LipoGaine της Minoxidilmax με DHT Blocker και άλλα......

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nightwish1975

New Member
Έπεσε στην αντιληψή μου σερφάροντας, το παραπάνω σκέυασμα, το οποίο φαίνεται να είναι το πιο "σοφιστικέ" που κυκλοφορεί για hair stimulation αφού περιέχει τα κάτωθι:

1. Minoxidil 5% (3 grams of minoxidil in each bottle; i.e., 50mg/mL) plus procyanidin oligomers as hair stimulators
2.Azelaic acid 5% (3 grams of Azelaic acid in each bottle; i.e., 50 mg/mL)
3.Saw palmetto extract (works equivalently to finasteride)
4.DHT blocker fatty acid complex.
5.Vitamin complex
6.Liposome vehicles
(Please note that LipoGaine is the trademark of Minoxidilmax LLC for the hair loss topical solution that has minoxidil, azelaic acid, and additional hair stimulator and DHT blocker delivered by Liposome vesicles)

Με τα ακόλουθα κατά την εταιρία αποτελέσματα:

LipoGaine was formulated for two reasons: (1) address the prolonged drying time required by DualGen-15 (15% minoxidil plus 5% azelaic acid) [note 1]; (2) meet the needs from many users who seek for a product that has stronger DHT blocking ability than azelaic acid alone [note 2]. Lipogaine has the following features:
Strongest DHT blocking ability: To realize increased DHT blocking capability, saw palmetto extract, beta-sitosterol, gamma linolenic acid, alpha linolenic cid, oleic acidare added to this product in addition to 5% azelaic acid that is used in DualGen-15. Each of these components was proven to be an effective DHT blocker. The combined DHT blocking effectiveness offered by this group of ingredients was proven to be more effective than finasteride (0.1%).

Strongest hair stimulating ability: Even though the minoxidil concentration in LipoGaine is lower than that in DualGen-15 (5% vs 15%), the better penetrating efficiency offered by liposome vesicle in LipoGaine , and the addition of procyanidin oligomers (which stimulates hair regrowth similarly to Minoxidil) in fact gives LipoGaine even better ability in stimulating hair regrowth than DualGen-15.

Convenience: Compared to DualGen-15 formulation, the lower minoxidil concentration in this product allows us to get rid of glycerin. As a result, LipoGaine dries faster than DualGen-15 [note 3].

Το έχει δοκιμάσει κάποιος στο παρελθόν να μας πει τη γνώμη του???Αξιζει τα παραπάνω χρήματα από την KIrkland???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: LipoGaine της Minoxidilmax με DHT Blocker και άλλα......

ειναι μινοξιδιλη με ηπιας μορφης dht δραση,το azelaic acid ισως προκαλεσει καποιους ερεθισμους στο δερμα.
στο δευτερο ερωτημα κανενα προιον δεν μπορει να συγκριθει με την kikland.
5 euro 60ml,τοσα δινω για τσιγαρα την ημερα 8) 8) 8) :D
 

nightwish1975

New Member
Απ: LipoGaine της Minoxidilmax με DHT Blocker και άλλα......

ΧΑΧΑΧΑΧ!!!!Έτσι που το θέτεις έχεις δίκιο. Για κάποιον όμως που δε θέλει-βαριέται να βάλει έξτρα σκευάσματα στο κεφάλι του ως dht blockers δεν είναι κάτι που του λύνει τα χέρια???Ουσιαστικά περιλαμβάνει σχεδόν όλους του topical dht blockers μαζί με minoxidil, όλα σε ένα πακέτο. Δεν θέλω ναπάρω χαπάκια λόγω επιβάρυνσης του συκωτιού μου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: LipoGaine της Minoxidilmax με DHT Blocker και άλλα......

ειναι καλος συνδιασμος revivogen-crinagen με μινοξιδιλη δυο σε ενα ;)
 

nightwish1975

New Member
Απ: LipoGaine της Minoxidilmax με DHT Blocker και άλλα......

Noμίζω ότι είναι πρακτικότερο και στη συγκεκριμένη περίπτωση φθηνότερο ένα σκέυασμα να περιλαμβάνει όλα τα απαραίτητα από το να χρησιμοποιείς 2 ή 3 διαφορετικά σε διαφορετικές στιγμές, κατά τη διάρκεια της μέρας.Τι στο καλό ....όλη μέρα σπίτι είστε και μπορείτε να χρησιμοποιέιται τόσες λοτιόν???? Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσον είναι όντως αποτελεσματικό καθόσον το να πετάς σε ένα μπουκάλι ένα σωρό διαφορετικά συστατικά δε σημαίνει ότι έχει και αποτέλεσμα!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: LipoGaine της Minoxidilmax με DHT Blocker και άλλα......

nightwish1975 είπε:
Noμίζω ότι είναι πρακτικότερο και στη συγκεκριμένη περίπτωση φθηνότερο ένα σκέυασμα να περιλαμβάνει όλα τα απαραίτητα από το να χρησιμοποιείς 2 ή 3 διαφορετικά σε διαφορετικές στιγμές, κατά τη διάρκεια της μέρας.Τι στο καλό ....όλη μέρα σπίτι είστε και μπορείτε να χρησιμοποιέιται τόσες λοτιόν???? Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσον είναι όντως αποτελεσματικό καθόσον το να πετάς σε ένα μπουκάλι ένα σωρό διαφορετικά συστατικά δε σημαίνει ότι έχει και αποτέλεσμα!!!!
καποια αλληλεπιδρουν μεταξυ τους και εγω μακροχρονια θα κοψω τα μισα,τα αλλα μισα θα τα κανω ενα ::)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα