπερμάτωση και το σπέρμα ήταν σαν νερό.. δε νομίζω γιατί μόλις έκοψα τη minoxidil μετα από λίγες μέρες σιγά σιγά γινόμουν οκ.. έψαξα και στο google και είδα κι άλλες περιπτώσεις ίδια με τη δική μου... τι να πω... από τότε δεν ξαναέβαλα μινοξ κ ούτε πρόκειται.. εννοείται δε δοκιμάζω ούτε φιναστερίδη/ντουταστερίδη για ευνόητους λόγους.. Δε θέλω να τρομάξω κανέναν απλά έπρεπε να σας το αναφέρω πιστεύω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baldy

Member
ρε παιδια που κολλαει η στυση,πως φτανει απο το κεφαλι που κανεις ενα 2 πσστ στο κατω κεφαλι απορω
 

weznem

Well-Known Member
baldy είπε:
ρε παιδια που κολλαει η στυση,πως φτανει απο το κεφαλι που κανεις ενα 2 πσστ στο κατω κεφαλι απορω

απο οτι φαινεται,κανενα τποικο δεν λειτουργει αποκλειστικα τοπικα εξου κσι οι παρενεργειες μινοξιδιλ,τριχοφυΪα σωμα,ταχυκαρδιες μαυροι κυκλοι κτλ..απλα για την στυση δεν ειχε αναφερθει κατι εκτος απο τον φενι που ανεφερε σε θρεντ του τετοιο πραγμα..δεν ξερω πως σε μερικους σχετιζεται προβλημα στυσης μινοξιδηλ..
εν τελει το παιδι εινσι καλα τωρα?αυτο εχει πρωτεύουσα σημασια..ας μα πει αν μπορει..
 

baldy

Member
weznem είπε:
baldy είπε:
ρε παιδια που κολλαει η στυση,πως φτανει απο το κεφαλι που κανεις ενα 2 πσστ στο κατω κεφαλι απορω

απο οτι φαινεται,κανενα τποικο δεν λειτουργει αποκλειστικα τοπικα εξου κσι οι παρενεργειες μινοξιδιλ,τριχοφυΪα σωμα,ταχυκαρδιες μαυροι κυκλοι κτλ..απλα για την στυση δεν ειχε αναφερθει κατι εκτος απο τον φενι που ανεφερε σε θρεντ του τετοιο πραγμα..δεν ξερω πως σε μερικους σχετιζεται προβλημα στυσης μινοξιδηλ..
εν τελει το παιδι εινσι καλα τωρα?αυτο εχει πρωτεύουσα σημασια..ας μα πει αν μπορει..
φανταζομαι εξαρταται και ποσο βαζεις,το ειχα διαβασει και εγω στο ιντερνετ αλλα ρε παιδι μου δεν μπορεις να παρεις τιποτα χωρις παρενεργεις,μακαρι να μπορουσα να βρω κατι,καλα την σμηγματοροικη την πολεμω με σαμπουαν,παλιοτερα δεν εδινα σημασια χρησιμοποιουσα οποιο να ναι.
 

billy91

Member
baldy είπε:
weznem είπε:
baldy είπε:
ρε παιδια που κολλαει η στυση,πως φτανει απο το κεφαλι που κανεις ενα 2 πσστ στο κατω κεφαλι απορω

απο οτι φαινεται,κανενα τποικο δεν λειτουργει αποκλειστικα τοπικα εξου κσι οι παρενεργειες μινοξιδιλ,τριχοφυΪα σωμα,ταχυκαρδιες μαυροι κυκλοι κτλ..απλα για την στυση δεν ειχε αναφερθει κατι εκτος απο τον φενι που ανεφερε σε θρεντ του τετοιο πραγμα..δεν ξερω πως σε μερικους σχετιζεται προβλημα στυσης μινοξιδηλ..
εν τελει το παιδι εινσι καλα τωρα?αυτο εχει πρωτεύουσα σημασια..ας μα πει αν μπορει..
φανταζομαι εξαρταται και ποσο βαζεις,το ειχα διαβασει και εγω στο ιντερνετ αλλα ρε παιδι μου δεν μπορεις να παρεις τιποτα χωρις παρενεργεις,μακαρι να μπορουσα να βρω κατι,καλα την σμηγματοροικη την πολεμω με σαμπουαν,παλιοτερα δεν εδινα σημασια χρησιμοποιουσα οποιο να ναι.

Τώρα είμαι καλά, ευτυχώς!
Δεν έβαζα πολύ, 5-6 ψεκασμαματα πρωί και βράδυ..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα