Links με αξιολογες μεταμοσχευσεις

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στον παρακάτω σύνδεσμο (λινκ) η HDC παρουσιάζει κάθε μηνά και ένα περιστατικό στο Hair Restoration Social Network.
Μπορούμε να περνούμε και από εδώ μια ιδέα για περιστατικά που δεν ανεβάζονται στο φόρουμ.

https://www.hairtransplants-hdc.com/el/about/hdc-message-to-the-user
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Στον παρακάτω σύνδεσμο (λινκ) η HDC παρουσιάζει κάθε μηνά και ένα περιστατικό στο Hair Restoration Social Network.
Μπορούμε να περνούμε και από εδώ μια ιδέα για περιστατικά που δεν ανεβάζονται στο φόρουμ.

https://www.hairtransplants-hdc.com/el/about/hdc-message-to-the-user
οκτωβριος 2017 ο αναρ δεν ειναι;
 

PROF

Active Member
Καμιά φορά και οι μάγοι όπως η InjertoCapilar δεν πετυχαίνουν στα ταχυδακτυλουργικά τους.
Βλέπετε πως από μία τόσο δυνατή κλινική χρειάστηκε η πρώτη περίπτωση που ήταν σχετικά εύκολή δύο χειρουργεία.
Επομένως μην κατηγορούμε συλλήβδην τους αδελφούς Κύπριους (αμφότερους και τους δύο) που καμμιά φορά μπορεί να έχουν και κάποια ατυχία, αυτή μπορεί να συμβεί σε όλους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Ποιά ατυχία λες φίλε μου πλάκα κάνεις? Δεν υπάρχει πιο δύσκολο πράγμα από το να δείχνει φυσικό ένα κεφάλι με μεταμόσχευση σε τόσο κοντό μήκος μαλλιών. Τα αποτελέσματα αυτά αγγίζουν το τέλειο.
 

PROF

Active Member
Athenian δεν ξέρω εάν παρακολούθησες το πρώτο βίντεο, αλλά ο τύπος δεν έκανε μία, αλλά δύο επεμβάσεις σε μια
περίπτωση που για τα μεγάλα ονόματα είναι piece of cake. Έκανε πρώτα μία που έβαλε 1301grafts με το αποτέλεσμα να είναι
μετριότατο και στη συνέχεια έκανε και δεύτερη που φύτεψε άλλα 626 για να το φέρει στα ίσια.
 

athenian

Well-Known Member
Ναι σαφώς και το είδα. Σε τέτοιες περιπτώσεις μιλάμε για την λεπτομέρεια της λεπτομέρειας. Αν τα άφηνε πιο μακριά δεν θα φαινόταν τίποτα.
 

PROF

Active Member
Άσχετα με τα παραπάνω παίδες είναι αλήθεια πάντως ότι υπάρχουν πλέον τουλάχιστον 10 κλινικές στην Ευρώπη που έχουν
τη δυνατότητα να παίζουν με μεγάλες πυκνότητες, τέλεια φυσικότητα και άριστη διαχείριση δότριας.
 

aeratos28

Just aeratos
Έχεις δει από Κύπριους να βάζουν μόνο 1300 grafts σε όλη την α ζώνη ποτέ? Ο άνθρωπος εδώ στο βίντεο χρειαζόταν εξ αρχής πάνω κάτω 2000 grafts..ισως και περισσοτερα.το γιατί δεν τα έβαλε με τη μία αυτό είναι κάτι που δεν μπορούμε να το ξέρουμε εμείς..αυτο δεν σημαίνει ότι ήταν αποτυχία η επεμβαση.απλα λιγότερα έβαλαν από όσα επρεπε.βρες ένα περιστατικό από κάπου ή από κυπρο που σε αυτή την έκταση έβαλαν μόνο 1300 grafts και έγινε τούμπανο ο ασθενής..π.χ,ο άγνωστος..σε μικρότερη έκταση έβαλε 2000 μοσχεύματα..ίσως στη μισή έκταση από ότι εδώ..μια χαρά αποτέλεσμα πήρε και με τα 1300..απλά τελειοποίησαν το θέμα με τα +600..
Καμιά φορά και οι μάγοι όπως η InjertoCapilar δεν πετυχαίνουν στα ταχυδακτυλουργικά τους.
Βλέπετε πως από μία τόσο δυνατή κλινική χρειάστηκε η πρώτη περίπτωση που ήταν σχετικά εύκολή δύο χειρουργεία.
Επομένως μην κατηγορούμε συλλήβδην τους αδελφούς Κύπριους (αμφότερους και τους δύο) που καμμιά φορά μπορεί να έχουν και κάποια ατυχία, αυτή μπορεί να συμβεί σε όλους.
 

athenian

Well-Known Member
Όταν έχουμε ήδη υπάρχοντα μαλλιά σε μια περιοχή το μεγάλο στοίχημα είναι το δέσιμο σε φορά και πυκνότητα των μεταμοσχευμενων με τα φυσικά. Αυτό είναι θέμα αριθμών και καλλιτεχνικής ικανότητας του γιατρού. Όταν δεν έχουμε καθόλου μαλλιά όπως ο cvial υπάρχει η δυνατότητα να δουλέψει ο γιατρός όπως αυτός θέλει και εκεί είναι περισσότερο θέμα σωστής κάλυψης της έκτασης. Νομίζω ότι είναι δυσκολότερο το πρώτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ωπ,τι έχουμε εδώ?? Παραθυράκι βλέπω πίσω στη δοτρια στη φωτό που δείχνει την μέρα της επέμβασης?μόνο από το φιλέτο πήρε η κυρία??
 

leas

Well-Known Member
Οποιος βρει ολοκληρωμένο το αποτελεσμα ας το ανεβασει


Και εγώ το έχω δει Τάσο αυτό το αποτέλεσμα ..Και ειναι από την κλινική που δούλευε ο Κάαν που έκανε μμ ο προφ μέλος εδώ ..ελπίζω κάποια στιγμή να κάνει κάποια παρουσίαση..
 

vagosx

Well-Known Member
Και εγώ το έχω δει Τάσο αυτό το αποτέλεσμα ..Και ειναι από την κλινική που δούλευε ο Κάαν που έκανε μμ ο προφ μέλος εδώ ..ελπίζω κάποια στιγμή να κάνει κάποια παρουσίαση..

Όντως πολυ δυνατά αποτελέσματα η HLC αλλά όμως και χρέωση 3€/graft
 
Μπλουζα