Kythera φαρμακευτικη αγορασε τα δικαιωματα για το φαρμακο της actelion setipiprant

hairDerp

Καραφλοκόρακας
Που γραφουν για την προοδο με το seti? Ψαχνω στο btt και hlt και το μονο κατι threads για groupbuy, ερωτησεις για τιμες/δοσεις και ευχολογια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Που γραφουν για την προοδο με το seti? Ψαχνω στο btt και hlt και το μονο κατι threads για groupbuy, ερωτησεις για τιμες/δοσεις και ευχολογια.
δεν κρατησα το λινκ,περα απο τις ευλογιες,υπαρχουν και χρηστες.
εγω παλι δεν ειδα κοστος
 

hairDerp

Καραφλοκόρακας
Το πιο φθηνο (ανα γραμμαριο) που βρηκα ηταν 100g στα 700$.
Σε κατι αλλα ηταν 1g για 60$ ή 10g για 200κατι$
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
γνωριζει κανεις ποια ειναι η ημερησια ποσοτητα?
δεν εχω σκοπο να παρω,απο περιεργεια ρωταω,για το ετησιο κοστος του.
παντως στο hlt υπαρχουν πολλα θεματα με το συγκεκριμενο φαρμακο,δεν τα διαβασα σχολαστικα.
δεν εχω κατανοησει καν τους μηχανισμους δρασης του.
ξερουμε ποτε θα βγει επισημα στο εμποριο?
 

poseidonas77

Well-Known Member
γνωριζει κανεις ποια ειναι η ημερησια ποσοτητα?
δεν εχω σκοπο να παρω,απο περιεργεια ρωταω,για το ετησιο κοστος του.
παντως στο hlt υπαρχουν πολλα θεματα με το συγκεκριμενο φαρμακο,δεν τα διαβασα σχολαστικα.
δεν εχω κατανοησει καν τους μηχανισμους δρασης του.
ξερουμε ποτε θα βγει επισημα στο εμποριο?
kapa κανεις δε ξερει ποτε ακριβως θα βγει στο εμποριο...επειδη εχει περασει τα τεστ ασφαλειας
στην προηγουμενη δοκιμη του για το ασθμα πιθανολογουν θα παρουν αδεια πολυ ποιο γρηγορα απο τον fda...ισως στα επομενα 2-3 χρονια...
στα τεστ που περασε για το ασθμα χορηγηθηκε δοση μεχρι 1000mg
κανενας δεν ανεφερε σεξουαλικα προβληματα παρα μονο υπνηλια ξηροστομια και καποιες αλλες ηπιες παρενεργειες που δε θυμαμαι..τα παιδια απο τα φορουμ το δοκιμαζουν στα 150mg ημερησιως αλλα και τοπικα παραληλα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

sito

Active Member
Τελικά τι γίνεται με το seti? τι feedback υπάρχει.

Μιας και έχω 15 γρ ξεχασμένα στην κατάψυξη λέω να ξεκινήσω με λοσιόν 2%
 

LostUser

Active Member
Δεν έδωσε αποτελέσματα και το έχουν εγκαταλείψει.Η Novartis δουλεύει πάνω σε ένα παραπλήσιο, το fevipiprant αλλά μην περιμένετε και πολλά κατά την γνώμη μου... (το προορίζουν για το άσθμα)
 

koumparos

Well-Known Member
Το 18 τελειωνει η κλινικη ερευνα του setipiprant.Πλεον το δοκιμαζουν μονο του χωρις σε καποιους να δινουν φινα διοτι παραπονεθηκαν καποιοι οτι εμφανισαν sides.Η δοσολογια ειναι 1 γρ καθε 12 ωρες οποτε μη δινετε βαση στις δοκιμες που κανουν στα φορουμ διοτι η ποιοτητα που δοκιμαζουν ειναι οτι ναναι και η δοσολογια ζητημα να ξεπερνα τα 500 mg λογο ακριβης τιμης και επισης το δοκιμαζουν τοπικα καληνυχτα δηλαδη.Ενω η εταιρια οραλ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
nikolaki αδερφε μην παραμυθιαζεσαι καθολου.Εαν εχουμε μια ρεαλιστικη ελπιδα να αντικατασταθει επαρκως η φινα με κατι αναλογο χωρις τις παρενεργειες που εμφανιζει σε αρκετους αυτη η ελπιδα ειναι με το setipiprant.Eαν αυτο αποτυχει,παπαλα δεν υπαρχει τιποτα στον οριζοντα για να μπορουμε να ειμαστε αισιοδοξοι.Παρα μονο φιδελαια και παπατζηδες.
 

turnfiji123

Active Member
https://www.hairlosstalk.com/intera...wisstemple-prostaglandin-protocol-wish.98121/

εδώ είναι το θέμα του westonci. Δείτε τα ποστ των τελευταίων 3-4 μηνών. Τότε ξεκίνησε όραλ χρήση. Εγω νομίζω οτι κάτι κινείται με βάση τις φώτο που έχει ανεβάσει

Την διαφορά σε πυκνότητα και vellus που του έκανε η θεραπεία από την αρχή ως τώρα την έκανε σε εμένα η ντουτα+σκινορεν σε 5 μέρες τοπική χρήση. Έχει εμφανή βελτίωση όμως αλλά πολύ ακριβή θεραπεία για ένα τέτοιο μέτριο αποτέλεσμα.
 

koumparos

Well-Known Member
Ρε σεις συγκρινοντας τις φωτο που εβαλε οταν ξεκινησε το 16 με τις τωρινες φωτο,το κραουν γεμισε φυτρες και η hairline δειχνει να γεμιζει και αυτη.Μου θυμιζει εντονα αποτελεσματα φινας με την διαφορα οτι η φινα στην hairline δεν κανει τιποτα χωρις μινοξ .Η μαλον η μινοξ δουλευει στη hairline σε φρεσκο κεφαλι.Επισης η δοσολογια του ειναι ιδια με της εταιριας 1gr ανα 12ωρες.
Μακαρι παιδια να βρηκαμε το φαρμακο μας.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δωστε καμια πληροφορια τι γινεται...
με απασχολουν τοσα θεματα τωρα τελευταια που τα μαλλια ειναι το το τελευταιο πραμα που με καιει
τα περισσοτερα αφορουν θεματα υγειας...
 

koumparos

Well-Known Member
Σε γενικες γραμμες το καλοκαιρι τελειωνει η φαση 2α και θα ολοκληρωθει η μελετη σχετικα με τα αποτελεσματα του φαρμακου.Εαν τα αποτελεσματα ειναι θετικα και αντιστοιχα με αυτα της φινας διοτι οι ανθρωποι της εταιριας την φινα εχουν σαν μετρο συγκρισης τοτε το 2020 θα βγει στην αγορα.
 
Μπλουζα