Mane - εμπειρία

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member

tol

Well-Known Member
Προτείνω πολύ καλύτερο και φτηνότερο προιόν από το Mane.

https://www.google.com/search?rlz=1.....1..gws-wiz-img.......35i39j0i67.xFD7JRmMZYM

Τρομερό στην κάλυψη άσπρων τριχών. Το έχω βρει από 6-11 ευρώ στα AB.
Φιλε Adriano, μαλλον δε διαβασες το νημα και δεν καταλαβες τι προϊον ειναι το mane.

Συγκρινουμε το mane με το τοπικ και εσυ διαφημιζεις ενα προϊον για γκριζα μαλλια.

Αυτη τη διαφημιση επρεπε να την κάνεις σε αλλο σχετικο νημα...."βαψιμο γκριζων μαλλιων".
Κάνει και πύκνωση Δημήτρη η μόνο κάλυψη γκρίζων?

Φιλε mic6, εχεις χρησιμοποιησει τοπικ; Νομιζω οτι, αν το χρησιμοποιουσες, θα ησουν πολυ περισσοτερο ενθουσιασμενος. Το τοπικ δινει και φοβερο ογκο που αμφιβαλλω αν δινει το mane.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Προβολή συνημμένου 21738 Εντάξει παιδιά δεν υπάρχει αυτό το προϊόν. Με δυό τρία "φσιτ" και λίγο λακ από πάνω έχω μαλλί εφήβου σε πύκνωση συν κάλυψη όλων των γκρίζων ακόμα και στα πλαϊνά. Δύο σε ένα με πολύ φυσικό αποτέλεσμα! Απλά σώθηκα.
Για περιπτώσεις σαν την δικιά σου είναι ότι πρέπει.
 

mic6

Well-Known Member
Δοκίμασα και το toppik και το mane. Το mane δίνει περισσότερο όγκο, είναι πολύ πιο εύκολο στη χρήση, δεν μένει στα δάχτυλα και τα νύχια πχ αν ξύσεις το κεφάλι σου και το πολύ σημαντικό για μένα ότι μπαίνει και στο πλάι για κάλυψη των γκρίζων. Βασικά κατά τη γνώμη μου, μέρα με τη νύχτα τα δύο προϊόντα, το mane πολύ πολύ ανώτερο.
 

mic6

Well-Known Member
Βασικά δένει με έναν μαγικό τρόπο με το μαλλί και δίνει όγκο. Αυτό το toppik δεν μου το έκανε, τουλάχιστον όχι σε χρήση σκόνης με τοποθέτηση σαν αλατοπίπερο. Φσιτ φσιτ toppik δεν δοκίμασα
 

Tsek

Well-Known Member
Mic6 το τοπικ δεν κάνει για εσένα επειδή έχεις μαλλιά παντού. Το μανέ σε βολεύει σαφώς περισσότερο.

Το μανέ όμως δεν μπορεί να καλύψει μεγαλη τρύπα π.χ στο crown όπως το τοπικ και επίσης γυαλίζει πολύ ενώ το τοπικ είναι πιο ματ και ξεγελάει καλύτερα.
Εξαρτάται για τι χρήση το θέλει ο κάθε ένας. Στο νερό πάντως το μανέ αντέχει αρκετά. Αυτά τα λέω μετά απο μικρή δοκιμή που έκανα
 

mic6

Well-Known Member
Mic6 το τοπικ δεν κάνει για εσένα επειδή έχεις μαλλιά παντού. Το μανέ σε βολεύει σαφώς περισσότερο.

Το μανέ όμως δεν μπορεί να καλύψει μεγαλη τρύπα π.χ στο crown όπως το τοπικ και επίσης γυαλίζει πολύ ενώ το τοπικ είναι πιο ματ και ξεγελάει καλύτερα.
Εξαρτάται για τι χρήση το θέλει ο κάθε ένας. Στο νερό πάντως το μανέ αντέχει αρκετά. Αυτά τα λέω μετά απο μικρή δοκιμή που έκανα
Νομίζω τα λες πολύ σωστά.
Πάντως εγώ με το mane μπορώ χαλαρά να έχω το μαλλί που είχα στα 20, το οποίο με βολεύει πολύ επειδή έχω συχνά τηλεοπτικές εμφανίσεις και εκεί οι δυνατοί προβολείς είναι πάντα ένα θέμα, με ή χωρίς μεταμόσχευση. Επίσης, να πω ότι το mane δεν το έχει πάρει χαμπάρι ούτε η σύντροφος μου, το μόνο που είπε είναι "δεν υπάρχει το μαλλί σου πλέον". Και ναι, στο νερό και στα μαξιλάρια αντέχει πολύ περισσότερο από το toppik, βασικά καμία σύγκριση.

Ελπίζω να μην κάνει κακό σε βάθος χρόνου και μας πέσει μαλλί, τίποτε άλλο, μόνο αυτό...
 

mic6

Well-Known Member
Επίσης να πω ότι πειραματίστηκα πολύ με την εφαρμογή του. Ο πιο αποτελεσματικός τρόπος είναι το ψέκασμα σε δύο τρία αραιά σημεία και μετά άπλωμα και styling με γυμνά δάχτυλα. Παιδιά σε 5 δευτερόλεπτα είσαι αρκούδα, είναι απλά μαγικό το πόσο όγκο δίνει αυτό το πραγματάκι. Αν δεν επέμβεις με τα χέρια ή με χτένα μένουν στάμπες. Φυσικά τα χέρια θα γίνουν μαύρα εάν το απλώσεις έτσι, εκτός αν χρησιμοποιήσεις χειρουργικά γάντια μιας χρήσης.
 

mic6

Well-Known Member
Τώρα στο ταβερνάκι με ελάχιστο mane και φινίρισμα με φυτική λακ.
4afa246078106a39db26537c62146e7f.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
@mic6 @Tsek αυτά που ειπα στο παρα πέντε τα λετε εσεις κ πέντε... αμα σας το λεω ετσι ειναι εκτος αν νομίζατε ορι εχω την εταιρια της mane κ κανω διαφήμιση ...
 

mic6

Well-Known Member
Συγνώμη ρε Γιώργο που επιβεβαιώσαμε τα λεγόμενά σου, δεν θα ξαναγίνει.
 

Georgie

Well-Known Member
Πάνω από το Mane μπορεις να χρησιμοποιήσεις clay η άλλο προϊόν styling εκτός λακ?
Δηλαδή φεύγει με την εφαρμογή ?
 

Georgie

Well-Known Member
Thanks @mic6 , δε μου αρεσει καθόλου η αίσθηση της λακ στα μαλλια !
Κάτσε να μου φυτρώσουν με το καλο τα καινούργια και θα το δοκιμάσω με clay που δίνει το mat finished
 

mic6

Well-Known Member
Thanks @mic6 , δε μου αρεσει καθόλου η αίσθηση της λακ στα μαλλια !
Κάτσε να μου φυτρώσουν με το καλο τα καινούργια και θα το δοκιμάσω με clay που δίνει το mat finished
Επειδή έβαζα clay από πάντα, νομίζω ότι το mane θα σε καλύψει μόνο του. Το ίδιο πράγμα κανει συν ότι κλείνει τα κενά
 

Georgie

Well-Known Member
Επειδή έβαζα clay από πάντα, νομίζω ότι το mane θα σε καλύψει μόνο του. Το ίδιο πράγμα κανει συν ότι κλείνει τα κενά
Να σου πω την αλήθεια πρωτη φορα πήρα fibres της nanogen πριν απο 3 μηνες. Τοτε οταν είδα το φουλάρισμα σκέφτηκα τη μεταμοσχευση :) .
Ελπιζω να μη μείνουν πολλα κενά που να χρειάζονται κάλυψη .
Αλλα οταν ξεκινήσει η φυτρωση σε κανά δίμηνο θα το δοκιμάσω
 

mic6

Well-Known Member
Να σου πω την αλήθεια πρωτη φορα πήρα fibres της nanogen πριν απο 3 μηνες. Τοτε οταν είδα το φουλάρισμα σκέφτηκα τη μεταμοσχευση :) .
Ελπιζω να μη μείνουν πολλα κενά που να χρειάζονται κάλυψη .
Αλλα οταν ξεκινήσει η φυτρωση σε κανά δίμηνο θα το δοκιμάσω
Μην κάνεις το λάθος και βάλεις οτιδήποτε στη ληπτρια πριν το εξάμηνο. Μη σου πω οκτάμηνο
 

Georgie

Well-Known Member
Ουτε clay?
Οι οδηγίες της κλινικής τα απαγορεύουν για το πρωτο μηνα μονο .
αλλα κατανοητό το να μη βάλεις κατι μεχρι το τρίμηνο αλλα μετα γιατι οχι ?
Δε νομίζω να επηρεάζουν τη φυτρωση , δε ξέρω αν εχω δίκιο ,ίσως οχι .
Ευχαριστώ πάντως
 
Μπλουζα