Minoxidil ξεφλούδισμα?..

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

pingman

New Member
Καλησπέρα παιδιά,

Μια γρήγορη ερώτηση.. Μετά από χρήση "μινοχιδιλ" παρατήρησα κάποιο ξεφλούδισμα στο κεφάλι.. Είναι αυτό normal η φυσιολογικό? :/

Ευχαριστώ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Minoxidil ξεφλούδισμα?..

λογικα ειναι σμηγμ. δερματιτιδα ασχημη φαση!καλυτερα να διακοψεις τη μινοξ γιατι θα χειροτερευει οσο παει!και θα προσθεθει και φαγουρα...(δεν ξερω κιολας βεβαια γιατρος δεν ειμαι ;D)ας πουν και αλλοι τη γνωμη τους
 

msc

New Member
Απ: Minoxidil ξεφλούδισμα?..

Μεσα απο το φορουμ διαβασα οτι τα σαμπουαν selsun kai stieprox μπορουν να βοηθησουν αλλα και το emu oil .Εχω και γω το ιδιο προβλημα αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει τπτ απο τα παραπανω ακομα για να σου πω τα αποτελεσμα τα τους
 

pingman

New Member
Απ: Minoxidil ξεφλούδισμα?..

Mmm και ξαφνικά με θυμήθηκε μετά από 1 week χρήσης? Παίζει να φταίει που έβαλα λίγο παραπάνω δοσολογία εχθές? (νομίζω δηλαδή ότι έβαλα)
 
Απ: Minoxidil ξεφλούδισμα?..

με την ενναλλαγη των σαμπουαν που εχω στην υπογραφη μου ειδα μεγαλη βελτιωση στο θεμα της σμηγμ.δερματιτιδας παντως γενικα αν εχεις σμηγμ.δερματιτιδα μακρια απο Μινοξ(regain κλπ) γιατι την επιβαρυνει εγω για αυτο δε χρησιμοποιω
 

pingman

New Member
Απ: Minoxidil ξεφλούδισμα?..

georgehairs είπε:
με την ενναλλαγη των σαμπουαν που εχω στην υπογραφη μου ειδα μεγαλη βελτιωση στο θεμα της σμηγμ.δερματιτιδας παντως γενικα αν εχεις σμηγμ.δερματιτιδα μακρια απο Μινοξ(regain κλπ) γιατι την επιβαρυνει εγω για αυτο δε χρησιμοποιω

Να σου πω την αλήθεια ούτε τον ορο δεν ήξερα μέχρι σήμερα.. Δεν είχα ποτε πρόβλημα με "ξεφλούδισμα" μέχρι σήμερα το πρωί :p (εκτος από το κάψιμο του ηλίου :p)

Οποτε γενικά δεν μπορώ να πω ότι έχω ΔΣ η όπως λέγεται lol..
 
Απ: Minoxidil ξεφλούδισμα?..

πηγαινε σε ενα δερματολογο να σου πει γιατι γενικα πρεπει να την καταπολεμησεις μια και επιταχυνει την τριχοπτωση..
 

mikipitri

Member
Απ: Minoxidil ξεφλούδισμα?..

δυστυχώς είναι από τα άσχημα effects της minox!!!
έχω το ίδιο πρόβλημα... από τη μία θέλω το κεφάλι μου καθαρό από την άλλη χρησιμοποιώ minox μπας και δω καμια καινούρια τρίχα στο κεφάλι και πάρω τα πάνω μου...
δίκοπο μαχαίρι...
πάντως όσο τη χρησιμοποιείς θα βλέπεις συνέχεια αυτό το ξεφλούδισμα... λες και έκαψε ο ήλιος το κεφάλι σου... :-[
 

Conan

Member
Απ: Minoxidil ξεφλούδισμα?..

Pingman ισως να εφταιγε και αυτο που ειπες για την δοσολογια... να θυμασε: 5-6 ψεκασιες ειναι η νορμαλ ποσοτητα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα