Kiklops82, fue, παπανικολάου, 1700 grafts, 3-4/12/2015

dimitris50423

Well-Known Member
στις 3 φωτο που εβαλες ποιες ειναι απο την πρωτη μεταμοσχευση και ποιες απο τη δευτερη? δεν βλεπω εμφανη διαφορα. βαλε πιο καθαρες φωτο πως ησουν πριν τη μμ σου.
ειδα και τις προηγουμενες φωτο που εβαλες. ενημερωνε σε ενα νημα να παρακολουθουμε την εξελιξη σου. εισαι 15η μερα και μακρυναν τοσο?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
dimitris50423 ο kiklops82 ανέβασε τις φωτό αυτές και δείχνει πως ήταν με την πρώτη εμφύτευση..ανέβασε και τις φωτό από την 2η που έκανε..δεν λέει ότι αυτές οι 3 είναι μεταξύ της 1ης και 2ης..οι 3 φωτό είναι το αποτέλεσμα της 1ης εμφυτευσης και οι άλλες που ανέβασε τώρα θα είναι σε σύγκριση πάντα με αυτές..ειδωμεν!!πάντως φιλέ kiklops αν θυμάσαι σου το είχα πει από την αρχή ότι με το θέμα το οικονομικό από την στιγμή που τα έδωσες τα λεφτά,απλά ξεχνα το οτιδήποτε έχει να κάνει με επιστροφή κάποιων χρημάτων..βασικά μου φάνηκε αστείο παρα πολύ όταν το ειπες ότι θα συζητούσες με τον κυριο Στ**η γι αυτό το θέμα.
 

Hope

Active Member
καλη φυτρωση.
Φωτο πριν μεταμοσχευσεως θελουμε να δουμε.
Αυτο το προβλημα παντα με d*i που δεν βλεπουμε φωτος απο πριν με μακρια μαλλια το χω παραπονο.
Ολα στο ιδιο μοτιβο.ξυρισμενα μαλλια και ξαφνικα μαλλιας.
Copy paste αναφορες για το πως η κλινικη ειναι καθαρη,εχει διπλωματα στους διαδρομους και μυριζει μανουλα.
Μπερδεματα παλι.
Γινομαι κακουλης αλλα βλεπω τα ιδια και τα ιδια.
John_John1 σε εμένα έβγαλαν πριν με μακρύ μαλλί παρόλο που δεν είμαι και η ιδανική διαφήμιση μμ για την κλινική :)
 

Hope

Active Member
Καλησπέρα, χθές έκανα το πρώτο ολικό λούσιμο και πρέπει να σας πω ότι νιώθω τυχερός διότι μέχρι στιγμής ούτε έχω πρηστεί αλλά ούτε και έχω ιδιαίτερη φαγούρα όπως στην προηγούμενη μεταμόσχευση. Την Παρασκευή όταν τελείωσε η μεταμόσχευση ζήτησα από τον κ.Παπανικολάου να μου εξηγήσει γιατί κάποιο τριχοθυλάκια παρότι πάει να γίνει εξαγωγή τους αυτά τελικά δεν εξάγονται,μου απάντησε ότι θα μου στείλει κάποιες φωτό για να καταλάβω τι συμβαίνει. Σας παραθέτω το mail και τις φωτό όπως μου τα έστειλε χθες το βράδυ ο γιατρός.
Προβολή συνημμένου 9440 Προβολή συνημμένου 9441
Τα παρακάτω μοσχεύματα θα παρατηρήσετε ότι ανοίγουν στο βάθος.
Το κατω μέρος ειναι ο θύλακας στο ενδιάμεσο υπάρχει δερματικός ιστός μικρα αγγεία ο μυς του μοσχεύματος.
Ακέραιο θεωρείται οταν υπαρχει στο κατω μέρος ο βολβός -θύλακας.
Το άνοιγμα που εχουν κάποιες φορές ειναι μεγαλύτερο απο την διάμετρο του εργαλείου που χρησιμοποιω 0,95 ή 1,0mm ή 1,1mm άρα δεν χωράει και κάποια τριχοθυλακια θα μείνουν πισω στην δοτρια για να ξανά φυτρώσουν εκει. Ομως τελικα δεν καταφέρνεις να βγάλεις μεγάλο αριθμό για αυτήν ακριβώς την ανατομική ιδιαιτερότητα που έχει το μόσχευμα. Φυσικά για αυτο δεν μπορει να κατι ο γιατρός γιατι τα εργαλεία εχουν συγκεκριμένη διάμετρο.
Αυτο συμβαίνει σε μεγαλύτερο βαθμό ακομη σε ανθρώπους Άραβικης καταγωγής και σγουρά μαλλιά και πολυ λιγότερο σε Σκανδιναβους με λεπτή τρίχα και ίσια μαλλιά.
Για αυτο ακριβως ο κάθε ανθρωπος εχει διαφορετική εξαγωγη σε αριθμούς οταν φυσικά παίζει σημαντικό ρόλο το εμβαδό της δοτριας ( μεγάλο ή μικρο κεφαλι) Γι'αυτο δεν θα πρέπει να συγκρίνεται το πρόβλημα τους ενός με τον άλλο γιατι απο άνθρωπο σε άνθρωπο μπορει να υπάρχουν πολλες διάφορες στο πρόβλημα που εχει ( εμβαδό κάλυψης )στην εξαγωγη (καλη , κακή , μετριά ) και στις δυνατότητες της δοτριας σε αρχική πυκνότητα (υψηλή , μεσαία, χαμηλή ). Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει αν θα αποφασίσεις να κάνεις ολικό κούρεμα ,ζώνες , πεζοναυτικό ή ακούρευτο για τον αριθμό μοσχευμάτων που μπορείς να εξάγεις τελικά.

Αυτά όσο αφορά τις απορίες μου και υποθέτω και δικές σας.Θα βγάλω μερικές φωτογραφίες αύριο από την λήπτρια περιοχή να μου πείτε την άποψη σας....
Σύμφωνα με αυτά που αναφέρεις kiklops82 ο Πα*ου έβγαλε αρκετά τθ (παραπάνω από 1.700) αλλά κάποια δυστυχώς βγήκαν μη λειτουργικά. Σωστά?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John_John1 σε εμένα έβγαλαν πριν με μακρύ μαλλί παρόλο που δεν είμαι και η ιδανική διαφήμιση μμ για την κλινική :)
δεν ριχνω το φταιξιμο και στην κλινικη αλλα και σε αυτον που δεν εχει απο πριν φωτος.
Συνηθως το φαινομενο ειναι απο ατομα που πανε εκει.δεν ξερω τι φταιει.
 

kiklops82

New Member
Καλησπέρα και από εμένα....Hope σε αυτο που με ρωτάς δεν μπορώ να σου απαντήσω διότι ο κ.Π******λάου μου μίλησε γενικά για τις δυσκολίες που προκύπτουν στην εξαγωγή και όχι συγκεκριμένα για την δική μου περίπτωση. Όσο αφορά παιδιά τις φωτό νομίζω ότι και καθαρές είναι και φαίνεται η κατάσταση μου.Επίσης έχω βάλει φωτό και πριν από την πρώτη μεταμόσχευση, μετά την πρώτη αλλά φυσικά και τώρα....οπότε ας μην παραλογιζόμαστε και λέμε ότι δεν υπάρχουν φωτό του πριν και του μετά. Κάτι που θέλω να ξεκαθαρίσω είναι ότι δεν μπαίνω εδώ για υπερασπιστώ ούτε την D*****I ούτε κανέναν, ελεύθερη αγορά είναι οπότε νομίζω ότι ο καθένας μας πριν πάρει απόφασισει να κάνει μεταμόσχευση πρέπει να ψάξει και να ρωτήσει. Περισσότερο μπαίνω για να δείξω την πορεία των δικών μου μεταμοσχεύσεων σε άτομα που σκέφτονται να κάνουν μεταμόσχευση αλλά διστάζουν με τα διάφορα που ακούν. Προσωπικά πήρα την απόφαση και πήγα στην συγκεκριμένη κλινική διότι είδα αποτέλεσμα σε γνωστό μου αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να το κάνω. Εν κατακλείδι παίδες καλά όλα αυτά που γράφουμε εμείς αλλά εσείς πρίν πάρετε την απόφαση δείτε ζωντανά αποτελέσματα και μην δίνετε τόση βαρύτητα τι γράφεται εδώ μέσα διότι για όλους και για όλα υπάρχουν θετικά και αρνητικά αποτελέσματα....
 

LARIOISO

Member
Εγω ρε παιδια σκεφτομαι να παω στον Γ@@@ρα ελπιζω να καταλαβενεται ...εχω ακουσει καλα λογια ...μπορειτε να με βοηθησετε?βασικα εχω κανει ενα στριπ πριν απο 13 χρονια τωρα παω στα 40 και χρειαζομαι μια πυκνωση
 

dimitris50423

Well-Known Member
καλα που ρωτας εδω μπας και τη γλυτωσεις.. αν καταλαβα καλα ποιον εννοεις εκανε ξαδερφος μου σε αυτον πριν μερικα χρονια θεσσαλονικη ειναι αυτος που λεω. αστο καλυτερα
επισης αυτος κανει μονο στριπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

andy.k

Active member
Larioiso, αυτός που λες είναι στο κολωνάκι νομιζω, είναι αυτός που μονταρε τον Ρόκκο? Αν μιλάμε για αυτόν, τότε νομίζω πως γενικά δεν έχω ακούσει/ διαβάσει πολύ καλά λόγια(όχι ότι έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια και για κάποιον άλλο εδώ
Ελλάδα δλδ...).Βασικά νομίζω ότι
υπάρχει μια γενική άποψη ότι
παρουσιαζεται ως ξερολας/
παντογνωστης, ωστοσο τα
αποτελέσματα του δεν είναι
αντίστοιχου επιπέδου. Βέβαια αν σου έχει κάνει εσένα κλικ αυτός ο γιατρός, εγώ δίνω ένα 10% να αλλάξεις γνώμη, αλλά ψάξε το όσο πιο πολύ μπορείς, δεν εχεις να χάσεις και τπτ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
άλλος εδώ ..χαπακι εξαφανιζολ υπάρχει??το παίρνουν μία φορά και τους πιάνει όλους..πόσα mg είναι??o_O
 

koumparos

Well-Known Member
Διαγραφη στα νηματα να τελειωνουμε!!!Χωρο πιανουν στο φορουμ και μπερδευουν τους υποψηφιους για μμ
 
Μπλουζα