Mεταμοσχευση Mαλλιων Advance Ηair Clinic Ηρακλειο 2400 Grafts

Ponhros1981

Active Member
Καλημερα παιδια.....στις 11/12/21 εκανα την 2 μμ στην AHC στο Ηράκλειο την επέμβαση μου την έκανε η Τονια και άλλη μια κοπέλα!
Μου είπαν οτι μπήκαν γύρω στα 1600 μπροστά κ λίγο πισω....και γυρω στα 800 στο crown..τα σημεία δηλαδή που είχα πει να επικεντρωθούν !!Η διαδικασία ήταν πολύ καλή καθόλου πονος....ουτε μεχρι και σημερα 2 μερες μετα...!!!Την πρωτη μμ την ειχα κανει στην iq hair πριν 5 χρονια 1000 grafts μονο στο μπροστινο μερος!
 

Συνημμένα

  • IMG_2020.JPEG
    IMG_2020.JPEG
    666.3 KB · Προβολές: 54
  • IMG_2035.JPEG
    IMG_2035.JPEG
    1.5 MB · Προβολές: 49
  • IMG_2038.JPEG
    IMG_2038.JPEG
    2.1 MB · Προβολές: 42
  • IMG_2040.JPEG
    IMG_2040.JPEG
    1.3 MB · Προβολές: 42
  • IMG_2041.JPEG
    IMG_2041.JPEG
    608.9 KB · Προβολές: 41
  • IMG_2043.JPEG
    IMG_2043.JPEG
    2.2 MB · Προβολές: 39
  • IMG_2045.JPEG
    IMG_2045.JPEG
    1.6 MB · Προβολές: 43
  • IMG_2046.JPEG
    IMG_2046.JPEG
    2.5 MB · Προβολές: 52
  • IMG_1267.JPG
    IMG_1267.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 66
  • IMG_3957.JPG
    IMG_3957.JPG
    221.7 KB · Προβολές: 72

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Καλημερα παιδια.....στις 11/12/21 εκανα την 2 μμ στην AHC στο Ηράκλειο την επέμβαση μου την έκανε η Τονια και άλλη μια κοπέλα!
Μου είπαν οτι μπήκαν γύρω στα 1600 μπροστά κ λίγο πισω....και γυρω στα 800 στο crown..τα σημεία δηλαδή που είχα πει να επικεντρωθούν !!Η διαδικασία ήταν πολύ καλή καθόλου πονος....ουτε μεχρι και σημερα 2 μερες μετα...!!!Την πρωτη μμ την ειχα κανει στην iq hair πριν 5 χρονια 1000 grafts μονο στο μπροστινο μερος!
Καλή φύτρωση φίλε. Πόσο στοίχισε η επέμβαση σου ;
 

nick90

Well-Known Member
Καλή επιτυχία. Βλέπω έχεις διάχυτη αραίωση οπότε θα πρέπει να λάβεις αγωγή με φιναστερίδη για να διατηρήσεις τα υπάρχοντα μαλλιά σου. Λαμβάνεις κάποια αγωγή;
 

Ponhros1981

Active Member
Καλή επιτυχία. Βλέπω έχεις διάχυτη αραίωση οπότε θα πρέπει να λάβεις αγωγή με φιναστερίδη για να διατηρήσεις τα υπάρχοντα μαλλιά σου. Λαμβάνεις κάποια αγωγή;
ΣΕ χαπια οχι ποτε!
Regaine βαζω χρονια.....sebamed anti hair loss shampoo...και τωρα μου εδωσαν και αλλο ενα σπρευ για πρωι με φιναστερίδη!
 

Συνημμένα

  • IMG_2048.JPEG
    IMG_2048.JPEG
    1.9 MB · Προβολές: 55
  • IMG_2049.JPEG
    IMG_2049.JPEG
    2.3 MB · Προβολές: 57

Ponhros1981

Active Member
Καλή ηλικία.
Δε σκέφτηκες να κάνεις διήμερη να τελειώνεις γιατί θα χρειαστείς και άλλη για να κλείσεις οριστικά.
ΝΑΙ σιγουρα θελω αλλη μια ιδια!!Μου το ειπε και η κοπελια!Αν δω στον σε ενα χρονο οτι εγινε καλη δουλεια..θα κανω και την επομενη!Γενικα με φωτογραφιες που βλεπω εδω νομιζω οτι μου εβαλαν 2400+grafts....και μπηκαν καλα!!πως το κοβεις??
 

vlafo

Well-Known Member
ΝΑΙ σιγουρα θελω αλλη μια ιδια!!Μου το ειπε και η κοπελια!Αν δω στον σε ενα χρονο οτι εγινε καλη δουλεια..θα κανω και την επομενη!Γενικα με φωτογραφιες που βλεπω εδω νομιζω οτι μου εβαλαν 2400+grafts....και μπηκαν καλα!!πως το κοβεις??
H συγκεκριμένη κλινική πετυχαίνει μεγάλες φυτρώσεις,οπότε θα δεις διαφορά,εν τούτοις τα μοσχεύματα που έβαλες ήταν λίγα(τόσα βάζει σε μονοήμερη) και τα έσπασες σε 2 περιοχές.
Μπροστά η τοποθέτηση είναι αραιή,θα έπρεπε να τα βάλεις όλα μπροστά και στη 2η μμ μπαίνεις και πίσω και πυκνώνεις και τη μπροστά περιοχή.
Αλλά και έτσι μπορείς πάλι να επέμβεις και να το κάνεις.
 

Ponhros1981

Active Member
H συγκεκριμένη κλινική πετυχαίνει μεγάλες φυτρώσεις,οπότε θα δεις διαφορά,εν τούτοις τα μοσχεύματα που έβαλες ήταν λίγα(τόσα βάζει σε μονοήμερη) και τα έσπασες σε 2 περιοχές.
Μπροστά η τοποθέτηση είναι αραιή,θα έπρεπε να τα βάλεις όλα μπροστά και στη 2η μμ μπαίνεις και πίσω και πυκνώνεις και τη μπροστά περιοχή.
Αλλά και έτσι μπορείς πάλι να επέμβεις και να το κάνεις.
ΝΑΙ αλλα μην ξεχνας οτι ειχα βαλει και το 2016 αλλα 1000grafts (ετσι μου ειπαν)στην μπροστινη μερια...που καποια υπαρχουν ακομα!η φωτο ειναι απο την πρωτη μμ το 2016!Αρα μαζι με αυτα π εβαλα τωρα κατι θα γινει!
 

Συνημμένα

  • IMG_1931.JPG
    IMG_1931.JPG
    118.8 KB · Προβολές: 52

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
ΝΑΙ αλλα μην ξεχνας οτι ειχα βαλει και το 2016 αλλα 1000grafts (ετσι μου ειπαν)στην μπροστινη μερια...που καποια υπαρχουν ακομα!η φωτο ειναι απο την πρωτη μμ το 2016!Αρα μαζι με αυτα π εβαλα τωρα κατι θα γινει!
Το θέμα δεν είναι μόνο αν στα έβαλαν,που πιθανότα από ότι φαίνεται στα έβαλαν,αλλά τι βγήκε.
Θα δεις διαφορά γιατί το έχουν στην υψηλή φύτρωση σε αντίθεση που όπως πιστεύανε πολλοί,αυτό ήταν δεδομένο.
 

jersey

Well-Known Member
ΝΑΙ σιγουρα θελω αλλη μια ιδια!!Μου το ειπε και η κοπελια!Αν δω στον σε ενα χρονο οτι εγινε καλη δουλεια..θα κανω και την επομενη!Γενικα με φωτογραφιες που βλεπω εδω νομιζω οτι μου εβαλαν 2400+grafts....και μπηκαν καλα!!πως το κοβεις??
Ειτε εκανες μια διπλή ειτε μια + μια οπως θα κανεις και στο ανέφερε και η κλινική για να καθαρίσεις οριστικά χρειάζεσαι κ δεύτερη αλλα και με αυτή θα δεις μεγαλη διάφορα στην εικονα σου. Οποτε απλα υπομονή τωρα να ξεκινήσει η φύτρωση σου παράλληλα με τις αγωγές.
 

jersey

Well-Known Member
Σε λάθος ενότητα άνοιξες το νήμα σου πάντως. Έπρεπε να το βάλεις στις παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων της advanced που έχει και τα υπόλοιπα περιστατικά αυτών που έκαναν στην ίδια κλινική.
Δηλαδή εδώ:
 

giorgosv

Active Member
Εφόσον με τόσο μαλλί βασίζονται στην τοπική φιναστεριδη τοποθετώντας αυτό τον αριθμό των μοσχευμάτων σημαίνει ότι κάνει δουλειά η τοπική φίνα και δεν φοβούνται shockloss στα μαμά.
Στη φυτρωση λογικά θα πας πολύ καλά. Καλή επιτυχία.
 

Ponhros1981

Active Member
Εφόσον με τόσο μαλλί βασίζονται στην τοπική φιναστεριδη τοποθετώντας αυτό τον αριθμό των μοσχευμάτων σημαίνει ότι κάνει δουλειά η τοπική φίνα και δεν φοβούνται shockloss στα μαμά.
Στη φυτρωση λογικά θα πας πολύ καλά. Καλή επιτυχία.
ΤΙ ειναι το shockloss στα μαμά???
 
Μπλουζα