Midnight express, FUE, 2097g, 3/2/2021

midnight express

Well-Known Member
Πολύ σωστά το θέτεις δεν υπάρχει κανένας λόγος ρίσκου,άλλωστε δεν θα το έπαιρνε και ο ίδιος.
Αυτό το κάνεις μόνο αν τα θέλω σου ταυτίζονται με αυτό που μπορεί να σου δώσει ο γιατρός.
Η φίνα που δεν έπαιρνες ήταν ένα μείον,οπότε αφού αισθανόσουν ασφαλής καλά έκανες και προχώρησες με τόσα.
Τα θέλω του ασθενή είναι πάντα παραπάνω από τα θέλω του γιατρού.
Η φινα σιγουρα ειναι ενα μειον αδιαπραγματευτα παρ ολο που την γνωριζα δεν προχωρουσα.Ειχα απο πολυ μικρη ηλικια τριχοπτωση,καποιες χρονιες πιστευα οτι δεν θα την βγαλω καθαρη αφου εκει στα 24 με 25 θυμαμαι γεμιζα για πλακα ολο την επιφανεια του νυπτηρα με τριχες ημουν σιγουρος οτι θα αδειασω τελειως,ετσι μου ειχε καθισει η σκεψη οτι στην περιπτωση μου θα ειναι ανωφελη.Σκεψη που τελικα εδειξε η πορεια οτι ητανε εσφαλμενη γιατι απο 19 μεχρι 35 οι απωλειες που ειχα δεν ητανε τραγικες και αν εκανα θεραπεια η μεταμοσχευση που εκανα τωρα ισως να την εκανα μετα απο 5 χρονια.Δεν πειραζει ομως.Οι επιλογες μας δεν ειναι παντα οι σωστες.Πορευομαστε με τα σημερινα δεδομενα και ευελπιστουμε για πιο ενδοξο μαλλιαρο μελλον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

midnight express

Well-Known Member
Kαλη φυτρωση φιλε ! Με βαση τις φωτος σου πριν την μεταμοσχευση, φαινεται σαν να μπηκαν μοσχευματα αρκετα και μεσα στα μαλλια που ειχες, μπροστα κεντρο. Κανω λαθος? Ολα μπηκαν πιο κατω απο τη hairline που ειχες?
Εχεις δικιο οτι μπηκανε και στην προυπαρχουσα υποτυπωδη χερλαιν.Ο γιατρος μου ειχε αναφερει οτι οπου βλεπει αδυναμες και τελογενεις ορμονοεξαρτωμενες τριχες τις τελειωνει για χαρην των νεων τριχων.Θεωρει οτι αν τις αφησει ουτως η αλλος οι νεες που θα παρουν θεση πιο διπλα δεν θα εχουν φυσικοτητα οταν μετα απο λιγο διαστημα οι τελειωμενες μας αφησουν.Αυτο με βρισκει συμφωνο και συμφωνησαμε να γινει ετσι.
 

midnight express

Well-Known Member
Σημερινες στο γκαραζ με εξωτερικο φυσικο φωτισμο.(οσο φωτιζει)
 

Συνημμένα

  • 20210205_123810.jpg
    20210205_123810.jpg
    575 KB · Προβολές: 388
  • 20210205_123844.jpg
    20210205_123844.jpg
    349.2 KB · Προβολές: 410

tol

Well-Known Member
αλλα δυστυχως οιδημα στο μετωπο που κατεβαινει μερα με την μερα..

Φιλε μου, καταρχας σου ευχομαι να εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα.

Το οιδημα δεν πρεπει να σε ανησυχει καθολου. Συνηθες φαινομενο. Σε τρεις-τεσσερις ημερες θα εξαφανιστει.

Ο λογος ειναι στο 2.63

Πολυ καλος λογος που εγγυαται το αποτελεσμα.


Μαλλον θα βαλω στο παιχνιδι φινα

Οχι...μαλλον...οπωσδηποτε!!!
Ο,τι και να σου ειπε ο κ. Τιρκαλας (που ειναι καθετα αρνητικος σε αυτο το θεμα), αγνοησε το. Βαλε αμεσα στο παιχνιδι τη φιναστεριδη, ωστε να προστατεψεις την "επενδυση" που εκανες. Μην κάνεις το λαθος που διαπραττουν οι περισσοτεροι και "τρεχουν και δε φθανουν", επειδη αφησαν μια κατασταση να εξελιχθει και να γινει μη αναστρεψιμη.

Με το ηδη υπαρχον μαλλι, τα μεταμοσχευμενα grafts και προπαντων τη φιναστεριδη, υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο για μια δεκαετια να ξεγνοιασεις με το θεμα της τριχοπτωσης. Σου το ευχομαι ολοψυχα!
 

midnight express

Well-Known Member
Φιλε μου, καταρχας σου ευχομαι να εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα.

Το οιδημα δεν πρεπει να σε ανησυχει καθολου. Συνηθες φαινομενο. Σε τρεις-τεσσερις ημερες θα εξαφανιστει.



Πολυ καλος λογος που εγγυαται το αποτελεσμα.




Οχι...μαλλον...οπωσδηποτε!!!
Ο,τι και να σου ειπε ο κ. Τιρκαλας (που ειναι καθετα αρνητικος σε αυτο το θεμα), αγνοησε το. Βαλε αμεσα στο παιχνιδι τη φιναστεριδη, ωστε να προστατεψεις την "επενδυση" που εκανες. Μην κάνεις το λαθος που διαπραττουν οι περισσοτεροι και "τρεχουν και δε φθανουν", επειδη αφησαν μια κατασταση να εξελιχθει και να γινει μη αναστρεψιμη.

Με το ηδη υπαρχον μαλλι, τα μεταμοσχευμενα grafts και προπαντων τη φιναστεριδη, υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο για μια δεκαετια να ξεγνοιασεις με το θεμα της τριχοπτωσης. Σου το ευχομαι ολοψυχα!
Ευχαριστω πολυ φιλε μου.Αυτος ειναι και ο στοχος.Να παμε παραπισω οσο γινεται την 2η.Τον τυρκαλα δεν τον ειδα αρνητικο στο θεμα της φινας οστοσο.
 

vlafo

Well-Known Member
Καμία σχέση.
Δεν είναι καθόλου αρνητικός,απλά βλέπει τη δότρια σου κατά κύριο λόγο και αν έχεις απόθεμα για το μέλλον τότε δεν στην προτείνει με τη λογική ότι καλύπτεσαι με μια 2 μμ.
Σε αντίθετη περίπτωση είναι θετικός.
 

midnight express

Well-Known Member
Καμία σχέση.
Δεν είναι καθόλου αρνητικός,απλά βλέπει τη δότρια σου κατά κύριο λόγο και αν έχεις απόθεμα για το μέλλον τότε δεν στην προτείνει με τη λογική ότι καλύπτεσαι με μια 2 μμ.
Σε αντίθετη περίπτωση είναι θετικός.
Εμενα μου ειπε οτι σε δοτρια δεν βλεπει να εχω θεμα αλλα για να διατηρησω τα μαμα μαλλια πισω ας παρω.Παντως αρνητικο δεν τον λες.
 

khaos13

Member
Δίνουν οι γιατροί εκτίμηση για τον τελικό λόγο τρίχες/grafts πριν την επέμβαση ή το μαθαίνεις μετά την επέμβαση μόνο; Φαντάζομαι για το πρώτο θα πρέπει να κάνεις αναλυτική εξέταση δότριας (δεν ξέρω αν προβλέπεται σαν στάδιο της επέμβασης).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

midnight express

Well-Known Member
Δίνουν οι γιατροί εκτίμηση για τον τελικό λόγο τρίχες/grafts πριν την επέμβαση ή το μαθαίνεις μετά την επέμβαση μόνο; Φαντάζομαι για το πρώτο θα πρέπει να κάνεις αναλυτική εξέταση δότριας (δεν ξέρω αν προβλέπεται σαν στάδιο της επέμβασης).
Καλη ερωτηση...Κανονικα θα επρεπε να γινεται πληρης αναλυση και μετρηση.Ωστε να υπαρχει εικονα αλλα δυστυχως εγω το εμαθα εκ τον υστερων,ευτυχως ειχα καλο λογο οστοσο.
 

Aldo

Well-Known Member
καλη φυτρωση φιλε, εβαλες αρκετα graft σε μικρη σχετικα περιοχη και με ανεβασμενο λογο.
Χαρα στο κουραγιο σου που εκοψες την κοτσιδα, προσωπικα δε θα την εκοβα :)

Τα καλυτερα ερχονται!
 

midnight express

Well-Known Member
καλη φυτρωση φιλε, εβαλες αρκετα graft σε μικρη σχετικα περιοχη και με ανεβασμενο λογο.
Χαρα στο κουραγιο σου που εκοψες την κοτσιδα, προσωπικα δε θα την εκοβα :)

Τα καλυτερα ερχονται!
Ευχαριστω πολυ...ητανε αναγκαιο να κοπει.Δεν θα διακινδυνευα την επεμβαση φιλε..παλι με χρονια με καιρους παλι κοτσιδα θα ερθει!Μια φωτο του 2011 ακριβως πριν 10χρονια.Εκει πρεπει να ξαναφτασουμε το μαλλι οταν τελειωσουμε με αυτα.Υγεια ομως πανω απ ολα φιλε.
 

Συνημμένα

  • 20210205_211744.jpg
    20210205_211744.jpg
    135.6 KB · Προβολές: 339

kakoslykos

Member
Δεν ητανε ο σκοπος μου ολ ιν και επειδη θελω να μην βγαινω εκτος πλανου το παω συντηρητικα.Οταν ανοιγει καλα μια περιοχη τοτε να επεμβουμε.Μην γελιομαστε στα τοσα χρονια δεν εχουμε δει και λιγα περιστατικα με σοκ λος οπως και το γεγονος οτι δεν επαιρνα φινα η δεν εβαζα μινοξ πιστευω ητανε μειον στο να γινει μια επιθετικη προσεγγιση.Ο γιατρος σου βγαζει εμπιστοσυνη ναι,αλλα προσωπικα τον γιατρο σε μια αισθητικη παρεμβαση τον θελω να κανει αυτο που θεωρω εγω καλο στην εικονα μου και οχι αν θα εχει ενα σουπερ ντουπερ περιστατικο για διαφημιση .Ειμαι σιγουρος οτι θα συμφωνησεις μαζι μου φιλε.Δεν ηθελα να ρισκαρω.Εξ αρχης ο σχεδιασμος ητανε πρωτα η χερλαιν.Ετσι και εγινε η μαλλον χερλαιν με λιγουλακι κροουν!
μπραβοφιλεμου εκανες την καλυτερη επιλογη και εγω εκει εκλεισα. μετα απο καποιο διαστημα θα ξεκινησεις αφρο που εχει μεσα μινοξιδιλη και φινα η καποιο αλλο σκευασμα και μετα το 20 ημερο τι σαμπουαν θα βαζεις.
 

midnight express

Well-Known Member
μπραβοφιλεμου εκανες την καλυτερη επιλογη και εγω εκει εκλεισα. μετα απο καποιο διαστημα θα ξεκινησεις αφρο που εχει μεσα μινοξιδιλη και φινα η καποιο αλλο σκευασμα και μετα το 20 ημερο τι σαμπουαν θα βαζεις.
Μπα δεν θα μπλεξω με αφρους κλπ.Σαμπουαν με οτι λουζομαι ολα τα χρονια ariel,skip,χλωρινη κλινεξ κλπ..χαχαχαχ ουτε απο σαμπουαν κατι το ιδιαιτερο.Απλα μετα την αντιβιωση θα κανω ενα keep 7 ημερων και θα κοψω το προσκαρ 5mg στα 4.θα παιρνω οραλ 1/4 καθε μερα και βλεποντας και κανοντας.
 

koumparos

Well-Known Member
Μικρό πρόβλημα υψηλός λόγος.Πας για σούπερ αποτέλεσμα.Οπως είπαν και οι προηγούμενοι με την φίνα θα ξεχάσεις την αραίωση για πολλά χρόνια.Καλη φυτρωση
 
Μπλουζα