minoxidil - ΤΡΕΛΗ φαγούρα στο κεφάλι!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nightwish1975

New Member
Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!
Μετά από 2 μήνες χρήσης Kirkland (ΝW4-5, 35 ετών) 2 φορές την ημέρα άρχισα να νίωθω μετά από κάθε χρήση της, έντονο το αίσθημα του κνησμού σε όλο το κεφάλι. Μερικές φορές και στο σώμα!!! furious3 furious3 Από το πολύ ξύσιμο αναγκάστικα να βάζω φυσικό τζελ αλόης για να ηρεμώ.Προφανώ όμως η κατάσταση αυτή δε μπορεί να συνεχιστεί! :'( Έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα με minoxidil??? Επίσης χρησιμοποιώ fungoral σαμπουάν 2 φορές τη βδομάδα και ένα βάμμα άγριας τσουκνίδας και κολλιτσίδας που είναι για τη ρύθμιση της λιπαρότητας (λιπαρό μαλλί), την ενίσχυση της ρίζας και την πιτυρίδα. Ρε παιδιά μήπως να τα σταματήσω όλα???Έχω απογοητευθεί και μέχρι στιγμής αποτέλεσμα τίποτα........
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Para_Trixa

New Member
Απ: minoxidil - ΤΡΕΛΗ φαγούρα στο κεφάλι!!

η φαγουρα σημαινει οτι κανει δουλεια η minox (υπεραιμια)
αλλοι αγχωνονται οταν ΔΕΝ εχουν φαγουρα κ αποτελεσματα 8α δεις μετα τους 4 μηνες..οποτε μην αγχωνεσαι
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: minoxidil - ΤΡΕΛΗ φαγούρα στο κεφάλι!!

nightwish1975 είπε:
Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!
Μετά από 2 μήνες χρήσης Kirkland (ΝW4-5, 35 ετών) 2 φορές την ημέρα άρχισα να νίωθω μετά από κάθε χρήση της, έντονο το αίσθημα του κνησμού σε όλο το κεφάλι. Μερικές φορές και στο σώμα!!! furious3 furious3 Από το πολύ ξύσιμο αναγκάστικα να βάζω φυσικό τζελ αλόης για να ηρεμώ.Προφανώ όμως η κατάσταση αυτή δε μπορεί να συνεχιστεί! :'( Έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα με minoxidil??? Επίσης χρησιμοποιώ fungoral σαμπουάν 2 φορές τη βδομάδα και ένα βάμμα άγριας τσουκνίδας και κολλιτσίδας που είναι για τη ρύθμιση της λιπαρότητας (λιπαρό μαλλί), την ενίσχυση της ρίζας και την πιτυρίδα. Ρε παιδιά μήπως να τα σταματήσω όλα???Έχω απογοητευθεί και μέχρι στιγμής αποτέλεσμα τίποτα........

Η προπυλενογλυκόλη που περιέχει η Kirkland είναι η αιτία του έντονου κνησμού... Υπάρχουν 3 λύσεις.
- Αλλάζεις και παίρνεις διάλυμα Minoxidil χωρίς προπυλενογλυκόλη
- Χρησιμοποιείς Rogain Foam
- Ρίχνεις 20ml betnovate μέσα στο μπουκαλάκι Kirkland και δε θα έχεις φαγούρα. Αλλά αυτό ίσα ίσα για να μην πετάξεις το μπουκαλάκια που έχεις ήδη στα χέρια σου γιατί η κορτιζόνη δεν είναι μόνιμη λύση.

Χρόνια Καλά :)
 

nightwish1975

New Member
Απ: minoxidil - ΤΡΕΛΗ φαγούρα στο κεφάλι!!

Ευχαριστώ Tropheus!!Φυσικά καμία από τις λύσεις αυτές δε με αναπαύει βασικά για οικονομικούς λόγους :-[ καθότι το κόστος για το regain foam ενός μήνα είναι όσο το κόστος για Kirkland 6 μηνών. Μήπως έχεις υπόψη σου άλλα brands minoxidil χωρίς την εν λόγω ουσία??? Κοντεύω να διώξω όποιο χνούδι μπορεί να έχει βγει από το ξύσιμο!!! furious3
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: minoxidil - ΤΡΕΛΗ φαγούρα στο κεφάλι!!

nightwish1975 είπε:
Ευχαριστώ Tropheus!!Φυσικά καμία από τις λύσεις αυτές δε με αναπαύει βασικά για οικονομικούς λόγους :-[ καθότι το κόστος για το regain foam ενός μήνα είναι όσο το κόστος για Kirkland 6 μηνών. Μήπως έχεις υπόψη σου άλλα brands minoxidil χωρίς την εν λόγω ουσία??? Κοντεύω να διώξω όποιο χνούδι μπορεί να έχει βγει από το ξύσιμο!!! furious3
λογο το οτι εχει και ο tropheus ευαισθησια στην προπυλαινογλυκολη,εκανε μια καλη πατεντα
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,882.0.html
 

atzava13

New Member
Απ: minoxidil - ΤΡΕΛΗ φαγούρα στο κεφάλι!!

Το ειχα και εγω!!!!βαλε emu oil και θα σωθεις!!!!!Στην αρχη καθε μερα και μετα ανα 2!!!!Εγω το παιρνω απο ebay!!!!
 

3746741

Member
Απ: minoxidil - ΤΡΕΛΗ φαγούρα στο κεφάλι!!

Ειχα κ εγω φαγουρα στο τριμηνο!

Μιλαμε για τρελη φαγουρα ομως!!!!!

Δοκιμασα τζελ αλοης,με βοηθησε αλλα οχι πολυ!!Στην συνεχεια δοκιμασα emu oil!Με βοηθησε σιγουρα περισσοτερο απο την αλοη αλλα το προβλημα δεν ειχε λυθει τελειως!!

Προσωπικα τι θα πει φαγουρα ξεχασα με την χρηση του tricomin!!!!
 

atzava13

New Member
Απ: minoxidil - ΤΡΕΛΗ φαγούρα στο κεφάλι!!

Εγω βαζω και tricomin σαμπουαν,αλλα οταν λουζομαι με το συγκεκριμενο εχω περισσοτερες ασπρες νιφαδες!Για μενα το καλυτερο για τη φαγουρα ειναι το emu oil,τελος!!!!!1
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα