Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

theoxaris

Member
Εμένα αυτό που με έχει ενοχλήσει στο νήμα σου είναι ότι έχεις φάει τρελή επίθεση και πολλά άσχημα σχόλια.
Εχουν υπάρξει σχόλια ακόμα και στην δύσκολη περίοδο του πρώτου 3μηνου.
Τελικά εμφανίσεις ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα και ψάχνουν να βρουν ψεγάδι.
Ο προβληματισμούς μου ειναι γιατί γίνεται αυτό;
Λόγο συμφέρον, λόγο κόμπλεξ για να αποδείξουν αυτοί που έδωσαν 10000+ ΕΥΡΏ ότι καλά έκαναν και τα έδωσαν;
Λόγο ότι τους επηρεάζουν 2 - 3 αρχηγοί του forum.
Άλλοι το κάνουν και για να το παίξουν και ψαγμένοι.
Δεν ξέρω πραγματικά παντός τα αρνητικά σχόλια και την κακία του κάθε ενός την μεταφράζουμε σε κριτική και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Φίλε μου δεν πειράζει, ο καθενας που διαβάζει βγάζει τα συμπεράσματα του δεν είναι όλοι βλακες ευτυχώς.
Ποια επίθεση στο πρώτο 3μηνο;;; τις πρώτες 2 μέρες της επεμβάσεις μου τη πεφταν όλοι!!! Ακόμα είχα πληγές στο κεφάλι και μου λέγαν τόσοι ότι έκανα μαλακια με το γιατρό, ότι δε θαχω κανένα αποτέλεσμα ότι η δοτρια θαναι σα ναρκοπεδιο, ένα κάρο βλακειες. Τελοσπαντων.
 

theoxaris

Member
Φίλε μου δεν πειράζει, ο καθενας που διαβάζει βγάζει τα συμπεράσματα του δεν είναι όλοι βλακες ευτυχώς.
Ποια επίθεση στο πρώτο 3μηνο;;; τις πρώτες 2 μέρες της επεμβάσεις μου τη πεφταν όλοι!!! Ακόμα είχα πληγές στο κεφάλι και μου λέγαν τόσοι ότι έκανα μαλακια με το γιατρό, ότι δε θαχω κανένα αποτέλεσμα ότι η δοτρια θαναι σα ναρκοπεδιο, ένα κάρο βλακειες. Τελοσπαντων.
Σκέψου ότι και εγώ ίδια φάση με εσένα ήμουν και πήγα να ανεβάσω παρουσίαση και μόλις άρχισα να διαβάζω το νήμα σου, λέω κάτσε καλά περίμενε ένα 6 μηνο και μετά βλέπουμε. Μερικοί είναι τρομοκράτες εδώ μέσα άσε που σου τσακίζουν την ψυχολογία.
Βέβαια είναι πολλά τα λεφτά άρα και πολλά συμφέροντα και όποιος κατάλαβε.
 

koumparos

Well-Known Member
Την τρομοκρατία που την είδες??Όταν λες ότι τα λεφτά είναι πολλά τι εννοείς?Για εξήγησε το λιγο...
 

theoxaris

Member
Κριτικές είναι όχι τρομοκρατία για μερικούς εδώ μέσα.
Τώρα τι να σου εξηγήσω τα προφανείς;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα ειναι εξαιρετικό και ο φίλος έμεινε αρκετά ικανοποιημένος και αυτο ειναι το ζητούμενο .
Επίσης κάποια παιδια που συνομιλώ βλέποντας το αποτέλεσμα του @Ibarumah στράφηκαν προς τη κλινική και έκαναν τη μεταμοσχευση εκει .
Αυτο ειναι bonus και αξια κερδισμένο ,αφού το feedback που εχει ο γιατρός ειναι αρκετά καλο .
Όσον αφορά τη κλινική
Μετα απο το consultation που είχα με το γιατρό η αίσθηση που μου έδωσε ηταν οτι ειναι σοβαρός και υπεύθυνος σε αυτο που προτείνει .
Το μονο αρνητικό ειναι οτι στις πιο μεγάλες απαιτήσεις ( πανω απο 1600-1700g ) παει σε διπλή συνέδρια και το κόστος πηγαίνει απο 4-4.500 € .
Δηλαδή αν η αραιωση σου απαιτεί 2000+ αποκλείεται να σε καλύψει σε μια μερα . Δε το λες και πολυ value for money σε σχεση με άλλες Ελληνικές κλινικές όμως .Ακριβοτερα και απο τη Κύπρο ακούγεται αν συνυπολογίσεις αεροπορικά και διαμονή που ειναι πληρωμένα !
Δε χρεώνει τριχοθυλακια αλλα συνέδρια
Μια μερα 2500€ , δυο μερες 4000-4500€ με όσα τριχοθυλακια βγουν ! (Αυτη ειναι η τιμη που πρότεινε σε μένα )
Φαντάζομαι οτι σε πολυ μεγάλα Norwood 4+ θα χρειαστούν δυο μεταμοσχεύσεις για να λυθεί το προβλημα με οτι αυτο συνεπάγεται στο τελικό κόστος .
 

tasos33

Well-Known Member
Εμένα αυτό που με έχει ενοχλήσει στο νήμα σου είναι ότι έχεις φάει τρελή επίθεση και πολλά άσχημα σχόλια.
Εχουν υπάρξει σχόλια ακόμα και στην δύσκολη περίοδο του πρώτου 3μηνου.
Τελικά εμφανίσεις ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα και ψάχνουν να βρουν ψεγάδι.
Ο προβληματισμούς μου ειναι γιατί γίνεται αυτό;
Λόγο συμφέρον, λόγο κόμπλεξ για να αποδείξουν αυτοί που έδωσαν 10000+ ΕΥΡΏ ότι καλά έκαναν και τα έδωσαν;
Λόγο ότι τους επηρεάζουν 2 - 3 αρχηγοί του forum.
Άλλοι το κάνουν και για να το παίξουν και ψαγμένοι.
Δεν ξέρω πραγματικά παντός τα αρνητικά σχόλια και την κακία του κάθε ενός την μεταφράζουμε σε κριτική και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.
Θεοχάρη φιλτατε για ποια επίθεση μιλάς? Για ποια αρνητικά σχόλια? Είμαστε σε καραφλοφορουμ το έχεις πάρει χαμπάρι? Συζήτηση κάνουμε και κριτική.
Επειδή εγώ ξεκίνησα την κουβέντα και άλλοι ακολούθησαν , ουδείς δε μίλησε για κακό αποτέλεσμα , ότι δεν είναι ικανοποιητικό κτλ κτλ κτλ κτλ, οπότε ότι γράφεις αφορά μια φανταστική συζήτηση που δεν έχει γίνει.

Προσωπικά έγραψα αν είχε πάει σε οποιαδήποτε κλινική στην Ελλάδα ,ακόμα κ στον βεκρη , θα είχε ξεμπερδεψει με την πρώτη, γιατί συζητάμε ,μάλλον συζητάει να κάνει και δεύτερη .Ούτε είπαμε να πάει σε Τουρκία ούτε σε Ισπανία ούτε πουθενά.

Και σε ρωτώ Θεοχάρη, να μου πεις την άποψη σου , πως βλέπεις την περίπτωση να μπει ο φίλος η οποιοσδήποτε φίλος, μετά από ένα χρόνο για δεύτερη μμ στις ίδιες περιοχές όταν με 600-800 graft από την πρώτη θα είχε ξεμπερδεψει.
Και δεύτερον πως κρίνεις την τακτική του γιατρού ο οποίος λέει ότι βάζει λιγότερα για να είναι safe αλλά μετά μπαίνει ανάμεσα σε ήδη μμ μαλλιά ?
 

Ibarumah

Active Member
Επίσης έχω ναΑναφέρω ότι μπορεί κάποιοι να έχουμε τελειώσει πανεπιστήμιο εδώ αλλά ακόμα κ εμείς, είμαστε πολύ λίγοι για να κρίνουμε τον τρόπο επέμβασης ενός γιατρου.
Οκ ωραιο το ίντερνετ αλλά δεν τελειώνουμε την ιατρική έχοντας διαβάσει ένα φόρουμ. Ας χαλαρώσουμε λιγάκι.
ΝΟΜΊΖΟΥΜΕ ότι ξέρουμε τα πάντα και κριτικάρουμε τη μεθόδευση ενός γιατρου αλλά στη πραγματικότητα δεν τα ξέρουμε. Σίγουρα δεν ξέρουμε πολλά από αυτά που ξέρει ο ίδιος διαβάζοντας μέρα νύχτα 5 και 6 χρόνια.
Μην είμαστε τόσο ξερολες δεν ειναι καλό.

Αν σας άκουγα απτην αρχη που λέτε να μη μπαίνει ο γιατρός σε σημείο που έχει πολλά μαλλιά ακόμα καράφλα θα βλέπα στη μέση του κεφαλιού μου όταν σκύβω να πλύνω τα δόντια και κοιταζομαι στον καθρέφτη. Ευτυχώς δε σασ άκουσα και πλέον βλέπω μαλλιά.
 

tasos33

Well-Known Member
Επίσης έχω ναΑναφέρω ότι μπορεί κάποιοι να έχουμε τελειώσει πανεπιστήμιο εδώ αλλά ακόμα κ εμείς, είμαστε πολύ λίγοι για να κρίνουμε τον τρόπο επέμβασης ενός γιατρου.
Οκ ωραιο το ίντερνετ αλλά δεν τελειώνουμε την ιατρική έχοντας διαβάσει ένα φόρουμ. Ας χαλαρώσουμε λιγάκι.
ΝΟΜΊΖΟΥΜΕ ότι ξέρουμε τα πάντα και κριτικάρουμε τη μεθόδευση ενός γιατρου αλλά στη πραγματικότητα δεν τα ξέρουμε. Σίγουρα δεν ξέρουμε πολλά από αυτά που ξέρει ο ίδιος διαβάζοντας μέρα νύχτα 5 και 6 χρόνια.
Μην είμαστε τόσο ξερολες δεν ειναι καλό.

Αν σας άκουγα απτην αρχη που λέτε να μη μπαίνει ο γιατρός σε σημείο που έχει πολλά μαλλιά ακόμα καράφλα θα βλέπα στη μέση του κεφαλιού μου όταν σκύβω να πλύνω τα δόντια και κοιταζομαι στον καθρέφτη. Ευτυχώς δε σασ άκουσα και πλέον βλέπω μαλλιά.
Εξυπακούεται πως δεν είμαστε γιατροί διαβάζοντας ένα φόρουμ, βέβαια η μμ είναι κυρίως αισθητική επέμβαση παρά ουσιαστική επέμβαση πχ καρδιάς.

Σαφως οσο περισσότερα χρόνια ασχολείσαι αποκτάς γνώσεις αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να αντικαταστήσουμε τον γιατρό.

Στο διαταυτα ,έθεσα ένα ερώτημα βασιζόμενος σε κάποια γεγονότα,χωρίς ειρωνίες χωρίς ύβρεις χωρίς προτροπή να πας σε κάποιον άλλο γιατρό άρα δε μπορώ να καταλάβω γιατί εμφανίζεις επιθετικότητα,μάλιστα πιο πάνω μας χαρακτηρίσεις και βλάκες.

Δεν είπε κανείς ότι έχεις ένα κακό αποτέλεσμα,σίγουρα υπάρχει διαφορά και μάλιστα μεγάλη γιαυτο είσαι κ ευχαριστημένος. Την εκδοχή της δεύτερης μμ όμως εσύ την έριξες στο τραπέζι. Γιατί θες να κάνεις δευτερη μμ? Προφανώς να το κάνεις καλύτερο και καλά κάνεις , ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Αλλά καλά τα ψέματα θα μπορούμε με λίγα μμ να εχεις ξεμπερδεψει από την πρώτη, θες πάλι να ταλαιπωρηθεις? Στην Ελλάδα με την ίδια περίπου τιμή πχ σε βεκρη ακόμα και σε Αναστασάκη θα το πετυχαίνεις.

Η συντηρητική προσέγγιση του ακολούθησε ο γιατρός ,όπως σου είπε, δεν ήταν συντηρικη όταν μπήκε στα μμ μαλλιά αλλά ήταν συντηρικη όταν είχε καθαρό έδαφος στο crown? Δηλαδή μπροστά δε φοβήθηκε να μπει αλλά πίσω φοβήθηκε να βάλει περισσότερα?. Αφού πέτυχε μπροστά μπορεί να το πετύχει και πίσω στην επόμενη μμ, τα ήδη μμ μαλλιά είναι υγιει οπότε το σοκ Λος απιθανο.
Απλά εσύ θα ταλαιπωρηθεις και θα ξαναπληρωσεις. Ο γιατρός θα κάνει απλά την δουλειά για μία μέρα ακόμα, δεν θα ξυρίσει το κεφάλι του, δεν θα το γεμίσει με 1000 οπές, δε θα περιμένει την νέα φυτρωση με ανυπομονησία κάθε βράδυ.
 

Ibarumah

Active Member
Δεν είπα εσένα ή κάποιον άλλο βλακα. Είπα ότι όσοι διαβάζουν καταλαβαίνουν μιας κ δεν εξναι όλοι βλακες. Με αυτό δεν εννοώ ότι εσύ /εσείς είστε βλακες.
Άλλοι γιατροί που αναφέρεις, τους οποίους είχα επισκεφτεί αρνήθηκαν να μου βάλουν μαλλιά στο κέντρο του κεφαλιού που είχε απλά μια αραιωσουλα, οπότε σίγουρα δε θα είχα ξεμπερδέψει ακόμα κ σ αυτούς να είχα παει
 

tol

Well-Known Member
Συγγνωμη, φιλοι μου, επειδη προσωπικα ζητησα απο τον φιλο Ibarumah να ποσταρει φωτογραφιες (του πριν και του μετα) με ακριβως τις ιδιες συνθηκες, αλλά με εχει αγνοησει...ηθελα να ρωτησω το εξης:

Οσοι γραφετε για φοβερο αποτελεσμα, ποιες φωτογραφιες βλεπετε και συγκρινετε; Αυτες που εχει ανεβασει ακριβως μετα τη μεταμοσχευση;

Οσοι εχουμε κανει ακουρευτη συνεδρια (αναφερομαι στη ληπτρια) και ειχαμε ηδη αρκετα μαλλια, ξερουμε οτι μετα τη μεταμοσχευση τα ηδη υπαρχοντα μαλλια φαινονται τρεις φορες χειροτερα. Ειναι λαδωμενα, ειναι βρεγμενα, ειναι πατημενα, χιλιοταλαιπωρημενα.

Αρα, δεν αποτελει μετρο συγκρισης μια φωτογραφια αμεσως μετα τη μεταμοσχευση.

Προτρεπω λοιπον ολους να δουν την ΤΡΙΤΗ κατα σειρα φωτογραφια στην ΠΡΩΤΗ σελιδα του παροντος νηματος. Ειναι φωτογραφια υπο κανονικες συνθηκες, με στεγνα μαλλια, πριν τη μεταμοσχευση. Συγκρινετε τωρα αυτη με την τωρινη.

Προσωπικη ταπεινη αποψη...εγω βλεπω οτι, πριν τη μεταμοσχευση, ο φιλος Ibarumah ειχε ηδη αρκετο μαλλι...ειδικα στο κεντρο της Α ζωνης...μικρη αραιωση στους κροταφους. Εκει που υπηρχε πραγματικο προβλημα ηταν στο crown.

Προσωπικα λοιπον παρατηρω οτι μπροστα απλά καλυτερευσε η ηδη ΚΑΛΗ εικονα που υπηρχε...τιποτα περισσοτερο...ουτε κατεβηκε η hairline, ουτε απεκτησε μαλλι εφηβου.

Αντιθετα, εκει που υπηρχε το πραγματικο προβλημα (στο crown) ο γιατρος προτιμησε να επεμβει περιορισμενα, με απωτερο σκοπο τη διατηρηση της πελατειας (ηδη ο φιλος Ibarumah σκεφτεται δευτερη μμ). Και φυσικα το αποτελεσμα στο crown ειναι μετριο.

Συμπερασματικα, ο γιατρος λειτουργησε με "πελατειακη" στρατηγικη. Θα μπορουσε να ειχε επεμβει σχεδον εξ ολοκληρου στο crown και πολυ λιγοτερο μπροστα, οπου το προβλημα ηταν μικρο.

ΥΓ Περιμενω την τοποθετηση σου, φιλε Ibarumah (με επιχειρηματα). Προσωπικα σταματω το διαλογο εδω...όποια παρατηρηση ειχα να κανω, την εκανα. Σου ευχομαι για αλλη μια φορα καλη συνεχεια και επιτυχια στη δευτερη μεταμοσχευση που προτιθεσαι να κάνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Φίλε μου επειδή το πόσα μαλλιά είχα κ έχω το ξερω εγω καλύτερα από οποιονδήποτε άλλο σε προτρέπω στη πρώτη σελίδα που Αναφέρεσαι να δεις την 6η κατά σειρά φώτο για να καταλάβεις ότι στους κροτάφους ΔΕΝ ΕΊΧΑ ΤΙΠΟΤΑ. Και όχι μια αραιωσουλα όπως νομίζεις. Στις φώτο που σκύβω στη οποία αναφέρεσαι τα πίσω μαλλιά καλύπτουν τους κροτάφους ο δε φαίνεται ότι στη πραγματικότητα δεν είχα Τίποτα.

Και επίσης κάνεις κ άλλο λάθος ή hairline φυσικά και κατέβηκε. Όχι στο κέντρο κέντρο γιατί εκεί είναι όπως ήταν πάντα, αλλά από το κέντρο και προς τους κροτάφους ανέβηκε και στις δύο πλευρές κανονικότατα.

Δεύτερον, αν μου τα έβαζε όλα ο γιατρός με. Τη μία ήθελε 4000-4.500.
Σε δύο δόσεις πήρε 2000 και κάτι και είπε ότι αν ήθελα να επαναλάβω θα έπερνε τα μισά. Οπότε πήγαμε στις 3.000.
Σε ποια περίπτωση πιστεύεις είμαι πιο κερδισμένος;
Σου φτάνουν αυτά τα επιχειρήματα η θες κ. Αλλά;
 

theoxaris

Member
Θεοχάρη φιλτατε για ποια επίθεση μιλάς? Για ποια αρνητικά σχόλια? Είμαστε σε καραφλοφορουμ το έχεις πάρει χαμπάρι? Συζήτηση κάνουμε και κριτική.
Επειδή εγώ ξεκίνησα την κουβέντα και άλλοι ακολούθησαν , ουδείς δε μίλησε για κακό αποτέλεσμα , ότι δεν είναι ικανοποιητικό κτλ κτλ κτλ κτλ, οπότε ότι γράφεις αφορά μια φανταστική συζήτηση που δεν έχει γίνει.

Προσωπικά έγραψα αν είχε πάει σε οποιαδήποτε κλινική στην Ελλάδα ,ακόμα κ στον βεκρη , θα είχε ξεμπερδεψει με την πρώτη, γιατί συζητάμε ,μάλλον συζητάει να κάνει και δεύτερη .Ούτε είπαμε να πάει σε Τουρκία ούτε σε Ισπανία ούτε πουθενά.

Και σε ρωτώ Θεοχάρη, να μου πεις την άποψη σου , πως βλέπεις την περίπτωση να μπει ο φίλος η οποιοσδήποτε φίλος, μετά από ένα χρόνο για δεύτερη μμ στις ίδιες περιοχές όταν με 600-800 graft από την πρώτη θα είχε ξεμπερδεψει.
Και δεύτερον πως κρίνεις την τακτική του γιατρού ο οποίος λέει ότι βάζει λιγότερα για να είναι safe αλλά μετά μπαίνει ανάμεσα σε ήδη μμ μαλλιά ?
Φίλε Τάσο και εγώ την ίδια μέθοδό ακολούθησα και περιμένω αποτέλεσμα.
Έχω το πλεονέκτημα ότι με την 1 συνέδρια την επόμενη μέρα ήμουν ανθρώπος και με μικρο οίδημα.
Μετά από 2 ημέρες δούλευα κανονικά χωρίς ενοχλήση ούτε από την δοτριας ούτε από την ληπτρια.
Έχω επισεις την άνεση να δω την δουλειά του και να δω που θέλω μετά να του πω επέμβει.
Και το κυριότερο είχα πολύ καλή διαχείριση της δοτριας και μπορώ να κάνω και άλλες επεμβάσεις σε όποιον ιατρό θέλω με τα grafts που θα θέλω.
Μπορεί να κατεβάσω και άλλο την heirlaline.
Βασικά φιλε Τάσο ότι θέλω κάνω μπορεί να μείνω και έτσι.
Παντός αυτή η ανάρρωση δεν υπάρχει σκέψου εγώ σε κάποια φάση έφαγα φρίκη και σταμάτησα την επέμβαση για να πάρω ανάσες για 15 λεπτά.
Δεν είχα και μεγάλη διάθεση να την κάνω αλλά αφού την έκανα είμαι τελικά πόλυ χαρούμενος για αυτήν την απόφαση μου.
Δεν το συζητάγα εγώ για 2 ήμερο.
Άσε που μου είπαν ότι έπρεπε να πάω να μείνω σε ξενοδοχείο στο εξωτερικό για 1 βδομάδα και να έκανα μεγάλη συνέδρια.
Επέλεξα την Αθήνα και πάω και κάνω οπότε θέλω την 2 επέμβαση όταν θα είμαι ψηχολογικα έτοιμος και αφού θα ξέρω καλύτερα τι θέλω.
 

Ibarumah

Active Member
Πολύ σωστή παρατήρηση
Αν έκανα μεγάλη συνεδρία κ. Δε πήγαιναν καλά τα. Πράγματα θα χα χαραμισει τη περισσότερη δοτρια!!!!
Πάρα πολύ σημαντικό που ξέχασα να αναφέρω.
 

koumparos

Well-Known Member
Κριτικές είναι όχι τρομοκρατία για μερικούς εδώ μέσα.
Τώρα τι να σου εξηγήσω τα προφανείς;
Κριτικές είναι όχι τρομοκρατία για μερικούς εδώ μέσα.
Τώρα τι να σου εξηγήσω τα προφανείς;
Ναι να εξηγήσεις αλλιώς απλά είσαι ένας συκοφάντης και πετάς λάσπη στον ανεμιστηρα.

@ Τάσο άδικα κουράζεσαι...τα ίδια γίνονταν και στα νήματα του βεκρη.
 

theoxaris

Member
Ναι να εξηγήσεις αλλιώς απλά είσαι ένας συκοφάντης και πετάς λάσπη στον ανεμιστηρα.

@ Τάσο άδικα κουράζεσαι...τα ίδια γίνονταν και στα νήματα του βεκρη.
Ευχαριστώ
Ναι να εξηγήσεις αλλιώς απλά είσαι ένας συκοφάντης και πετάς λάσπη στον ανεμιστηρα.

@ Τάσο άδικα κουράζεσαι...τα ίδια γίνονταν και στα νήματα του βεκρη.
Κουμπάρε δεν σου έδωσα κανέναν Χαρακτηρισμό οπός έκανες εσύ με εμένα{συκοφάντης}
Πιστεύω ξέρεις και εσύ ότι μερικοί εδώ μέσα είναι βαλτοι από κλινικές η προωθούν κλινικές και ιατρους για δικούς τους λόγους.
Σε όλα τα ιατρικά φόρουμ αυτό γίνεται απλά θέλει ευφυΐα για να τους αναγνωρίσεις.
Αλλά μάλλον πίστευεις ότι πετάω λάσπη στον ανεμιστήρα άποψη σου και είναι σεβαστή.
 

koumparos

Well-Known Member
Με τις σποντες που πέταξες δεν μου άφησες κανένα περιθώριο.Εχεις αποδείξεις??Σε πλησίασε κάποιος??Αν δεν έχεις ανακάλεσε.Ο μόνος επίσημος συνεργάτης κλινικής είναι ο Τζον Τζον παλιό και αξιοσέβαστο μέλος με προσφορά στο φόρουμ και διακριτική πλέον παρουσία στο φόρουμ.
 

theoxaris

Member
Ο Τζον Τζον μια χαρά είναι τίμιο μέλος και παίζει με ανοιχτά χαρτιά, απλά τι θες να ανακάλεσω σου είπα είναι άποψη μου.
Άμα δεν σου αρέσει μην την συμμερίζεσαι.
Απόδειξη είναι ότι έχω δει πολύ καλά αποτελέσματα σε ελληνικές κλινικές και έχω δει τρελό θάψιμο από μερικά μέλη.
Ήμουν και κάποια στιγμή έτοιμος να πάρω το αεροπλάνο με αυτα που διάβαζα και παλυ καλά που το έψαξα και έκανα την επιλογή μου και δεν έτρεχα τουρκιες και ισπανιες.
Αλλά στο ξαναλέω απόψεις ειναι άρα είναι σεβαστές.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Georgie, εσυ συζητησες με το γιατρο και σου ειπε πως αν σε αναλαβει για δυο συνεδριες θα πληρωσεις 4000 με 4500 ευρω!
ο ιδιος δε συζητησα απλως με το γιατρο, αλλα εκλεισα-''κανονισα''-συμφωνησα με το γιατρο να κανουμε δυο συνεδριες στα 3500 ευρω!
δηλαδη 500 με 1000 ευρω λιγοτερα απο οσα θα πληρωνες εσυ σε περιπτωση που εκανες δυο συνεδριες στην lp clinic!
κοστος επισκεψης μηδενικο (ενω σε αλλες κλινικες χρεωνουν την επισκεψη 100 ευρω!)...με κρατησε μια ωρα ο γιατρος μεσα (ηταν και η μητερα μου εκει) και μου εξηγησε πολλα σχετικα με τις μεταμοσχευσεις! ηξερα βεβαια καποια πραγματα κι ο ιδιος αλλα οχι και τα παντα διοτι δεν ειμαι γιατρος αλλα απλα ενας παθων(καραφλας) με ηδη μια μεταμοσχευση στο ενεργητικο μου

τελικα δεν πληρωσα 3500 αλλα 3000 ευρω για μια και μοναδικη συνεδρια διοτι ο γιατρος, μου ειπε δε γινοταν τελικα να συνεχιστει η επεμβαση την επομενη ημερα (δηλαδη στις 14/11/2019)
οποτε Georgie, αν χρειαστω δευτερη συνεδρια ποσο λες να την χρεωσει ο γιατρος? αν την χρεωσει 1000 με 1500 ευρω!
φτανουμε συνολικα στο ποσο που σου ειπε οτι θα σε χρεωνε σε περιπτωση που αποφασιζες να υποβληθεις σε μεταμοσχευση στην κλινικη του!

η απορια μου ειναι παρομοια με καποιων χρηστων εδω μεσα: γιατι δεν εκανα κατευθειαν δυο συνεδριες και πρεπει να περιμενω 6 μηνες ας πουμε (απο την ημερα της μιας μονο συνεδριας) για να ξαναμπω στο χειρουργειο?

ο γιατρος, μου ανεφερε και τη μεθοδο τατουαζ στην περιοχη της δοτριας..αλλα του ειπα οτι δε θελω να καλυφθει η δοτρια κι ας μη βρισκεται σε τελεια κατασταση!!
 

crossfire

Well-Known Member
Πιστεύω ξέρεις και εσύ ότι μερικοί εδώ μέσα είναι βαλτοι από κλινικές η προωθούν κλινικές και ιατρους για δικούς τους λόγους.

Κριτικές είναι όχι τρομοκρατία για μερικούς εδώ μέσα.
Τώρα τι να σου εξηγήσω τα προφανείς;

Δεν ισχύουν αυτά εννοείται. Απλά εσυ έχεις χαμηλές προσδοκίες για το κεφάλι σου
 
Μπλουζα