Merck εμβολια που προκαλουν καρκινο

orestis

Member
Τα επιχηρηματα για τις βιομηχανιες της μπανανας προερχονται απο διεθνης οργανωσεις. Δεν ειναι δικα μου.
Ενημερωσου πρωτα, και μετα κανεις σχολια και μονο σχολια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
ANAR είπε:
Γεια σου ρε Πανο ψυχαρα.
Να ξερες ποσο χάρηκα οταν εγραψες οτι σταματησες τι φινα.
Για μενα η φινα ειναι οτι χειροτερο υπαρχει στην φαρμακοβιομηχανία.

Ελα ρε Κωσταααα...Χρονια σου πολλα αγορι μου οτι επιθυμεις !!!
κι εγω χαρηκα αλλα θα χαιρομουν ακομα περισσοτερο αν δεν την ειχα αρχισει ποτε.....δε ξερω αν ειναι το χειροτερο αλλα σιγουρα ειναι
στο τοπ10....


Τωρα οσο για τις φαρμακοβιομηχανιες.....τι να πει κανεις....πριν λιγες μερες διαβαζα οτι πριν 10 χρονια οι σκυλοι δεν εμφανιζαν καρκινο...την τελευταια 10ετια εμφανιζεται και στα ζωα....θυμαμαι και πριν 2 χρονια για το περιβοητο εμβολιο που μας ελεγαν να το κανουμε ολοι υποχρεωτικα και τελικα εγινε ενας χαμος και δε το εκανε κανεις στο τελος....βλεπω και εκεινα τα αεροπλανα που περνανε και ραντιζουν τα βραδυα και οχι μονο στην Ελλαδα αλλα και σε αλλα κρατη...τωρα με τι μας ραντιζουν...κανεις δε γνωριζει....τα φρουτα και ολα οσα βγαζει η γη προφανως θα βγαινουν "χαλασμενα" πλεον...γενικα ειναι ολα μερος καποιου σχεδιου...τωρα τι σχεδιο ειναι αυτο...ποιοι ειναι απο πισω...δε ξερω καν...μηπως λογο υπερπληθυσμου...μηπως για αλλο λογο....δε ξερω...εδω βλεπουμε οτι φτιαχνουν εμβολια σαπια...επισης φτιαχνουν νεους ιους οι οποιοι ειναι εξελιγμενοι και εχουν αντισωματα εναντι στα νορμαλ εμβολια για την καταπολεμιση τους....και βλεπεις βγαινει μια γριπη και δε μπορουν να την κανουν καλα και πεθαινει κοσμος....η γριπη βεβαια αυτη ειναι φτιαχτος ιος που εχουν φτιαξει οι επιστημονες...εχω δει σχετικες αναρτησεις και ελεγα μπααα.....αλλα εχω αρχισει και τα πιστευω πλεον....οπως αυτες που κυκλοφορουσαν σε Κινα η Ιαπωνια πριν 2 χρονια η των πουλερικων κτλπ....που ηδη ξερουμε εχουν ανεβει κι αλλα βιντεακια για τον καρκινο...θυμαμαι κι ενα που ειχε ανεβασει ο Ακης περυσι...για τον καρκινο και εδειχνε πως πλουτιζουν οι εταιριες κτλπ...τεσπα η κουβεντα περνει απειρη συζητηση....δε χρειαζεται να γραφουμε κατεβατα...οπως ηδη εκανα εγω τωρα....
Το γενικο νοημα ειναι οτι ολα σιγα σιγα χαλανε...αυτα που παραγει η φυση δε βγαινουν υγιεινα οπως παλια...τα ζωα που τα τρωνε επηρεαζονται...εμεις που τρωμε και απ τους καρπους της φυσης και απ τα ζωα επηρεαζομαστε επισης και παει αλυσιδα η δουλεια....αν προσθεσουμε τα χαπια τα εμβολια και δε ξερω κι εγω τι αλλο....τα βλεπω σκουρα τα πραγματα....
Το ποστ το εσβησα και το εγραψα 2-3 φορες γιατι ειναι παντελως απαισιοδοξο....αλαλ οκ ειπα να το αναρτησω τελικα....μια ψυχη που ειναι να βγει...
 

panoslydios

New Member
Ετσι ειναι Πανο. Ακριβως.

Νομιζουμε οτι ειμαστε εντελως αποκομμενοι απο το περιβαλλον
και οτι αυτο δεν μας επηρεαζει.
Φαντασου να ζουσαμε σε ενα αναγεννητικο περιβαλλον.

Αμιφιβαλλω αν τα φορουμ θα ειχαν τοσα μελη.

Οπως και να το κανουμε ο κοσμος δεν περιοριζεται μονο στο τριχωτο μας και δεν επηρεαζεται μονο απο τα τοπικα που του βαζουμε.
 

weznem

Well-Known Member
νομιζω οτι δεν χρειαζεται ιδιαιτερη γνωση για να αφουγκραστεις τον παλμο του κοσμου ο οποιος τα τελευταια χρονια ειναι στο πικ του all for the money with any cost.. οταν βλεπεις οτι τα παντα γινοτναι για τοχρημα αψηφώντας την ανθρωπινη ζωη,μηδαμινους ηθικους φραγμους.. πολεμοι για πετρελαια..γαισ υμφεροντα αποφασιζουν αν θε επέμβουν καπου η οχι.οικονομικοι πολεμοι(κριση)κτλ.. πραγματικα δεν γινεται να θεωρεις οτι η φαρμακοβιομηχανιες και γενικοτερα ενα ακομα κλαδος επιχειρησης της υγειας της διατροφης κτλ.. θα κινουνται με το σταυρο στο χερι.. και δεν θα κανουν τιποτα.. εγω ξερω οτι η μεχρι τωρα πορεια μας μας δειχνει και αλλο ενα στοιχειο,οτι ο ανθρωπινο νους και η διαστροφη του δεν εχουν φραγμους,μνημονευτειτε σας παρακαλω τα αισχη των παγκοσμιων πολεμων,τα πειραματα που εγιναν κτλ.. σκεφτειτε οτι πολλα εργα επιστημινκης φαντασιας ισως δεν ειναι και τοσο φαντασια αλλα μελλοντικη πραγματικοτητα.. σε λιγο θα πανε στο αρη μονιμα για εγκατασταση καποιοι,ταινιες με εξαπλωση ιων,ισως καποια στιγμη το resident evil και τα ζομπι δεν θα ναι και τοσο επιστημονικη φαντασια,ολα τα περιμενω και δεν θα εκπλαγω για τιποτα πλεον..η ανθρωπινη λυσαλαια ορμη προς το κερδος με καθε τροπο ειναι εμμετικη πλεον..για εμενα προσωπικα..δεν εμπιστευεσαι κανενα πλεον..
 

somari

Active Member
Α ωραια πιασαμε και αεροψεκασμους.
Φερτε ποπ κορν, εγώ σταματάω να προσπαθώ να το παίξω φωνή της λογικής...

Όσο για την wikipedia, αν κάνει κάποιος edit χωρίς να παραθέσει πηγές, υπάρχει community από πίσω που τον διαγράφει και τον μπλοκάρει αμέσως... Δηλαδή πολύ απλά θα μπορούσα να σας παραθέσω τις πηγές απευθείας...
 

Άκης

Administrator
somari είπε:
Α ωραια πιασαμε και αεροψεκασμους.
Φερτε ποπ κορν, εγώ σταματάω να προσπαθώ να το παίξω φωνή της λογικής...
Αν και τους αεροψεκασμούς τους θεωρώ και εγώ κάπως παρατραβηγμένους, θα'θελα να διαβάσω την άποψη σου σχετικά.
 

panoslydios

New Member
Aκη,Somari κοιταξτε και λιγο στον ουρανο
καμια φορα ρε παιδια.

Αν δεις ευθειες γραμμες που δεν φευγουν (δεν ειναι καυσαερια δηλαδη,που παγωνουν ακαριαια και φευγουν σε λιγα δευτερολεπτα)
τοτε ειναι ψεκασμα.
Επισης προσωπικα δεν εχω δει ποτε συννεφο που να ειναι τελεια ευθεια.

Δεν εχετε παρατηρησει που η βροχη ειναι πολυ κρυα τελευταια αν και
η θερμοκρασια ειναι κανονικα υψηλη?(σωματιδια αλουμινιου στην αντμοσφαιρα την παγωνουν).


Η φωνη της λογικης πρεπει να κοιτα και λιγο προς τον ουρανο.

(στην πατρα)

http://psekasmata.blogspot.gr/2013/05/blog-post_18.html
 

somari

Active Member
Αχ αχ... θελω να ξεσπαθωσω... Ειμαι Φυσικος με εξειδικευση στην Φυσικη Ατμοσφαιρας... χαχαχα... κοιταω αρκετα προς τα πανω δηλαδη

Άκη οι "ψεκασμοι" είναι καυσαέρια αεροσκαφών (κυρίως νεράκι) που συμπυκνώνονται και φτιάχνουν αυτό το συννεφοειδές... Μερικά φεύγουν αμέσως, μερικά μένουν για ώρες... Γιατί; γιατί πολύ απλά το πόση ώρα θα μείνει ακαίραιο έχει να κάνει με τις θερμοδυναμικές ιδιότητες του αέρα καθώς και την πυκνότητα (ύψος δλδ) πτήσης του αεροσκάφους... Σκέψου κάτι αντίστοιχο με το να ρίξεις μια σταγόνα γάλα σε ένα ποτήρι νερό ή σε ένα ποτήρι μέλι, και πόσο θα κάνει για να διαλυθεί σε κάθε περίπτωση... Και στον "αντίλογο" "ναιιιι αλλά παλιότερα δεν γίνοταν ενώ μόνο τα τελευταία χρόνια γίνεται" θα ήθελα να μου το πεί κάποιος που πραγματικά ασχολείται με τα αεροσκάφη (έχω τρέλα από τα 5 μου) και πως ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κοιταζε απο μικρός στον ουρανό κάθε φορά που πέρναγε ένα (εγώ!εγώ!) και δεν είχε παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο... Όχι μόνο ήταν παρατηρίσιμο, αλλά είχα κάνει από τα 8 μου τον συσχετισμό τα πως τα αερσοκάφη σε διαφορετικό ύψος αφήνουν για πολλή περισσότερη ώρα τα contrails τους...
Ειδικά αυτή τη συνομωσια τη μισώ γιατί όταν έψαχνα πληροφορίες για την πτυχιακή μου να βρώ τις !@#$%^ τις εξισώσεις διάχυσης των contrails στο internet έπρεπε να φτάσω στην 20η σελίδα του google και μου χε σπάσει τα νεύρα!!!! Να προσπαθείς να κάνεις επιστήμη και να μπαίνει εμπόδιο σου η μπουρδολογία!

Η φωνή της λογικής λοιπόν πρέπει που και που να ανοίγει κανένα βιβλίο...
Αλλά ναι, είπαμε, είναι στην ανθρώπινη φύση να πιστεύουμε ότι είμαστε πιο ψαγμένοι και ξύπνιοι από άλλους που "κοιμούνται" για αυτό προτιμούμε να "δούμε" αυτό που προσπαθούν να μας πείσουν σαν κακό, παρά να διαβάσουμε ΓΙΑΤΙ συμβαίνει κάτι... Αγνοώντας και ΘΕΜΕΛΙΩΔΕΙΣ αρχές όπως το ότι αν ψεκάσεις τον άλλον πχ στα 30.000 πόδια ύψος θα του αερίσεις μιά μάντρα γεννετικών αδένων... Τίποτα δεν θα φτάσει κάτω... Δηλαδή αν ψεκάσουν 10 τόνους πάνω από το κεφάλι μου από αλουμίνιο (αυτό είναι το συνωμοτρέντυ υλικό) σε εμένα θα φτάσουν 2-3 ΑΤΟΜΑ αλουμινίου...


To πιο ΓΑΜΑΤΟ βεβαια που έχω δει από όλους τους μπουρδολόγους είναι πως δείχναν αυτά τα σωληνάκια και λέγανε "να και οι ψεκαστήρες"

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a4/B777-381_JA8752_nose_Pitot_tube_ja.jpg
http://www.billcasselman.com/pitot_tube_arrowed.jpg

τα οποία είναι τα όργανα μέτρησης της ταχύτητας... (μετράνε πίεση του αέρα σε στατικό και δυναμικό περιβάλλον ταυτόχρονα και καταλαβαίνουν πόσο γρήγορα πάει το αεροσκάφος)

Την επόμενη φορά που θα ΔΕΙΤΕ κατι και προσπαθουν να σας πεισουν για καθε παπατζα, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ / ΨΑΧΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ το τι ειναι αυτο που σας δειχνουν... Ερευνα και μη πιστευε

ΥΓ:

http://www.airliners.gr/community/viewtopic.php?f=8&t=5012&hilit=chemtrails
 

dimos18

Member
Παιδιά ,μην πιστεύεται άκριτα συνωμοσιολογίες , και δη στην ιατρική.Τυχαίο που αυτά που λένε δεν μπορούν να τα στηρίξουν με μία επιστημονική έρευνα αλλά χρησιμοποιούν μόνο υποθέσεις και ρητορικά τεχνάσματα;
 

SfiNa

New Member
somari είπε:
Αχ αχ... θελω να ξεσπαθωσω... Ειμαι Φυσικος με εξειδικευση στην Φυσικη Ατμοσφαιρας... χαχαχα... κοιταω αρκετα προς τα πανω δηλαδη

Άκη οι "ψεκασμοι" είναι καυσαέρια αεροσκαφών (κυρίως νεράκι) που συμπυκνώνονται και φτιάχνουν αυτό το συννεφοειδές... Μερικά φεύγουν αμέσως, μερικά μένουν για ώρες... Γιατί; γιατί πολύ απλά το πόση ώρα θα μείνει ακαίραιο έχει να κάνει με τις θερμοδυναμικές ιδιότητες του αέρα καθώς και την πυκνότητα (ύψος δλδ) πτήσης του αεροσκάφους... Σκέψου κάτι αντίστοιχο με το να ρίξεις μια σταγόνα γάλα σε ένα ποτήρι νερό ή σε ένα ποτήρι μέλι, και πόσο θα κάνει για να διαλυθεί σε κάθε περίπτωση... Και στον "αντίλογο" "ναιιιι αλλά παλιότερα δεν γίνοταν ενώ μόνο τα τελευταία χρόνια γίνεται" θα ήθελα να μου το πεί κάποιος που πραγματικά ασχολείται με τα αεροσκάφη (έχω τρέλα από τα 5 μου) και πως ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κοιταζε απο μικρός στον ουρανό κάθε φορά που πέρναγε ένα (εγώ!εγώ!) και δεν είχε παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο... Όχι μόνο ήταν παρατηρίσιμο, αλλά είχα κάνει από τα 8 μου τον συσχετισμό τα πως τα αερσοκάφη σε διαφορετικό ύψος αφήνουν για πολλή περισσότερη ώρα τα contrails τους...
Ειδικά αυτή τη συνομωσια τη μισώ γιατί όταν έψαχνα πληροφορίες για την πτυχιακή μου να βρώ τις !@#$%^ τις εξισώσεις διάχυσης των contrails στο internet έπρεπε να φτάσω στην 20η σελίδα του google και μου χε σπάσει τα νεύρα!!!! Να προσπαθείς να κάνεις επιστήμη και να μπαίνει εμπόδιο σου η μπουρδολογία!

Η φωνή της λογικής λοιπόν πρέπει που και που να ανοίγει κανένα βιβλίο...
Αλλά ναι, είπαμε, είναι στην ανθρώπινη φύση να πιστεύουμε ότι είμαστε πιο ψαγμένοι και ξύπνιοι από άλλους που "κοιμούνται" για αυτό προτιμούμε να "δούμε" αυτό που προσπαθούν να μας πείσουν σαν κακό, παρά να διαβάσουμε ΓΙΑΤΙ συμβαίνει κάτι... Αγνοώντας και ΘΕΜΕΛΙΩΔΕΙΣ αρχές όπως το ότι αν ψεκάσεις τον άλλον πχ στα 30.000 πόδια ύψος θα του αερίσεις μιά μάντρα γεννετικών αδένων... Τίποτα δεν θα φτάσει κάτω... Δηλαδή αν ψεκάσουν 10 τόνους πάνω από το κεφάλι μου από αλουμίνιο (αυτό είναι το συνωμοτρέντυ υλικό) σε εμένα θα φτάσουν 2-3 ΑΤΟΜΑ αλουμινίου...


To πιο ΓΑΜΑΤΟ βεβαια που έχω δει από όλους τους μπουρδολόγους είναι πως δείχναν αυτά τα σωληνάκια και λέγανε "να και οι ψεκαστήρες"

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a4/B777-381_JA8752_nose_Pitot_tube_ja.jpg
http://www.billcasselman.com/pitot_tube_arrowed.jpg

τα οποία είναι τα όργανα μέτρησης της ταχύτητας... (μετράνε πίεση του αέρα σε στατικό και δυναμικό περιβάλλον ταυτόχρονα και καταλαβαίνουν πόσο γρήγορα πάει το αεροσκάφος)

Την επόμενη φορά που θα ΔΕΙΤΕ κατι και προσπαθουν να σας πεισουν για καθε παπατζα, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ / ΨΑΧΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ το τι ειναι αυτο που σας δειχνουν... Ερευνα και μη πιστευε

ΥΓ:

http://www.airliners.gr/community/viewtopic.php?f=8&t=5012&hilit=chemtrails




αυτός ο πιλότος δεν το έχει ιδέα?
http://www.youtube.com/watch?v=kmh80YIeviI
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Aν ηταν πιλοτος, μια αναζητηση στο google θα εβγαζε αποτελεσματα και εκτος απο ψεκασμους.... κατι ρε παιδι μου... ενα site της ολυμπιακης... κατι... της εταιρειας που δουλευει... Αλλα ναι, το ειπε στο Κοντρα τιβι, αρα ΕΙΝΑΙ πιλοτος

Μα καλα ολα εγω θα σας τα λεω; Ειπαμε... ΠΡΙΝ ΦΑΤΕ ΚΑΤΙ ΨΑΞΤΕ ΤΟ!

http://lmgtfy.com/?q=%CE%BA%CE%B1%CF%83%CE%BD%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%82
 

dimos18

Member
Παραπληροφόρηση τελείως το βίντεο.

1)Ξένα ,Νατοικά τα αεροπλάνα που εισέρχονται στον ελληνικό εναέριο χώρο λέει ο ''πιλότος''.Ποιός τους δίνει άδεια ρωτάει ο δημοσιογράφος;Κανείς ,απαντά,δεν χρειάζονται άδεια για να πετάξουν πάνω από τον ελληνικό εναέριο χώρο. - Ότι να 'ναι.-

2)Γιατί μας ψεκάζουν ;Αρχικά απαντά γιατί θέλουν να μειώσουν τον πληθυσμό της γης 500 εκατομμύρια ,μετά λέει για να αυξήσουν το κέρδος οι φαρμακοβιομηχανίες για να πουλάν φάρμακα. -Φάσκει και αντιφάσκει -

και αυτά από το μισό βίντεο γιατί δεν άντεξα να το δω όλο.
 

panoslydios

New Member
Ασε μας ρε somari,εμας τους συνωμοσιολογους.

α)υπαρχει ερευνα του πανεπιστημιου αθηνων για τα chemtrails,
οτι περιεχουν βαριο,αλουμινιο και στροντιο μεταξυ αλλων.

β) υπαρχει κατοχυρωμενο ως διλωμα ευρεσιτεχνιας αυτο με τη γεωμηχανικη και τα chemtrails,και καλα οτι το αλουμινιο στην ατμοσφαιρα εμποδιζει την υπεριωδη ακτινοβολια του ηλιου

γ) το πιο δυσκολο πραγμα ειναι να δεις αυτο που βρισκεται μπροστα στα ματια σου!
Το ιδιο με τους φυσικους,πεφτουν στην παγιδα να εξηγησουν τα παντα
με βαση μονων αυτων που διαβασαν!!!!!

Δεν το μπορω πια αυτο το καθεστως επιστημονικου κυρους που ολοι προσπαθουν να
φτιαξουν.
Το ιδιο με την τριχοπτωση.
Εχω εναν φιλο <<φυσικο>> και πραγματικα τον λυπαμαι που το πιστευει.
Ειρωνευεται τους αλλους οτι δεν ξερουν τα βασικα της φυσικης,αν και ειναι κατι ενδομυχο
μεσα μας.Γραφει 10 αρια στο πανεπιστημιο,θελει να παει αμερικη και νομιζει
θα κανει κατι. Και ομως αυτο ο φυσικος δεν ξερει να διαχωρισει τη συκια απο την αχλαδια(πραγματικα!!!).
Οταν παιζω μουσικη και με ρωτανε αν ειμαι μουσικος ,απλα τους λεω βγαζω τις μελωδιες που εχω μεσα μου.
 

dimos18

Member
Πάνο σπουδάζεις και νομική.Θα έπρεπε να ξέρεις ότι η ευρεσιτεχνία δεν είναι έγγραφο επιστημονικής μορφής αλλά νομικής.Τι εννοώ με αυτό ; Ότι μια ευρεσιτεχνία με κατοχυρώνει μόνο νομικά .Εγώ στην ευρεσιτεχνία μπορώ να γράφω αρλούμπες.
 

panoslydios

New Member
Οσο περισσοτερο ''εξειδικευση'' εχεις σε κατι,
τοσο περισσοτερο τυφλωνεσαι απεναντι του.
Το ιδιο με την τριχοπτωση.Μας εχουν πρηξει ολοι τα @@
με cox-1 και cox-2 ,pdg2 pdge2,voltaren gel,prp,finasteride,dutasteride.
Τυφλωθειτε και αλλο μαγκες.
Ολοι αυτοι που τα προτεινουν δεν ξερουν καν ποως λειτουργει ο οργανισμος.


Και δεν ξερουν πως λειτουργει ο ανθρωπινος οργνισμος,
γιατι αν ηξεραν δεν θα ειχε νοημα η θεση τους(ειναι απλος ο τροπος που λειτουργει
το σωμα).
Το ιδιο και με αλλους ''ειδημονες'' συμβαινει.


dimos18 είπε:
Πάνο σπουδάζεις και νομική.Θα έπρεπε να ξέρεις ότι η ευρεσιτεχνία δεν είναι έγγραφο επιστημονικής μορφής αλλά νομικής.Τι εννοώ με αυτό ; Ότι μια ευρεσιτεχνία με κατοχυρώνει μόνο νομικά .Εγώ στην ευρεσιτεχνία μπορώ να γράφω αρλούμπες.

εσυ στην ευρεσυτεχνια μπορει να γραφεις αρλουμπες.
Οταν ομως το διπλωμα προερχεται απο αμερικανικο κυβερνητικο
χωρο τοτε,μονο αθωο δεν μπορει να ειναι.
 

Μ32

Member
Αδικα την λετε ο ενας στον αλλο.Επιχειρηματα υπαρχουΝ και απο την μια και απο την αλλη πλευρα.Ακρη ετσι δεν θα βγει.Γι αυτο εγω εχω τον πιο δικαιο και αντεικειμενικο τροπο να βρουμε τη πραγματικα συμβαινει.
Κατ αρχην δεν νομιζω οτι κανεις αμφισβητει τα μαθηματικα.1 + 1 =2.Σε ολους τους λαους σε ολες τισ χωρες του κοσμου.....Οποοτε εχουμε
Πιο ειναι το επισημο χαπι κατα της τριχοπτωσης?
Το propecia.Αν αθροισουμε τα γραμματα της λεξης τι μας βγαζει....8
Για πια ασθενεια χρησιμοποιηθηκε πρωτη φορα?
Για τον prostate (προστατη).Τι αθροισμα εχουμε?
Παλι 8
Ποιος ειναι ο μεγαλυτερος κινδυνος απο την ληψη αυτου του φαρμακου?
Ο καρκινος.Τι αθροισμα δινει.......ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ σωστα μαντευεται, το 8.Τυχαιο,δεν νομιζω.
Επειδη η προσεγγιση του θεματος πρεπει να ειναι αντικειμενικη χρησιμοποιηθηκε η λεξη καρκινος κ οχι CANCER διοτι ολες οι αρρωστιες εχουν ελληνικη ριζα.
Θα ακολουθησουν και σχετικα βιντεο με επιπλεον ατρανταχτες αποδειξεις (γεροντας παισιος-ΕΛΛ-ελοχιμ κτλ)
Α και αμα σας πιασει ξαφνικος πονος στα καλαμπαλικια απο την ληψη του φαρμακου,να θυμασαι το 8(νατο παλι).
ΤΥΧΑΙΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ
 

panoslydios

New Member
Εκεινο που με ενοχλει ειναι ο υπερ-εγωισμος
στην προσεγγιση τη τριχοπτωσης,
οτι δηλαδη υπαρχει μονο το τριχωτο μας ,οι ορμονες
μας και το σωμα μας.

Ειναι πολυ δυσκολο για ενα εγωιστικο ατομο να προσπαθησει να
σκεφτει την υπαρξη του μεσα σε ενα περιβαλλον .

Ειναι πολυ ευκολο για ενα εγωιστικο ατομο να δηλωσει ειδημονας.
 

somari

Active Member
"υπαρχει ερευνα του πανεπιστημιου αθηνων για τα chemtrails,"

δειχτην. οχι δειχτην.
γιατι σπουδαζω... οχι οχι σπουδαζω,ΕΡΕΥΝΩ για το ΕΚΠΑ γαμω τα γαωσταυριδια μου μεσα...

Γιατι την λες στους αλλους οπως το φιλο σου τον φυσικο (τον καημενουλη που γραφει 10αρια αλλα δε ξερει τι του γινεται)

ΕΓΩ σου απάντησα με ΘΕΜΕΛΙΩΔΗ φυσική το τι συμβαίνει...
ΕΣΥ μου λες οτι ταχα μου υπαρχει ερευνα του ΕΚΠ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε γαμωτο ουτε να το γραψω δε μπορω

Ε ΟΧΙ.
Αν θες να αποδειξεις κατι οτι υπαρχει, πρεπει να το αποδειξεις εσυ οτι υπαρχει οχι αυτος που σου λεει οτι δεν υπαρχει...

Περιμενω...
και οχι, την ερευνα τη θελω σε σαιτ τυπου xxxxx.uoa.gr όχι τύπου .blogspot.com

@M32 προσκυνω
 

Άκης

Administrator
panoslydios είπε:
Εκεινο που με ενοχλει ειναι ο υπερ-εγωισμος στην προσεγγιση τη τριχοπτωσης,
οτι δηλαδη υπαρχει μονο το τριχωτο μας ,οι ορμονες μας και το σωμα μας.

Ειναι πολυ ευκολο για ενα εγωιστικο ατομο να δηλωσει ειδημονας.
Υπερ-εγωισμός θα μπορούσε να είναι και το νήμα με τίτλο "Δεν κάνετε τπτ με τα τοπικά" αλλά κάνετε με το ιώδιο (στην τριχόπτωση πάντα)...

somari είπε:
Άκη οι "ψεκασμοι" είναι καυσαέρια αεροσκαφών (κυρίως νεράκι) που συμπυκνώνονται και φτιάχνουν αυτό το συννεφοειδές... Μερικά φεύγουν αμέσως, μερικά μένουν για ώρες... Γιατί; γιατί πολύ απλά το πόση ώρα θα μείνει ακαίραιο έχει να κάνει με τις θερμοδυναμικές ιδιότητες του αέρα καθώς και την πυκνότητα (ύψος δλδ) πτήσης του αεροσκάφους... Σκέψου κάτι αντίστοιχο με το να ρίξεις μια σταγόνα γάλα σε ένα ποτήρι νερό ή σε ένα ποτήρι μέλι, και πόσο θα κάνει για να διαλυθεί σε κάθε περίπτωση... Και στον "αντίλογο" "ναιιιι αλλά παλιότερα δεν γίνοταν ενώ μόνο τα τελευταία χρόνια γίνεται" θα ήθελα να μου το πεί κάποιος που πραγματικά ασχολείται με τα αεροσκάφη (έχω τρέλα από τα 5 μου) και πως ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κοιταζε απο μικρός στον ουρανό κάθε φορά που πέρναγε ένα (εγώ!εγώ!) και δεν είχε παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο... Όχι μόνο ήταν παρατηρίσιμο, αλλά είχα κάνει από τα 8 μου τον συσχετισμό τα πως τα αερσοκάφη σε διαφορετικό ύψος αφήνουν για πολλή περισσότερη ώρα τα contrails τους...
Ειδικά αυτή τη συνομωσια τη μισώ γιατί όταν έψαχνα πληροφορίες για την πτυχιακή μου να βρώ τις !@#$%^ τις εξισώσεις διάχυσης των contrails στο internet έπρεπε να φτάσω στην 20η σελίδα του google και μου χε σπάσει τα νεύρα!!!! Να προσπαθείς να κάνεις επιστήμη και να μπαίνει εμπόδιο σου η μπουρδολογία!

[...]

To πιο ΓΑΜΑΤΟ βεβαια που έχω δει από όλους τους μπουρδολόγους είναι πως δείχναν αυτά τα σωληνάκια και λέγανε "να και οι ψεκαστήρες"

τα οποία είναι τα όργανα μέτρησης της ταχύτητας... (μετράνε πίεση του αέρα σε στατικό και δυναμικό περιβάλλον ταυτόχρονα και καταλαβαίνουν πόσο γρήγορα πάει το αεροσκάφος)

Την επόμενη φορά που θα ΔΕΙΤΕ κατι και προσπαθουν να σας πεισουν για καθε παπατζα, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ / ΨΑΧΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ το τι ειναι αυτο που σας δειχνουν... Ερευνα και μη πιστευε

Αυτό πίστευα και εγώ για τα σημάδια που αφήνουν τα αεροπλάνα στον αέρα και δεν θεωρούσα ότι είναι κάτι τόσο τραβηγμένο, όσο αναφέρουν οι λάτρεις της συνωμοσιολογίας. Βέβαια δεν γνωρίζω από αεροπλάνα και έτσι δεν μιλούσα και σχετικά, thanks για την ανάλυση.

dimos18 είπε:
Παιδιά ,μην πιστεύεται άκριτα συνωμοσιολογίες , και δη στην ιατρική.Τυχαίο που αυτά που λένε δεν μπορούν να τα στηρίξουν με μία επιστημονική έρευνα αλλά χρησιμοποιούν μόνο υποθέσεις και ρητορικά τεχνάσματα;

Σωστός. Η συνωμοσιολογία πουλά, δείτε πχ τον Alex Jones αλλά και κάποιους σε ελληνικά κανάλια που πουλάν και καμιά 300αρια βιβλία σχετικά.

panoslydios είπε:
Οσο περισσοτερο ''εξειδικευση'' εχεις σε κατι,
τοσο περισσοτερο τυφλωνεσαι απεναντι του.
Το ιδιο με την τριχοπτωση.Μας εχουν πρηξει ολοι τα @@
με cox-1 και cox-2 ,pdg2 pdge2,voltaren gel,prp,finasteride,dutasteride.
Τυφλωθειτε και αλλο μαγκες.
Ολοι αυτοι που τα προτεινουν δεν ξερουν καν ποως λειτουργει ο οργανισμος.


Και δεν ξερουν πως λειτουργει ο ανθρωπινος οργνισμος,
γιατι αν ηξεραν δεν θα ειχε νοημα η θεση τους(ειναι απλος ο τροπος που λειτουργει το σωμα). Το ιδιο και με αλλους ''ειδημονες'' συμβαινει.


Με αυτό που λες "Ολοι αυτοι που τα προτεινουν δεν ξερουν καν ποως λειτουργει ο οργανισμος", αν εννοείς τα μέλη εδώ, τα προτείνουν με βάση επιστημονικές έρευνες, αναφορές, εγκρίσεις FDA και φυσικά δικά τους πειράματα. Είναι μακράν καλύτερη πηγή πληροφόρησης από απλές υποθέσεις...
 
Μπλουζα