meyrin

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cmos516

Member
Γνωριζει κανεις κατι για αυτες (τις μαλλον καψουλες) βιταμινες.Μου τις εγραψε ενας δερματολογος να τις παρω,μιας και διεγνωσε οτι σιγουρα δεν ειναι Α.Α. η περιπτωση μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: meyrin

Συστατικά :
-Linumlife (εκχύλισμα λιναρόσπορου)=>διεγείρει τη δημιουργία της SHBG( Sex Hormone Binding Globulin) και αναστέλλει τη δράση των ενζύμων 5 α-ρεδουκτάση και αρωματάση
-Flaxseed oil (έλαιο λιναρόσπορου)=>πηγή λιγνανίων και ω-3 λιπαρών οξέων, με καταπραϋντική και αντιφλεγμονώδη δράση
-ψευδάργυρος
-L-cysteine

ούτε κρύο,ούτε ζέστη... :chinscratch
 

cmos516

Member
Απ: meyrin

Σπύρος είπε:
Συστατικά :
-Linumlife (εκχύλισμα λιναρόσπορου)=>διεγείρει τη δημιουργία της SHBG( Sex Hormone Binding Globulin) και αναστέλλει τη δράση των ενζύμων 5 α-ρεδουκτάση και αρωματάση
-Flaxseed oil (έλαιο λιναρόσπορου)=>πηγή λιγνανίων και ω-3 λιπαρών οξέων, με καταπραϋντική και αντιφλεγμονώδη δράση
-ψευδάργυρος
-L-cysteine

ούτε κρύο,ούτε ζέστη... :chinscratch

Τι σημαινουν ολα αυτα δηλαδη Σπυρο,ειναι καλες να τις παρω?τι ειναι το SHBG,γενικα τι κανει το καθε απο αυτα?

[[Υ.Γ.heyya με κοιταξε,και ενω του ειπα οτι ουτε ο πατερας μου ουτε κανενας απο ολοκληρο το σοι εχει φαλακρα,μου λεει:να μην εχεις αγχος.(η αληθεια ειναι οτι και εγω ο μαλακας εχω γαμηθει τελευταια,μου εγινε εμμονη ιδεα,και αγχονομε για το τιποτα,τι να πω)
Τον ρωτησα πολλες φορες μου λεει: δεν ειναι.φαινετε.,μην αγχονεσε (επισης και σε μια αλλη που ειχα παει παλιοτερα και μου εκανε και τριχο...αυτο,ειδε λεπτες τριχες αναμεσα σε χοντρες και μου λεει: απο διατροφη (η αληθεια τα πιτογυρα δεν σταματανανε και τα deliveri).
Τι να πει κανεις ?μακαρι
Εγω αυτο που κρατησα ηταν στο τελος.
Παντως μου κανει ο γιατρος κοιτα να δεις φιλε δεν φαινετε για Α.Α (αν ηταν θα στο ελεγα)αλλα και να ηταν,τι θα κανεις?μου ειπε για τα 2 βασικα φαρμακα της εποχης που διανυουμε για την μινοξ και φινα,και οτι ειναι δωρο αδωρον να παιρνεις τετοια φαρμακα που θα πρεπει να παιρνεις μια ζωη ,και ειδικα για την φινα ηταν καθετος.
Η πιο ανωδυνη λυση μου ειπε γενικα ειναι η μεταμοσχευση. αν ποτε καποτε]]
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: meyrin

(η αληθεια τα πιτογυρα δεν σταματανανε και τα deliveri)


τα πιτογυρα είναι must τι λες τώρα!!!! η ποιο πλήρη διατροφή ειδικά με τζατζικι και κρεμμύδι
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: meyrin

τα 2 πρώτα-εκχύλισμα και έλαιο λιναρόσπορου-έγραψα παραπάνω τι κάνουν θεωρητικά
ο ψευδάργυρος - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,314.0.html
η κυστείνη - αμινοξύ,με αντιοξειδωτικές ιδιότητες

όλα προσλαμβάνονται σε μία ισορροπημένη δίαιτα-καλύτερο θα ήταν να αλλάξεις βασικά πράγματα στην δίαιτά σου :chinscratch

πράσινη σαλάτα στα κύρια γεύματα,
άσπρο κρέας (κοτόπουλο,γαλοπούλα κ.α),
ψάρι 2-3 φορές την εβδομάδα,
ψωμί ολικής άλεσης και γάλα κάνουν τεράστια διαφορά στην επιδερμίδα και κατά επέκταση στα μαλλιά :grandpa:
 

cmos516

Member
Απ: meyrin

Σ'ευχαριστω πολυ Σπυρο,απλα ανυσηχησα για το πρωτο που λεει " Sex Hormone Binding Globulin",μην ειναι τιποτα στυλ αντι αντιδρογονο - ξερω γω!
Πρασινη σαλατα και γενικα σαλατες δεν αγγιζω (κακος βεβαια γιατι μ'αρεσουν,τελευταια ανακαληψα οτι τις βρισκει και ετοιμες κανεις!!)
Κοτοπουλο δεν μπορω να πω το τσακιζω,το αγαπημενο μου κρεας,σχεδον καθε μερα λαμβανω,(εχω κανει πλουσια και τα τα ΚFC!!)
Ψαρι πολυ αραια και που ,(1 φορα στις 2 βδομαδες περιπου)
Ψωμι ολικης αλεσης ουτε που το χω δοκιμασει στη ζωη μου!!
Γαλα μαζι με δημητριακα τα τσακιζω

Τι να πω? θα παρω τις καψουλες αυτες και ειδωμεν!!(βασικα στην περιπτωση μου,αν γινουν οι τριχες πιο χοντρες λιγο ,πιο δυνατες θα ειμαι κομπλε).
Ελεγα να παρω και κανα δυναμωτικο σαμπουαν αλλα εχω σαστισει μ'αυτα που μαθαινω για το sls που περιεχουν ολα,και ακυρο.
Ευχαριστω πολυ
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: meyrin

cmos516 είπε:
Σ'ευχαριστω πολυ Σπυρο,απλα ανυσηχησα για το πρωτο που λεει " Sex Hormone Binding Globulin",μην ειναι τιποτα στυλ αντι αντιδρογονο - ξερω γω!
Πρασινη σαλατα και γενικα σαλατες δεν αγγιζω (κακος βεβαια γιατι μ'αρεσουν,τελευταια ανακαληψα οτι τις βρισκει και ετοιμες κανεις!!)
Κοτοπουλο δεν μπορω να πω το τσακιζω,το αγαπημενο μου κρεας,σχεδον καθε μερα λαμβανω,(εχω κανει πλουσια και τα τα ΚFC!!)
Ψαρι πολυ αραια και που ,(1 φορα στις 2 βδομαδες περιπου)
Ψωμι ολικης αλεσης ουτε που το χω δοκιμασει στη ζωη μου!!
Γαλα μαζι με δημητριακα τα τσακιζω

Τι να πω? θα παρω τις καψουλες αυτες και ειδωμεν!!(βασικα στην περιπτωση μου,αν γινουν οι τριχες πιο χοντρες λιγο ,πιο δυνατες θα ειμαι κομπλε).
Ελεγα να παρω και κανα δυναμωτικο σαμπουαν αλλα εχω σαστισει μ'αυτα που μαθαινω για το sls που περιεχουν ολα,και ακυρο.
Ευχαριστω πολυ
πάρε σαμπουάν revita.. :chinscratch
 

cmos516

Member
Απ: meyrin

πηρα ενα σαμπουαν της propoline τονωτικο λεει.Ειναι φυτικο λεει και ειναι free απο χημικα(προσωπικα δεν το πιστευω).τελοςπαντων,αυτο που παρατηρησα απο τη χρηση του ειναι οτι το κεφαλι μου ηρεμησε απο κατι σπυρια που εβγαζε και ποναγανε κιολας μερικα.
Απο τοτε που σταματησα το Timotei και το Johnson & Johnson, και λουζομαι με αυτο, δεν ξερω αν ειναι απο συμπτωση.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα