Mane (σπρέι πύκνωσης μαλλιών)

dimitris50423

Well-Known Member
ρε παιδια αυτο το MANE καλυτερο και απο το τοπικ φαινεται. μου εριξε καποια στιγμη ενας κομμωτης τοπικ στα μαλλια για να μου το δειξει και δεν μου αρεσε καθολου. πολυ ψευτικο. αυτο το σπρει ομως δειχνει καλο.. απο που το προμηθευεστε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
ρε παιδια αυτο το MANE καλυτερο και απο το τοπικ φαινεται. μου εριξε καποια στιγμη ενας κομμωτης τοπικ στα μαλλια για να μου το δειξει και δεν μου αρεσε καθολου. πολυ ψευτικο. αυτο το σπρει ομως δειχνει καλο.. απο που το προμηθευεστε?
Βρήκα ενα σαιτ εγω το zidashop κ λεω να το τιμησω προσεχώς ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Με βαθμίδα κρατήματος 4 ή 5.
Η συνεχόμενη χρήση λακ ειναι οκ για τα μαλλιά μας η μακροχρόνια επηρεάζονται κ αδυνατίζουν η κ πεφτουν ακομα ; Μηπως η λακ που πουλάνε πακετο με τα σπρει ειναι πιο ασφαλή; Αν κανω την χρήση να την κανω σωστα γι αυτο ρωταω ...
 

Briner

Active Member
Μην τσιμπάς. Όλες οι εταιρείες που πουλάνε τέτοια προϊόντα, προωθούν και παρελκόμενα, όπως τη λακ. Κάποτε είχα πάρει την λακ του Toppik. Σκέτο ζαχαρόνερο. Και ακριβή.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μην τσιμπάς. Όλες οι εταιρείες που πουλάνε τέτοια προϊόντα, προωθούν και παρελκόμενα, όπως τη λακ. Κάποτε είχα πάρει την λακ του Toppik. Σκέτο ζαχαρόνερο. Και ακριβή.
Ολες η λακ ειναι ίδιες ; Εννοω της αγοράς ; Μην κανουμε κ καμια ζημια στο μαλλί... εχεις να προτυνεις καποια η ολες ίδιες εθναι ;
 

Briner

Active Member
Δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα με τις λακ. Εγώ χρησιμοποιώ του Lidl τη Cien, ή την Syoss (καλύτερη στην αίσθηση). Αν σε φοβίζει το θέμα αυτό, μπορείς να φτιάξεις μια δική σου. Αν γκουγκλάρεις, θα βρεις οδηγίες. Απλά υλικά θέλει. Νερό, ζάχαρη, λεμόνι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρωτήστε και τον John που γνωρίζει από Extreme Sport.

58383305_599619953782361_6764071555551985664_n.jpg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω το Mane το προμηθεύομαι από zidashop και έχω δοκιμάσει το black το jet black και το Dark brown.
Παρόλο που είμαι καστανός πιστεύω είμαι στο black.
Μπορεί να συνδυαστεί τέλεια με το toppik ειδικά στο crown που δεν είχα τρίχα διότι σκέτο toppik με δυσκόλευε ειδικά στα κάθετα σημεία του κεφαλιού.
Δεν μπορείς όμως σίγουρα να το βάλεις σε επιφάνεια χωρίς καθόλου μαλλί γιατί θα φαίνεται σαν βαμμένο πως και το toppik φυσικά. Εγω άφηνα λίγο μεγαλύτερο μάκρος τις τρίχες από πίσω και έκανα ένα χαρμάνι από toppik,mane και τσουλούφια. Πλέον με την μεταμόσχευση πιστεύω να απαλλαγώ από τόσο extreme πατέντες.
Αυτό που δεν μου άρεσε είναι που σκληραίνει πολύ τα μαλλιά σαν μια πολύ δυνατή λακ το οποίο αν πέσει στο υπόλοιπο μαλλί από την σκληρότητα δεν μπορείς να το χτενίσεις καν.
Μαξιλαροθήκες εδώ και 2 χρονιά σχεδόν χρησιμοποιώ μαύρες,ακόμη και στο ταξίδι που πήγα τις είχα πάρει,εκεί να δεις γέλιο.
Το θετικό είναι ότι σε δευτερόλεπτα αν έχεις αραίωση με λίγα μαλλάκια στο κεφάλι καλύπτει μια χαρά άλλα μην το παρακάνετε σε ποσότητα.
 

felaini

Active Member
Ολα τα προιοντα σταιλινγκ οπως η λακ φθειρει την τριχα κ την σπαει με αποτελεσμα να πεσει αργα η γρηγορα.. σπρει τυπου μανε που δεν ξερω καν αν ειναι εγκεκριμενο εοφ προιον η στην βρετανια που το βγαζει μονο καλο δεν κανουν σ ενα μαλλι με προβλημα αα..δερματολογος μου το εκοψε το τοπικ που ειναι κ εοφ εγκεκριμενο χωρις δευτερη κουβεντα οπως κ τις λακ ειδικα περιοδο ταυτοχρονης χρησης ριγκειν κ θεραπειας.. δεν διοχετευετε οξυγονο στο τριχωτο ειχε πει..
νομιζω κ αυτος ηταν υπερβολικος.. γνωμη μου εαν δεν εχεις προβλημα αα κ εχεις υγιη τριχα λιγο τοπικ θα ταν οκ..εαν κανεις θεραπειες κ εχεις θεμα με αδυναμη λεπτη τριχα ειναι κακη επιλογη..
Ο καθενας το βλεπει στον εαυτο του.. προσωπικα οταν χρησιμοποιουσα τοπικ με λακ μου πεφταν μαλλια αρκετα..σε αλλον μπορει οχι..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω το Mane το προμηθεύομαι από zidashop και έχω δοκιμάσει το black το jet black και το Dark brown.
Παρόλο που είμαι καστανός πιστεύω είμαι στο black.
Μπορεί να συνδυαστεί τέλεια με το toppik ειδικά στο crown που δεν είχα τρίχα διότι σκέτο toppik με δυσκόλευε ειδικά στα κάθετα σημεία του κεφαλιού.
Δεν μπορείς όμως σίγουρα να το βάλεις σε επιφάνεια χωρίς καθόλου μαλλί γιατί θα φαίνεται σαν βαμμένο πως και το toppik φυσικά. Εγω άφηνα λίγο μεγαλύτερο μάκρος τις τρίχες από πίσω και έκανα ένα χαρμάνι από toppik,mane και τσουλούφια. Πλέον με την μεταμόσχευση πιστεύω να απαλλαγώ από τόσο extreme πατέντες.
Αυτό που δεν μου άρεσε είναι που σκληραίνει πολύ τα μαλλιά σαν μια πολύ δυνατή λακ το οποίο αν πέσει στο υπόλοιπο μαλλί από την σκληρότητα δεν μπορείς να το χτενίσεις καν.
Μαξιλαροθήκες εδώ και 2 χρονιά σχεδόν χρησιμοποιώ μαύρες,ακόμη και στο ταξίδι που πήγα τις είχα πάρει,εκεί να δεις γέλιο.
Το θετικό είναι ότι σε δευτερόλεπτα αν έχεις αραίωση με λίγα μαλλάκια στο κεφάλι καλύπτει μια χαρά άλλα μην το παρακάνετε σε ποσότητα.
Ιδρωτα κ ιστορίες ; Γιατι η αληθεία ειναι οτι λιώνω στο gym σε φαση που αλλαζω παντα φανελάκι στα μισα ρου προγράμματος μου .. μην στάξει μαυρο στο κούτελο κ γινουμε ρομπεν των δασών ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Το τοπικ εχει περασει εοφ..τωρα λακ τυπου μανε δεν γνωριζω φιλε μου εαν εχει εγκριση.. το τοπικ εχει εγκριση εοφ ξεκαθαρα αυτο που σου λεω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ιδρωτα κ ιστορίες ; Γιατι η αληθεία ειναι οτι λιώνω στο gym σε φαση που αλλαζω παντα φανελάκι στα μισα ρου προγράμματος μου .. μην στάξει μαυρο στο κούτελο κ γινουμε ρομπεν των δασών ...

Δεν νομίζω να έχεις θέμα άλλα ρε Γιώργο έκανες μμ άσε το κεφαλάκι σου αγνό τώρα δεν φαίνεσαι άσχημα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν νομίζω να έχεις θέμα άλλα ρε Γιώργο έκανες μμ άσε το κεφαλάκι σου αγνό τώρα δεν φαίνεσαι άσχημα.
Δεν μπορω ...γινομαι άπληστος :p... ο λαος λεει τρώγοντας ερχεται η ορεξη κ τωρα που βλεπω αυτο που συμβαινει (στου 6μηνου τις φωτος θα δεις τι εννοω) εχω την ορεξη να κανω το καλυτερο δυνατο που μπορει να συμβει... ασε γιατι με βλεπω οκτωμβρη νοεμβρη να πηγαινω για 4ο κ τελευταιο γυρο....Χαχαχα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν μπορω ...γινομαι άπληστος :p... ο λαος λεει τρώγοντας ερχεται η ορεξη κ τωρα που βλεπω αυτο που συμβαινει (στου 6μηνου τις φωτος θα δεις τι εννοω) εχω την ορεξη να κανω το καλυτερο δυνατο που μπορει να συμβει... ασε γιατι με βλεπω οκτωμβρη νοεμβρη να πηγαινω για 4ο κ τελευταιο γυρο....Χαχαχα

Άστα να πάνε και εγώ ακόμη δεν βγήκα από την δεύτερη σκέφτομαι τρίτη για middle,γ ζώνη γέμισμα,temples, κτλ.κτλ.
Αλλα ας τα αφήσω τώρα αυτά.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Άστα να πάνε και εγώ ακόμη δεν βγήκα από την δεύτερη σκέφτομαι τρίτη για middle,γ ζώνη γέμισμα,temples, κτλ.κτλ.
Αλλα ας τα αφήσω τώρα αυτά.

Υπομονη παιδια. Ολοι πανω κατω τα ιδια σκεφτομαστε. Καποια στιγμη και εγω στο μελλον το εχω σχεδον σιγουρο οτι θα τουμπανιασω τις μπροστινες ζωνες στο μαλλι.
Απλα περιμενω να περασουν καποια χρονια μην εχουμε εκπληξεις με αραιωση αλλου. Στα 40 μου υπολογιζω να εχω πιο πολυ μαλλι απο οτι ειχα φυσικα στα 30 αλλα και στα 34 που ειμαι τωρα.
Κρατηθειτε.. ;)
 

tasos33

Well-Known Member
Χώσε πράμα.

Υπομονη παιδια. Ολοι πανω κατω τα ιδια σκεφτομαστε. Καποια στιγμη και εγω στο μελλον το εχω σχεδον σιγουρο οτι θα τουμπανιασω τις μπροστινες ζωνες στο μαλλι.
Απλα περιμενω να περασουν καποια χρονια μην εχουμε εκπληξεις με αραιωση αλλου. Στα 40 μου υπολογιζω να εχω πιο πολυ μαλλι απο οτι ειχα φυσικα στα 30 αλλα και στα 34 που ειμαι τωρα.
Κρατηθειτε.. ;)
 
Μπλουζα