manosc44, FUE, 2289g, 9/12/2017

Tsek

Well-Known Member
Θα είμαι ειλικρινής. Εμένα προσωπικά Tsek οι θέσεις σου δεν μου φαίνονται αντικειμενικές. Θεωρώ μεγάλη κατάντια για το forum την ημέρα που επέτρεψε την αβάντα σε πολλούς. Και δε μιλώ μόνο για σένα. Εγώ προσωπικά θα προσπαθώ να σηκώνω τέτοιου είδους θέματα συνεχώς για να γλυτώσουν πολλά κεφαλάκια. Θεωρώ όχι μόνο απαράδεκτα τα όσα ειπώθηκαν από την "γιατρό" αλλά θεωρώ χυδαίο και που τους υποστηρίζεις και υποστηρίζεις τέτοιου είδους κουβέντες από "γιατρούς". Αμφισβητώ ανοιχτά την ποιότητα και την ηθική σου.

@CVIAL

Αγαπητέ moderator. Αν θεωρείς το παραπάνω post υβριστικό είμαι στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε ποινή.

Το πρόβλημα που έχεις στην κατανόηση του γραπτού λόγου δεν με ακουμπά.
Ο Μάνος έγραψε κάποια πράγματα για την επέμβασή του και εγώ είπα ότι μπορώ να καταλάβω και αυτόν που ήταν αγχωμένος αλλά και τις κοπέλες που έπρεπε να τον διαχειριστούν εκέινη την ώρα. Μάθε να ερμηνεύεις σωστά αυτά που διαβάζεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς, αφού άρχισες να την ρωτάς για τις μεταμοσχεύσεις οπως λες μέσα στο χειρουργείο σου τα πέταξε αυτά για να σε αποφόρτισει και να κάνει την δουλεία της .
Το λέω γιατί και εγώ κάπως έτσι ήμουν και μόλις πήρα μιά-δυό τέτοιες απαντήσεις, κατάλαβα ό,τι δεν τους μετέφερα το άγχος μου και ήξεραν να κάνουν δουλειά.
Χωρίς πλάκα όμως φίλε για να καταφέρεις να μετρήσεις τις εξαγωγές και να πέσεις τόσο μέσα πρέπει να είχες απίστευτο άγχος.

Αν θεωρείς "αποφόρτιση" το σχόλιο περί πειράματος στο κεφάλι ενός αγχωμένου ασθενούς μάλλον έχουν δίκιο αυτοί που στα "χώνουν".
 

koumparos

Well-Known Member
Τσεκ εαν οντως ειπωθηκαν αυτα ειναι απαραδεκτα και κατακριτεα.Δικαιολογιες δεν χωρανε.
 

Adriano

Well-Known Member
Το πρόβλημα που έχεις στην κατανόηση του γραπτού λόγου δεν με ακουμπά.
Ο Μάνος έγραψε κάποια πράγματα για την επέμβασή του και εγώ είπα ότι μπορώ να καταλάβω και αυτόν που ήταν αγχωμένος αλλά και τις κοπέλες που έπρεπε να τον διαχειριστούν εκέινη την ώρα. Μάθε να ερμηνεύεις σωστά αυτά που διαβάζεις.

Θα σου συνιστούσα να είσαι ευπρεπής και να απαντήσεις ουσιαστικά. Στην ερώτηση μου δεν απάντησες. Και μην προσπαθείς εντέχνως να αποφύγεις τον σχολιασμό για αυτό που είπε η "γιατρός".

Βέβαια με τον τόνο που θεωρείς ότι μου απάντησες ενισχύεται το επιχείρημα μου περί της ηθικής σου.

Αλλά θα σκάσω μια μέρα ως πελάτης στη κλινική και θα τα ξετρυπώσω όλα.
 

felaini

Active Member
Αρα εαν δεν ειναι στημενοι κ απλα υποστηριζουν με εμμονη το προιον-εταιρια που ειναι ταυτισμενοι παμε αλλου χωρις παρεξηγηση...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η συγκεκριμενη εκανε και τη δικη μου μμ. Η αλήθεια ειναι οτι και σε εμενα εκανε οτι τα ήξερε ολα ακομη και οταν ηταν ο βε*#ης μεσα και τις ελεγε κατι. Δεν με εκπλησει. Αλλα αυτο που ειπε δεν λέγεται σε καμια περιπτωση. Ειναι απαραδεκτο.
Αυτος που ειναι στο κρεβατι εχει τεράστιο αγχος για τη διαδικασία και δεν μπορείς να του λες για δοκιμές στο κεφαλι του.
Πιστεύω οτι το λιγοτερο θα της απαντουσα αν μου το έλεγε αυτο. Το προβλημα ειναι οτι εισαι ευαλωτος εκεινη τη στιγμη.
Εχει κανει μμ και σε φιλο μου στη θεσσαλονικη με καλο αποτέλεσμα αλλα μαλλον εχει παρει ψηλα τον αμανε. Βαλε φωτογραφίες να δουμε τι εχει γινει μεχρι τωρα αν θες.
 
  • Like
Reactions: tol

vlafo

Well-Known Member
Δεν παίζει μόνο ρόλο τι είπε,αλλά πιο πολύ το πως το είπε.Και φυσικά το στήσιμο και η όλη συμπεριφορά που έχει.
Αν από την αρχή ήταν εριστική και ο τρόπος προσέγγισης της απέναντι στον πελάτη (που όπως φαίνεται έτσι είναι),ήταν στο στύλ που περιγράφει ο manos τότε ναι είναι απαράδεκτη.
Άμα όμως είχε σπάσει ο πάγος στη διάρκεια της επέμβασης και κάπου κόλλαγε να το πει αυτό όσο ακραίο και να ακούγεται δεν είναι παρεξηγήσιμο.
Δεν λέγονται όλα-αλλά από την άλλη και τα πάντα λέγονται εξαρτάται από τον πελάτη και το όλο κλίμα και αν σου δώσει το δικαίωμα επάνω στη συζήτηση.Είναι όλα θέμα στιγμής,ύφους,τόνου φωνής,αστείου κ.λ.π.
 
  • Like
Reactions: Zob

vlafo

Well-Known Member
Τοσα κακως κειμενα εχουν γραφτει για την εν λογω κλινικη αλλα ο κοσμος δεν διαβαζει αρκετα μαλλον.
Ναι γιατί με 3.000euro που αλλού θα βρείς και με τρόπο πληρωμής όπως θέλεις.
Τώρα αν είναι λίγο φαγωμένη η δότρια,λίγο αφύσικο το αποτέλεσμα,και λίγο γαζωμένη η hαιrline αυτά είναι ψιλά γράμματα για τους περισσότερους danceworld.
 

Tsek

Well-Known Member
Θα σου συνιστούσα να είσαι ευπρεπής και να απαντήσεις ουσιαστικά. Στην ερώτηση μου δεν απάντησες. Και μην προσπαθείς εντέχνως να αποφύγεις τον σχολιασμό για αυτό που είπε η "γιατρός".

Βέβαια με τον τόνο που θεωρείς ότι μου απάντησες ενισχύεται το επιχείρημα μου περί της ηθικής σου.

Αλλά θα σκάσω μια μέρα ως πελάτης στη κλινική και θα τα ξετρυπώσω όλα.
Το σχόλιό μου το έκανα, αν δεν σε καλύπτει δεν με πειράζει καθόλου.
Επίσης και σαν πελατης να πας δεν με νοιάζει. Δεν καταλαβαίνω ποιόν προσπαθείς να φοβερίσεις με το να κάνεις τον αστυνόμο Σαϊνη.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ολα θα κριθούν απ το αποτελεσμα .... εγω αυτο λεω ...αν τα παει σουπερ ολα αυτα που σχολιάζονται τωρα θα ξεχαστούν για πλακα κ ειδικα απ τον αμεςα θιγόμενο ! Αν ομως παει οχι ασχημα μονο...εστω κ μετρια ...ανοιγει ο ασκός κ ξεκιναει το φτυαρίσμα!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Το σχόλιό μου το έκανα, αν δεν σε καλύπτει δεν με πειράζει καθόλου.
Επίσης και σαν πελατης να πας δεν με νοιάζει. Δεν καταλαβαίνω ποιόν προσπαθείς να φοβερίσεις με το να κάνεις τον αστυνόμο Σαϊνη.

Παραβλέπω την ειρωνεία και θεωρώ ότι απάντησες όπως απάντησες. Δεύτερη ερώτηση: Πως εξηγείς το γεγονός ότι όταν κάποιος ασκεί κριτική για την εν λόγω κλινική εσύ πάντα μα πάντα μπαίνεις να γράψεις ένα και καλά κατευναστικό post και να διασκεδάσεις τις εντυπώσεις στο forum;

Και Tsek μια συμβουλή. Κράτα γενικά χαμηλά την μπάλα γιατί θα εκτεθείς (που για μένα έχεις εκτεθεί ήδη). Και δεν το πάω σε εκφοβισμούς και τέτοια γιατί δεν κάνω αυτό το πράγμα και δεν έχω να κερδίσω κάτι και αν αισθάνθηκες άβολα να με συγχωρέσεις. Δεν έχω σκοπό να σου κάνω κακό ούτε σε εσένα ούτε στη κλινική. Σε όσες δουλειές τους είναι σωστές τους χειροκροτώ. Σε κακές συμπεριφορές τους κράζω. Το ψέμα θέλω απλά να καταπολεμήσω. Αν ήσουν παντελονάτος και έλεγες "Ναι είμαι στο payroll τους και τους βοηθώ" δεν θα σου την έπεφτε κανείς. Όλο αυτό το υπόγειο ενοχλεί.
 

Adriano

Well-Known Member
Ολα θα κριθούν απ το αποτελεσμα .... εγω αυτο λεω ...αν τα παει σουπερ ολα αυτα που σχολιάζονται τωρα θα ξεχαστούν για πλακα κ ειδικα απ τον αμεςα θιγόμενο ! Αν ομως παει οχι ασχημα μονο...εστω κ μετρια ...ανοιγει ο ασκός κ ξεκιναει το φτυαρίσμα!!!

Αυτό που λες θα ίσχυε μόνο αν κάποιον τον νοιάζει μόνο το αποτέλεσμα. Εμένα προσωπικά θέλω να με σέβονται και ως πελάτη όταν μου παρέχουν μια υπηρεσία.
 

Tsek

Well-Known Member
Παραβλέπω την ειρωνεία και θεωρώ ότι απάντησες όπως απάντησες. Δεύτερη ερώτηση: Πως εξηγείς το γεγονός ότι όταν κάποιος ασκεί κριτική για την εν λόγω κλινική εσύ πάντα μα πάντα μπαίνεις να γράψεις ένα και καλά κατευναστικό post και να διασκεδάσεις τις εντυπώσεις στο forum;

Και Tsek μια συμβουλή. Κράτα γενικά χαμηλά την μπάλα γιατί θα εκτεθείς (που για μένα έχεις εκτεθεί ήδη). Και δεν το πάω σε εκφοβισμούς και τέτοια γιατί δεν κάνω αυτό το πράγμα και δεν έχω να κερδίσω κάτι και αν αισθάνθηκες άβολα να με συγχωρέσεις. Δεν έχω σκοπό να σου κάνω κακό ούτε σε εσένα ούτε στη κλινική. Σε όσες δουλειές τους είναι σωστές τους χειροκροτώ. Σε κακές συμπεριφορές τους κράζω. Το ψέμα θέλω απλά να καταπολεμήσω. Αν ήσουν παντελονάτος και έλεγες "Ναι είμαι στο payroll τους και τους βοηθώ" δεν θα σου την έπεφτε κανείς. Όλο αυτό το υπόγειο ενοχλεί.
Πάντα παντελονάτα μιλάω.
Έμπαινα ένα χρονο πριν κάνω επέμβαση και είπα τι τιμή πέτυχα και πως την πέτυχα.
Αν εσύ φαντάζεσαι άλλα σενάρια σε προκαλώ να πας σαν πελάτης και αν καταφέρεις να σε πληρώνουν για να γράφεις σαχλαμάρες τον ελεύθερο χρόνο σου θα πάω να ξεριζώσω ότι έβαλα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω Αντριάνο αρέσκομαι να κρινω παντα απο το αποτελεσμα ....τι να τον κανω τον αλλο οσο κ καλο παιδι να ειναι κ ευγενικός αν του σκάω τα λεφτα μου κ μου κανει μια τρύπα στο νερό ; Αν ειναι καλο παιδι θα παω να τον κερασω μια πάστα σε ζαχαροπλαστείο κ οχι να τον βαλω να μου κανει μμ...φυσικα το σωστο κ ιδανικο ειναι να συνδυάζει επαγγελματισμό κ ουσια που να αποτυπώνεται στο αποτελεσμα ....αλλα παντα κοιτάμε στο τελος την ταμπακιέρα οπως κ να χει..
 

manosc44

Member
Ειπε ο Tsek την αποψη του και πρεπει να τελειωνει εκει το θεμα. Δε θέλω διάλογο με τέτοιες αντιπαραθεσεις στο νήμα μου. Έαν δω πως συνεχίζονται αυτά στο δικό μου το νήμα όχι μόνο δε θα το ανανεώσω αλλά θα διαγράψω και ότι έχω γράψει μέχρι στιγμής.

Αυτός έιναι ο μοναδικός λόγος που δεν άνοιξα δικό μου θέμα αμέσως μολις έκανα την επεμβαση και που είχα απλετο χρόνο μπροστά μου. Τώρα μου ειναι αρκετα δύσκολο να ασχολειθώ και να μαζέψω τα ασημάζευτα 5 μηνών, από φωτο μέχρι και να θυμηθώ την κάθε λεπτομέρεια για την μμ μου.

Για την ιστορία και μόνο να αναφέρω πως δεν είχα καθόλου αγχος ούτε στην μμ αλλά ούτε και στη ζωή μου γενικώς. Μέτρουσα τα grafts για να δώ αν όντως θα είναι τόσα όσα μου πουν, γιατί από άλλες εταιρίες που πήγα για ενημέρωση μου έλεγαν σε κοροιδέυουν, αποκλείεται να σου βγάζουν πάνω απο 2000 grafts σε μια συνεδρία.
Επίσης να αναφέρω πως έκανα ερώτησεις για μμ αλλά και με τρόπο απαιτούσα να μην έχω παράθυρο πίσω αλλά και τα μονοτριχα να μπουν μπροστά γιατί εδω μέσα στο φορουμ έχουμε δει τέτοια περιστατικά, αν όχι όλα τα πιο πολλά.
Μπορω να σας πω πως το παράθυρο δε φάνηκε ποτέ, ούτε καν απο την πρώτη μέρα δε φαινόταν, εξού και η απάντηση που μου είχε δωσει. Μπορεί να ήταν καπως επιθετική αλλά με καποιον τρόπο την πίστεψα και ημουν σιγουρος πως δε θα ειχα παραθυρο. Αλλά εκεί που ήμουν σιγουρος και παλι ηταν για τα μονοτριχα πως δε θα τα έβαζε όλα μποστα στην hairline και ότι θα έκανε την μαλακία της ή το καπρίτσιο της.... και όντως έχω πολύτριχα στην hairline.
 

Tsek

Well-Known Member
Ειπε ο Tsek την αποψη του και πρεπει να τελειωνει εκει το θεμα. Δε θέλω διάλογο με τέτοιες αντιπαραθεσεις στο νήμα μου. Έαν δω πως συνεχίζονται αυτά στο δικό μου το νήμα όχι μόνο δε θα το ανανεώσω αλλά θα διαγράψω και ότι έχω γράψει μέχρι στιγμής.

Αυτός έιναι ο μοναδικός λόγος που δεν άνοιξα δικό μου θέμα αμέσως μολις έκανα την επεμβαση και που είχα απλετο χρόνο μπροστά μου. Τώρα μου ειναι αρκετα δύσκολο να ασχολειθώ και να μαζέψω τα ασημάζευτα 5 μηνών, από φωτο μέχρι και να θυμηθώ την κάθε λεπτομέρεια για την μμ μου.

Για την ιστορία και μόνο να αναφέρω πως δεν είχα καθόλου αγχος ούτε στην μμ αλλά ούτε και στη ζωή μου γενικώς. Μέτρουσα τα grafts για να δώ αν όντως θα είναι τόσα όσα μου πουν, γιατί από άλλες εταιρίες που πήγα για ενημέρωση μου έλεγαν σε κοροιδέυουν, αποκλείεται να σου βγάζουν πάνω απο 2000 grafts σε μια συνεδρία.
Επίσης να αναφέρω πως έκανα ερώτησεις για μμ αλλά και με τρόπο απαιτούσα να μην έχω παράθυρο πίσω αλλά και τα μονοτριχα να μπουν μπροστά γιατί εδω μέσα στο φορουμ έχουμε δει τέτοια περιστατικά, αν όχι όλα τα πιο πολλά.
Μπορω να σας πω πως το παράθυρο δε φάνηκε ποτέ, ούτε καν απο την πρώτη μέρα δε φαινόταν, εξού και η απάντηση που μου είχε δωσει. Μπορεί να ήταν καπως επιθετική αλλά με καποιον τρόπο την πίστεψα και ημουν σιγουρος πως δε θα ειχα παραθυρο. Αλλά εκεί που ήμουν σιγουρος και παλι ηταν για τα μονοτριχα πως δε θα τα έβαζε όλα μποστα στην hairline και ότι θα έκανε την μαλακία της ή το καπρίτσιο της.... και όντως έχω πολύτριχα στην hairline.
Βάλε καμιά φωτογραφία
 

anargiros88

Well-Known Member
Εσύ μέχρι τώρα είσαι ικανοποιημενος με το αποτέλεσμα ? Αυτό που βλέπεις στον καθρέφτη σου αρέσει ? Ας ξεκινήσουμε από εκεί . Τώρα για τα μονοτριχα που αναφέρεις ενδεχόμενος να μην έφταναν για να γεμίσει μπροστά και γι αυτό να συμπλήρωσε με διτριχα κλπ , αλλά να έβαλε επίτηδες μονοτριχα πίσω για καπρίτσο δεν στέκει !

έχει φτιάξει όνομα στην κλινική και δεν νομίζω να έκανε τέτοια χοντράδα άπλα επειδή εσύ τόλμησες να κάνεις δυο παρατηρήσεις και να απαιτήσεις τα αυτονόητα !

βάλε και φώτο για να έχουμε και εικόνα και να μην μιλάμε στον αέρα . ΣΥΜΦΩΝΩ επίσης ότι οι προσωπικές αντιπαραθεσεις πρέπει να σταματήσουν και να παραμείνουμε στο θέμα . Τα εκτός θέματος σχόλια μόνο κακό κάνουν και είμαστε πολύ τυχεροί που ο CVIAL έχει διαφορετικό τρόπο σκέψης . Στα πC έτη τα μπαναρισματα θα είχαν πέσει βροχή και οι περσοτεροι δεν είχαν βήμα να τοποθετηθούν .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε Μανο, σε ποια κλινικη εγινε το περιστατικο σου; Στεναχωρη η περιγραφη....Να ευχηθουμε τουλαχιστον να παει καλα η επεμβαση!

Στην advance hair clinic στο τμήμα Θεσσαλονίκης που ανήκει βεκ**η έκανε.
 
Μπλουζα