Minoxidil Ερωτιση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karmiris

New Member
Παιδια αν καποιος εχει καποια αραιοση η οποια μετριετε σε μερικους μηνες η οποια δεν ειναι και πολη εμφανης αν χρισιμοπηει μινοχιδιλ για (παντα)... ασπουμε μεσα σε 10 χρινια θα εχει καταφερει να κρατισει τα μαλλια που εχει η θα τον παρει η κατιφορα μετα απο λιγα χρονια χρισης της μινοχ καθος αρχιζει να χανει την δραση τις μιλαω για αρκετα αρχικο σταδιο τριχωπτοσης διοτει σαν φαρμακο ιποσχετε την διατιρηση τον υπαρχοντων μαλλιων αν ειναι σε αρχικο σταδιο ..... αλλα εδω ακουω απο πολλους οτι μετα τα καταπλικτικα αποτελεσματα των 6 μηνων αρχιζει η κατιφορα και αφτο με τρομαζει δηλαδει μετα απο 1 χρονο περιπου νερο βαζουμε..... και ειμαστε και αναγκασμενοι να το βαζουμε αλλιως θα χασουμε και περισσοτερα??? ειμαι μπερδεμενος και εχει πεσει η ψηχολογια μου καθως περιμενα οτι αν προλαβω νορις το προβλημα θα εχω το κεφαλι μου ησιχο με μινοχ καθος για περιπου 10 χρονια θα ειχα αυτο το μαλλι που εχω τωρα....


συγχορεσται με για τα ορθογραφικα μου¨(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bane

Member
συμφωνα με αυτα που εχω διαβασει εδω αλλα κυριως και σε ξενα φορουμ,εχω καταλάβει αν ειναι γενετικα προκαθορισμένο να καταλήξεις σε Norwood 5,η μινοξ δεν θα σε κρατησει σε Ν2,μπορει ομως σε Ν3 ή Ν4 μακροπροθεσμα.Σε μερικους (συνηθως αυτοι βαζουν μεγαλες ποσότητες για χρόνια απο την αρχη) εξαλειφεται τελειως η δράση της με την πάροδο των χρόνων και καταληγουν στο νοργουντ που θα κατεληγαν χωρις μινοξ
 

karmiris

New Member
δηλαδει η μινοχ βοηθα στο να εχεις πιο πικνα μαλλια απο οτι πριν την χριση τις για ενα χρονο περιπου και επιτα καραφλιαζεις με πιο αργο ρυθμο απο οτι θα καραφλιαζες αν δεν την επερνες καν?...:S


δηλαδει δεν γινεται σε καμια περιπτοση με μινοχ να κρατισω τα υπαρχοντα μαλλια μου χωρις φινα??
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα