Makedonas-64, fut, 3087 grafts, 23/12/2011

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

okyalos1 είπε:
Peace!
Παντως, σχετικά με την γλώσσα και το σαμπουάν ή σιαμπου, νομιζω ειναι λίγο άστοχο. Να τονισω εξαλλου οτι πολλοι Κυπριοι νοιωθουμε Ελληνες (εκτος απο τον Προεδρο μας ο οποιος νοιωθει οτι ειναι εξωγαμο Ρωσσου με Βορειοκορεάτισσα). Τωρα για τον φίλο, εγω πιστευω οτι τα λεει σωστα. Εδω οι δασκαλοι διεκδικησαν και πηραν 300 ευρω επιδομα Ηλεκτρονικου Υπολογιστη (Και για να γραφουν τι?Λολα να ενα μήλο?).

Απο την αλλη, μου φαινεται λιγο αστοχο μια εταιρεια να προσπαθησει να διαφημισει ενα δυσκολο περιστατικο, το οποιο καλλιστα να μπορουσε να μην παει καλά.
Παντως ο μοντ ειναι τσοπανόσκυλο. Αυτο ειναι καλό για την αξιοπιστια του φόρουμ.
καλιμερα φιλε μου okyalos 1. πεστα φιλε μου. και ελληνες ειμαστε και ελληνες νοιωθουμε.πολυ σωστα οσα αναφερες. οντως ηταν δυσκολη η περιπτωση μου. ευχομαι ομως να παω καλα.τι NW ησουνα εσυ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Souzie

Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

koskar είπε:
Souzie
ειμαστε σε πονηρούς καιρούς (βλεπε νεα κλινική του Γεωργιου) και οφείλεις να εισαι παρα πολύ προσεκτική και θεωρω λάθος σου που δεχτηκες να βοηθήσεις τον συγκεκριμένο χρήστη με αυτον τον τρόπο, με αποτελεσμα να δημιουργηθεί όλη αυτη η αναστατωση και παραλληλα να προκληθει εν τελει δυσφημιση για την ίδια την κλινική. Δεν νομίζω άλλωστε να είσαι τεχνική υποστηριξη για πρόσβαση των χρηστων που θέλουν βοηθεια εδω στο forum. Εχουμε φαει στην μαπα τοσους fake χρηστες & posts που θα ήταν πραγματικά κρίμα να υπαρχουν έστω και ενδειξεις ότι μια κλινική σαν την HDC καταφευγει σε τετοιες κατακριτεες ενεργειες, ειδικά στην παρούσα χρονική περίοδο.

Αναγνωρίζω το λάθος μου που άλλαξα το όνομα του Mekedona-64. Το έκανα από καλή πρόθεση. Αποδέχομαι την καλόπιστη κριτική σας.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Makedonas-64 είπε:
kalimera file hairdreamer. συμφωνω μαζι σου. τελικα θα βρω αλλο τροπο να ανεβασω φωτογραφιες, ισως με τη βοηθεια καποιου φιλου.οσο για το αν ειμαι ελληνας color=red][/color] και νοιωθω και ειμαι ελληνας. δεν υπαρχει συζητηση γι αυτο.σε ευχαρισρω για τισ συμβουλεσ σου.
To ξερω οτι εισαι οσο και ολοι μας,γι αυτο σε διορθωσα οταν ειπες δεν ειμαι ελληνας.Το σωστο ειναι οτι δεν εισαι ελλαδιτης,δηλαδη δεν κατοικεις μεσα στο ελληνικο κρατος,αλλα και ετσι να μην ενοιωθες (οπως συμβαινει και με ελλαδιτες)παλι δικαιωμα σου θα ταν,δεν πεφτει λογος σε κανεναν γι αυτο.Ηρεμησε με την μεταμοσχευση και μην ασχολησαι ιδιαιτερα μ αυτην μεχρι τον εκτο μηνα γιατι ειναι ψυχοφθορα διαδικασια και πιστευω πως ολα θα παν καλα.Οποτε απο μενα καλη υπομονη και καλη τυχη ξανα.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε αναλυτικές πληροφορίες απο τον νέο φίλο, όπως που είχε αραίωση, τις θεραπείες ακολουθούσε πριν την εγχείρηση (αν έκανε ποτέ), τι θεραπείες θα ακολουθήσει μετά την επέμβαση, αναλυτικές πληροφορίες και φωτογραφίες όπως σε άλλα νήματα εδώ, αλλιώς δεν βλέπουμε κάτι το ενδιαφέρον.
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

hair_dreamer είπε:
To ξερω οτι εισαι οσο και ολοι μας,γι αυτο σε διορθωσα οταν ειπες δεν ειμαι ελληνας.Το σωστο ειναι οτι δεν εισαι ελλαδιτης,δηλαδη δεν κατοικεις μεσα στο ελληνικο κρατος,αλλα και ετσι να μην ενοιωθες (οπως συμβαινει και με ελλαδιτες)παλι δικαιωμα σου θα ταν,δεν πεφτει λογος σε κανεναν γι αυτο.Ηρεμησε με την μεταμοσχευση και μην ασχολησαι ιδιαιτερα μ αυτην μεχρι τον εκτο μηνα γιατι ειναι ψυχοφθορα διαδικασια και πιστευω πως ολα θα παν καλα.Οποτε απο μενα καλη υπομονη και καλη τυχη ξανα.

ευχαριστω φιλε. η αληθεια ειναι οτι πραγματι ειναι δυσκολος ο καιρος μετα τη μεταμοσχευση αναμενοντας τα αποτελεσματα και η ανυπομονησια μεγαλη.αλλα νομιζω την αξιζει. να σε παντα καλα.
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

danceworld_2001 είπε:
Θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε αναλυτικές πληροφορίες απο τον νέο φίλο, όπως που είχε αραίωση, τις θεραπείες ακολουθούσε πριν την εγχείρηση (αν έκανε ποτέ), τι θεραπείες θα ακολουθήσει μετά την επέμβαση, αναλυτικές πληροφορίες και φωτογραφίες όπως σε άλλα νήματα εδώ, αλλιώς δεν βλέπουμε κάτι το ενδιαφέρον.

Για σου φιλε. θα τα αναφερω ολα, εξαλλου γι αυτο το λογο εχω μπει στο φορουμ αυτο που πραγματικα ειναι καθαρο και αμεροληπτο, ωστε να παρω και την καλυτερη βοηθεια απο εσας τους παλιους ,μετα και την μεταμοσχευση. ημουν στην κλιμακα NW6, και δεν μιλαμε για αραιωση! μιλαμε για φαλακρα, που ξεκινουσε απο μπροστα στην hairline ,το crown και προχωρουσε μεχρι και πισω(κλασικη περιπτωση NW6).μαλια υπηρχαν μονο στα πλαγια και στο πισω κατω μερος(δεν γνωριζω πως το αναφερετε αυτο). θεραπειες δυνατες δεν εχω κανει. πειραματιζομουν περισσοτερο με σιαμπου. χρησιμοποιουσα το nizoral μονο κατα διαστηματα. οχι γιατι δεν ηθελα να μπω σε πιο προχωρημενες και δυνατες θεραπειες απλως δεν ειχα δωσει την αναλογη σημασια τον καιρο που επρεπε.(γι αυτο προσεχετε τα μαλλακια σας γιατι αξιζουν πολλα). θα ανεβασω φωτογραφιες οσο πιο συντομα και θα αναμενω και δικες σας συμβουλες.
 

Άκης

Administrator
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Παίδες καλύτερα να μην επιτίθεστε προσωπικά στο μέλος Makedonas-64, αφήστε τον να ανεβάσει φωτογραφίες και αναλυτικές πληροφορίες, όπως άλλωστε το ζητάτε.

Ενημερωτικά και μετά από τα τελευταία θέματα, προσωρινά (τουλάχιστον) δεν εμφανίζονται ολόκληρα τα ονόματα των HD.C και Γεωργί0υ από τα posts.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Makedonas-64 είπε:
ευχαριστω φιλε. η αληθεια ειναι οτι πραγματι ειναι δυσκολος ο καιρος μετα τη μεταμοσχευση αναμενοντας τα αποτελεσματα και η ανυπομονησια μεγαλη.αλλα νομιζω την αξιζει. να σε παντα καλα.
Μην δενεσαι με αυτα τα πρωτα μαλλια που εχεις απο την επεμβαση,γιατι σχεδον παντα πεφτουν απο την δευτερη βδομαδα μεχρι τον δευτερο μηνα περιπου οποτε προετοιμασου ψυχολογικα μεχρι τελος του μηνα η αρχες του αλλου αυτα που μπηκαν να πεσουν και να ξαναβγουν σε ενα με δυο κυκλους της τριχας(καθε κυκλος κραταει γυρω στους 3 μηνες νομιζω),οποτε κρατα την υπομονη και την ανυπομονησια σου γιατι θα τα χρειαστεις γι αργοτερα,μονο να χαλαρωσεις μπορεις προς το παρων..
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

hair_dreamer είπε:
Μην δενεσαι με αυτα τα πρωτα μαλλια που εχεις απο την επεμβαση,γιατι σχεδον παντα πεφτουν απο την δευτερη βδομαδα μεχρι τον δευτερο μηνα περιπου οποτε προετοιμασου ψυχολογικα μεχρι τελος του μηνα η αρχες του αλλου αυτα που μπηκαν να πεσουν και να ξαναβγουν σε ενα με δυο κυκλους της τριχας(καθε κυκλος κραταει γυρω στους 3 μηνες νομιζω),οποτε κρατα την υπομονη και την ανυπομονησια σου γιατι θα τα χρειαστεις γι αργοτερα,μονο να χαλαρωσεις μπορεις προς το παρων..

φιλε μου hairdreamer εχει τωρα 27 μερες απο την μεταμοσχευση και δεν εχω δει πολλα μαλια να πεφτουν. οπως ειπες και εσυ περιπου απο τη 2η βδομαδα προσεξα οτι επεφταν 3-4 τριχες σε καθε λουσιμο. τωρα τις τελευταιες μερες 2-3. δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο. βλεπω παντως τα περισσοτερα να ειναι στη θεση τους. μακαρι να ειναι ετσι οπως λεσ και ασ πεσουν ολα αλλα να ξαναβγουν ολα :).
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Makedonas-64 είπε:
φιλε μου hairdreamer εχει τωρα 27 μερες απο την μεταμοσχευση και δεν εχω δει πολλα μαλια να πεφτουν. οπως ειπες και εσυ περιπου απο τη 2η βδομαδα προσεξα οτι επεφταν 3-4 τριχες σε καθε λουσιμο. τωρα τις τελευταιες μερες 2-3. δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο. βλεπω παντως τα περισσοτερα να ειναι στη θεση τους. μακαρι να ειναι ετσι οπως λεσ και ασ πεσουν ολα αλλα να ξαναβγουν ολα :).
Δεν παιζει ρολο στο αποτελεσμα απλα στην ψυχολογια ειναι καπως οταν πεσουν,καλυτερα ειναι να πεσουν στο πρωτο μηνα για ν αρχισουν στον 3-4 γιατι οσο καθυστερουν τοσο θα καθυστερησει και η επανεκφυση.Θα δεις θα στραβωσεις οταν πεσουν και ας το ξερεις απο πριν.. :D
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

hair_dreamer είπε:
Δεν παιζει ρολο στο αποτελεσμα απλα στην ψυχολογια ειναι καπως οταν πεσουν,καλυτερα ειναι να πεσουν στο πρωτο μηνα για ν αρχισουν στον 3-4 γιατι οσο καθυστερουν τοσο θα καθυστερησει και η επανεκφυση.Θα δεις θα στραβωσεις οταν πεσουν και ας το ξερεις απο πριν.. :D

και εγω χαιρομουνα και χαιρομαι που τα βλεπω, να φανταστεις σε καθε λουσιμο ακομη και μεχρι τωρα αποφευγω να βαλω πιεση(τα χαιδευω μονο μα το σιαμπου).αλλα οπως λεσ και εσυ ειναι καλυτερα να πεσουν πιο νωρις ςστε να βγουν πιο γρηγορα. οπως και να εχει θα κανω αυτο που λες. για μενα ειναι η πιο καλη συμβουλη. θα ηρεμησω :), θα χαλαρωσω γιατι μονιζω οτι ειχε να γινει εγινε. τωρα υπομονη και χαλαρα :).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

vinnie1978 είπε:
Φιλε μου μπραβο και συγχαρητηρια, ειναι επειδη το εζησα προσφατα φοβερο συναισθημα, πραγματικα εμπειρια ζωης και σου ευχομαι ολοψυχα ο,τι το καλυτερο! Για σενα δε θα ελεγα οτι ειναι επιπλεον καί αποφαση ζωης και πραγματικα πολυ ιδιαιτερη στιγμη στην ηλικια των 47 να προβεις σε μια τετοια επεμβαση! Η επιλογη ομως που εκανες οσον αφορα στην κλινικη ειναι αριστη και ολες οι προυποθεσεις ευνοικοτατες για να εχεις ενα παρα παρα πολυ καλο αποτελεσμα! Και παλι συγχαρητηρια για το θαρρος σου και σου ξαναευχομαι στο τελος να εχεις ενα αποτελεσμα περα των προσδοκιων σου!!! Για τα περαιτερω φιλε μου εγω θα σε συμβουλευα να περιοριστεις αποκλειστικα και μονο στις συμβουλες και οδηγιες των γιατρων που ειχαν την ευθυνη και καθοδηγηση της ολης επεμβασης. Αυτοι ξερουν καλυτερα και θα καλυψουν επαρκως ολες σου τις αποριες. Καλη συνεχεια!

για σου φιλε. οπως λες και εσυ τους ειχα ρωτησει στην κλινικη και μου εχουν πει οτι θα ηταν καλο να συνεχισω να βαζω minoxidil 2% περιπου για 3 -4 μηνες ωστε να δωσει ωθησει στα νεα τρυχοθηλακια. τους ειχα ρωτησει αν ηταν καλο να συνεχισω και πιο μετα αλλα η απαντηση τους ηταν οτι ναι μεν θα εκανε καλο στα υπαρχοντα μαλια αλλα επειδη εδω και καιρο εχει σταματησει και σταθεροποιηθει η τριχοπτωση δεν θα εξυπηρετουσε ιδιαιτερα. σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω για οσο διαρκει η επαναφυτρωση.τι νομιζεις γι αυτο?
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Makedonas-64 είπε:
φιλε icesencei δεν ειμαι ελληνας, ειμαι κυπριος απο Λευκωσια. οπως εχω πει και στα αλλα παιδια δεν εχω καμια σχεση με την κλινικη ουτε και με καμια αλλη κλινικη. η μονη σχεση που εχω ειναι οτι εχω κανει μεταμεσχευση στην κλινικη αυτη. εγω ανεβασα το ποστ μοθ εδω για να παρω οποιεσδηποτε συμβουλεσ απο εσας που ειστε παλιοι εδω και αντ, αυτου δεχθηκα επιθεση. ειλικρινα δεν το περιμενα. οπως και να εχει σας ευχαριστω ολους.

φιλε icesensei δεν ειχα εκφραστει σωστα πιο πανω και απολογουμαι(μαλλον λογω απειριας στο φορουμ). οταν αναφερνα οτι δεν ειμαι ελληνας, οπως εχω απαντησει και προηγουμενως ελληνας ειμαι και νοιωθω ελληνας απο τον καιρο που εχω γεννηθει. ο τροπος που ηθελα να το θεσω ηταν οτι δεν κατοικω στην ελλαδα αλλα στην κυπρο. και δεν ειναι τυχαιο οτι εχω επιλεξει ψευδωνυμο Μακεδονας. να κσερεις οτι εχει αρκετους κυπριους που νοιωθουν περισσοτερο ελληνες ακομη και απο αρκετους ελληνες και ενας απο αυτους ειμαι και εγω.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Makedonas-64 είπε:
φιλε icesensei δεν ειχα εκφραστει σωστα πιο πανω και απολογουμαι(μαλλον λογω απειριας στο φορουμ). οταν αναφερνα οτι δεν ειμαι ελληνας, οπως εχω απαντησει και προηγουμενως ελληνας ειμαι και νοιωθω ελληνας απο τον καιρο που εχω γεννηθει. ο τροπος που ηθελα να το θεσω ηταν οτι δεν κατοικω στην ελλαδα αλλα στην κυπρο. και δεν ειναι τυχαιο οτι εχω επιλεξει ψευδωνυμο Μακεδονας. να κσερεις οτι εχει αρκετους κυπριους που νοιωθουν περισσοτερο ελληνες ακομη και απο αρκετους ελληνες και ενας απο αυτους ειμαι και εγω.
Oλοι το καταλαβαν οτι ηταν εκ παραδρομης δεν χρειαζετε περαιτερω αναλυση (εξαλου και γω σαν μακεδονας ανετα θα διαλεγα το κυπριος σαν nick),απλα και γω οπως ολοι νομιζα οτι εισαι απο μακεδονια,μας μπερδεψες λιγακι στην αρχη..
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C


25 μέρες μετα
 

Συνημμένα

  • 25 days after_1.jpg
    25 days after_1.jpg
    67.5 KB · Προβολές: 379
Μπλουζα