Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mic6

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους.

Πριν από ακριβώς μια εβδομάδα έκανα 2 συνεδρίες στον Βεκρή στην κλινικη που είναι στο Χίλτον δίπλα. Μου τις έκανε μια κοπέλα η οποία κατά τα λεγόμενά της κάνει αυτή η δουλειά 4 χρόνια κάθε μέρα σχεδόν. Ο ίδιος ο Βεκρης πέρασε και τις δυο μέρες χωρίς να επεμβει, μονο για να επιβλέψει.

Δεν είμαι εδώ για να κάνω διαφήμιση καθώς δεν έχω ιδέα ούτε αν έγινε καλη δουλειά ούτε έχω δει το τελικο αποτέλεσμα. Το μονο που μπορώ να κανω είναι να σας δείξω δύο φωτό από το κεφάλι μου, μια πριν 1 χρόνο και μια σημερινή και να μου πείτε αν οι πιο έμπειροι βλέπετε να έχει γίνει καλή δουλειά. Μου είπαν ότι μπήκαν 5000 μοσχεύματα (2500 την ημέρα) στις περιοχές ΑΒΓ. Προφανώς δεν έχω κανέναν τρόπο να ξέρω αν αυτό αληθεύει.

Επίσης αν μπορείτε πείτε μου ποτέ συνήθως περνάει το τραβηγμα-μουδιασμα το οποίο σε μένα κάνει και λιγο πονοκέφαλο ιδίως το βράδυ.

Εννοείται ακολουθώ πιστά τις οδηγίες και δεν καθομαι ποτέ στον ήλιο ούτε καν με καπέλο.

Ευχαριστώ θερμά.
 

Συνημμένα

  • IMG_20180712_121157.jpg
    IMG_20180712_121157.jpg
    126.7 KB · Προβολές: 2,197
  • IMG_20180712_093559.jpg
    IMG_20180712_093559.jpg
    645.8 KB · Προβολές: 2,273

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Θα είναι αραιό το αποτέλεσμα αλλά η δουλειά φαίνεται καθαρή. Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφία της δότριας;
 

mic6

Well-Known Member
Δοτρια τώρα.
Επίσης να πω ότι ενδιάμεσα από τα μπιμπικακια (ληπτρια) βλέπω σχεδόν παντού δικό μου μαλλί το οποίο νομίζω δεν πολυφαινεται στη φωτό της ληπτριας επειδή είναι εντελως ξανθό.
 

Συνημμένα

  • IMG_20180712_125541.jpg
    IMG_20180712_125541.jpg
    529.9 KB · Προβολές: 2,126

mic6

Well-Known Member
Μου είχαν πει μέχρι να αρχίσω τα λουσιματα, δηλαδή 3 4 μέρες. Να τον συνεχίσω? Ψεκάζω πολύ αραιά
 

anargiros88

Well-Known Member
Θα σε βοηθήσει πολύ ο φυσιολογικός ορός . Ενυδατώνει την περιοχή και θα σε ανακουφίσει από τα τραβήγματα που έχεις . Εγώ ψέκαζα συνεχώς ... Η λήπτρια περιοχή πως πάει ? Καθαρίζει ?
 

mic6

Well-Known Member
Ελάχιστα μπιμπικακια έχουν φύγει. Φαντάζομαι από όταν αρχίσω τα λουσιματα με μασάζ σε 3 μέρες (10 από τη μεταμόσχευση) θα αρχίσουν να πέφτουν
 

aeratos28

Just aeratos
Καλή επιτυχία φίλε.οντως φαίνεται καθαρή δουλειά.ωραια..σιγουρα πύκνωση αργότερα θα χρειαστείς.αλλα ας πάει καλά αυτή και βλέπεις αργότερα..καλή συνέχεια.
 

mic6

Well-Known Member
Ναι λουζομαι βέβαια αλλά όχι με μασάζ απλά το ακουμπάω το σαμπουαν. Μου είπαν να αρχίσω λουσιμο με μασάζ μετά από 10 μέρες
 

anargiros88

Well-Known Member
Συνήθως η λήπτρια περιοχή καθαρίζει στο δεκαήμερο . Γιατί τόσο απαλά μετά από μια εβδομάδα ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Οι οδηγίες έλεγαν απαλά λουσιματα και μετά από 10 μέρες λουσιματα με μασάζ και εναρξη finestaride πρωί miloxidil βραδυ.

Περίεργο?
 

Veron

Well-Known Member
Αρχικα φιλε @mic6 ποσο χρονων εισαι?
Επισης εισαι συμφωνος να αρχισεις Φιναστεριδινη?
Εχεις κανει καποια θεραπεια πριν την μεταμοσχευση?Αν ναι , ποια?
Ψεκαζε με νερο ή φυσιολογικο ορο ανα τακτα χρονικα διαστηματα περιπου ανα 1 ωρα!Και μιση ωρα πριν λουστεις ψεκαζε ανα 5 λεπτα.Θα σε βοηθησει αρκετα ωστε να καθαρισεις πιο γρηγορα απο τα "κακαδακια"
Οσο για το τραβηγμα που λες φανταζομαι εννοεις στην δοτρια που σου προκαλει πονοκεφαλο,εγω εβαζα 2 φορες την μερα κρεμα Bepanthol και με ανακουφιζε αρκετα.Στις πρωτες 10 μερες δεν ειχα κανενα τραβηγμα/τσουξιμο ή οτιδηποτε αλλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Veron

Well-Known Member
Επισης ερωτηση για τους πιο εμπειρους.Αξιζει να βαλεις μινοξιδιλη ή να κουμπωσεις φινα σε σε αυτο το pattern κεφαλιου?
 

Adriano

Well-Known Member
Καλή φαίνεται η δότρια. Μπορούμε να δούμε και τα πλαινά σου φίλε μου; Να δούμε αν δένει το extraction οκ με τα υπόλοιπα μαλλιά.
 

Zob

Active Member
Καλα αποτελεσματα ευχομαι στον φιλο μας.
Καπου αναφερθηκε η πυκνωση σε μελλοντικο χρονο.
Για να μπορει στο μελλον ο φιλος mic6 να προβει σε πυκνωση θα πρεπει να εχει περισσεια τριχοθυλακιων στη δοτρια του.
Μετα απο αυτη την συνεδρια των 5000 γκραφτς πολυ αμφιβαλλω εαν θα εχει αυτη την δυνατοτητα.
Μη ξεχναμε οτι τοσο μεγαλες συνεδριες καταπονουν πολυ τη δοτρια.
 

mic6

Well-Known Member
Ευχαριστώ όλους παιδιά
Είμαι 45 χρόνων Γιατί με ρώτησες αν είμαι σύμφωνος να αρχίσω φιναστεριδινη; Όχι δεν έχω κάνει ποτέ μου καμία θεραπεία μόνο κάτι αμπούλες της πλάκας νομίζω apivita πριν χρόνια. Στέλνω φωτό τα πλαϊνά
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα