Metamosxeusi Sot**is The***ris

Nick_1986

Member
Όπως τα λέει ο gkast...

Θα δουλέψει λίγα grafts μέσα σε μια μέρα (800 fue ή 1200 strip), αλλά θα πετύχει μεγάλη φυσικότητα...

Φίλε Τάκη δυστυχώς έχω NW6-7 και θέλω πολύ δουλειά ακόμα...Θα ανοίξω νήμα για την τρίτη μου strip το Νοέμβριο με φωτογραφίες κλπ...

Αν του ζητήσεις, θα σου δείξει φωτο από παλιότερες μ/μ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tas

Member
Πριν αρκετά χρόνια (3-4) είχα πάει σε αυτόν τον γιατρό για ένα δερματικό πρόβλημα που είχα. Γενιοφάγο κάτω από το πηγούνι. Ο τύπος ήταν απλά τραγικός όχι δεν μου έλυσε το πρόβλημα αλλά μου το είχε κάνει πολύ χειρότερο. Μου έδινε καυστικές αλοιφές να βάζω, μου έκανε ενέσεις (μιλάμε για τρελός πόνος) και στο τέλος όλο και μεγάλωνε το πρόβλημα (όλο αυτό κράτησε περίπου 8 μήνες). Μέχρι που μου είπε ένας φίλος να πάω στο συγκρό και σώθηκα. Η δερματολόγος εκεί μου έδωσε μια απλή αλοιφή και σε ένα μήνα ξαναείχα γένια.

Το γελοίο του πράγματος ήταν ο τύπος την ώρα που εξέταζε κόσμο έκανε και συγχρόνως και μεταμόσχευση σε κάποιον μέσα. Ερχόταν να με εξετάσει (ξεπετάξει) και φόραγε την ιατρική πράσινη φόρμα και τα γυαλιά με τους μεγενθυτικούς φακούς μιλάμε για τραγικά πράγματα. Ξεπέταγε 3-4 και μετά πάλι μέσα για μεταμόσχευση.

Θα σου συνιστούσα καλύτερα να δώσεις τα λεφτά σε κάποιον που τα έχει ανάγκη και παρά να κάνεις μεταμόσχευση όχι σε αυτόν τον ανίδεο η' ψάξου καλύτερα εδώ στο forum και πήγαινε σε καμιά σοβαρή κλινική.
 

Alex25

New Member
καλησπερα.Στον εν λογω γιατρο εκανα μμ το 2009.τραγικα αποτελεσματα...Οταν πηγα στον βισανγα στις βριξελλες φετος τον μαρτιο να μου διορθωσει την τεραστια ουλη και να μου βγαλει καπια απο τα πολυ κακως τοποθετιμενα μοσχευματα απο την περιοχη των κροταφων,με ειπε '' ο γιατρος που στο εκανε ηταν στα μπουζουκια την προηγουμενη νυχτα και επινε ουζα''?

Φιλε αν δεν θες να χτυιπας το κεφαλι στο τοιχο μια ολοκλιρη ζωη απλα δωσε κατι παραπανω και μην πας ελλαδα.Επισις αν προσπαθισεις να πας για οικονομικα καπου στην ελλαδα και δεν σου βγει(το πιθανοτερο) μετα τα λεφτα που θα χαλασεις για να διορθωσεις(που αν διορθωνωνται) θα ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα που θα ειχες χαλασει στην αρχη αν πηγενες σε μια πολυ καλη κλινικη-γιατρο εκτος ελλαδος.

Αυτα.
 

gianniskritikos2

Active Member
alex ελληνικα ειπαμε να μιλαμε εδω μεσα


εγω εχω δισλεξια τα γραφω ολα σκατα ανορθογραφα που τα γκρεεκλισ με βοηθανε αλλα γραφω με ελληνικους χαρακτηρες μιας και ειναι κανονας του φορουμ
 

Alex25

New Member
gianniskritikos2 είπε:
alex ελληνικα ειπαμε να μιλαμε εδω μεσα


εγω εχω δισλεξια τα γραφω ολα σκατα ανορθογραφα που τα γκρεεκλισ με βοηθανε αλλα γραφω με ελληνικους χαρακτηρες μιας και ειναι κανονας του φορουμ




γιαννις κριτικος σορρυ που γραφω greeklish αλλα ζω και εργαζομαι εξωτερικο.To λαπτοπ απο το οποιο γραφω ειναι εταιρικο οποτε δεν βορω να το αλλαξω αυτη θα στιγμη.Απο εκει και περα νομιζω σιμασια εχει τι γραφω και οχι το πως.As ειμαστε λιγο ευελικτοι δεν ειναι κακο...Αν παλι καποιος αδμιν θελει να σβησει το ποστ μου επειδη γραφω σε greeklish δεν σιμφωνω αλλα το σεβομαι.
Αυτα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Alex25 είπε:
γιαννις κριτικος σορρυ που γραφω greeklish αλλα ζω και εργαζομαι εξωτερικο.To λαπτοπ απο το οποιο γραφω ειναι εταιρικο οποτε δεν βορω να το αλλαξω αυτη θα στιγμη.Απο εκει και περα νομιζω σιμασια εχει τι γραφω και οχι το πως.As ειμαστε λιγο ευελικτοι δεν ειναι κακο...Αν παλι καποιος αδμιν θελει να σβησει το ποστ μου επειδη γραφω σε greeklish δεν σιμφωνω αλλα το σεβομαι.
Αυτα.

γραφε εδω http://www.hairlossgr.com/greeklish2greek/
Greeklish και στα μετατρεπει σε ελληνικα.
μετα κανεις αντιγραφη το κειμενο
 
Taki, το καλύτερο που έχεις να κανείς είναι να πας για consultation. Στις κλινικές που έρχονται στην Αθήνα, όπως στη HDC που είναι αύριο, στον Bisanga όταν έρθει και σε άλλους για να πάρεις σωστές συμβουλές.

Με αυτό τον τρόπο θα διαμορφώσεις μια πιο σωστή άποψη.

Nick μιας και ανάφερες την μεταμόσχευση σου, βάλε Φώτο να δούμε τη έχεις κάνει μέχρι στιγμής και το Νοέμβριο ανεβάζεις την συνέχεια.
 

Nick_1986

Member
Δυστυχώς δεν είχα βγάλει φωτογραφίες πριν και μετά την μ/μ ή κατά την διάρκεια αυτής...

Οπότε θα ανεβάσω μια και καλή το Νοέμβριο που θα πάω για crown...

Μια τωρινή που φαίνεται η hairline (την οποία δούλεψε με τον Sot**i Theox**i για να καλύψω την χάλια hairline της πρώτης μ/μ στην ber**n k**d) ανέβασα εδώ: http://tinypic.com/view.php?pic=2evzqps&s=8#.VCmUkWd_vfI
 

takiss7

New Member
Καταρχας Tas αυτα που μου λες για τισ καυστικες κρέμες που σου έδινε και μόλις πήγες στο συγκρό σου έδωσε μια φοβερή κρέμα και ισιώσες μου φαίνονται αστεία επιχειρήματα καφενείου...Το ότι μπαινόβγαινε για πελάτες ενώ έκανε μεταμόσχευση μάλλον είναι παλι διμιούργημα της φαντασίας σου γτ απότι πληροφορήθηκά ο ίδιος αναλαμβάνει όλη τη διαδικασία από την αρχή μέχρι το τέλος όχι οι βοηθοί του.(μου το είπε άτομο που έκανε εκει)

Κάτα δεύτερον για τον Alex αυτό με το χρώμα των μαλλιών προφανώς και δεν ισχύει απλά έτσι του φαίνεται καθώς οι μεταμοχσευμένες μόνιμες τρίχες έχουν πολύ καλύτερο πάχος kai poi;othta απο αυτές που είναι έτοιμες να πέσουν γύρω γύρω.Ενα κεφάλι με μμ στα 21 έπρεπε εκ των προτέρων να γνωρίζεις οτι χρειάζεται επόμενο repair και προφανώς συνέχιση θεραπείας εφόρου ζωής.

Τέλοσπάντων έκλεισα Λονδίνο για ένα consulting από κοντά στα τέλη Νοεμβρίου μιας και ούτως η άλλως θα βρι΄σκομαι εκεί. Πριν πάω θα περάσω και από αυτόν μια επίσκεψη να δω τι παίζει. Εχω ακούσει τα καλύτερα απο πολλά ατομα εχω δει και ενα αποτέλεσμα απο κοντά, βλέπω και την photo του nick που για nw6 είναι ενα ικανοποιητικό αποτέλεσμα αλλά προφανώς όσο μεγαλύτερο feedback τοσο καλύτερα . Ακόμα και κάποιο αλλο ιδιώτικό ιατρίο αν υπάρχουν θετικές εμπειρίες απο αλλα μέλη πολύ ευχαρίστως....


PS1 :Alex για το χρώμα των τριχών το είδα απο κάποιο παλαιότερο post sou

PS2: Την ατάκα για τα μπουζούκια και πάλι δυσκολεύομαι να την πιστέψω...

Φιλικά πάντα
 

gkast

Active Member
Alex25 είπε:
καλησπερα.Στον εν λογω γιατρο εκανα μμ το 2009.τραγικα αποτελεσματα...Οταν πηγα στον βισανγα στις βριξελλες φετος τον μαρτιο να μου διορθωσει την τεραστια ουλη και να μου βγαλει καπια απο τα πολυ κακως τοποθετιμενα μοσχευματα απο την περιοχη των κροταφων,με ειπε '' ο γιατρος που στο εκανε ηταν στα μπουζουκια την προηγουμενη νυχτα και επινε ουζα''?

Φιλε αν δεν θες να χτυιπας το κεφαλι στο τοιχο μια ολοκλιρη ζωη απλα δωσε κατι παραπανω και μην πας ελλαδα.Επισις αν προσπαθισεις να πας για οικονομικα καπου στην ελλαδα και δεν σου βγει(το πιθανοτερο) μετα τα λεφτα που θα χαλασεις για να διορθωσεις(που αν διορθωνωνται) θα ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα που θα ειχες χαλασει στην αρχη αν πηγενες σε μια πολυ καλη κλινικη-γιατρο εκτος ελλαδος.

Αυτα.
Συμφωνώ με τον alex ....αν και τον ξέρω καλά τον συγκεκριμένο γιατρό όχι δεν θα πήγαινα για μετα/ση ........
Μπορώ να κρίνω πλέον και σε αυτό έχει παίξει σημαντικό ρόλο hairloss.gr
 

tas

Member
takiss7 είπε:
Καταρχας Tas αυτα που μου λες για τισ καυστικες κρέμες που σου έδινε και μόλις πήγες στο συγκρό σου έδωσε μια φοβερή κρέμα και ισιώσες μου φαίνονται αστεία επιχειρήματα καφενείου...Το ότι μπαινόβγαινε για πελάτες ενώ έκανε μεταμόσχευση μάλλον είναι παλι διμιούργημα της φαντασίας σου γτ απότι πληροφορήθηκά ο ίδιος αναλαμβάνει όλη τη διαδικασία από την αρχή μέχρι το τέλος όχι οι βοηθοί του.(μου το είπε άτομο που έκανε εκει)

Κάτα δεύτερον για τον Alex αυτό με το χρώμα των μαλλιών προφανώς και δεν ισχύει απλά έτσι του φαίνεται καθώς οι μεταμοχσευμένες μόνιμες τρίχες έχουν πολύ καλύτερο πάχος kai poi;othta απο αυτές που είναι έτοιμες να πέσουν γύρω γύρω.Ενα κεφάλι με μμ στα 21 έπρεπε εκ των προτέρων να γνωρίζεις οτι χρειάζεται επόμενο repair και προφανώς συνέχιση θεραπείας εφόρου ζωής.

Τέλοσπάντων έκλεισα Λονδίνο για ένα consulting από κοντά στα τέλη Νοεμβρίου μιας και ούτως η άλλως θα βρι΄σκομαι εκεί. Πριν πάω θα περάσω και από αυτόν μια επίσκεψη να δω τι παίζει. Εχω ακούσει τα καλύτερα απο πολλά ατομα εχω δει και ενα αποτέλεσμα απο κοντά, βλέπω και την photo του nick που για nw6 είναι ενα ικανοποιητικό αποτέλεσμα αλλά προφανώς όσο μεγαλύτερο feedback τοσο καλύτερα . Ακόμα και κάποιο αλλο ιδιώτικό ιατρίο αν υπάρχουν θετικές εμπειρίες απο αλλα μέλη πολύ ευχαρίστως....


PS1 :Alex για το χρώμα των τριχών το είδα απο κάποιο παλαιότερο post sou

PS2: Την ατάκα για τα μπουζούκια και πάλι δυσκολεύομαι να την πιστέψω...

Φιλικά πάντα



Φίλε μου όλοι ήμαστε τρελοί εδώ και εσύ έχεις ακούσει τα καλύτερα από τρίτους και όχι προσωπική εμπειρία. Οκ
Σου είπα τι έζησα με τον τύπο και τι είδα με τα ίδια μου τα μάτια.
Πραγματικά αφού τον εκθειάζεις τόσο και έχεις ακούσει τα καλύτερα θα είχε πολύ ενδιαφέρον να κάνεις μεταμόσχευση σε αυτόν και να δούμε τα αποτελέσματά σου.
Θα δούμε μετά ποιος έχει επιχειρήματα καφενείου,
και ποιος έχει δημιούργημα φαντασίας...

Φιλικά πάντα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

takiss7

New Member
Αυτό μάλιστα...Ακουσα και ένα λογικό επιχείρημα πέρα απο το γνωστό: Η*C ή εξωτερικό αλλιώς πεταμένα λεφτα....
 

gkast

Active Member
takiss7 είπε:
Αυτό μάλιστα...Ακουσα και ένα λογικό επιχείρημα πέρα απο το γνωστό: Η*C ή εξωτερικό αλλιώς πεταμένα λεφτα....
Όχι σε καμία περίπτωση δεν τον υποτιμώ είναι σοβαρός άνθρωπος τώρα όσον αφορά κάποια περιστατικά που έγραψαν κάποια παιδιά δεν έχω γνώμη δεν μπορώ να ξέρω....
 
Μπλουζα