micro hair tattoing

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: micro hair tattoing

κοιτα απο τη στιγμη που θα παρεις φινα θα την πας μεχρι το τελος γτ αν την κοψεις γυριζεις πολυ πισω.....αρα απο τη στιγμη που θα παρεις και εχεις αποφασισει οτι τα θετικα ειναι παραπανω ή καλυτερα απο τα αρνητικα δε λες τι θα γινει μετα απο 20 χρονια....ή δεν παιρνεις ή περιμενεις να δεις......
 
Απ: micro hair tattoing

και γυρναμε παλι πισω σαυτο π ειπα.. γιαυτο το ειπα γιατι καποια στιγμη θα την κοψει και μετα τι? αλλα αν συνεχισει μια ζωη μαυτην (που δεν το βρισκω και σωστο) μαζι σου panos!

παντως να πω την αληθεια και εγω μαυτην την ελπιδα ζω, οτι καποια στιγμη θα βγει κατι new γιατι αν δεν βγει..........
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: micro hair tattoing

dimitris1991 είπε:
και γυρναμε παλι πισω σαυτο π ειπα.. γιαυτο το ειπα γιατι καποια στιγμη θα την κοψει και μετα τι? αλλα αν συνεχισει μια ζωη μαυτην (που δεν το βρισκω και σωστο) μαζι σου panos!

παντως να πω την αληθεια και εγω μαυτην την ελπιδα ζω, οτι καποια στιγμη θα βγει κατι new γιατι αν δεν βγει..........

αν δε βγει....κλαφτα.....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: micro hair tattoing

dimitris1991 είπε:
εχουμε δει παραδειγματα ανθρωπων που παιρνουν απο την φινα και μετα απο 4 χρονια και συνεχιζουν.. οποτε ποτε δεν ξες
Εγω εχω δει περιπτωσεις που και μετα απο 10 χρονια συνεχιζε ο ασθενης να εχει μειωμενη τριχοπτωση....μακαρι να ειμαστε κι εμεις ετσι.....

γιατι το πιο πιθανο ειναι οτι μετα απο 20 χρονια θα εχει παψει να προσφερει στην μεγαλυτερη μεριδα ασθενων......
συμφωνω αλλα αν δεν παψει στην δικια σου περιπτωση? θα την παιρνεις για τοσα χρονια?
Ανεταααα........

οπως επισης μετα απο 20 χρονια θα εχουν αλλαξει τοσα πολλα πραγματα.....και θα υπαρχουν καινουργιες λυσεις πανω στο θεμα τριχοπτωση...γι αυτο να εισαι σιγουρος.....
μη το λες .. μη το λες.. αν και το 20 ειναι ενας τυχαιος αριθμος που μου ηρθε στο μυαλο
γενικα παντα κοιταμε την προιστορια για να μπορουμε να γνωρισουμε καλυτερα και το μελλον....
αν κρινουμε απ το γεγονος οτι τοσα χρονια δεν υπηρχε σχεδον τιποτα για την τριχοπτωση και οι μεταμοσχευσεις ηταν ενα αισχος.....και απ το οτι τα τελευταια 15-20 χρονια η τεχνολογια και η επιστημη εχει κανει αλματα πανω στο θεμα.....να εισαι βεβαιος οτι με τον ιδιο ρυθμο θα συνεχισει.....και στα επομενα 15-20......

για την ωρα ομως η φινα ειναι το best δοκιμασμενα και αυτο χρησιμοποιουμε......
συμφωνω απολυτα, εδω εγω ειμαι 18 και χρησιμοποιω
δεν μπορουμε να κανουμε κι αλλιως φιλε δημητρη....αναγκαστηκα και μη...αν θελουμε μαλλια....δυο ειναι τα μεγαλυτερα οπλα.....φιναστεριδη και εμφυτευση......
ειναι πολυ δυνατος συνδιασμος και να λεμε ευχαριστω που τον εχουμε για την ωρα.......

Το τι και πως και αν μετα απο 20 χρονια.....θα το δουμε τοτε....
θα δουμε τι θα παθει ο ιδιος μας ο οργανισμος απο την φινα μετα απο 20 χρονια?
οχι....θα δουμε με τι θα καταπολεμαμε την τριχοπτωση μετα απο 20 χρονια....αυτο ενοουσα....
ελπιζω οχι με την φιναστεριδη ακομα.....γιατι ποσα νομιζεις οτι μπορει να κανει κι αυτη......

αν και πιστευω οτι μεσα στην 10ετια αυτη θα εχουμε πολυ προοδο......με βλαστοκυταρα κλονοποιησεις κτλ κτλ......
οπως ειπα και πιο πανω μη το λες.. αλλα ναι και εγω ελπιζω σε κατι καλυτερο και περιμενω κατι καλυτερο και πιστευω οτι η οριστικη λυση θα δωθει απο βλαστοκυταρα/κλονοποιησεις

δεν ειπα οτι ειμαι σιγουρος.....αν διαβασεις προσεχτικα.....ειπα πιστευω.......
θελω να πιστευω οτι στην επομενη 10ετια δλδ ως το 2020 ...... θα ειμαστε σε θεση να συζηταμε για την τριχοπτωση κατω απο νεα δεδομενα.......
 

danton

New Member
Απ: micro hair tattoing

διαβαζα αυτο το θρεντ και το ειδε και η αδερφη μου και με ρωταει Ο Κανακης αυτο εχει κανει στο κεφαλι του και φαινεται τοσο περιεργο?

Λετε να ειναι ετσι?????
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: micro hair tattoing

οτι κατι εχει κανει αυτο ειναι σιγουρο........τωρα αυτο ειναι...τοπικ βαζει.....ντερματς ισως.....δε ξερω....
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: micro hair tattoing

ο Κανακης αν εχει κανει τπτ θα ειναι καμια fue στη θεσ/νικη οποτε καλη τυχη
Τωρα για την αποτελεσματικοτητα της φινας εγω πιστευω οτι για να ειναι αποτελεσματικη
μες το περασμα των χρονων θα πρεπει να υπαρχουν διαστηματα που θα κανεις off ωστε να μη τη συνιθιζει ο οργανισμος.τωρα το χρονικο διαστημα αυτο θα πρεπει να παιρνεια κατι αλλο και αυτη τη στιγμη η μοναδικη σοβαρη εναλλακτικη πιστευω ειναι τα χαπια β σιτοστερολης
 

Hopefull

New Member
Απ: micro hair tattoing

Ο κανακης στανταρ εχει κανει μεταμοσχευση κανει καραμπαμ ειδικα στα φωτα της τηλεορασης, αμα βλεπεις τοσο αραιο μαλλι και τοσο σχεδιασμανη hairline που δεν εχει πουθενα εστω και λιγο recession ειναι καρφωμα μεταμοσχευσης.

Απλα βαζει προφανως dermatch η toppic και φαινεται πολυ ωραια εστω και στα δυνατα φωτα του studio. φανταζομαι καμια FUE θα χει κανει δε τον εχω αυτον να πηγαινε για strip δεν ειναι τυπος που θα κανε κατι που αφηνει μεγαλη ουλη. Αλλα ηταν παντα τυχερος γιατι του πηγαινε το ξυρισμενο μαλλι παρα πολυ...φανταζομαι θα βαρεθηκε και θα πε δε παω να βαλω κανα μαλλι αφου υπαρχει η μεθοδος FUE...δε ξερω αν το χε ψαξει αρκετα παντως δε νομιζω γιατι δεν ειναι και οτι καλυτερο που τωρα ειναι σκλαβος του dermatch η του toppic για να βγει στο γυαλι.
 

geofish

New Member
Απ: micro hair tattoing

Δεν γνωρίζω αν έχει κάνει μεταμόσχευση ο κανάκης αλλά από ότι τον θυμάμαι από παλιά μάλλον έχει κάνει και μπορώ να πω ότι είναι επιτυχημένη. Το θέμα όμως είναι αλλού όπως και με τον Λαζόπουλο (που και αυτός έχει κάνει), βλέπουμε άτομα σαν αυτούς που το παίζουν τρελίτσα, ότι είναι ψαγμένοι και έτσι, ότι δεν μασάνε και ότι είναι πνευματώδεις άνθρωποι, να καταφεύγουν και αυτοί σε τέτοιες λύσεις. Αυτό σημαίνει ή ότι και αυτοί έχουν κόμπλεξ με την φαλάκρα τους ή ότι για να επιτύχει κάποιος δεν σηκώνει φαλάκρα.
Για αυτό και πάω πολύ τον Θανάση Βέγγο (πέρα ότι είναι μεγάλος ηθοποιός) γιατί είναι από τους λίγους διάσημους που δεν έκαναν τίποτα για τα μαλλιά τους και να κρύψουν την φαλάκρα τους.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: micro hair tattoing

geofish είπε:
Για αυτό και πάω πολύ τον Θανάση Βέγγο (πέρα ότι είναι μεγάλος ηθοποιός) γιατί είναι από τους λίγους διάσημους που δεν έκαναν τίποτα για τα μαλλιά τους και να κρύψουν την φαλάκρα τους.

geo......τον βεγγο ομως αρχισαν να τον αφηνουν τα μαλλια του την εποχη του 1940-1950
που δεν μπορουσε να κανει και πολλα πραγματα.......βασικα δε μπορουσε να κανει τιποτα για την ακριβεια.......
ενω τωρα υπαρχουν λυσεις.......και ειναι λογικο ολοι να τρεχουν σε αυτες.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: micro hair tattoing

Δεν γνωρίζω αν έχει κάνει μεταμόσχευση ο κανάκης αλλά από ότι τον θυμάμαι από παλιά μάλλον έχει κάνει και μπορώ να πω ότι είναι επιτυχημένη.

Βασικά τον έχω δει από κοντά 3-4 φορές και μάλιστα η μια από αυτές ήταν παλιά που ακόμα είχε την εκπομπή ΑΜΑΝ. Σαφώς και έχει κάνει μεταμόσχευση και το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό ειδικά όταν τα έχει ψιλοξυρισμένα. Τσέκαρα για ουλές - σημάδια αλλά ούτε ίχνος. Δεν νομίζω να χρησιμοποιεί toppic κ.λπ Πίσω πάντως είναι όπως ήταν. Δεν έχει κάνει τίποτα. Τελευταία τον είδα το καλοκαίρι....
 
Απ: micro hair tattoing

Το θέμα όμως είναι αλλού όπως και με τον Λαζόπουλο (που και αυτός έχει κάνει), βλέπουμε άτομα σαν αυτούς που το παίζουν τρελίτσα, ότι είναι ψαγμένοι και έτσι, ότι δεν μασάνε και ότι είναι πνευματώδεις άνθρωποι, να καταφεύγουν και αυτοί σε τέτοιες λύσεις.
εδω εισαι λαθος
"κατεφευγουν και αυτοι σε τετοιες λυσεις"
το λες, λες και επεσαν στα ναρκωτικα
ειναι κακο να προσεχει καποιος την εμφανιση του? δεν το καταλαβενω αυτο..
 

kabamarou

Member
Απ: micro hair tattoing

Το καλύτερο για εμένα είναι να κάνει κάποιος τις καλύτερες ενέργειες που μπορεί για τα μαλλιά του και από εκεί και πέρα να μην τρελαίνεται και πολύ και να μην το πολυσκέφτεται.

Το να κάνεις κάποιες ενέργειες για τα μαλλιά σου δεν το βρίσκω κατάντια. Αφού μπορείς να βελτιώσεις την εμφάνιση σου και να αισθάνεσαι καλύτερα γιατί να μην το κάνεις; Αλλά το να κλαις την μοίρα σου συνεχώς και να το περνάς και στους άλλους αυτό,αυτό ναι είναι κατάντια για έναν άνθρωπο για εμένα
 
Απ: micro hair tattoing

και απο την στιγμη που εχεις και τα λεφτα..
ο κανακης μπορει να κανει καθε μερα μεταμοσχευσεις για μια ζωη με τοσα που διαθετει
 

danton

New Member
Απ: micro hair tattoing

Μαλλον τοπικ βαζει η το αλλο που λετε ή μαυρη μπουγια!.φοραει και παρα πολυ καπελο κατι πρεπει να παιζει τις ημερες που φοραει καπελο. μπορει να τον γλυφει η σαρδελα(ο σκυλος της εκμποπης) σττην κεφαλη του και να λασπωνει η μπουγια και να φαινεται χαλια....

Ειναι λιγο παραξενο να κοροιδευει αλλους π.χ. για τα δοντια τους ο Κανακης και ο ιδιος να μαυριζει το δερμα της κεφαλης του για να φαινονται πιο πυκνα τα μαλλια του.

Ειναι και τυχαιρος του παει το ξυρισμενο του μπαγασα
 
Απ: micro hair tattoing

Ειναι λιγο παραξενο να κοροιδευει αλλους π.χ. για τα δοντια τους ο Κανακης και ο ιδιος να μαυριζει το δερμα της κεφαλης του για να φαινονται πιο πυκνα τα μαλλια του.
1) δεν ξερουμε τι εχει κανει οποτε δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασματα
2) κοροιδευει π.χ. για τα δοντια , γιατι ο αλλος εχει στραβα δοντια και δεν κανει τιποτα γιαυτο!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: micro hair tattoing

ρε παιδια εχει κανει και ο λαζοπουλος????παντως ο λαζο δεν νομιζω να ειχε μεγαλο προβλημα...εκτος αν εχει και πισω καραφλα και την καλυπτει με τα μαλλια(καθως τα κανει ολα πισω)....

για τον κανακη και εγω απορια το ειχα...τον θυμαμαι στους αμαν με τα ιδια ή λιγοτερα μαλλια και λεω πως ειναι δυνατον...αλλα απο οτι φαινεται εχει κανει μεταμοσχευση......επισης πρεπει να κανει και σολαριουμ...για αυτο φαινεται πιο πυκνο το κεφαλι του,....επειδη ειναι μαυρισμενο......
 

danton

New Member
Απ: micro hair tattoing

giannis13 είπε:
ρε παιδια εχει κανει και ο λαζοπουλος????παντως ο λαζο δεν νομιζω να ειχε μεγαλο προβλημα...εκτος αν εχει και πισω καραφλα και την καλυπτει με τα μαλλια(καθως τα κανει ολα πισω)....

για τον κανακη και εγω απορια το ειχα...τον θυμαμαι στους αμαν με τα ιδια ή λιγοτερα μαλλια και λεω πως ειναι δυνατον...αλλα απο οτι φαινεται εχει κανει μεταμοσχευση......επισης πρεπει να κανει και σολαριουμ...για αυτο φαινεται πιο πυκνο το κεφαλι του,....επειδη ειναι μαυρισμενο......

σολαριουμ μονο στο κρανιο?????????πως ζητας να κανεις κατι τετοιο?και τι κανουν για να μην μαυρισεις σε αλλες περιοχες σου βαζουνε μονωτικη ταινια οπως οταν βαφουμε τους τοιχους?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα