KOLONI MARIA SMP

Pes

Active Member
καλησπέρα φίλε μου, και πως ακούγονται όλα αυτά από την στιγμή που κάποια μελάνια που δοκιμάζει είναι καινούρια και δεν υπάρχει πελάτης που να το έχει ας πούμε 20 χρόνια? Σαν να ανοίξω ένα μαγαζί εγώ αύριο να πουλάω σκαμπό και να ακούγεται ότι κρατάνε μια ζωή ενώ κάνεις δεν τα έχει πάνω από 2 χρόνια, νομίζω είναι καλύτερο να μείνουμε στο οπτικό κομμάτι αν είναι ωραίο και το θέμα της αντοχής στο χρόνο το βλέπουμε όταν έχουμε κάμποσα περιστατικα και δούμε πόσο κράτησε πραγματικά
Καλημέρα Φλαγκ..η τεχνολογία πάνω στο smp εξελίσεται όπως και σ όλους τους τομείς..άρα δεν θα κρίνουμε την εξέλιξη της με βάση τα χρώματα πιυ χρησιμοποιεί.Μπορω απλά να σε παραπέμψω στο νήμα μου ώστε να δεις τι έπαθα από Αθηναίο τατουατζη smp και πόσο ακριβά το πλήρωσα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Καλημέρα Φλαγκ..η τεχνολογία πάνω στο smp εξελίσεται όπως και σ όλους τους τομείς..άρα δεν θα κρίνουμε την εξέλιξη της με βάση τα χρώματα πιυ χρησιμοποιεί.Μπορω απλά να σε παραπέμψω στο νήμα μου ώστε να δεις τι έπαθα από Αθηναίο τατουατζη smp και πόσο ακριβά το πλήρωσα.
Σε τι διαφωνείς σε ότι είπα δεν κατάλαβα. Ειπα ότι δεν είμαστε σε θέση ακόμα να μπορούμε να πούμε πόσο κρατάει
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπέρα Γιώργο, καλή χρονιά,, να σου κάνω μια ερώτηση ? Τί είναι προτιμότερο, να δώσεις 500€ στην Μαρία να σου σχεδιάσει μια ωραία hairline σε κεφάλι με μαλλί ή στην medi να σου βάλει 1000 τρίχες , όπως διαφημίζει, ( 500 ευρω/1000 τριχες) στο hairline με τα ίδια φράγκα?
Ξέχνα αυτές τις κλινικές ... Η θα πας σε σοβαρό γιατρο για μεταμοσχεύσεις αρκεί να ξέρεις από πού ξεκινάς και να κατανοείς που μπορείς να φτάσεις και να είσαι οκ με αυτό αλλά και σίγουρος ότι θα ακολουθήσεις πιστά την διαδικασία η κάτσε σπίτι σου και μη κάνεις τίποτα... Δεν υπάρχει σύγκριση μμ - SMP .... Είναι άστοχη σύγκριση αυτό ... Αν είσαι ακατάλληλος για μεταμόσχευση αλλά θες να κάνεις κάτι θα πας σε SMP η αν θες να κάνεις πύκνωση και δεν σου φτάνουν τα μοσχεύματα κάνεις πάλι smp αλλά με πολλούς *** και πάλι .... Πάντα προτιμάμε μμ αρκεί να μπορούμε να το "αντέξουμε".....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργο νομιζω οτι εισαι ο πιο καταλληλος να μου απαντησεις

Ας υποθεσουμε οτι ξεκινουσες τωρα και ακολουθουσες την εξης στρατηγικη

Ας υποθεσουμε οτι επαιρνες σε δυο επεμβασεις ολα τα διαθεσιμα grafts και ξεκινουσες απο μπροστα μεχρι οσο σου φτανουν με καλυψη 120 τριχες ανα τετραγωνικο εκατοστο.Ας ονομασουμε αυτη την περιοχη Α και την τελειως ακαλυπτη περιοχη που μενει χωρις grafts B
Τελειωνοντας με τις δυο επεμβασεις κουρευεις το μαλλι στα 1-2mm και κανεις ενα καλο smp
Η περιοχη Α η βιτρινα δηλαδη με δυο μεταμοσχευσεις ,με μεγαλη πυκνοτητα και το smp θα δωσουν ενα καταπληκτικο αποτελεσμα
Η περιοχη Β στην οποια σε βλεπει καποιος απο πανω και απο πισω θα καλυφθει μονο με το smp με τα οποια μειονεκτηματα του

Θεωρεις οτι θα ηταν ενα καλο αποτελεσμα;
Θα ήταν ένα γελοίο αποτέλεσμα.... Καταρχάς ποτέ εγώ δεν θα έκανα τον ορθολογικό τρόπο γεμίσματος που περιγράφεις και το χω πει τόσες φορές ... Έκαψα πάρα πολλές εκατοντάδες g πίσω και θυσίασα πολύ πυκνότητα μπροστά για να έχω και πίσω έστω αραιά μαλλιά ... Το ίδιο θα ξανά έκανα όμως και δεν το μετανιώνω.... Είπα και παραπάνω η κανεις SMP σε κενή περιοχή σε όλο το κεφάλι η κάνεις γέμισμα σε κεφαλή που έχει ικανή πυκνότητα όμως ήδη από μαλλί ... Να πούμε από 30cm2 και πάνω .... Αυτό που περιέγραφες θα ήταν έγκλημα .....
 

ziggy

Active Member
Θα ήταν ένα γελοίο αποτέλεσμα.... Καταρχάς ποτέ εγώ δεν θα έκανα τον ορθολογικό τρόπο γεμίσματος που περιγράφεις και το χω πει τόσες φορές ... Έκαψα πάρα πολλές εκατοντάδες g πίσω και θυσίασα πολύ πυκνότητα μπροστά για να έχω και πίσω έστω αραιά μαλλιά ... Το ίδιο θα ξανά έκανα όμως και δεν το μετανιώνω.... Είπα και παραπάνω η κανεις SMP σε κενή περιοχή σε όλο το κεφάλι η κάνεις γέμισμα σε κεφαλή που έχει ικανή πυκνότητα όμως ήδη από μαλλί ... Να πούμε από 30cm2 και πάνω .... Αυτό που περιέγραφες θα ήταν έγκλημα .....
Ισως δεν εγινα κατανοητος

Η εκταση Α θα εχει πυκνοτητα 120 τριχες ανα τετραγωνικο εκατοστο.Θα γινει smp στην πeεριοχη Α με το μαλλι να μην ειναι ποτε πανω απο 2mm
H εκταση Β ειναι γυμνη.Θα γινει smp στην περιοχη Β με το μαλλι να μην ειναι ποτε πανω απο 2mm
smp θα γινει σε ολο το κεφαλι.

Θεωρεις οτι η διαφορα της Α με την Β με μονιμα το μαλλι απο 2mm και κατω θα δωσει ενα γελοιο αποτελεσμα;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ισως δεν εγινα κατανοητος

Η εκταση Α θα εχει πυκνοτητα 120 τριχες ανα τετραγωνικο εκατοστο.Θα γινει smp στην πeεριοχη Α με το μαλλι να μην ειναι ποτε πανω απο 2mm
H εκταση Β ειναι γυμνη.Θα γινει smp στην περιοχη Β με το μαλλι να μην ειναι ποτε πανω απο 2mm
smp θα γινει σε ολο το κεφαλι.

Θεωρεις οτι η διαφορα της Α με την Β με μονιμα το μαλλι απο 2mm και κατω θα δωσει ενα γελοιο αποτελεσμα;
Κατάλαβα τι λες ... Ναι θα ήταν κακό αισθητικά.... Αν έχεις μαλλιά στο μισο και στο άλλο μισό δεν έχεις θα κάνεις μμ και στο άλλο μισό .... Τώρα αν αυτό δεν σε ικανοποιεί στο τέλος θα κοιτάξεις την επιλογή του smp.... Smp κάνεις η συμπληρωματικά η αν είσαι γλομπος....σε ενδιάμεσες καταστάσεις τερματίζεις τις ΜΜ... Μιλάω καθαρά εκ πείρας και είναι η άποψη μου ανεξάρτητα τι θα σου πουν άλλοι by the book
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οι φωτος που χρωστούσα σε συνθήκες συννεφιάς ελαφράς.....
 

Συνημμένα

  • IMG_20230121_102334.jpg
    IMG_20230121_102334.jpg
    813.8 KB · Προβολές: 226
  • IMG_20230121_102300.jpg
    IMG_20230121_102300.jpg
    597.2 KB · Προβολές: 241
  • Screenshot_2023-01-21-10-21-42-262_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-01-21-10-21-42-262_com.miui.gallery.jpg
    979.5 KB · Προβολές: 227
  • Screenshot_2023-01-21-10-20-08-869_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-01-21-10-20-08-869_com.miui.gallery.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 224
  • Screenshot_2023-01-21-10-19-40-628_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-01-21-10-19-40-628_com.miui.gallery.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 216
  • Screenshot_2023-01-21-10-18-09-413_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-01-21-10-18-09-413_com.miui.gallery.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 230

montecristo

Well-Known Member
Οι φωτος που χρωστούσα σε συνθήκες συννεφιάς ελαφράς.....
Καλησπέρα φίλε, ευχαριστούμε για το update. Γενικά φαίνεται μια ομοιόμορφη εικόνα σε δότρια και λήπτρια. Η γραμμή του στριπ και μετά το laser που έκανες για να αφαιρέσεις το προηγούμενο smp από πίσω ακόμα φαίνεται βέβαια σαν να έχεις ράμματα πίσω στο κεφάλι.. Η πυκνότητα που έχεις σε λήπτρια είναι περίπου 30 g/cm2 ;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε, ευχαριστούμε για το update. Γενικά φαίνεται μια ομοιόμορφη εικόνα σε δότρια και λήπτρια. Η γραμμή του στριπ και μετά το laser που έκανες για να αφαιρέσεις το προηγούμενο smp από πίσω ακόμα φαίνεται βέβαια σαν να έχεις ράμματα πίσω στο κεφάλι.. Η πυκνότητα που έχεις σε λήπτρια είναι περίπου 30 g/cm2 ;
Το στριπ είναι στριπ πως μπορεί να εξαφανιστεί ένα στριπ; Με σωστό smp που δεν το έχω κάνει .... Σε 4 χρόνια να μαστε καλά θα φτιάξω γενικά την δοτρια ...τώρα δεν με ενοχλεί και δεν χτυπάει στο μάτι ... Στις συγκεκριμένες φωτός οι συνθήκες είναι λίγο σκληρές συν το ότι μυρίζω τα γύρω γύρω οπότε τι περιμένεις; Τώρα για την πυκνότητα μου δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια γιατί δεν έχω κάνει ...κάπου 35 είναι ....
 

Quarantine

Active Member
Ρεαλιστικά πάντα πόσο θα μπορούσε να εξελιχθεί η τεχνική του smp στο μέλλον? Υπάρχουν περιθώρια άραγε?το λέω γιατί την πρώτη φορά που είχα δει πριν χρόνια smp σαν ξυρισμένο λουκ είχα ψαρώσει,πλέον με το μάτι να έχει συνηθίσει μου φαίνεται γελοίο και ψεύτικο και θα προτιμούσα να τα έχω εντελώς ξυρισμένα παρά σαν να με έχουν ζωγραφίσει.Υπαρχουν αποτελέσματα που αν τα δείτε θα γελάτε μια ώρα αλλά και τα υποτιθέμενα καλά είναι στο μάτι μου γελοία.
Τώρα ίσως στο μέλλον αν κάνουν χρήση της 3d τεχνολογίας με την βοήθεια της AI μπορεί να γίνουν θαύματα.Δλδ να αντιγράψει ο εκτυπωτής ακριβώς ένα ξυρισμένο κεφάλι με πραγματικα ξυρισμένα μαλλιά επάνω στο δικό σου.Την φορά της κάθε τρίχας προς τα πού κοιτάει το μέγεθος το χρώμα κλπ.Αν δείτε πως γίνεται το smp αυτό που κάνουν είναι μικρές στρογγυλές τελείες,ενώ αν δείτε τις πραγματικές τρίχες είναι μικρές γραμμές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα