Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

Akis-multi

Well-Known Member
Όταν κάποια παιδιά έκαναν συνεδρίες 2500 και 3000 σε μια μέρα, δε γινόταν χαμός με τα μηνύματα για λάθος πλάνα κατεστραμμένες δοτριες λάθος τακτικές και ότι το πιο σωστό είναι να σπάνε οι συνεδρίες σε μικρότερες για μικρότερο ρίσκο; Που πήγαν αυτές οι απόψεις τις ξεχάσατε εδώ στον φίλο ibarumah;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Georgie, εσυ συζητησες με το γιατρο και σου ειπε πως αν σε αναλαβει για δυο συνεδριες θα πληρωσεις 4000 με 4500 ευρω!
ο ιδιος δε συζητησα απλως με το γιατρο, αλλα εκλεισα-''κανονισα''-συμφωνησα με το γιατρο να κανουμε δυο συνεδριες στα 3500 ευρω!
δηλαδη 500 με 1000 ευρω λιγοτερα απο οσα θα πληρωνες εσυ σε περιπτωση που εκανες δυο συνεδριες στην lp clinic!
κοστος επισκεψης μηδενικο (ενω σε αλλες κλινικες χρεωνουν την επισκεψη 100 ευρω!)...με κρατησε μια ωρα ο γιατρος μεσα (ηταν και η μητερα μου εκει) και μου εξηγησε πολλα σχετικα με τις μεταμοσχευσεις! ηξερα βεβαια καποια πραγματα κι ο ιδιος αλλα οχι και τα παντα διοτι δεν ειμαι γιατρος αλλα απλα ενας παθων(καραφλας) με ηδη μια μεταμοσχευση στο ενεργητικο μου

τελικα δεν πληρωσα 3500 αλλα 3000 ευρω για μια και μοναδικη συνεδρια διοτι ο γιατρος, μου ειπε δε γινοταν τελικα να συνεχιστει η επεμβαση την επομενη ημερα (δηλαδη στις 14/11/2019)
οποτε Georgie, αν χρειαστω δευτερη συνεδρια ποσο λες να την χρεωσει ο γιατρος? αν την χρεωσει 1000 με 1500 ευρω!
φτανουμε συνολικα στο ποσο που σου ειπε οτι θα σε χρεωνε σε περιπτωση που αποφασιζες να υποβληθεις σε μεταμοσχευση στην κλινικη του!

η απορια μου ειναι παρομοια με καποιων χρηστων εδω μεσα: γιατι δεν εκανα κατευθειαν δυο συνεδριες και πρεπει να περιμενω 6 μηνες ας πουμε (απο την ημερα της μιας μονο συνεδριας) για να ξαναμπω στο χειρουργειο?

ο γιατρος, μου ανεφερε και τη μεθοδο τατουαζ στην περιοχη της δοτριας..αλλα του ειπα οτι δε θελω να καλυφθει η δοτρια κι ας μη βρισκεται σε τελεια κατασταση!!
Ρε φίλε σε χρέωσε 3000 € τελικά για μια συνέδρια ενώ μεχρι το Μάιο χρέωνε 2500€
Οπου σε πιάσουν ειναι και ειναι γενικο αυτο !
Ουτε για αστείο να σε αναλάβει με 1000 € έστω και για 100g !
2500 + θα πληρώσεις Αντε να σου κόψει κατι επειδή εισαι πελάτης .
Μονο ο Αναστασάκης χρεώνει μου φαίνεται το.
Consultation και ο Βεκρής ( οχι η κλινική ,αλλα εάν θέλεις να το κανεις με τον ιδιο προσωπικά )
Αλλα παλι χανεις το μαγικό χάιδεμα της δοτριας απο τη μοντέλα που ειναι δωρεάν !
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ρε φίλε σε χρέωσε 3000 € τελικά για μια συνέδρια ενώ μεχρι το Μάιο χρέωνε 2500€
Οπου σε πιάσουν ειναι και ειναι γενικο αυτο !
Ουτε για αστείο να σε αναλάβει με 1000 € έστω και για 100g !
2500 + θα πληρώσεις Αντε να σου κόψει κατι επειδή εισαι πελάτης .
Μονο ο Αναστασάκης χρεώνει μου φαίνεται το.
Consultation και ο Βεκρής ( οχι η κλινική ,αλλα εάν θέλεις να το κανεις με τον ιδιο προσωπικά )
Αλλα παλι χανεις το μαγικό χάιδεμα της δοτριας απο τη μοντέλα που ειναι δωρεάν !
τι 2500?....και νομιζα οτι θα καθαριζα οριστικα με 3.500 (αρχικο συμφωνηθεν ποσο)....σιγα μη δωσω 5500 (3000 για την πρωτη που εδωσα και 2500 που πιστευεις οτι θα με χρεωσει για τη δευτερη ο κυριος Παπανικολαου)
ασε..καλυτερα 1 συνεδρια και καραφλας (3η συνεδρια αν συνοπολογισεις και τις δυο στον κυριο Βεκρη) παρα να χρεωνω παλι τους γονεις μου....!!!
ωραιο αυτο που γραψες, για τη μοντελα (αγαπαω και μια μοντελα που δε με θελει και μενει Σαλονικα!) αλλα προτιμω γεμισμα του κεφαλιου
κι ας με χαιδευε και ασχημη που λεει ο λογος !
απ οτι θυμαμαι κατα την επεμβαση στην κλινικη του κυριου Βεκρη εδινε τα μοσχευματα στην κυρια Λινα μια ψηλη ξανθια αδυνατη πανεμορφη
και καθοταν διπλα μου, σε σημειο που θα τυφλωνομουν αν την κοιτουσα (απαστραπτουσα παρουσια!)
και μεσα στην αιθουσα ο κυριος Βεκρης ελεγε οτι θα κανουν επεμβαση σε εναν ερντογαν...(τωρα ποιον εννοουσαν δεν ειχα καταλαβει)
θυμαμαι χαρακτηριστικα φιλε οτι σε καποια φαση ειχε ερθει μια γλυκουλα κοντη απο τη διπλανη αιθουσα με υπεροχο θεικο προσωπο λιγο σπαστα μαλλια(ισως κοκκινα), και με ρωτησε ''πως παει η επεμβαση κουκλε''!!! αξεχαστο! και ενισχυθηκα ψυχολογικα τοτε διοτι ημουν στις μαυρες μου (οχι για την αλωπεκια που με εδερνε αλλα για τη σαλονικια που σου προανεφερα την πραγματικη μοντελα!)
 

theoxaris

Member
Δεν ισχύουν αυτά εννοείται. Απλά εσυ έχεις χαμηλές προσδοκίες για το κεφάλι σου
Μάλλον εσύ ξέρεις καλύτερα τις δικές μου προσδοκίες για το κεφάλι μου, ευχαριστώ για την ενημέρωση .
Άμα είχα υψηλές προσδοκίες έπρεπε να πάω Ισπανία να δώσω 6 ευρώ το grafts.
Μάλλον εσύ πρέπει να είσαι star και έχεις προσδοκίες στον Θεό.
 

koumparos

Well-Known Member
Georgie δυστυχώς έτσι είναι η νοοτροπία στην Ελλάδα.Στον βεκρή η ταρίφα κάποτε ήταν 3.000ε και μόλις έκανε όνομα στο φόρουμ ανέβηκε ξαφνικά στα 3500..ακόμα και 4.000 ζηταγανε.Εαν ήθελες να στην κάνει ο ίδιος ο βεκρης η ταρίφα διπλασιαζονταν.
 

Georgie

Well-Known Member
Georgie δυστυχώς έτσι είναι η νοοτροπία στην Ελλάδα.Στον βεκρή η ταρίφα κάποτε ήταν 3.000ε και μόλις έκανε όνομα στο φόρουμ ανέβηκε ξαφνικά στα 3500..ακόμα και 4.000 ζηταγανε.Εαν ήθελες να στην κάνει ο ίδιος ο βεκρης η ταρίφα διπλασιαζονταν.
Νομίζω οτι εχει πέσει κατα πολυ η τιμη στο Βεκρή κρίνοντας απο εμένα αλλα και απο αλλα πρόσφατα περιστατικα απο παιδια του φορουμ . Αλλα και παλι συμφωνώ οτι η πολιτική του όπου σε πιάσω, και παζάρι, δεν ειναι fair .
 

theoxaris

Member
Είναι θέμα προσφοράς και ζητήσεις.
Σε όλα τα επαγγέλματα γίνεται αυτό ειδικά στους ιατρούς.
Ας δούμε την Τουρκία μπορείς να κάνεις στον erdo με 2.5 και υπάρχουν κλινικές με 1 e και παρακάτω.
Κανείς δεν άρχισε με 2.5 το χτίσαν με την δουλειά τους και με πολύ καλό promosion και με επενδύσεις .
 

vlafo

Well-Known Member
Όταν κάποια παιδιά έκαναν συνεδρίες 2500 και 3000 σε μια μέρα, δε γινόταν χαμός με τα μηνύματα για λάθος πλάνα κατεστραμμένες δοτριες λάθος τακτικές και ότι το πιο σωστό είναι να σπάνε οι συνεδρίες σε μικρότερες για μικρότερο ρίσκο; Που πήγαν αυτές οι απόψεις τις ξεχάσατε εδώ στον φίλο ibarumah;
´Ακη κάθε περίπτωση είναι μοναδική και χρειάζεται διαφορετική προσέγγιση.
Ο γενικός κανόνας στη μμ είναι ότι μια περιοχή την κλείνεις και δεν επανέρχεσαι πάλι.
Μετά πιάνεις άλλη ζώνη και τότε ξανά επεμβαίνεις για τελοιοποίηση στην προηγούμενη.
Αυτες τις μισές δουλειές βάλε μου και εδώ βάλε μου και πίσω και επανέρχομαι πάλι σε ένα χρόνο είναι λάθος προσέγγιση και αν το ήθελε ο κάθε πελάτης πρέπει να τον αποτρέψει ο γιατρός και να του το εξηγήσει.Αυτό λέμε και όχι την επιλογή του ibarumah που αυτός το επέλεξε να γίνει έτσι.Πρέπει να γίνει κατανοητό αυτό.
Οι συνεδρίες που αναφέρεις σε μια μέρα προφανώς και ήταν λάθος όταν πρέπει αντί να τελειώσεις μια ζώνη τα απλώνεις παντού,πάλι το ίδιο λέμε.
Το σωστό πλάνο και η σωστή στρατηγική είναι αυτά που καθορίζουν και το τελικό αποτέλεσμα.
Δηλαδή έχει πλάνο ο Βεκρής;Σοβαρά μιλάμε τώρα;
Η προσέγγιση στα πόσα g βάζει μια κλινική τη μέρα είναι θέμα καθαρά πρωτοκόλλων,αν χρησιμοποιεί μοτέρ η Fue manually,επειδή δεν θέλει να καταπονηθεί ο οργανισμός και πολλά άλλα.Βλέπε την HLC που είναι μια από τις κορυφαίες κλινικές παγκοσμίως και έχει πολύ μικρά session.
O Παπανικολάου θα έπρεπε να του πει έλα να φτιάξουμε χερλάιν και α+β ζώνη και του χρόνου το crown και τελειώσαμε.
Η και αντίστροφα με τον ίδιο αριθμό g που εβαλε.
Δηλαδή τώρα θα καταφέρει να μπει μέσα σε τόσα μαλλιά στο crown;Για ποιο λόγο να δυσκολέψεις μόνος σου την κατάσταση;
Εύχομαι καλή επιτυχία στον ibarumah και θα τον παρακολουθώ στην εξέλιξη του.
 

Ibarumah

Active Member
Vlafo, σε ευχαριστώ για το καλή επιτυχία, και απλά να ξαναπώ ότι στη πρώτη που έκανα μπήκε σε πολύ περισσότερες τρίχες στο κέντρο του κεφαλιού από αυτές που έχω τώρα στο crown. Οπότε η λογική λέει ότι αφού τα κατάφερε άψογα στις περισσότερες, στις λιγότερες δε θα δυσκολευτεί να μπει κ να τα καταφέρει έτσι δεν είναι;
 

vlafo

Well-Known Member
Δέν είναι το ίδιο ακριβώς ibarumah.
Στο κέντρο είχες κενή επιφάνεια μεταξύ του τσουλουφιού και στο midscalp και μπορούσε να το δουλέψει.Στο crown έτσι όπως είσαι τώρα,έχεις παντού μαλλιά διάσπαρτα αραιά μεν,αλλά είναι πολύ πιο δύσκολο για το γιατρό να δουλέψει εκεί.
Αν δεις το νήμα μου εμένα δεν με αναλαμβάνει κανείς. Εκτός φυσικά από τους ΤΟΠ γιατρούς που είναι εύκολο για αυτούς.
Πάρε τη διαβεβαίωση με σιγουριά ότι δεν θα σου κάνει ζημιά και θα μπορέσει να σου κάνει πύκνωση.Αυτό μόνο.Αν τον δεις διστακτικό μην το κάνεις.
Πήγαινε π.χ στον Bissanga να είσαι σίγουρος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

theoxaris

Member
Η εκπαίδευση δεν σταματάει στην DHI η σε κάποια άλλη κλινική. Ο ιατρός συνεχεια πρέπει να ενημερώνετε και να μαθαίνει νέες τεχνικές και να παρακολουθεί συνέδρια .
Ακόμα και να συγκρίνει τεχνικές άρα δεν έχει καμία σημασία που έχει εκπαίδευτει ο καθένας.
Σημαντικό είναι τι Εμπειρία έχει αποκομίσει και τι αποτέλεσμα δείχνει.
 

Ibarumah

Active Member
Ναι ρε παιδιά έχετε κολλήσει κάποιοι κ λέτε μια βλακεια ότι εκπαιδεύτηκε στη dhi άρα κάνει ότι έμαθε εκεί.
Εγω και άλλοι 3 φίλοι μου σπούδασαμενστην ίδια σχολή. Εγώ δουλεύω σε εταιρία με 1.200 ευρώ, ο άλλος δε βρήκε ποτέ σχετική δουλειά κ έγινε ταξιτζής και ο τρίτος δουλεύει στην Αγγλία με πάνω από 5000 μισθό και ένα κάρο Εκπαιδεύσεις που εγώ δεν έχει δει. καμία σχέση ο ένας με τονallon.

Αφήστε λοιπόν τη καραμέλα της dhi, προφανώς κ δεν είναι όλοι ίδιοι.
 

kardinalios

Well-Known Member
Πάντως φίλε @Ibarumah κανείς από την αρχη της παρουσίασης σου δεν είπε ότι δεν θα έχεις ένα καλό αποτέλεσμα . Έβαλες ένα πλήθος από grafts με πολύ υψηλό λόγο και ήταν λογικό να δεις μεγάλη διαφορά στο κεφάλι σου .

Από την πρώτη στιγμή εξέφρασα με όμορφο τρόπο τις διαφωνίες μου ως προς το πλάνο , βάζω λιγοτερα grafts από ότι χρειάζονται σε 2 περιοχές ( τα απλωνω ) και στη συνέχεια μπαίνω για πύκνωση στις περιοχές αυτές . Εγώ προσωπικά αν μπορούσα να επιλέξω θα έφτιαχνα πρώτα την μια περιοχή ( hairline + a + b ) με τα grafts που έβαλες και στη συνέχεια ( ίσως του χρόνου ) θα έφτιαχνα και το crown . Τώρα θα επέμβεις 2 φορές στις ίδιες περιοχές και ο γιατρός θα αναγκαστεί να μπει ανάμεσα σε μμ τρίχες . Η διαφορά της εικόνας σου είναι δεδομένη . Η επιλογή αυτού του πλάνου φυσικά σου έδωσε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα από τώρα και το δέχομαι .

Εγώ στη θέση σου πάντως ίσως να περίμενα λιγο καιρό για να κάνω την επόμενη ... Να δω πως θα εξελιχθεί και να πράξω αναλόγως ..
 

TIMWOLF

New Member
φιλε μου εχεις ενα αξιοπρεπεστατο αποτελεσμα...παρακολουθω το φορουμ χρονια...ευτυχως δεν καραφλιασα....αν θες την γνωμη μου μην τους διαβαζεις καν...τετοια μαλλια δεν ειχαν ουτε στα 18 τους πολλοι απ αυτους..οποτε απολαυσε το και οταν κρινεις οτι ειναι καιρος κανε ενα συμπληρωμα να φτασεις στο απολυτο!!!!ευχομαι τα καλυτερα!!!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Έλα ρε παιδιά μην αρχίζουμε πάλι τα ίδια. Και στην αρχή του thread πάλι όλοι μου λέγατε καλοπροεραιτα ότι ο γιατρός χρησιμοποίησε χοντρό εργαλείο και η δοτρια μου θαναι χάλια, ότι μου τα έβαλε αραιά στη hairline και θα φαίνομαι εντελώς χαλια
Οκ καλοπροεραιτα μεν, αλλά πέσατε έξω σε όλα δε. Όσοι τα λέγανε δηλαδή που ήταν αρκετοί.

Τελοσπαντων για να τελειώνουμε να φιλοσόφουμε οκ μπορεί να συνεχιστεί η τριχόπτωση μέχρι τα 100 μου, όπως μπορεί κ να σκοτωθω με τη μηχανή μου ανά πάσα στιγμή.
Ωραία όλα αυτά. Τι προτείνετε δηλαδή να κάνω σύμφωνα με την δική σας λογική; να μη κανω τώρα δεύτερη μμ; να κάνω με κάποια άλλη στρατηγική δική σας;
Ακούω προτάσεις.

Το αν ο γιατρός θεωρεί κάτι δικαίωμα του να το κάνει όπως το κάνει ο καθένας σας. Κ εμένα δικαίωμα μου να εμπιστεύομαι περισσότερο έναν γιατρό πάρα ένα τύπο σενα φόρουμ με ψευδώνυμo karaflas21 ξέρω γω. Δικαίωμα μου είναι κ μένα κ μου φαΐνεται κ ψιλό λογικό
Θα σου απαντήσει ένας συνομιληκος σου φουλ καράφλας στα 26-27 κ τώρα στα 36 με 3 μμ ήδη πάει για την 4η κ τελευταία σε έναν μήνα... Κλείσε τ αυτιά σου κ παίξε τα ρέστα σου... Είμαστε στην καλύτερη ηλικία του άντρα ...την πιο παραγωγική από πολλές απόψεις... Ζήσε το κάνε αυτό που μπορείς σήμερα κ μην το αφήσεις για αύριο κ όταν κ άμα είμαστε τυχεροί κ φτάσουμε 50-60-70 χρόνων έχει ο Θεός κ βλέπουμε τότε την κατάσταση την δική μας κ σε τι στάδιο θα βρίσκεται κ η τεχνολογία ....
 
Μπλουζα