Kizcos, fue, 2948 grafts, 18-19/5/2016

leas

Well-Known Member
Παιδιά είναι κρίμα να αφήνουν τα μελη την πορεία της μμ τους στην μέση και να εξαφανίζονται..
Το φόρουμ έχει βοηθήσει τόσο κόσμο και έχει μεγάλη δυναμη.
Αν έχουμε φεεντμπακ από τις μμ μπορουν τα παιδιά να επιλέξουν κλινική με μεγαλύτερη ασφάλεια αλλά και τα μέλη με κακά αποτελέσματα να δικαιωθουν..
Νομίζω σχεδόν οι μισές παρουσιάσεις (ελπίζω να γινομαι υπερβολικός) έχουν μείνει στην μέση ..
Είναι κριμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kizcos

Member
Καλησπέρα παιδιά! Σας παραθέτω παρακάτω φωτός με την τωρινή κατάσταση - 3 χρόνια μετά τη 2η μεταμόσχευσή μου. Ενώ από την 1η προσπάθεια δεν είχα τα αποτελέσματα που περίμενα, σε γενικές γραμμες είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα της 2ης (αν και πλέον υπάρχουν κάποια κενάκια στους κροτάφους που δεν δείχνουν φυσικά). Το crown έχει υποχωρίσει αρκετά.
Μόνη θεραπεία που κάνω είναι regaine 5% μόνο στο crown κάθε βράδυ.
@Adriano - Σε ποια έκπτωση αναφέρεσαι;
 

Συνημμένα

  • IMG_20190815_113624.jpg
    IMG_20190815_113624.jpg
    669.6 KB · Προβολές: 637
  • IMG_20190830_172055.jpg
    IMG_20190830_172055.jpg
    639.4 KB · Προβολές: 642
  • IMG_20190830_172008.jpg
    IMG_20190830_172008.jpg
    832.5 KB · Προβολές: 627
  • IMG_20190815_151500.jpg
    IMG_20190815_151500.jpg
    912.3 KB · Προβολές: 656

leas

Well-Known Member
Ωραίος αγορίνα που ενημέρωσες.. Μπορείς να βγάλεις περισσότερες φωτογραφίες από μπροστά με τα μαλλιά χτενισμενα προς τα πίσω, ίσως και μια με βρεγμένα.. Αυτήν την φορά έγινε δουλειά σίγουρα σε σχέση με την πρώτη.. Όντως σε μια φωτογραφία προφίλ φαίνεται να μην είναι καλή η σύνδεση με τα μαμά μαλλάκια στον έναν κρόταφο.. Τι ηλικία έχεις;;
 

kizcos

Member
Παρακάτω φωτός από μπροστά με μαλλια ελαφρώς βρεγμένα. Ειμαι 34. Σκέφτομαι σιγά σιγά να κάνω μία 3η επέμβαση (ίσως το 2020) για να φτιάξω το crown
 

Συνημμένα

  • PicsArt_09-23-10.59.53.jpg
    PicsArt_09-23-10.59.53.jpg
    375.3 KB · Προβολές: 569
  • PicsArt_09-23-11.01.05.jpg
    PicsArt_09-23-11.01.05.jpg
    335.7 KB · Προβολές: 607
  • PicsArt_09-23-11.01.37.jpg
    PicsArt_09-23-11.01.37.jpg
    475.7 KB · Προβολές: 585

dimitris50423

Well-Known Member
Φτωχο το αποτελεσμα της HDC μετα απο δυο επεμβασεις και κοντα στα 5500 μοσχευματα. Αν δεν τα ειχες και τοσο μακρια να πεφτουν πλαι θα εδειχναν ακομη πιο αραια. Η hairline δεν εχει κανενα σχεδιασμο.. διασπαρτες τριχες. θελει διορθωση.
Αυτη μοιαζει με hairline απο της κακες της dhi πραγματικα. Αν εδινα τα χρηματα που ζηταν οι κυπριοι για το μαλλι μου θα ειχα πολυ μεγαλυτερες απαιτησεις.
Προσεξε στην τριτη προσπαθεια σου να αποκτησεις μια σωστη hairline και ομοιομορφη καλυψη του υπολοιπου κεφαλιου. εχεις παρει ηδη αρκετα μοσχευματα.
 

Tsek

Well-Known Member
Κακό αποτέλεσμα η hdc, παραδίπλα καταρρέει ο Ερντογάν, πιό δίπλα άφαντος ο Στριπαρ από Λορέντζο. Τι ανατροπές είναι αυτές?
 

leas

Well-Known Member
Φίλε kizco με την δεύτερη νομίζω έγινε δουλειά μπροστά για τα μάτια μου.. Η τρίχα σου έτσι όπως φαινεται από την φώτο, μου κάνει καλής ποιότητας.. Σίγουρα η πρώτη μεταμοσχευση ήταν σχεδόν σαν να μην έγινε.,οποτε ελπίζω να έγινε και κάποια καλύτερη τιμή στην δεύτερη.Θεωρω πως αν κάνεις και για το κραουν πρεπει να κοιτάξεις την σύνδεση όπως και ανέφερες στα πλάγια και να κινηθείς σχετικά συντηρητικά..Θα μπορούσες επίσης να δυναμώσεις γενικά μπροστά τις ατέλειες ώστε να ξεμπερδέψεις με α και β ζώνη... Το βασικό είναι να χαρηκες το αποτέλεσμα.. Και ελπίζω αν αποφασίσεις για την τρίτη να γίνεις όπως ακριβώς θες..
 

george_hatzi

Well-Known Member
Νομίζω πάντως ότι το κούρεμα και το χτένισμα παίζουν μεγάλο ρόλο στο να έχεις ένα καλύτερο illusion. Ανεξάρτητα από το πόσο επιτυχημένη ήταν η επέμβαση σίγουρα υπάρχουν περιθώρια να βελτιώσεις κι άλλο την εικόνα σου με ένα καλύτερο κούρεμα+χτένισμα.
 

kizcos

Member
Τα έχω λίγο μακριά ώστε να καλύπτουν κάποια κενάκια όπως ανέφερα. Όταν τα κόβω κοντά φαίνονται περισσότερο. Αυτό βέβαια δεν φαινόταν μετά τη δεύτερη επέμβαση αλλά δημιουργήθηκαν γιατί προχώρησε η νορμάλ τριχόπτωση θεωρώ.

Κανόνισα ραντεβού με Bisanga στην Αθήνα την επόμενη βδομάδα για consultation. Και ο Bisanga και ο Cole προτείνουν τοπική λοσιόν φινα (με ή χωρίς μινοξ) για αρχή. Βασικά αρχικά ήταν να συναντηθώ με τον Cole αλλά από ότι φαίνεται σταμάτησε η συνεργασία τους στην Αθήνα και συνεχίζει μόνο ο Bisanga.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kaiba

Active Member
Φινα απο στομα δεν θες να δοκιμασεις? Δεν εχουμε δει καμια επιτυχια απο τοπικη χρηση φιναστεριδης νομιζω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Από την πρώτη μέρα ήξερα ότι θα σταματήσει ο Cole θέμα χρόνου να τα παρατήσει και ο Bisanga.
 

manly_Man

Well-Known Member
Φινα απο στομα δεν θες να δοκιμασεις? Δεν εχουμε δει καμια επιτυχια απο τοπικη χρηση φιναστεριδης νομιζω
σε 2 ερευνες σχετικά με την τοπική χρηση φιναστερίδης βρεθηκαν τα εξής:

1) στην μια η τοπική χρήση φίνας μαζι με μινοξ ειχε καλύτερα αποτελέσματα απο τη χρηση μονο μινοξ οσον αφορα την πυκνότητα και το πάχος της τρίχας.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29972712

2) στην αλλη βρέθηκε οτι τα αποτελέσματα του χαπιου δεν ειχαν τοσο μεγάλη διαφορα σε σχέση με την τοπική χρήση της.
http://www.bioline.org.br/pdf?dv09011
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
2 ειναι τα προβληματα με την τοπικη φινα . 1) το consistency των αποτελεσματων 2) το προφιλ των παρενεργειων .
1) απροβλεπτο , στην καλυτερη αντιστοιχα αποτελεσματα , στην χειροτερη ανυπαρκτα , δεν υπαρχουν σοβαρες μελετες που να δειχνουν πως δουλευει με συνεπεια το ιδιο καλα
2) το προφιλ ειναι το ιδιο . Δεν υπαρχουν σοβαρες μελετες πως ειναι πιο ασφαλες , με λιγοτερες παρενεργειες κτλ κτλ

Ο λογος υπαρξης της τοπικης φιναστεριδης ειναι για να ανακουφισει ψυχολογικα υποψηφιους χρηστες πως το φαρμακο δρα μονο τοπικα ( ανυποστατο ) και ετσι εχει λιγοτερες παρενεργειες ( ανυποστατο) .

Το χαπι ειναι καλυτερη επιλογη , πιο ασφαλης διοτι ειναι η μελετημενη επαρκως επιλογη . Με λιγα λογια ξερεις με τι εχεις να κανεις.
 

manly_Man

Well-Known Member
κοιταξε μακη ο καθενας εχει την αποψη του...κ αυτες οι μελετες εδειξαν οσα ειπα παραπανω..τωρα οποιος θελει δοκιμαζει κ βλεπει αν ισχυουν ή οχι...

σιγουρα η τοπικη φίνα θα πάει και στο αίμα αλλα σε πολυ μικροτερη ποσοτητα σε σχέση με το χάπι, κατα συνεπεια μικροτερη μειωση dht στο αιμα, αρα λιγοτερες πιθανοτητες για παρενέργειες. (συγκεκριμα η μελετη έδειξε μονο 5% μειωση στην dht στο αιμα με την τοπικη φινα)

εννοειται οτι το χαπι αποτελεί μια πιο σιγουρη λυση, η τοπική χρηση της προτεινεται σαν εναλλακτικη για αυτους που δεν θελουν να πάρουν το χάπι.
 
Μπλουζα