KOLONI MARIA SMP

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπέρα στην ομάδα .... Ακολουθεί παρουσίαση smp και λίγα λόγια για την εμπειρία μου... Οι φωτογραφίες είναι κάποιες αρχικές από την κλινική σαν πρώτο δείγμα αλλά θα ακολουθήσουν δικές μου σωστές οποως πρέπει να είναι σε εξωτερικό χώρο και να χωρίς τον ερεθισμό και την κατσίκα στο κεφάλι μου ....
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-12-20-07-34-20-952_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-12-20-07-34-20-952_com.miui.gallery.jpg
    881.8 KB · Προβολές: 345
  • Screenshot_2022-12-20-07-35-28-122_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-12-20-07-35-28-122_com.miui.gallery.jpg
    960.9 KB · Προβολές: 352
  • Screenshot_2022-12-20-07-36-21-497_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-12-20-07-36-21-497_com.miui.gallery.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 365
  • Screenshot_2022-12-20-07-36-46-612_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-12-20-07-36-46-612_com.miui.gallery.jpg
    864.4 KB · Προβολές: 357
  • Screenshot_2022-12-20-07-37-05-405_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-12-20-07-37-05-405_com.miui.gallery.jpg
    969.6 KB · Προβολές: 351
  • Screenshot_2022-12-20-07-37-27-521_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-12-20-07-37-27-521_com.miui.gallery.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 348
  • Screenshot_2022-12-20-07-36-04-106_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-12-20-07-36-04-106_com.miui.gallery.jpg
    1 MB · Προβολές: 346

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Για όσους δεν με γνωρίζουν να υπενθυμίσω ότι έχουν προηγηθεί κάποιες μεταμοσχεύσεις στον τιρκαλα και μια στριπ 14 χρόνια πριν αφήνοντας όμως μια ουλη πίσω η οποία στην προσπάθεια να την κάλυψω με smp πριν 4 χρόνια πήγα στην dhi και το πράγμα έγινε χειρότερο έχοντας πλέον μια έντονη μπλε γραμμή αφού η κοπέλα που μου την έκανε δεν είχε την τεχνική (ίσως και τα εργαλεία) για να γίνει σωστά η δουλειά....
Τελειώνοντας με τις μεταμοσχεύσεις και μετά από έρευνα και ψάξιμο σχετικά με το smp πολύ περισσότερο από ότι ψαχτηκα για μμ αποφάσισα να προχωρήσω σε smp στην Μαρία Παρ ότι οι άπαντες με απέτρεπαν... Από μέλη εδώ μέσα πολύ ψαγμενα και έμπειρα που τους ξέρετε όλοι μέχρι τον γιατρό μου στις μμ οποίος δεν τρελάθηκε με την ιδέα μέχρι την γυναίκα μου κ κ κ κ.... Ακόμα και εγώ ο ίδιος μέσα μου δεν το πίστευα και τόσο .... Αλλά ευτυχώς για άλλη μια φορά κινήθηκα με το ένστικτο και το τόλμησα... Ευτυχώς για μένα δικαιώθηκα στον υπερθετικό βαθμό απαλλάχθηκα από το νταλκα του κεφαλιού μου και απελευθερώθηκα! Έχω ένα πεζοναυτικο κούρεμα 3μμ γύρω και πάνω λίγο πιο μακριά όπως βλέπετε οπου έχω πετύχει την τέλεια ομοιομορφία και άπλα ξυπνάω και κοιμάμαι χωρίς να ασχολούμαι και να κοιτάω το κεφάλι μου ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Πάμε τώρα λίγο στην διαδικασία.... Οι συνεδρίες ήταν τρεις όπου συνδύασα κάθε φορά που πήγαινα Θεσσαλονίκη και ραντεβού με δερματολόγο να κάνω λέιζερ στην τομή ταυτόχρονα.....
Στην πρώτη μου φορά τα είπαμε λίγο με την Μαρία μου εξήγησε την διαδικασίαλυ έκανε και ένα σχεδιάγραμμα με το τι θα κάνει και τι να περιμένω.... Ξεκινήσαμε λοιπον και μετά από 3,5 ώρες με 2 δεκάλεπτα διαλείμματα τελειώσαμε.... Επειδή πρέπει να είμαι ειλικρινής απόλυτα με τα μέλη όπως ήμουν πάντα για να ξέρουν τι να περιμένουν μπορώ να πω ότι την πρώτη φορά απογοητευτικα λίγο... Απλά έβλεπα κάποιες πολύ διάσπαρτες κουκίδες στο κεφάλι μου που έκαναν μπαμ... Φεύγοντας λοιπόν από κει λίγο παγωμένος πήγα σφαίρα και στην δερματολόγο για να κάνω τον λέιζερ στην τομή και να μπω στο αεροπλάνο να γυρίσω πίσω... Το λέιζερ στην τομή μιλάμε για μια διαδικασία δευτερολέπτων... 1,5 λεπτό για την ακρίβεια... Όλη η ιστορία είναι μισή ώρα που περιμένεις να σε πιάσει η ξυλοκαινη.... Γυρνώντας λοιπον σπίτι και περνώντας 5-6 άντε μια εβδομάδα αυτές οι κουκίδες που είχαν στο κεφάλι μου χάθηκαν ... Δεν έβλεπα τίποτα ... Να πω σε αυτό το σημείο ότι η Μαρία με είχε προειδοποιήσει ότι η πρώτη φορά πάμε να δούμε το δέρμα σου πως αντιδρά και πως το δέχεται ολό αυτό ... Αλλά και πάλι ημουν καπως απογοητευμένος....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παρ όλα αυτά κανονίστηκε πάλι διπλό ραντεβού μετά από 15 μέρες για smp και λέιζερ στην τομή ..... Πάω λοιπόν πάλι πρώτα στην Μαρία και ξεκινάμε ... Σε 3-4 ώρες τελειώσαμε βλέποντας αυτή την φορά κάτι καλύτερο... Και σαν σχέδιο και σαν πυκνότητα... Μου είπε ότι τώρα που βλέπω ότι το δέρμα σου είναι πολύ καλό και συγκυριακά είχε φέρει και κάτι νέα χρώματα από Αμερική νομίζω (μάρκες και τέτοια δεν θυμάμαι γιατί δεν με ενδιαφέρει) από ένα συνέδριο που ήταν Σουηδία και τα εγκαινίασε μαζί μου την είδα χαρούμενη και ενθουσιασμένη... Μου λέει φεύγοντας η τρίτη θα ναι που θα το απογειώσει γιατί θα δώσουμε την αίσθηση 3d που μου το εξήγησε και σχεδίασε τεχνικά από την αρχή πως γίνεται αυτό... Φεύγω λοιπόν από κει καπως πιο ανεβασμένος και πάω στην δραματολογο να με βαρεσει... Η οποία μου λέει τέλεια μια χαρά .... Να πω σε αυτό το σημείο ότι smp πίσω δεν χτύπηθηκε καθόλου ως τώρα και δεν μιλάω μόνο για πάνω στην τομή αλλά όλη η πίσω περιοχή γιατί περιμέναμε να δούμε πως θα κινηθεί σε όλη την περιοχή με βάση τα αποτελέσματα του λέιζερ για το καλύτερο δυνατόν καμουφλάζ.... πηγαίνοντας ξανά σπίτι μου περίμενα με αγωνία κάποιες μέρες να δω πάλι μην χαθούν όλα .... Προς έκπληξη μου όχι απλά δεν χάθηκαν αλλά φαινόντουσαν πολυ καλά ήδη και πραγματικά ενώ το ξέρεις ήδη τι έβλεπες σαν μικρό τριχακι... Έπαθα πλάκα ότι όντως θα ήταν έτσι όπως τα έλεγε και δεν είχα πάει καν στην τρίτη συνεδρία ακόμα .... Με αυτά και με αυτά όμως παρατήρησα και κάτι άλλο .... Παρόλο τα χτυπήματα λέιζερ πίσω και Παρ ότι αυτή μου έλεγε ότι με την μια θα φύγουν άντε να χρειαστεί και μια δεύτερη και έλα απλά για τσεκ αφού έρχεσαι Θεσσαλονίκη για τα smp με χτύπησε δύο φορές και ήταν σαν να μην έκανε τίποτα απολύτως.... Την ειδοποίησα λοιπόν ότι εδώ είναι σαν να μην έχει γίνει τίποτα τι γίνεται ; Και μου λέει έλα αυτή την φορά ξανά ξυρισμένος γύρω γύρω όχι με μαλλί ...το ίδιο μου και η Μαρία για τελευταία φορά να έρθω έτσι ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μετά από 40 μέρες και συγκεκριμένα προχθές πήγα για την τρίτη και τελευταία φορά έτοιμος κουρεμένος για το φινάλε.... Last dance που λένε και στο χωριό μου.... Πάω στην κολονι με βλέπει μου λέει όλα τέλεια θα γίνει τρομερή δουλειά και της λέω τι θα γίνει με την τομή είναι λες και δεν έχει γίνει τίποτα... Με ψιλαφιζει και μου λέει η τομή έχει εξαφανιστεί σήμερα για πρώτη φορά θα δουλέψουμε πάνω κάτω από αυτήν αλλά όχι μέσα σε αυτήν για να πετύχουμε το καμουφλάζ... Θα πάρουμε λέει και την δερματολόγο να ακυρώσεις το ραντεβού λέιζερ.... Με δουλεύει λέω .... Για να μην τα πολύ λέω η τομή είχε εξαφανιστεί και αυτό το μαύρο πράγμα είναι τρίχες και τίποτα άλλο ... Είναι τρίχες περιμετρικά από την τομή όπου δεν πήρε ο τιρκαλας από κει και σχημάτιζαν αυτή την γραμμή ... Επιβεβαίωση αυτών που λέω είναι οι φωτος που έχω επισυνάψει.... Η γραμμή ήταν παχιά και πήρε μια κουρευτική μηχανή και έκανε λίγο την περιοχή και πήρε την μορφή που βλέπετε τώρα... Αυτό που πρέπει να κάνω είναι να το ξέρει ο κουρέας μου ότι αφού πάρει τα γύρω με μια σκάλα μετά πρέπει να κάτσει να "ξύσει" αυτή την νοητή γραμμή για να φεύγει... Τώρα το κάναμε πρόχειρα και φαίνεται λίγο..Όταν κουρευτω δεν θα φαίνεται τίποτα ..... Τελειώνουμε λοιπόν και την 3η συνεδρία και το αποτέλεσμα με βρήκε πλήρως ικανοποιημένο και ανακουφισμένο... Είπα στον εαυτό μου επιτέλους τέλος.... Φυσικά η Μαρία μου είπε ότι η πίσω περιοχή δεν έχει αυτό που θέλω γιατί την κάναμε μια φορά και θέλει τουλάχιστον άλλη Μια για το τέλειο αποτέλεσμα και αυτό θεωρείται ημιτελές.... Και είπαμε ότι αν με ξανά φέρει ο δρόμος μου θα το κάνουμε αλλιώς σε 4 χρόνια η επαναληπτική ( όπου της είπα ότι και χρόνο παρά χρόνο να έρχομαι μια φορά δεν με νοιάζει καθόλου) και μου είπε όχι κάθε 4 χρόνια είναι καλά και μια φορά πλέον... Η τριπλή συνέδρια είναι μόνο για την πρώτη φορά ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Τέλος να πω περιμένω λίγες μέρες να περάσει η κοκκινίλα να κάνω ντουζ να φύγει η λαδιλα και θα σας βγάλω φωτός όπως πρέπει... Πίστεψε με οι φωτος αυτές δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα... Είναι πραγματικά εκπληκτικό το αποτέλεσμα... Ανέλπιστα καλό .... Να πω σε γενικές γραμμές ότι οποία παιδιά ενδιαφέρονται για smp δεν έχω κανένα θέμα να μιλάμε μέσω τηλ για πιο γρήγορα και άμεσα γιατί δεν έχω την δυνατότητα να μαι στο φόρουμ.... Είναι πράγματα τεχνικά και διαδικαστικά αλλά και άλλα που δεν μπορώ να γράφω αλλά σεντόνια και που θα έχουν αξία σε παιδιά που ενδιαφέρονται να πάνε... Τέλος να πω με σιγουριά ότι αν κάποιος στην χώρα θέλει να κάνει smp μακράν δεν έχει άλλη επιλογή πέραν της κολονι..... Υπάρχουν δεκαδες λόγοι που με έκαναν να καταλήξω σε αυτό πέραν την προσωπικής μου εμπειρίας ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο είσαι μεγάλος παίχτης!
Χτύπησες σε όλο το κεφάλι, δότρια, κλπ;
Έλα Βάγγο... Θα δεις σε αυτά που γράφω ότι η δοτρια είναι ημιτελής και την κάναμε λίγο μόνο την τελευταία φορά αλλά για την ώρα λίγο με ενδιαφέρει αυτό έως καθόλου ....
 

JimKan1

Well-Known Member
. Ευτυχώς για μένα δικαιώθηκα στον υπερθετικό βαθμό απαλλάχθηκα από το νταλκα του κεφαλιού μου και απελευθερώθηκα! Έχω ένα πεζοναυτικο κούρεμα 3μμ γύρω και πάνω λίγο πιο μακριά όπως βλέπετε οπου έχω πετύχει την τέλεια ομοιομορφία και άπλα ξυπνάω και κοιμάμαι χωρίς να ασχολούμαι και να κοιτάω το κεφάλι μου ....

Εδω ειναι ολη η ουσια
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιώργο, μπράβο σου που το παλεύεις μέχρι τέλους. Είναι προφανές ότι αν αφήσεις το μαλλί 3mm στα σημεία που ο άλλος έχει οπτική επαφή θα αναδειχθεί το καλό smp. Η οπτική ασυνέχεια ξεκινάει όταν το μαλλί είναι μακρύτερο. Αν αποφασίσεις να μείνεις στα 3mm (αναγκαστικά) τότε ναι αξίζει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Γιώργο, μπράβο σου που το παλεύεις μέχρι τέλους. Είναι προφανές ότι αν αφήσεις το μαλλί 3mm στα σημεία που ο άλλος έχει οπτική επαφή θα αναδειχθεί το καλό smp. Η οπτική ασυνέχεια ξεκινάει όταν το μαλλί είναι μακρύτερο. Αν αποφασίσεις να μείνεις στα 3mm (αναγκαστικά) τότε ναι αξίζει.
Γιατί επηρεάζεται αν είναι το μαλλί μακρύτερο; Η λογική δε λέει ότι το μακρύτερο μαλλί προσφέρει μεγαλύτερη κάλυψη;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο, μπράβο σου που το παλεύεις μέχρι τέλους. Είναι προφανές ότι αν αφήσεις το μαλλί 3mm στα σημεία που ο άλλος έχει οπτική επαφή θα αναδειχθεί το καλό smp. Η οπτική ασυνέχεια ξεκινάει όταν το μαλλί είναι μακρύτερο. Αν αποφασίσεις να μείνεις στα 3mm (αναγκαστικά) τότε ναι αξίζει.
Ναι βασικά η αλήθεια είναι κάπου στην μέση .... Η θα έχεις 3-4 ΜΜ και κάτω έως εντελώς ξουρα η αν αφήσεις μαλλί πρεπει να έχει καλή πυκνότητα από μόνο του για να το υποστηρίξεις με smp και να φαίνεται καλό... Αυτό έχω κτλ...να αφήσεις μαλλί και να είσαι αραιωμαλης το smp θαύματα δεν κάνει .... Είναι εξαιρετικής ποιότητας πάντως και θα επιδιώξω και επίσκεψη για παρουσίαση από σένα γιατί θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο να ξέρουν αυτοί που ενδιαφέρονται περί τίνος πρόκειται....
 

montecristo

Well-Known Member
Μια χαρά φαίνεται φίλε το αποτέλεσμα. Πιστεύω η Κολώνη Μαρία ειναι καλή επιλογή για smp, μιας και ασχολείται μόνο με αυτό σε αντίθεση με τις κλινικές μεταμοσχεύσεων.

Επειδή έκανες ενα μακροσκελές κείμενο, με λίγα λόγια έκανες laser αφαίρεσης του προηγούμενου smp στην ουλή και έκανες 3 συνεδρίες για smp στη δότρια και στη λήπτρια; Και θα ξανακάνεις αλλη μια συνεδρία σε 4 χρόνια και κάθε 4 χρόνια θα το κάνεις ένα πέρασμα για συντήρηση, σωστά ;

Γράψε μας και το κόστος για τις 3 πρώτες συνεδρίες αλλά και για την 4η που θα χρειάζεται να κάνεις μελλοντικά...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μια χαρά φαίνεται φίλε το αποτέλεσμα. Πιστεύω η Κολώνη Μαρία ειναι καλή επιλογή για smp, μιας και ασχολείται μόνο με αυτό σε αντίθεση με τις κλινικές μεταμοσχεύσεων.

Επειδή έκανες ενα μακροσκελές κείμενο, με λίγα λόγια έκανες laser αφαίρεσης του προηγούμενου smp στην ουλή και έκανες 3 συνεδρίες για smp στη δότρια και στη λήπτρια; Και θα ξανακάνεις αλλη μια συνεδρία σε 4 χρόνια και κάθε 4 χρόνια θα το κάνεις ένα πέρασμα για συντήρηση, σωστά ;

Γράψε μας και το κόστος για τις 3 πρώτες συνεδρίες αλλά και για την 4η που θα χρειάζεται να κάνεις μελλοντικά...
Έγραψα σεντόνια μια φορά για να μεταφέρω την διαδικασία .... Είπα η δοτρια ουσιαστικά είναι μια συνεδρία την τελευταία επειδή δεν μπορούσε πριν να κάνει τίποτα αν δεν τελειώσω με το λέιζερ... Πάνω κανονικά τρεις φορές .... 1500€ είναι και ναι σίγουρα αξίζει και οικονομικά και ποιοτικά... Έχει εξειδίκευση αλλά το ψάχνει και πολύ ... Δεν μπορούσα να συντονιστώ με τα ραντεβού γιατί όλο μου έφευγε έξω ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Έγραψα σεντόνια μια φορά για να μεταφέρω την διαδικασία .... Είπα η δοτρια ουσιαστικά είναι μια συνεδρία την τελευταία επειδή δεν μπορούσε πριν να κάνει τίποτα αν δεν τελειώσω με το λέιζερ... Πάνω κανονικά τρεις φορές .... 1500€ είναι και ναι σίγουρα αξίζει και οικονομικά και ποιοτικά... Έχει εξειδίκευση αλλά το ψάχνει και πολύ ... Δεν μπορούσα να συντονιστώ με τα ραντεβού γιατί όλο μου έφευγε έξω .... Και κάθε 4 χρόνια περίπου θέλει μια φορά πλέον ....
 

Pes

Active Member
Για όσους δεν με γνωρίζουν να υπενθυμίσω ότι έχουν προηγηθεί κάποιες μεταμοσχεύσεις στον τιρκαλα και μια στριπ 14 χρόνια πριν αφήνοντας όμως μια ουλη πίσω η οποία στην προσπάθεια να την κάλυψω με smp πριν 4 χρόνια πήγα στην dhi και το πράγμα έγινε χειρότερο έχοντας πλέον μια έντονη μπλε γραμμή αφού η κοπέλα που μου την έκανε δεν είχε την τεχνική (ίσως και τα εργαλεία) για να γίνει σωστά η δουλειά....
Τελειώνοντας με τις μεταμοσχεύσεις και μετά από έρευνα και ψάξιμο σχετικά με το smp πολύ περισσότερο από ότι ψαχτηκα για μμ αποφάσισα να προχωρήσω σε smp στην Μαρία Παρ ότι οι άπαντες με απέτρεπαν... Από μέλη εδώ μέσα πολύ ψαγμενα και έμπειρα που τους ξέρετε όλοι μέχρι τον γιατρό μου στις μμ οποίος δεν τρελάθηκε με την ιδέα μέχρι την γυναίκα μου κ κ κ κ.... Ακόμα και εγώ ο ίδιος μέσα μου δεν το πίστευα και τόσο .... Αλλά ευτυχώς για άλλη μια φορά κινήθηκα με το ένστικτο και το τόλμησα... Ευτυχώς για μένα δικαιώθηκα στον υπερθετικό βαθμό απαλλάχθηκα από το νταλκα του κεφαλιού μου και απελευθερώθηκα! Έχω ένα πεζοναυτικο κούρεμα 3μμ γύρω και πάνω λίγο πιο μακριά όπως βλέπετε οπου έχω πετύχει την τέλεια ομοιομορφία και άπλα ξυπνάω και κοιμάμαι χωρίς να ασχολούμαι και να κοιτάω το κεφάλι μου ....
Καλησπέρα Γιώργο..η επιλογή σου στην Μαρία ήταν πολύ σωστή.ςχω ήδη μια αποτυχημένη απόπειρα smp όπου κατέληξε μια μαύρη γραμμή στη ουλή από στριπ.Χαιρομαι που δίνει σταθερά και πολύ καλά αποτελέσματα και μάλλον οδεύει προς την επιτυχία.Στην Ελλάδα αποτελέσματα τέτοια δεν έχω δει σαν τα δικά της.Απολαυσε το..
 
Μπλουζα