John Christopher approach to hair regrowth

panoslydios

New Member
"To help restimulate hair growth, for two evenings massage scalp deeply with warm castor oil, apply hot, wet towel over head thirty minutes or more. Leave oil on all night. Next morning wash hair with pine tar soap or a good biodegradable soap and rinse. Wash again and rinse with tea made from this combination which contains equal parts of sagebrush, chaparral and yarrow. Massage well and leave tea in hair. The next two evenings do same procedure but use olive oil instead of castor oil and the next two evenings use wheat germ oil. Rest one night and repeat six days a week as needed. Use shoulder stands. Take one or two tablespoons of wheat germ oil morning and night, and also drink a cup of this tea made with distilled water, two times a day." (School of Natural Healing by John R. Christopher, pg. 542)

An overnight application of cayenne pepper over the scalp (and covering with a cap or plastic) will also bring considerable circulation to the area.

------------------------------------------------

Πολυ λαδι ρε παιδι μου,αλλα οποιος εχει ορεξη και θεληση να κανει τα μασαζ με τα συγκεκριμενα λαδια, θα δει αποτελεσματα.
Ορεξη χρειαζεται.Ειναι προγραμμα κανονικο.
Βασικα ανα 2 μερες εναλλασεις καστορελαιο,ελαιολαδο και σε σιτελαιο.Την 7 μερα δεν κανεις τιποτα.
Και παλι απο την αρχη.Μετα το μασαζ με το λαδι προτεινεται ξεβγαλμα με σαπουνι με ρετσινι πευκου το πρωι.
Τη νυχτα μασαζ και το αφηνεις ολο το βραδυ.Και το πρωι ξεβγαλμα με το σαπουνι.

Εσωτερικα προτεινεται σιτελαιο 1-2 κουταλιες πρωι και βραδυ καθε μερα,
ενα τσαι που προτεινεται στην περιγραφη και το βοτανο που πολλοι παιρνουν απο εδω horsetail(αν και οσοι το παιρνουν σε χαπια χανει το 85% της δυναμης του).
ΜΗΝ παιρνετε cayenne εσωτερικα.Μονο εξωτερικα οπως και προτεινεται.
Θερμαινει εσωτερικα το στομαχι ,προκαλωντας στομαχικα οξεα.
Το επιβεβαιωνω απο τη νιασινη που ειμαι σιγουρος οτι μου προκαλεσε τριχοπτωση σε πρωτο βαθμο(η πολυ b3 θερμαινει το στομαχι).

Ο john christopher ηταν απο τους μεγαλυτερους φυσικους θεραπευτες
και με τρομερα μαλλια για την ηλικια του.

John_Raymond_Christopher.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dk1984

Member
το chaparal το χρησιμοποιω ηδη με το capillogain πιστευω εννοει αυτο που χρησιμοποιω απλα σε μεγαλες δοσεις ειναι υπατοξικο.
 
Μπλουζα