Metamosxeusi Sot**is The***ris

takiss7

New Member
Kalispera Pedia

Skeftome na kanw metamosxeusi malliwn se kapio idiotiko iatrio ke oxi se kliniki ke psaxnome edw ke kero. Exei kaneis upopsin tou ton en logw giatro Sot**is Theo***ris pou diatirei iatrio stin gl***da??

Euxaristw ek twn proterwn gia tis upodikseis sas..:blush:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mimis giova

Active Member
κ εγω κανω μεταμοσχευση παιδια...οπιως θελει..κ οικονομικα μαλιστα 0,50 σεντζια η τριχα...οπως λενε εδω οι τριχολογη....λολ
 

Δημητρης38

Active Member
Δεν ειναι δυσκολες ιατρικα οι επεμβασεις μ/μ
Μπορει ο συγκεκριμενος γιατρος να του κανει πολυ καλη δουλεια
Μην ειστε τοσο καχυποπτοι

Το σωστο ειναι να δουμε αποτελεσματα της δουλειας του για να τον κρινουμε !!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για να μην σου απαντανε σοβαρα θα πρεπε θα μπαινεις σε σκεψεις.
Κατα ταλλα εχω δεν ξερω κατι για τον γιατρο.
 

Bouklas

Well-Known Member
John_John1 είπε:
Για να μην σου απαντανε σοβαρα θα πρεπε θα μπαινεις σε σκεψεις.
Κατα ταλλα εχω δεν ξερω κατι για τον γιατρο.

+1 :14m:




takiss7 είπε:
Kalispera Pedia

Skeftome na kanw metamosxeusi malliwn se kapio idiotiko iatrio ke oxi se kliniki ke psaxnome edw ke kero. Exei kaneis upopsin tou ton en logw giatro Sot**is Theo***ris pou diatirei iatrio stin gl***da??

Euxaristw ek twn proterwn gia tis upodikseis sas..:blush:
Έχεις ξεχωρίσει κάτι και ζητάς μονο ιδιωτικές κλινικές? :dodgy:
 

takiss7

New Member
Έχω δει πολλές περιπτώσεις γνωστών μου με τα αποτελέσματα από 2-3 διαφορετικά Ιδιωτικά ιατρεία και κρίνοντας από το πριν και μετά ήταν ένα αρκετά ικανοποιητικό οπτικά αποτέλεσμα. Πριν ένα "σμινο" είχα κάνει μια ερευνα αγοράς σε γνωστες κλινικές στις 3 πιο γνωστες στην ελλάδα. Η αντιμετώπιση που είχα από τους μαρκετίστες( gt προφανώς γνωρίζετε ότι δεν είναι γιατροί) με έκανε να απομακρυνθώ, ένιωθα ότι υποτιμούν αρκετά τι νοημοσύνη μου προσπαθώντας από το 5 λεπτό να με πείσουν ποσο μοναδικοί είναι στο είδος τους. Επίσης κατόπιν δικης μου σχετικής ερώτησης έμαθα ότι στις 2 από τις 3 οι γιατροί που θα έκαναν την μεταμόσχευση δεν είχαν καν εξειδίκευση(ούτε δερματολόγου , ούτε πλαστικού).Προφανώς και με αποθαρρύνουν τέτοιες εμπειρίες.. Στράφηκα έτσι στην ερευνα αγοράς σε ιδιωτικά ιατρεία. Για αυτό και άνοιξα το εν λόγω topic ώστε να μάθω αν κάποιο από τα μελη έχει κάποια σχετική εμπειρία από τον συγκεκριμένο γιατρό. οικονομικό πρόβλημα δεν έχω, ούτε όμως και χρόνο για εξωτερικό "γιαυτο" και στρέφομαι στην ελληνική αγορά.
 

Bouklas

Well-Known Member
takiss7 είπε:
Exw dei polles periptwseis gnwstwn mou me ta apotelesmata apo 2-3 diaforetika Idiotika iatria kai krinodas apo to prin ke meta itan ena arketa ikanopiitiko optika apotelesma. Prin ena 6mino ixa kanei mia ereuna agoras se gnwstes klinikes stis 3 pio gnwstes stin ellada. I adimetwpisi pou ixa apo tous marketistes( gt profanws gnwrizete oti den ine giatroi) me ekane na apomakrynthw, eniwtha oti upotimoun arketa ti noymosuni mou prospathodas apo to 5 lepto na me pisoun poso monadikoi ine sto eidos tous. Episis katopin dikis mou sxetikis erwtisis ematha oti stis 2 apo tis 3 oi giatroi pou tha ekanan tin metamosxeusi den ixan kan ekseidikeusi(oute dermatologou , oute plastikou).Profanws ke me apotharynoun teties ebiries.. Strafika etsi stin ereuna agoras se idiotika iatria. Gia ayto ke aniksa to en logw topic wste na mathw an kapio apo ta meli exei kapia sxetiki ebiria apo ton sugekrimeno giatro. oikonomiko provlima den exw, oute omws ke xrono gia ekswteriko giayto ke strefome stin elliniki agora.

Τάκη γιατί δεν έχεις χρόνο για εξωτερικό? Oύτως ή άλλως όπου και να κανεις για κάποιες μέρες δεν θα πρέπει να κανεις τίποτα. Και για άλλους ο πρώτος λόγος που δεν πάνε εξωτερικό είναι ο οικονομικός, εσύ παρόλα αυτά δεν έχεις θέμα.


χαχα αυτό με τους μούφα γιατρούς πως το έμαθες? Τους ρώτησες και σου είπαν δεν έχουμε πτυχίο? :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

takiss7

New Member
Ρώτησα και στις 3 ,καθώς στην 1η τυχαία ρώτησα τον PR (έτσι μονο μπορώ να τον αποκαλέσω) αν ο γιατρός είναι δερματολόγος και μου απαντάει όχι έχει κάνει μεταπτυχιακό στο τάδε "παεπιστιμιο". Ξαναρωτάω: ne αλλα τι εξειδίκευση έχει ...και μου ksanaapadaei η εξειδίκευση του είναι στις μεταμοσχεύσεις...Κάνει 10+ χρονια έχει τεραστια εμπειρία.....

Από στοιχειώδη ευγενία δεν γέλασα..

Τελοσπάντων δεν έκανα το post για να κάνω δυσφήμιση σε κανέναν και σε τίποτα, ο καθένας με βάσει το σκεπτικό του κρίνει και πράττει αναλόγως...

Απλά ήθελα να μάθω κάποιες πληροφορίες για το συγκεκριμένο γιατρό :blush:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
takiss7 είπε:
Ρώτησα και στις 3 ,καθώς στην 1η τυχαία ρώτησα τον PR (έτσι μονο μπορώ να τον αποκαλέσω) αν ο γιατρός είναι δερματολόγος και μου απαντάει όχι έχει κάνει μεταπτυχιακό στο τάδε "παεπιστιμιο". Ξαναρωτάω: ne αλλα τι εξειδίκευση έχει ...και μου ksanaapadaei η εξειδίκευση του είναι στις μεταμοσχεύσεις...Κάνει 10+ χρονια έχει τεραστια εμπειρία.....

Από στοιχειώδη ευγενία δεν γέλασα..

Τελοσπάντων δεν έκανα το post για να κάνω δυσφήμιση σε κανέναν και σε τίποτα, ο καθένας με βάσει το σκεπτικό του κρίνει και πράττει αναλόγως...

Απλά ήθελα να μάθω κάποιες πληροφορίες για το συγκεκριμένο γιατρό :blush:

μονο ελληνικα στο φορουμ please
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε εγω θα σου απαντησω και θα σου πω οτι λεω παντα.Αφου δεν θες εξωτερικο η dhi εχει κατ εμε μεγαλυτερη εμπειρια κ βελτιωση τα τελευταια χρονια αλλιως Κυπρο.Σιγουρα ειναι κ καποιες αλλες κλινικες εδω οι οποιες ειναι ανερχομενες αλλα δεν εχουμε πολλα περιστατικα τους.Απο οτι ξερω κυριως δερματολογοι κ πλαστικοι ασχολουνται σε αυτον τον τομεα.Αυτος που αναφερεις κανει μονο μμ η κανει λιγο μυτη λιγο στηθος η λιγο κατι αλλο.Οπως κ να εχει παντως το καλυτερο ειναι να δεις και απο εκει αν θες καποιες δουλειες του και αν αυτο που θα δεις σε ικανοποιησει τοτε προχωρα.Η συμβουλη μου επισης ειναι να βρεις οσο πιο εμπειρο γιατρο μπορεις κ οχι καποιον που ξεκινησε τον τελευταιο καιρο.
 

gpeiraias

Member
Φίλε αν σου κάνει καλή τιμή πήγαινε.Να δούμε και κάνα αποτέλεσμα απο κάπου αλλού.Εξάλλου δεν νομίζω να έχεις χειρότερο από κάτι τέτοιο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9664-post-131908.html#pid131908 αλλά μην περιμένεις και κάτι φοβερά καλύτερο...εκεί κυμαίνονται οι περισσότερες Μ/Μ στο Ελλάντα.
 

Nick_1986

Member
Φίλε Τάκη, τον ξέρω τον γιατρό που λες στην Γλυφάδα...Έκανα την δεύτερη μ/μ μου εκεί μετά από την Berg***n C**d..

Στον συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ειδικά αν θέλεις να σχεδιάσεις μια καλή hairline,,, κάνει παπάδες...


Σκοπεύω να πάω για μια τρίτη (και τελευταία) strip από Νοέμβριο...
 

mimis giova

Active Member
κατι εχω ακουσει προς γλυφαδα μερια...καλα λογακια δλδ..αλλα εγω πρωσοπικα δεν θα πηγαινα με την καμια...αν το αποφασισεις..ενημερωνε για το πως πας..καλη επιρυχια
 

takiss7

New Member
Nick μπορείς να δώσεις καμια επιπλέον πληροφορία?? μεγεθος προβλήματος ,grafts που εβαλες ή πιθανώς κάποια photo ??
 

gkast

Active Member
mimis giova είπε:
κατι εχω ακουσει προς γλυφαδα μερια...καλα λογακια δλδ..αλλα εγω πρωσοπικα δεν θα πηγαινα με την καμια...αν το αποφασισεις..ενημερωνε για το πως πας..καλη επιρυχια

Μίμη τον είχα και τον έχω ακόμα προσωπικό δερματολόγο χρόνια απο το καιρό που ήταν στρατιωτικός γιατρός στην αεροπορία ....πλεον τον πέρνω τηλ συμβουλευτικά για κάποια πράγματα την ΣΔ όμως μου την έλησε ο kappa...όμως .
Τώρα όσων αφορά την μεταμόσχευση πάνω απο 800grafts για fue. την ημέρα δεν βγάζει και στο λέει ξεκαθαρά ..και καλά κάνει ...τουλάχιστον δεν λέει ψέματα.
Να ζητήσετε να δείτε δουλειές πρώτα ...
 
Μπλουζα