laser

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

saras

Member
Γεια σας.

Είμαι στο τελικό στάδιο από το να απαλλαγώ από μερικά πολύ χοντρά grafts που μου έβαλε η Ντι Ειτς Αι στη hairline. Έκανα punch out αυτά που ήταν μπροστά-μπροστά, αλλά 2 από αυτά ξαναβγήκαν και πρέπει να τα "χτυπήσω" με laser. Παράλληλα θα μπορούσα να χτυπήσω και μερικές τρίχες στο λαιμό και στο πρόσωπο, για να μην πάω για δυο τρίχες μόνο ;D

Αυτό που θα ήθελα, είναι να μου προτείνετε κάποιον καλό και έμπειρο δερματολόγο που κάνει laser αρκετό καιρό, και να μην πάω για παράδειγμα στη L**** L*** Cl**** όπου θα μου τα βαρέσει κάποια εκπαιδευόμενη (έχω πάει και ξέρω)

Εάν δεν γίνεται εδώ, με Π.Μ παρακαλώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: laser

καλως ηρθες φιλε....καταρχην μου αρεσει πολυ το ψευδωνυμο σου.......

δηλαδη εκανες μεταμοσχευση και θες να βγαλεις τωρα τις μεταμοσχευμενες τριχες?
 

saras

Member
Απ: laser

giannis13 έχω έρθει αρκετό καιρό. Στην ντι ειτς αι είχα πάει 15 χρόνια πριν. Τώρα τα έφτιαξα αλλά θέλω να βγάλω 2-3 grafts.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: laser

saras είπε:
giannis13 έχω έρθει αρκετό καιρό. Στην ντι ειτς αι είχα πάει 15 χρόνια πριν. Τώρα τα έφτιαξα αλλά θέλω να βγάλω 2-3 grafts.

α ναι τωρα ο ειδε φιλε...νομιζα πως ησουν καινουργιος... ;D
δηλαδη ειχες παει στη ντι ειτς αι πριν 15 χρονια,εκανες μεταμοσχευση και τωρα θες να βγαλεις μερικα απο τα μεταμοσχευμενα ....καταλαβα καλα?αλλα τι εννοεις 2-3 grafts?μονο 2-3?για ποιο λογο?
 

saras

Member
Απ: laser

Γιατί τα άλλα έγιναν punch out ή ήταν πιο πίσω και κρύφτηκαν από τα καινούργια. Και αυτά τα έβγαλα με τη λεπίδα του FUE αλλά ξαναβγήκαν.
Το laser Είναι κάτι αρκετά συνηθισμένο στο εξωτερικό, για να διορθώσεις τσαπατσουλιές ασχέτων.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, όμως ξέρεις κάποιον να μου προτείνεις;
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: laser

οχι φιλε δυστυχως δεν εχω ιδεα για κατι τετοιο......δεν ξερω καποιον ειδικο για laser....
 
Απ: laser

Ψάξε στο google την λέξη "ipl", είναι η καλύτερη μέθοδος που υπάρχει αυτή τη στιγμή. Χρειάζονται περίπου 4-5 συνεδρίες, τα αποτελέσματα είναι οριστικά, αλλα για δυο grafts...?
 

saras

Member
Απ: laser

Trixofilos, σκέφτηκα να αποφύγω το google. Aυτή τη στιγμή είναι 2 grafts που πρέπει να φύγουν, τα άλλα αφαιρέθηκαν με επιτυχία. Γι αυτό είπα να κάνω και λίγο στο λαιμό :)
 

geofish

New Member
Απ: laser

Saras, μπορείς να ανεβάσεις καμία φωτο, αν δεν σε κάνει κόπο. Να δούμε και το αποτέλεσμα του Shapiro αλλά και τα graft που λες.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: laser

geofish είπε:
Saras, μπορείς να ανεβάσεις καμία φωτο, αν δεν σε κάνει κόπο. Να δούμε και το αποτέλεσμα του Shapiro αλλά και τα graft που λες.

ναι οντως για να δουμε το αποτελεσμα.....αν ακουσω παντως κατι θα σου πω...εννοειται ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

saras

Member
Απ: laser

Θα ανεβάσω φωτο ευχαρίστως. Απλώς τώρα είμαι ένα μήνα από την 2η εγχείρηση και τα μαλλιά είναι αλλού κοντά και αλλού μακριά. Αυτά τα 2 grafts δεν φαίνονται τώρα. Τα αποτελέσματα από την 1η διορθωτική επέμβαση με 2600 γκραφτς είναι εδώ, αλλά δεν είναι τελικά αποτελέσματα γιατί είχα ακόμη (τότε) αρκετά μικρές άχρωμες τρίχες. (εννοείται χωρίς τοπικ, dermatch κλπ)

Κώδικας:
http://hair-restoration-info.com/eve/forums/a/tpc/f/2566060861/m/585106614

Άμα δεις στην τελευταία φώτο, στην αριστερή μεριά όπως την βλέπουμε (δεξιά δική μου) υπάρχουν 6-7 γκραφτς που είναι κάπως χοντρά και είναι έξω-έξω. Αυτά βγάλαμε και 2 από αυτά ξανασκάσανε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα