Mak39, FUT+FUE, 3160g, 1/2/2020

spi

Well-Known Member
Ο σκοπός της ανεξάρτητης παρουσίασης μου είναι να βοηθήσω όλους αυτούς που έχουν αραίωση βαθμίδας 6,5-7, να δουν τι λύσεις έχουν και αν αξίζει να μπουν στη διαδικασία αυτή. Ξεκινώντας την παρουσίαση αρκετοί ήταν αυτοί που απάντησαν ότι δεν αξίζει να ασχοληθώ. Με τη μέχρι τώρα πορεία και χωρίς να έχει ολοκληρωθεί η μεταμόσχευση μου ειμαι πολύ ευχαριστημένος. (Μεγάλο Norwood ,περιορισμένη δότρια, έπρεπε να τοποθετηθούν αρκετά grafts στις γέφυρες για να ενωθούν με τα υπόλοιπα μαλλιά).
Όλα τα παραπάνω έχουν αποδέκτες τα χιλιάδες μέλη του φόρουμ. Προφανώς δεν με ενδιαφέρει η άποψη και οι ανακρίβειες των 5 ατόμων που συνεχίζουν στο νήμα μου τη δυσφήμηση της κλινικής που επέλεξα. Δεν είναι τυχαίο που στο φόρουμ συμμετέχουν ελάχιστοι και ανακυκλώνονται συνεχώς τα ίδια θέματα από τα ίδια μέλη. Δεν έχω πρόβλημα στην αμερόληπτη κριτική, αλλά δεν θα ανεχθώ στο νήμα μου προσβολές για το ποσό της επένδυσης μου και τη φυσικότητα του αποτελέσματος.
Το φόρουμ πρέπει να ανοίξει για περισσότερο κόσμο. Έχουμε ανάγμη την άποψη των πολλών και όχι των 5. Παρακαλώ τον @CVIAL να επέμβει ωστε να υπάρξει μια παρουσίαση που θα ενδιαφέρει τους πολλούς που πραγματικά ψαχνουν λύση στο πρόβλημα τους.
Το ότι κάποιοι λένε την άποψη τους είναι μόνο καλό και για σένα και για την κλινική. Μην βλέπετε παντού εχθρούς. Η μμ σου είναι οκ αλλά δεν είναι τέλεια γιατί είχε και δυσκολίες και έγιναν κάποιες αστοχίες. Σίγουρα όμως ΕΣΥ πρέπει να είναι ικανοποιημένος. Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα πρέπει να τα κρίνουμε ουδέτερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Προφανώς δεν με ενδιαφέρει η άποψη και οι ανακρίβειες των 5 ατόμων που συνεχίζουν στο νήμα μου τη δυσφήμηση της κλινικής που επέλεξα. Δεν είναι τυχαίο που στο φόρουμ συμμετέχουν ελάχιστοι και ανακυκλώνονται συνεχώς τα ίδια θέματα από τα ίδια μέλη. Δεν έχω πρόβλημα στην αμερόληπτη κριτική, αλλά δεν θα ανεχθώ στο νήμα μου προσβολές για το ποσό της επένδυσης μου και τη φυσικότητα του αποτελέσματος.
Φιλε μου, ειλικρινα ελπιζω να μη σοβαρολογεις.

Ποιες ανακριβειες γραψαμε; Ποιες προσβολες γραψαμε;

Μια απολυτα προσωπικη εκτιμηση καναμε.

Δηλαδη θα μας απαγορευσεις να εκφρασουμε τη γνωμη μας;

Προσωπικα εγραψα για ενα καλο αποτελεσμα, για βελτιωση της εικονας.

Γιατι εσυ και ο γιατρος σου βλεπετε παντου εχθρους; Γιατι επιδιδεστε σε κυνηγι μαγισσων; Γιατι δε δεχεστε καποιες παρατηρησεις που γινονται με επιχειρηματα;

Τι σου ειπαμε; Σε αποκαλεσαμε "καμπουρη" και θιχθηκες; Με απολυτη ευγενεια και με επιχειρηματολογια εκρινα εντελως υποκειμενικα την περιπτωση σου. Τι αλαζονεια ειναι αυτη; Γιατι προσβαλλεις τα 5 ατομα του forum, γραφοντας οτι δε σε ενδιαφερει η αποψη τους;

Φαινεται οτι η αλαζονεια και η ελλειψη ευγενειας που διακρινει τον γιατρο σου ειναι μεταδοτικη. Δεν εξηγειται αλλιως.

Αν βρεις, εστω και ενα προσβλητικο σημειο, της αρχικης τοποθετησης που εκανα, τοτε θα εχεις απολυτο δικιο.

Αλλιως εισαι πολυ αδικος γραφοντας απαξιωτικους χαρακτηρισμους, οπως ο κ. Αναστασακης που επιθυμει να μας αποπεμψει απο το forum, επειδη τολμαμε να εκφερουμε γνωμη για τα αποτελεσματα του.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ο σκοπός της ανεξάρτητης παρουσίασης μου είναι να βοηθήσω όλους αυτούς που έχουν αραίωση βαθμίδας 6,5-7, να δουν τι λύσεις έχουν και αν αξίζει να μπουν στη διαδικασία αυτή. Ξεκινώντας την παρουσίαση αρκετοί ήταν αυτοί που απάντησαν ότι δεν αξίζει να ασχοληθώ. Με τη μέχρι τώρα πορεία και χωρίς να έχει ολοκληρωθεί η μεταμόσχευση μου ειμαι πολύ ευχαριστημένος. (Μεγάλο Norwood ,περιορισμένη δότρια, έπρεπε να τοποθετηθούν αρκετά grafts στις γέφυρες για να ενωθούν με τα υπόλοιπα μαλλιά).
Όλα τα παραπάνω έχουν αποδέκτες τα χιλιάδες μέλη του φόρουμ. Προφανώς δεν με ενδιαφέρει η άποψη και οι ανακρίβειες των 5 ατόμων που συνεχίζουν στο νήμα μου τη δυσφήμηση της κλινικής που επέλεξα. Δεν είναι τυχαίο που στο φόρουμ συμμετέχουν ελάχιστοι και ανακυκλώνονται συνεχώς τα ίδια θέματα από τα ίδια μέλη. Δεν έχω πρόβλημα στην αμερόληπτη κριτική, αλλά δεν θα ανεχθώ στο νήμα μου προσβολές για το ποσό της επένδυσης μου και τη φυσικότητα του αποτελέσματος.
Το φόρουμ πρέπει να ανοίξει για περισσότερο κόσμο. Έχουμε ανάγμη την άποψη των πολλών και όχι των 5. Παρακαλώ τον Civial να επέμβει ωστε να υπάρξει μια παρουσίαση που θα ενδιαφέρει τους πολλούς που πραγματικά ψαχνουν λύση στο πρόβλημα τους.
Καταρχην μακ θα σε παρακαλουσα να σταματησεις να λες εσυ τις ανακριβειες και να δεχθεις μια καλοπροαίρετη κριτικη....Αν ειναι δυνατον να τσαντιζεται καθε μελος που κανει παρουσιαση, επειδη "τολμησαμε" να πουμε την προσωπικη μας αποψη η οποια στηριζεται με επιχειρηματα, λες και κανει την παρουσιαση για να διαφημιστεί η κλινικη που επελεξε....

Επισης, να σε ρωτησω, ειδες κατι παραλογο σε αυτο που ανεφερα εγω για την αραιη περιοχη στο κεντρο; πως εξηγεις οτι στις φωτο που ανεβασες στον 9ο μηνα φαινεται, αθελα σου μαλλον, λες κ εχεις βαλει μοσχευματα στο κεντρο κ εχει γινει πυκνωση ενω στο κεντρο δεν εβαλες ΚΑΝ μοσχευματα ; δηλαδη σαν ξαφνικα να αλλαξε η εικονα στο κεντρο του scalp απο τον 7ο στον 9ο μηνα χωρις να εχουν μπει μοσχευματα εκει... !

Δεν θεωρεις οτι επρεπε να το επισημανω ; ωστε να φανει η πραγματικη κατασταση των μαλλιων σου; Ή μαλλον επρεπε να κανω τα στραβα ματια και να μην το αναφερω;

Σε παρακαλω μη προσπαθεις να δημιουργεις εντυπωσεις. Καταλαβαινω οτι μπορει να νιωθεις την ηθικη υποχρεωση να υποστηριξεις την κλινικη που επελεξες αλλα οι παρουσιασεις γινονται για να φαινεται η αληθεια και οχι για να αναδειχθει μια κλινικη.

Αλλα μελη που κανουν παρουσιασεις απο αλλες κλινικες, ανεβαζουν χειροτερες φωτογραφιες απο την πραγματικη κατασταση και πολλες φορες κατηγορουν την κλινικη που επελεξαν και εσυ θιγεσαι επειδη "τολμησαμε" να εκφερουμε την προσωπικη μας αποψη για το αποτελεσμα σου; Απορω δηλαδη με αυτα που γινονται....

Φιλικα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Καταρχην μακ θα σε παρακαλουσα να σταματησεις να λες εσυ τις ανακριβειες και να δεχθεις μια καλοπροαίρετη κριτικη....Αν ειναι δυνατον να τσαντιζεται καθε μελος που κανει παρουσιαση, επειδη "τολμησαμε" να πουμε την προσωπικη μας αποψη η οποια στηριζεται με επιχειρηματα, λες και κανει την παρουσιαση για να διαφημιστεί η κλινικη που επελεξε....

Επισης, να σε ρωτησω, ειδες κατι παραλογο σε αυτο που ανεφερα εγω για την αραιη περιοχη στο κεντρο; πως εξηγεις οτι στις φωτο που ανεβασες στον 9ο μηνα φαινεται, αθελα σου μαλλον, λες κ εχεις βαλει μοσχευματα στο κεντρο κ εχει γινει πυκνωση ενω στο κεντρο δεν εβαλες ΚΑΝ μοσχευματα ; δηλαδη σαν ξαφνικα να αλλαξε η εικονα στο κεντρο του scalp απο τον 7ο στον 9ο μηνα χωρις να εχουν μπει μοσχευματα εκει... !

Δεν θεωρεις οτι επρεπε να το επισημανω ; ωστε να φανει η πραγματικη κατασταση των μαλλιων σου; Ή μαλλον επρεπε να κανω τα στραβα ματια και να μην το αναφερω;

Σε παρακαλω μη προσπαθεις να δημιουργεις εντυπωσεις. Καταλαβαινω οτι μπορει να νιωθεις την ηθικη υποχρεωση να υποστηριξεις την κλινικη που επελεξες αλλα οι παρουσιασεις γινονται για να φαινεται η αληθεια και οχι για να αναδειχθει μια κλινικη.

Αλλα μελη που κανουν παρουσιασεις απο αλλες κλινικες, ανεβαζουν χειροτερες φωτογραφιες απο την πραγματικη κατασταση και πολλες φορες κατηγορουν την κλινικη που επελεξαν και εσυ θιγεσαι επειδη "τολμησαμε" να εκφερουμε την προσωπικη μας αποψη για το αποτελεσμα σου; Απορω δηλαδη με αυτα που γινονται....

Φιλικα.
Ειπαμε, φιλε manly, ειναι ιδιον της κλινικης και του διευθυντη της που μεταδιδεται και στους πελατες, το γεγονος οτι "δε σηκωνουν μυγα στο σπαθι τους". Προσβαλλουν και μιλουν υποτιμητικα σε καθεναν που τολμα με ευγενεια και επιχειρηματα να εκφερει την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ του αποψη.

Τους εκφραζουμε τις ευχες μας και αυτοι απαντουν με υφος χιλιων καρδιναλιων..."δεν με ενδιαφερει η αποψη σου, ανηκεις στους 5 που πρεπει να διαγραφουν απο το forum, γιατι τολμας και επισημαινεις καποια τρωτα σημεια του κορυφαιου γιατρου...και αλλα τετοια αλαζονικα σχολια".

Τι να πεις; Αιδως Αργειοι.
 

vag25

Well-Known Member
Εστω οτι ειναι σε επιπεδο πχ μινοξιλης σε αποτελεσμα το κοστος ειναι παραλογο...
Aν εχει πραγματικα και σταθερα αποτελεσματα θα κανει αποσβεση, γιατι τα δωσεις μια φορα τα χρηματα. Το ερωτημα ειναι σε βαθος χρονου αν δουλευει, γιατι πραγματικα αποτελεσματα φαινεται να εχει συμφωνα με τις μεχρι τωρα ερευνες.

Θα ειχε ενδιαφερον να μας πει ο Mak αν ειδε καποια διαφορα με το laser.
 

dim d

Well-Known Member
Aν εχει πραγματικα και σταθερα αποτελεσματα θα κανει αποσβεση, γιατι τα δωσεις μια φορα τα χρηματα. Το ερωτημα ειναι σε βαθος χρονου αν δουλευει, γιατι πραγματικα αποτελεσματα φαινεται να εχει συμφωνα με τις μεχρι τωρα ερευνες.

Θα ειχε ενδιαφερον να μας πει ο Mak αν ειδε καποια διαφορα με το laser.
οκ δεκτον αλλα σε σχεση με υπαρχουσες πχ θεραπειες. Απο οτι καταλαβαινω, ενα παρομοιο κανει 2/3 χιλ. Με αλλα τοσα σε ενα μετριο νοργουντ κανεις μια πολυ γερη μμ και την υποστηριζεις με φινα στα 100 ευρω το χρονο μαξ. Γιατι να ασχοληθεις με το λειζερ το οποιο ως συσκευη, φανταζομαι καποια στιγμει θα θελει επισκευη η δεν θα δουλευει σωστα.
 

Mak39

Member
Φιλε μου, ειλικρινα ελπιζω να μη σοβαρολογεις.

Ποιες ανακριβειες γραψαμε; Ποιες προσβολες γραψαμε;

Μια απολυτα προσωπικη εκτιμηση καναμε.

Δηλαδη θα μας απαγορευσεις να εκφρασουμε τη γνωμη μας;

Προσωπικα εγραψα για ενα καλο αποτελεσμα, για βελτιωση της εικονας.

Γιατι εσυ και ο γιατρος σου βλεπετε παντου εχθρους; Γιατι επιδιδεστε σε κυνηγι μαγισσων; Γιατι δε δεχεστε καποιες παρατηρησεις που γινονται με επιχειρηματα;

Τι σου ειπαμε; Σε αποκαλεσαμε "καμπουρη" και θιχθηκες; Με απολυτη ευγενεια και με επιχειρηματολογια εκρινα εντελως υποκειμενικα την περιπτωση σου. Τι αλαζονεια ειναι αυτη; Γιατι προσβαλλεις τα 5 ατομα του forum, γραφοντας οτι δε σε ενδιαφερει η αποψη τους;

Φαινεται οτι η αλαζονεια και η ελλειψη ευγενειας που διακρινει τον γιατρο σου ειναι μεταδοτικη. Δεν εξηγειται αλλιως.

Αν βρεις, εστω και ενα προσβλητικο σημειο, της αρχικης τοποθετησης που εκανα, τοτε θα εχεις απολυτο δικιο.

Αλλιως εισαι πολυ αδικος γραφοντας απαξιωτικους χαρακτηρισμους, οπως ο κ. Αναστασακης που επιθυμει να μας αποπεμψει απο το forum, επειδη τολμαμε να εκφερουμε γνωμη για τα αποτελεσματα του.
Το ότι ξεκινάς τα ποσταρίσματα σου ευγενικά δεν σημαίνει ότι εκφράζεις τη γνώμη σου καλοπροαίρετα.
Τα μέλη του φόρουμ ενδιαφέρονται να ενημερωθούν για τη πορεία μιας μεταμόσχευσης και όχι για τις προσωπικές αντιπαραθέσεις σου με τη κλινική
που τις κουβαλάς από νήμα σε νήμα.
Έχω γράψει στη αρχή της παρουσίασης μου. ``Θα παρακαλέσω η παρουσίαση να μη βγει εκτός θέματος για να είναι όσο πιο σύντομη γίνεται.`` Δεν το σεβάστηκες.
Δεν είναι ηθικό στη παρουσίαση μου να αναφέρεσαι για χρήματα που πιθανόν να δαπάνησα και πιθανά αποτέλεσμα που θα έπαιρνα από άλλη κλινική.
Δεν με ενδιαφέρει η εκτίμηση και οι ιατρικές γνωματεύσεις σου για τη μεταμόσχευση μου. Υπάρχουν οι κατάλληλοι άνθρωποι να απευθυνθώ γι αυτό.
 

Mak39

Member
Καταρχην μακ θα σε παρακαλουσα να σταματησεις να λες εσυ τις ανακριβειες και να δεχθεις μια καλοπροαίρετη κριτικη....Αν ειναι δυνατον να τσαντιζεται καθε μελος που κανει παρουσιαση, επειδη "τολμησαμε" να πουμε την προσωπικη μας αποψη η οποια στηριζεται με επιχειρηματα, λες και κανει την παρουσιαση για να διαφημιστεί η κλινικη που επελεξε....

Επισης, να σε ρωτησω, ειδες κατι παραλογο σε αυτο που ανεφερα εγω για την αραιη περιοχη στο κεντρο; πως εξηγεις οτι στις φωτο που ανεβασες στον 9ο μηνα φαινεται, αθελα σου μαλλον, λες κ εχεις βαλει μοσχευματα στο κεντρο κ εχει γινει πυκνωση ενω στο κεντρο δεν εβαλες ΚΑΝ μοσχευματα ; δηλαδη σαν ξαφνικα να αλλαξε η εικονα στο κεντρο του scalp απο τον 7ο στον 9ο μηνα χωρις να εχουν μπει μοσχευματα εκει... !

Δεν θεωρεις οτι επρεπε να το επισημανω ; ωστε να φανει η πραγματικη κατασταση των μαλλιων σου; Ή μαλλον επρεπε να κανω τα στραβα ματια και να μην το αναφερω;

Σε παρακαλω μη προσπαθεις να δημιουργεις εντυπωσεις. Καταλαβαινω οτι μπορει να νιωθεις την ηθικη υποχρεωση να υποστηριξεις την κλινικη που επελεξες αλλα οι παρουσιασεις γινονται για να φαινεται η αληθεια και οχι για να αναδειχθει μια κλινικη.

Αλλα μελη που κανουν παρουσιασεις απο αλλες κλινικες, ανεβαζουν χειροτερες φωτογραφιες απο την πραγματικη κατασταση και πολλες φορες κατηγορουν την κλινικη που επελεξαν και εσυ θιγεσαι επειδη "τολμησαμε" να εκφερουμε την προσωπικη μας αποψη για το αποτελεσμα σου; Απορω δηλαδη με αυτα που γινονται....

Φιλικα.

Το ήθος μιας καλοπροαίρετης κριτικής μπορείς να το διδαχθείς από τον John John.

Φιλικά.
 

manly_Man

Well-Known Member
Το ήθος μιας καλοπροαίρετης κριτικής μπορείς να το διδαχθείς από τον John John.

Φιλικά.
Αστοχο το παραδειγμα σου μακ. Με τον john john εχετε μια φιλικη σχεση απο οτι καταλαβα και ειναι κ εκπροσωπος κλινικης, οποτε κραταει ενα ουδετερο προφιλ.

Όμως εδω δεν ειμαστε για να λεμε ΚΑΛΑ λογια στους ΦΙΛΟΥΣ μας, ειμαστε εδω για να λεμε την ΑΛΗΘΕΙΑ.

Θεωρησα σωστο να αναφέρω το γεγονος οτι οι φωτογραφιες σου στο 9μηνο δεν ηταν κατατοπιστικες της πραγματικοτητας σε καποια σημεία, σε σχέση με αυτες στο 7μηνο, καθως υπήρχε μια πολυ μεγαλη περιοχη στο κεντρο του scalp σου που ηταν αδεια κ δεν ειχαν μπει μοσχευματα και ενω φαινοταν καθαρα στο 7μηνο αυτη η περιοχη, στο 9μηνο εβγαλες, αθελα σου μαλλον, κολλακευτικες σου φωτογραφιες που εδειχναν καλυτερη την κατασταση των μαλλιων σου σε εκεινα τα σημεία που δεν ειχαν μπει μοσχεύματα....ποσο πιο ΑΠΛΑ να στο εξηγήσω;;;;

Αν εσυ θεωρεις οτι ειναι καλο αυτο για τα νεα μέλη που μπαινουν να δουν μια παρουσιαση, να μην υπάρχει απόλυτη διαφάνεια, για να μη θιχτει ο εγωισμος σου και ο ο εγωισμος της κλινικης σου, τοτε συνεχισε το εργο σου.

Καλη συνεχεια και να χαίρεσαι τα νεα σου μαλλιά !
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Φιλε μου, θα κανω ενα τελευταιο σχολιο...και δεν ξανασχολουμαι με την περιπτωση σου.

Ειλικρινα λυπαμαι που ασχοληθηκα με το νημα σου και προσπαθησα να εκφερω την αποψη μου.

Δεν το σεβάστηκες.
Δεν είναι ηθικό στη παρουσίαση μου να αναφέρεσαι για χρήματα που πιθανόν να δαπάνησα και πιθανά αποτέλεσμα που θα έπαιρνα από άλλη κλινική.

Μαλλον, φιλε μου, δεν ομιλουμε την ιδια νεοελληνικη γλωσσα. Δεν κατανοεις τι σημαινουν οι λεξεις "σεβασμος" και "ηθικο".

ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ... γραψε, εστω και ενα, σημειο στο οποιο δε σε σεβαστηκα...εστω και ενα, σημειο που ημουν ανηθικος.

Πως τολμας και χρησιμοποιεις τετοιες "βαριες" λεξεις, ενω δε γνωριζεις το περιεχομενο τους;

Αν ρωτησεις 100 μελη του forum, θα παρεις την ιδια απαντηση...

Ειναι ασεβεια, ειναι ανηθικοτητα, οταν ενα μελος εκφραζει την προσωπικη/υποκειμενικη αποψη του;

Φιλε μου, τα γραπτα μενουν και οσο και να θελεις να παραποιησεις την αληθεια, αδυνατεις.
Ο καθενας μπορει να διαβασει το σχολιο μου και να κρινει....

Λοιπον (το σχολιο μου υπαρχει διαθεσιμο για διαβασμα παραπανω), αφου με καθε ευγενεια σου ευχηθηκα τα καλυτερα, εγραψα αυτολεξει..."το αποτελεσμα σου ειναι ΚΑΛΟ...η εμφανιση σου ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ".

Ρωτω...ποιος νοημων θα θεωρουσε οτι αυτο το σχολιο ειναι "ΑΣΕΒΕΙΑ";

Επισης, εγραψα αυτολεξει..."μπηκαν 3200 graft, πληρωθηκαν ΠΙΘΑΝΩΣ 8000 ευρω...το ιδιο αποτελεσμα ΠΙΣΤΕΥΩ (μαθε ποια ειναι η εννοια του ρηματος πιστευω) οτι το ιδιο αποτελεσμα μπορει να υπηρχε και με 3500 ευρω".

Ρωτω...ποιος νοημων θα θεωρουσε οτι αυτο το σχολιο ειναι "ΑΝΗΘΙΚΟ";

Φιλε μου, μαλλον δεν ξερεις τι σημαινουν οι λεξεις αυτες.

Δεν με ενδιαφέρει η εκτίμηση και οι ιατρικές γνωματεύσεις σου για τη μεταμόσχευση μου
Τα μέλη του φόρουμ ενδιαφέρονται να ενημερωθούν για τη πορεία μιας μεταμόσχευσης

Διατυμπανιζεις, φιλε μου, οτι ο μοναδικος σου σκοπος που ανοιξες το νημα ειναι Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΩΤΙΣΗ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ FORUM.

Σε ρωτω, λοιπον, πως νομιζεις οτι θα επιτευχθει αριστα αυτος ο σκοπος; Πως θα γινει η ολοπλευρη ενημερωση των μελων; Πως θα αποφευχθει η παραπλανηση και η μονοδιαστατη ενημερωση;

Με το να βγουν ολοι και να αρχισουν να γραφουν...."οχι, το αποτελεσμα δεν ειναι καλο, ειναι ΑΡΙΣΤΟ, ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, ειναι ΑΠΙΘΑΝΟ...ουαου...πω!πω!πω!...θαυμα!...δεν υπαρχει καμια ατελεια...ολα ειναι εξοχα...ο γιατρος ειναι ο κορυφαιος..."και αλλα τετοια;

ΑΥΤΗ, ΛΟΙΠΟΝ, ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΟΥ, ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ;

Δηλαδη, νομιζεις οτι τα νεα και απειρα μελη του forum που επιθυμουν να ενημερωθουν, δε θα ηθελαν να διαβασουν και καποιες αποψεις, οπως...

α) οτι με τα μισα χρηματα που διατεθηκαν ΜΠΟΡΟΥΝ να υπαρξουν και αλλες εναλακτικες λυσεις (νομιζεις οτι δεν τους ενδιαφερει αυτο; νομιζεις οτι ολοι ειναι κουβαρνταδες να τα "σκανε" στον καθε κ. Αναστασακη, ενω μπορουν να εχουν το ιδιο αποτελεσμα και αλλου,

β) οτι αυτη η hairline που βλεπουν, δειχνει ΜΑΛΛΟΝ αφυσικη, οτι θα μπορουσε να υπαρξει καποιος αλλος ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ σχεδιασμος αυτης.

Αυτη δεν ειναι ΟΛΟΠΛΕΥΡΗ ενημερωση;

Φυσικα,είναι δικαιωμα του καθε μελους στη συνεχεια να κρινει και να διαφωνησει ή να συμφωνησει με τις παραπανω αποψεις. Αυτο ειναι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, αυτος ειναι ΠΛΟΥΡΑΛΙΣΜΟΣ. Ο καθενας εχει κριση και αποψη και αξιολογει αναλογα τις γνωμες των αλλων.

Φιλε μου, σωστη και ανεξαρτητη παρουσιαση ειναι αυτη που επιτρεπει να ακουστουν ολες οι αποψεις...οχι μονο αυτες που ευλογουν τα γενια/μαλλια μας. Αν ειναι δυνατον να επιθυμει καποιος να διαβαζει μονο κολακευτικα σχολια και να θεωρει ΑΣΕΒΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ καθε άλλο σχολιο που θα ειναι ΑΠΛΑ ΘΕΤΙΚΟ και οχι ΑΠΟΘΕΩΤΙΚΟ (οπως το δικο μου).

Επειδη, λοιπον, επικαλεισαι το ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗ των υπολοιπων μελων του forum, σε πληροφορω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων, οσο και να μην το επιθυμεις εσυ και ο γιατρος σου, θα ηθελαν να διαβαζουν και διαφορετικες αποψεις, θα ηθελαν να υπαρχουν μελη που (με την όποια εμπειρια και γνωση διαθετουν) θα προβαλουν και την αλλη οψη του νομισματος, ωστε να εχουν μια σφαιρικη εικονα και στη συνεχεια με τη ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ να αξιολογουν σωστα τις καταστασεις και να προβαινουν στις καταλληλες μελλοντικες επιλογες.

Τελος, προσωπικα (ΠΙΘΑΝΩΣ ΕΣΦΑΛΜΕΝΑ) καθε φορα που αντιλαμβανομαι οτι ενα μελος που κανει μια παρουσιαση, προσπαθει "με νυχια και με δοντια" να προστατευσει το γιατρο του, να αποκλεισει καθε αλλη διαφορετικη αποψη, να δεχεται μονο κολακευτικα σχολια, ειμαι απολυτα ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ οσον αφορα την αντικειμενικοτητα του (ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ).

Σου ευχομαι, για τελευταια φορα, ολοψυχα να χαιρεσαι το μαλλι σου και να εισαι παντοτε ευτυχισμενος στη ζωη σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλήμερα,
Ο mak σκεφτόταν πολύ να παρουσιάσει την μμ για να μην αρχίσουν αντιπαραθεσεις,φασαρίες κτλ.
Τον είχα πει όπως νιώθεις αν θες το κάνεις αν δεν θες άστο...αν είσαι έτοιμος ξεκινά την παρουσίαση.
Γνώριζε τιμές και από τις άλλες κλινικές κάθισε και τα ζύγισε τι είναι γι'αυτόν καλύτερο και που νιώθει πιο πολύ ασφάλεια να πάει.
Εμείς κατά πάσα πιθανότητα θα τον απορρίπταμε για μμ.
Mak έχεις πάρει πολύ καλά καλοπροαίρετα σχόλια από αρκετά μέλη γιατί και η περίπτωση σου είναι δύσκολη και τα πήγες καλά.
Μπήκες στον χορό να παρουσιάσεις την μμ πρέπει να δεχτείς τις γνώμες που αντικειμενικά δεν καταδικάζουν το αποτέλεσμα.
Σίγουρα κρατάω ουδέτερη στάση αλλά δεν θέλω και να κρύβομαι στα δύσκολα.
 

Mak39

Member
Φιλε μου, θα κανω ενα τελευταιο σχολιο...και δεν ξανασχολουμαι με την περιπτωση σου.

Ειλικρινα λυπαμαι που ασχοληθηκα με το νημα σου και προσπαθησα να εκφερω την αποψη μου.



Μαλλον, φιλε μου, δεν ομιλουμε την ιδια νεοελληνικη γλωσσα. Δεν κατανοεις τι σημαινουν οι λεξεις "σεβασμος" και "ηθικο".

ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ... γραψε, εστω και ενα, σημειο στο οποιο δε σε σεβαστηκα...εστω και ενα, σημειο που ημουν ανηθικος.

Πως τολμας και χρησιμοποιεις τετοιες "βαριες" λεξεις, ενω δε γνωριζεις το περιεχομενο τους;

Αν ρωτησεις 100 μελη του forum, θα παρεις την ιδια απαντηση...

Ειναι ασεβεια, ειναι ανηθικοτητα, οταν ενα μελος εκφραζει την προσωπικη/υποκειμενικη αποψη του;

Φιλε μου, τα γραπτα μενουν και οσο και να θελεις να παραποιησεις την αληθεια, αδυνατεις.
Ο καθενας μπορει να διαβασει το σχολιο μου και να κρινει....

Λοιπον (το σχολιο μου υπαρχει διαθεσιμο για διαβασμα παραπανω), αφου με καθε ευγενεια σου ευχηθηκα τα καλυτερα, εγραψα αυτολεξει..."το αποτελεσμα σου ειναι ΚΑΛΟ...η εμφανιση σου ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ".

Ρωτω...ποιος νοημων θα θεωρουσε οτι αυτο το σχολιο ειναι "ΑΣΕΒΕΙΑ";

Επισης, εγραψα αυτολεξει..."μπηκαν 3200 graft, πληρωθηκαν ΠΙΘΑΝΩΣ 8000 ευρω...το ιδιο αποτελεσμα ΠΙΣΤΕΥΩ (μαθε ποια ειναι η εννοια του ρηματος πιστευω) οτι το ιδιο αποτελεσμα μπορει να υπηρχε και με 3500 ευρω".

Ρωτω...ποιος νοημων θα θεωρουσε οτι αυτο το σχολιο ειναι "ΑΝΗΘΙΚΟ";

Φιλε μου, μαλλον δεν ξερεις τι σημαινουν οι λεξεις αυτες.




Διατυμπανιζεις, φιλε μου, οτι ο μοναδικος σου σκοπος που ανοιξες το νημα ειναι Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΩΤΙΣΗ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ FORUM.

Σε ρωτω, λοιπον, πως νομιζεις οτι θα επιτευχθει αριστα αυτος ο σκοπος; Πως θα γινει η ολοπλευρη ενημερωση των μελων; Πως θα αποφευχθει η παραπλανηση και η μονοδιαστατη ενημερωση;

Με το να βγουν ολοι και να αρχισουν να γραφουν...."οχι, το αποτελεσμα δεν ειναι καλο, ειναι ΑΡΙΣΤΟ, ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, ειναι ΑΠΙΘΑΝΟ...ουαου...πω!πω!πω!...θαυμα!...δεν υπαρχει καμια ατελεια...ολα ειναι εξοχα...ο γιατρος ειναι ο κορυφαιος..."και αλλα τετοια;

ΑΥΤΗ, ΛΟΙΠΟΝ, ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΟΥ, ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ;

Δηλαδη, νομιζεις οτι τα νεα και απειρα μελη του forum που επιθυμουν να ενημερωθουν, δε θα ηθελαν να διαβασουν και καποιες αποψεις, οπως...

α) οτι με τα μισα χρηματα που διατεθηκαν ΜΠΟΡΟΥΝ να υπαρξουν και αλλες εναλακτικες λυσεις (νομιζεις οτι δεν τους ενδιαφερει αυτο; νομιζεις οτι ολοι ειναι κουβαρνταδες να τα "σκανε" στον καθε κ. Αναστασακη, ενω μπορουν να εχουν το ιδιο αποτελεσμα και αλλου,

β) οτι αυτη η hairline που βλεπουν, δειχνει ΜΑΛΛΟΝ αφυσικη, οτι θα μπορουσε να υπαρξει καποιος αλλος ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ σχεδιασμος αυτης.

Αυτη δεν ειναι ΟΛΟΠΛΕΥΡΗ ενημερωση;

Φυσικα,είναι δικαιωμα του καθε μελους στη συνεχεια να κρινει και να διαφωνησει ή να συμφωνησει με τις παραπανω αποψεις. Αυτο ειναι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, αυτος ειναι ΠΛΟΥΡΑΛΙΣΜΟΣ. Ο καθενας εχει κριση και αποψη και αξιολογει αναλογα τις γνωμες των αλλων.

Φιλε μου, σωστη και ανεξαρτητη παρουσιαση ειναι αυτη που επιτρεπει να ακουστουν ολες οι αποψεις...οχι μονο αυτες που ευλογουν τα γενια/μαλλια μας. Αν ειναι δυνατον να επιθυμει καποιος να διαβαζει μονο κολακευτικα σχολια και να θεωρει ΑΣΕΒΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ καθε άλλο σχολιο που θα ειναι ΑΠΛΑ ΘΕΤΙΚΟ και οχι ΑΠΟΘΕΩΤΙΚΟ (οπως το δικο μου).

Επειδη, λοιπον, επικαλεισαι το ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗ των υπολοιπων μελων του forum, σε πληροφορω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων, οσο και να μην το επιθυμεις εσυ και ο γιατρος σου, θα ηθελαν να διαβαζουν και διαφορετικες αποψεις, θα ηθελαν να υπαρχουν μελη που (με την όποια εμπειρια και γνωση διαθετουν) θα προβαλουν και την αλλη οψη του νομισματος, ωστε να εχουν μια σφαιρικη εικονα και στη συνεχεια με τη ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ να αξιολογουν σωστα τις καταστασεις και να προβαινουν στις καταλληλες μελλοντικες επιλογες.

Τελος, προσωπικα (ΠΙΘΑΝΩΣ ΕΣΦΑΛΜΕΝΑ) καθε φορα που αντιλαμβανομαι οτι ενα μελος που κανει μια παρουσιαση, προσπαθει "με νυχια και με δοντια" να προστατευσει το γιατρο του, να αποκλεισει καθε αλλη διαφορετικη αποψη, να δεχεται μονο κολακευτικα σχολια, ειμαι απολυτα ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ οσον αφορα την αντικειμενικοτητα του (ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ).

Σου ευχομαι, για τελευταια φορα, ολοψυχα να χαιρεσαι το μαλλι σου και να εισαι παντοτε ευτυχισμενος στη ζωη σου.

Φιλε μου, θα κανω ενα τελευταιο σχολιο...και δεν ξανασχολουμαι με την περιπτωση σου.

Ειλικρινα λυπαμαι που ασχοληθηκα με το νημα σου και προσπαθησα να εκφερω την αποψη μου.



Μαλλον, φιλε μου, δεν ομιλουμε την ιδια νεοελληνικη γλωσσα. Δεν κατανοεις τι σημαινουν οι λεξεις "σεβασμος" και "ηθικο".

ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ... γραψε, εστω και ενα, σημειο στο οποιο δε σε σεβαστηκα...εστω και ενα, σημειο που ημουν ανηθικος.

Πως τολμας και χρησιμοποιεις τετοιες "βαριες" λεξεις, ενω δε γνωριζεις το περιεχομενο τους;

Αν ρωτησεις 100 μελη του forum, θα παρεις την ιδια απαντηση...

Ειναι ασεβεια, ειναι ανηθικοτητα, οταν ενα μελος εκφραζει την προσωπικη/υποκειμενικη αποψη του;

Φιλε μου, τα γραπτα μενουν και οσο και να θελεις να παραποιησεις την αληθεια, αδυνατεις.
Ο καθενας μπορει να διαβασει το σχολιο μου και να κρινει....

Λοιπον (το σχολιο μου υπαρχει διαθεσιμο για διαβασμα παραπανω), αφου με καθε ευγενεια σου ευχηθηκα τα καλυτερα, εγραψα αυτολεξει..."το αποτελεσμα σου ειναι ΚΑΛΟ...η εμφανιση σου ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ".

Ρωτω...ποιος νοημων θα θεωρουσε οτι αυτο το σχολιο ειναι "ΑΣΕΒΕΙΑ";

Επισης, εγραψα αυτολεξει..."μπηκαν 3200 graft, πληρωθηκαν ΠΙΘΑΝΩΣ 8000 ευρω...το ιδιο αποτελεσμα ΠΙΣΤΕΥΩ (μαθε ποια ειναι η εννοια του ρηματος πιστευω) οτι το ιδιο αποτελεσμα μπορει να υπηρχε και με 3500 ευρω".

Ρωτω...ποιος νοημων θα θεωρουσε οτι αυτο το σχολιο ειναι "ΑΝΗΘΙΚΟ";

Φιλε μου, μαλλον δεν ξερεις τι σημαινουν οι λεξεις αυτες.




Διατυμπανιζεις, φιλε μου, οτι ο μοναδικος σου σκοπος που ανοιξες το νημα ειναι Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΩΤΙΣΗ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ FORUM.

Σε ρωτω, λοιπον, πως νομιζεις οτι θα επιτευχθει αριστα αυτος ο σκοπος; Πως θα γινει η ολοπλευρη ενημερωση των μελων; Πως θα αποφευχθει η παραπλανηση και η μονοδιαστατη ενημερωση;

Με το να βγουν ολοι και να αρχισουν να γραφουν...."οχι, το αποτελεσμα δεν ειναι καλο, ειναι ΑΡΙΣΤΟ, ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, ειναι ΑΠΙΘΑΝΟ...ουαου...πω!πω!πω!...θαυμα!...δεν υπαρχει καμια ατελεια...ολα ειναι εξοχα...ο γιατρος ειναι ο κορυφαιος..."και αλλα τετοια;

ΑΥΤΗ, ΛΟΙΠΟΝ, ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΟΥ, ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ;

Δηλαδη, νομιζεις οτι τα νεα και απειρα μελη του forum που επιθυμουν να ενημερωθουν, δε θα ηθελαν να διαβασουν και καποιες αποψεις, οπως...

α) οτι με τα μισα χρηματα που διατεθηκαν ΜΠΟΡΟΥΝ να υπαρξουν και αλλες εναλακτικες λυσεις (νομιζεις οτι δεν τους ενδιαφερει αυτο; νομιζεις οτι ολοι ειναι κουβαρνταδες να τα "σκανε" στον καθε κ. Αναστασακη, ενω μπορουν να εχουν το ιδιο αποτελεσμα και αλλου,

β) οτι αυτη η hairline που βλεπουν, δειχνει ΜΑΛΛΟΝ αφυσικη, οτι θα μπορουσε να υπαρξει καποιος αλλος ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ σχεδιασμος αυτης.

Αυτη δεν ειναι ΟΛΟΠΛΕΥΡΗ ενημερωση;

Φυσικα,είναι δικαιωμα του καθε μελους στη συνεχεια να κρινει και να διαφωνησει ή να συμφωνησει με τις παραπανω αποψεις. Αυτο ειναι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, αυτος ειναι ΠΛΟΥΡΑΛΙΣΜΟΣ. Ο καθενας εχει κριση και αποψη και αξιολογει αναλογα τις γνωμες των αλλων.

Φιλε μου, σωστη και ανεξαρτητη παρουσιαση ειναι αυτη που επιτρεπει να ακουστουν ολες οι αποψεις...οχι μονο αυτες που ευλογουν τα γενια/μαλλια μας. Αν ειναι δυνατον να επιθυμει καποιος να διαβαζει μονο κολακευτικα σχολια και να θεωρει ΑΣΕΒΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ καθε άλλο σχολιο που θα ειναι ΑΠΛΑ ΘΕΤΙΚΟ και οχι ΑΠΟΘΕΩΤΙΚΟ (οπως το δικο μου).

Επειδη, λοιπον, επικαλεισαι το ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗ των υπολοιπων μελων του forum, σε πληροφορω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων, οσο και να μην το επιθυμεις εσυ και ο γιατρος σου, θα ηθελαν να διαβαζουν και διαφορετικες αποψεις, θα ηθελαν να υπαρχουν μελη που (με την όποια εμπειρια και γνωση διαθετουν) θα προβαλουν και την αλλη οψη του νομισματος, ωστε να εχουν μια σφαιρικη εικονα και στη συνεχεια με τη ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ να αξιολογουν σωστα τις καταστασεις και να προβαινουν στις καταλληλες μελλοντικες επιλογες.

Τελος, προσωπικα (ΠΙΘΑΝΩΣ ΕΣΦΑΛΜΕΝΑ) καθε φορα που αντιλαμβανομαι οτι ενα μελος που κανει μια παρουσιαση, προσπαθει "με νυχια και με δοντια" να προστατευσει το γιατρο του, να αποκλεισει καθε αλλη διαφορετικη αποψη, να δεχεται μονο κολακευτικα σχολια, ειμαι απολυτα ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ οσον αφορα την αντικειμενικοτητα του (ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ).

Σου ευχομαι, για τελευταια φορα, ολοψυχα να χαιρεσαι το μαλλι σου και να εισαι παντοτε ευτυχισμενος στη ζωη σου.
Δεν με ενδιαφέρουν οι θεωρίες σου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν νομίζω, είμαι σίγουρος ότι έχει χαθεί η μπάλα. Και όταν χαθεί η μπάλα χάνεται η λογική και προπαντών η νηφαλιότητα. Το άλλο νήμα "εξαερώθηκε" αφού δεν υπήρξε η αυτορρύθμιση που ζήτησα. Στο συγκεκριμένο συνεχίστηκε η κόντρα με πάσα της κλινικής. Είναι σαφές ότι το αποτέλεσμα δεν είναι εντυπωσιακό. Δεν μπήκαν λίγα graft, ο λόγος ήταν καλός και η τρίχα καλή. Μπήκαν αρκετές τρίχες (>7000τρίχες) σε μια περιοχή που είχε και υπάρχοντα μαλλιά. Αν μιλάγαμε για ένα μη καταπονημένο κεφάλι θα ήταν δικαιολογημένες οι περισσότερες απόψεις περί καλού και όχι κορυφαίου. Εδώ όμως μιλάμε για "ναυάγιο", για ένα κεφάλι που οι περισσότεροι δεν θα το αναλάμβαναν χωρίς (ή και με) φίνα. Άρα η λογική (και η δεοντολογία) λέει ότι πρέπει να συμπεριλάβεις στον σχολιασμό σου αυτή την παράμετρο και σίγουρα δεν είναι ενδεικτικό των ικανοτήτων ενός γιατρού (οποιουδήποτε γιατρού). Σας υπενθυμίζω ότι για όλα τα repair cases ακόμα και οι κορυφαίοι δεν εγγυώνται τίποτα.

Άρα το καλό αποτέλεσμα σε ένα χιλιομπαλωμένο κεφάλι είναι από μόνο του το πρώτο ζητούμενο και ίσως και το μόνο. Άλλα συμπεράσματα δεν μπορούν να βγουν από εδώ και ούτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί το συγκεκριμένο νήμα για να συνεχιστεί η κόντρα που ξεκίνησε στο άλλο (κάτι που είναι προφανές). Το δόκιμο νήμα για τέτοια συμπεράσματα είναι του Aldo. Παρθένα λήπτρια/δότρια με υψηλές πυκνότητες φύτευσης. Εκεί περιμένω ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα και όχι απλά ένα καλό.

Από εδώ και πέρα θα ζητήσω οικονομία λόγου (και από τον εκπρόσωπο της κλινικής). Αν δεν το κάνετε θα αναγκαστώ να επιβάλω (και δεν το θέλω) ανώτατο αριθμό ποστ ανά χρονική περίοδο με ποινή ban για όποιον δεν το σεβαστεί.
 

Bill1991

Active Member
@Mak39 Φίλε Μακ έχεις γυρίσει βίντεο το αποτέλεσμα σου με τον γιατρό; @Anastasakis Hair Clinic θα ήταν πολύ ωραίο όταν το αποτέλεσμα ολοκληρωθεί να έχουμε ένα βίντεο με review του γιατρού και τις εντυπώσεις του ασθενή...
 

veg

Active Member
ειδα τις φωτο του φιλου Mac απο την αρχη , μεχρι σημερα

-το αποτελεσμα σιγουρα τον βελτιωσε πραγμα που δειχνει και την εξελιξη της μεταμοσχευσης τα τελευταια κυριως χρονια .Περαν των κλινικων
ειναι και η εξελιξη της μμ .

- η εικονα του μετα απο τις 3 μμ , δεν ηταν φυσικη και γιατι ηταν αυτο . Επειδη ηταν σαν ενας ανθρωπος με difuse hairloss . Ομως οι ανθρωπο με difuse hairloss απο την φυση τους ,εχουν τα μαλια τους πιο αδυνατα , καθως αυτα ειναι σε διαδικασια 'αποχωρησης ' συνηθως. Ο ανθρωπος μετα τις 3 μεταμοσχευσεις ηταν difuse pattern αλλα με 'θεογερα ' μαλλια με αποτελεσμα αυτη η αντιθεση να φαινεται αφυσικη ειδικα στις ριζες και υπο καποιες γωνιες των φωτογραφιων και φανταζομαι της ζωντανης εικονας

- οποτε σωστα εγινε η 4η επεμβαση ,που πλεον με την προοδο της μμ , (ο γιατρος σιγουρα ειναι απο αυτους που ειναι 'συγχρονος ΄ ) θα βλετιωσει την εικονα και θα ειναι μια χαρα

- η μοναδικη μου 'ενσταση ' ειναι μηπως θα μπορουσε να γινει λιγο ψηλοτερη hairline , η πιο 'receding '΄, με σκοπο την εξοικονομηση
μοσχευματων που να πυκνωναν πχ το κεντρο , ομως δεν γνωριζω απο σχεδιασμο οποτε ειναι παρατηρηση απλα που ενας αντιλογος
απο καποιον γνωστη ,να την εξουδετερωνει τελειως

εγινε βημα θετικο , οποτε θεωρω με ενα touch πιθανως στο μελλον , η εικονα θα βελτωθει κιαλλο . Σωστη κινηση και επιλογη .
 

felaini

Active Member
Αν μου επιτρεπεται να σχολιασω το μεχρις στιγμης αποτελεσμα..1ο. Βαρανε κανονια πως εχεις κανει μεταμοσχευση 2ον. Δε κολακευει το αποτελεσμα θα ησουν μια χαρα εαν τα ξυριζες. 3ον μοιαζει doll effect η χερλαιν.4ον.. ποσα ξοδεψες αν επιτρεπεται; 5ον μονο εξωτερικο θα παιρνες καλο αποτελεσμα για repair..6ον υποκειμενικη αποψη μου..
Απορω τολ πως Καθεςαι κ ασχολησαι βρε αγορι μου κ ξοδευεις φαια ουσια...
 

aeratos28

Just aeratos
Είσαι παλιοσειρα και εσύ και σου έχουν χαλάσει το αφήγημα.χαχαχα
Αν μου επιτρεπεται να σχολιασω το μεχρις στιγμης αποτελεσμα..1ο. Βαρανε κανονια πως εχεις κανει μεταμοσχευση 2ον. Δε κολακευει το αποτελεσμα θα ησουν μια χαρα εαν τα ξυριζες. 3ον μοιαζει doll effect η χερλαιν.4ον.. ποσα ξοδεψες αν επιτρεπεται; 5ον μονο εξωτερικο θα παιρνες καλο αποτελεσμα για repair..6ον υποκειμενικη αποψη μου..
Απορω τολ πως Καθεςαι κ ασχολησαι βρε αγορι μου κ ξοδευεις φαια ουσια...
 

vlafo

Well-Known Member
Να κάνω και γω το σχόλιο μου.

Εμφάνιση βελτιωμένη και πολύ καλύτερος σε σχέση με πριν.

Ξεκάθαρα φωνάζει ότι είναι μμ όχι από γνώστες αλλά από αδαείς

Χερλάιν ψεύτικη και ίσια,ο χειρότερος σχεδιασμός.Τουλάχιστον έχει πυκνότητα.

Εξωτερικό πιθανότατα θα έπαιρνε αρκετά καλύτερο αποτέλεσμα.
Επειδή ήταν σαν βομβαρδισμενο τοπίο το κεφάλι του ανθρώπου πολύ δύσκολη περίπτωση.

Εν κατακλείδι μερικώς επιτυχημένο αλλά συνολικά μέτριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα