Mane - εμπειρία

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Για πείτε θα μας πέσουν και αυτά που βάλαμε αν χρησιμοποιούμε mane? Σοβαρά ρωτάω!
 

felaini

Active Member
Mic χρησιμοποιουσα τοπικ για 1,5 χρονο συνεχιζοντας ταυτοχρονα τις θεραπειες για την αραιωση με σχολαστικο λουσιμο μερα παρα μερα χωρις να το πολυκαταλαβω λογω του καμουφλαζ το μαλλι μου ειχε αδυνατισει κ εχανα εδαφος ειδικα στο λουσιμο..επισκεψη σε δερματολογο μου τονισε λογω της κληρονομικης αγα που εχω τα κονσιλερ να τ αποφευγεις διοτι επειδηνωνουν την κατασταση χωρις να το καταλαβεις κ αδυνατιζουν το τριχωτο καθως δεν αναπνεει το δερμα κ ηταν καθετος σ αυτο..εκοψα μαχαιρι το τοπικ κ οντως ειχε δικιο..
τι να πω ισως σ αλλον να μην του συνεβαινε σε μενα συνεβη..
μικ εκανες μια επιτυχημενη μεταμοσχευση με αρκετα καλη καλυψη δεδομενο της αραιωσης που ειχες δεν βρισκω το λογο για λιγο περισσοτερη πυκνωση να χρησιμοποιεις χημικα κονσιλερ που βαφουν το δερμα ταυτοχρονα με το μαλλι κ δεν αναπνεει το δερμα κ μονο κακο του κανεις..στη θεση σου εαν εχεις αποθεμα οριακα θα εμπαινα για μια δευτερη κ τελος..
Το μανε δεν εχει εγκριση απο εοφ αλλα κ το τοπικ που εχει ζημια κανει..
τι να πω ειναι στην κριση του καθενος σ αλλους μπορει να μην κανει ζημια..εγω κατεθεσα την εμπειρια μου..
Αποψη μου ειναι πως σε ειδικες ισως περιστασεις μπορει να χρησιμοποιηθει..καθημερινα ομως μονο καλο δεν κανει το να μην αναπνεει το δερμα του κεφαλιου..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε!Αν καταλαβα καλα ουσιαστικα βαφει το δερμα σαν το ντερματς αλλα ψεκαζει και ποσοτητα με νανοινες σαν το τοπικ???
Φίλε μου απ το πρωι μεχρι το βραδυ ανεβοκατεβαίνω απ την μηχανη κ βαζω κ βγαζω το κράνος τουλαχιστον 15 φορες την μερα λογο δουλειας... βαζω μανε με φυτική λακ απο φαρμακείο κ ολα ειναι μπομπα ... μετα την δουλεια καπακι γυμναςτηριο κ τρεξιμο που λιώνω στον ιδρωτα κ παλι ολα υπερ κομπλε ... ακομα κ το Κράουν μου που εχω αρκετα αραιό μαλλί εφαρμόζει καλα .. αν γνκ εχεις κ μαλακι περισσοτερο να κατσει μην φοβασαι τπτ ... φορα το κ μην το σκεφτεσαι καν αν φαινεται η οχι ...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Giannis1991 μακρια απο κονσιλερς τυπου μανε σε συνδυασμο με λακ προκαλουν τριχοπτωση χωρις να το καταλαβεις.. δεν οξυγονονεται το δερμα στο τριχωτο..ειδικα αυτα που βαφουν δερμα..!
Το να τρομοκρατούμε το κοσμο δεν εχει νοημα ... ο γιατρός μου που κανει τις μμ εχει ειδικότητα δερματολόγου κ ειναι στο νοσοκομείο θες/κης κ πριν ξεκινησω μανε κ λακ τον ρωτησα κ μου πει κανενα θεμα ...εγω κ αν ημουν διστακτικός κ επιφυλακτικός για ολα αυτα... αλλα καθε απογευμα κανω μπάνιο τα βγαζω ολα κ το κεφαλι αναπνέει μεχρι το επομενο πρωι ....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω με το mane έχω τις επιφυλάξεις μου αν γίνεται με εντατικούς ρυθμούς,με το toppik όχι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mic6

Well-Known Member
Στη δική μου κλινική μου είπαν ότι όλα τα χημικά κάνουν κακό από λίγο έως πολύ. Παρόλα αυτά, εντελώς με το ένστικτο μου νιώθω ότι το περισσότερο κακό το κάνει η λακ. Αυτή κολλάει επάνω στο δέρμα και το κάνει να μην αναπνέει και επίσης ξεραίνει τόσο την τρίχα που τη λυπάσαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mic6

Well-Known Member
Μια ενημέρωση για το mane. Το προϊόν έχει αλλάξει συσκευασία και τώρα έρχεται με διαφανές καπάκι, ενώ το ευχάριστο είναι ότι έχει αλλάξει και το περιεχόμενο. Η βασική διαφορά είναι ότι τώρα έχει περισσότερες ίνες και λιγότερη μπογιά και είναι πιο κοντά στο τόπικ. Γενικά νιώθω ότι με λιγότερη ποσότητα πετυχαίνεις μεγαλύτερη και πιο φυσική πυκνότητα. Το mane παραμένει το αγαπημένο μου concealer για τις λίγες φορές που θα θελήσω να το χρησιμοποιήσω.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μια ενημέρωση για το mane. Το προϊόν έχει αλλάξει συσκευασία και τώρα έρχεται με διαφανές καπάκι, ενώ το ευχάριστο είναι ότι έχει αλλάξει και το περιεχόμενο. Η βασική διαφορά είναι ότι τώρα έχει περισσότερες ίνες και λιγότερη μπογιά και είναι πιο κοντά στο τόπικ. Γενικά νιώθω ότι με λιγότερη ποσότητα πετυχαίνεις μεγαλύτερη και πιο φυσική πυκνότητα. Το mane παραμένει το αγαπημένο μου concealer για τις λίγες φορές που θα θελήσω να το χρησιμοποιήσω.
Μιλάμε πάντα απ το zida παραγγελία; Όπου να ναι μου τελειώνει η εξάδα κ θα παραγγείλω γι αυτό ρωτάω ....δλδ το ζουν κάνει ακόμα καλύτερο θεωρείς ;
 

mic6

Well-Known Member
Ναι δεν βάφει όσο το παλιό και νομίζω έχει πιο πολύ ίνα μέσα. Μπορεί να μπέρδεψα τα καπάκια και να τα είπα λάθος, πάντως το zida θα σου στείλει το καινούριο αν παραγγείλεις τώρα , αυτό που γράφει το χρώμα στο μπουκάλι και όχι στο καπάκι
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι δεν βάφει όσο το παλιό και νομίζω έχει πιο πολύ ίνα μέσα. Μπορεί να μπέρδεψα τα καπάκια και να τα είπα λάθος, πάντως το zida θα σου στείλει το καινούριο αν παραγγείλεις τώρα , αυτό που γράφει το χρώμα στο μπουκάλι και όχι στο καπάκι
Ωραία .... πάντως ήδη δουλεύει εκπληκτικά ... τώρα αν το χουν βελτιώσει κ άλλο .... τι να πω....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι είναι θαύμα αυτό το προϊόν. Αδιανόητο.
Εντομεταξυ δεν κάνω τπτ απ τις οδηγίες ... απλά ξυπνάω κάνω 2-3 φσουτ με το μανε αλλά 2-3 με την λακ κ έξω απ την πόρτα ...κ το χω όλη μέρα ... να στάζω από ιδρώτα στο γυμν το απόγευμα κ αυτό σαν να μην συμβαίνει τπτ .... αναρωτιέμαι πραγματικά πως γίνεται να στάζει το κεφάλι κ να μην τρέχει τπτ κ όταν σκουπίζομαι ίχνος μαυρίλας .... το πρώτο καιρό με το που ίδρωναν πολύ κ δεν είχα καθρέφτη έλεγα μέσα μου θα στάζω κ θα γίνω ρόμπα .... κ πάω κ ξανά πάω σε καθρέφτη να δω κ τπτ ... ε πλέον δεν ασχολούμαι καν...
 

m3e36

Active Member
Καποιος που χρησιμοποιουσε και toppik και mane μπορει να μου πει ποσες μερες εβγαζε με ενα μπουκαλακι toppik 27.5gr και ποσες μερες βγαζει με ενα μπουκαλι mane 200ml?
Θελω να υπολογισω το κοστος ανα μηνα.
Εγω προσωπικα με καθημερινη χρηση με ενα μπουκαλακι toppik 27.5gr βγαζω 1 μηνα
Με 1 μπουκαλι mane 200ml ποσες μερες θα βγαλω?
 

nik1994

Active Member
Καποιος που χρησιμοποιουσε και toppik και mane μπορει να μου πει ποσες μερες εβγαζε με ενα μπουκαλακι toppik 27.5gr και ποσες μερες βγαζει με ενα μπουκαλι mane 200ml?
Θελω να υπολογισω το κοστος ανα μηνα.
Εγω προσωπικα με καθημερινη χρηση με ενα μπουκαλακι toppik 27.5gr βγαζω 1 μηνα
Με 1 μπουκαλι mane 200ml ποσες μερες θα βγαλω?
Είναι ανάλογα την αραίωση που έχει ο καθένας φίλε!
 

mic6

Well-Known Member
Καποιος που χρησιμοποιουσε και toppik και mane μπορει να μου πει ποσες μερες εβγαζε με ενα μπουκαλακι toppik 27.5gr και ποσες μερες βγαζει με ενα μπουκαλι mane 200ml?
Θελω να υπολογισω το κοστος ανα μηνα.
Εγω προσωπικα με καθημερινη χρηση με ενα μπουκαλακι toppik 27.5gr βγαζω 1 μηνα
Με 1 μπουκαλι mane 200ml ποσες μερες θα βγαλω?
Αν βάζεις mane κάθε μέρα και είσαι γενναιόδωρος, δηλαδή καμιά εικοσαριά ψεκάσματα, θα σου κρατήσει μια βδομάδα. Γενικά είναι πανάκριβο αλλά το αποτέλεσμα είναι απλά σοκαριστικό, μπορείς να έχεις το μαλλί που είχες στο δημοτικό και να μην πάρει χαμπάρι κανένας απολύτως. Στα 250 με 300 κοφτά "φσιτ" το υπολογίζω το διακοσάρι μπουκάλι.
 

Dimis90

Active Member
Όσοι έχουν δοκιμάσει mane και toppik, μπορούν να παραθεσουν τα υπέρ και τα κατά των δύο σε γενικές γραμμές; ενδιαφέρομαι να ξεκινήσω ένα από τα δύο και σαν αρχάριος έχω κολλήσει σε ποιο από τα δύο να καταλήξω. 3αρι διάχυτο είμαι, με τσουλουφι μπροστά.
 
Μπλουζα