Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

aeratos28

Just aeratos
Ibarumah ,καλά έχεις πάει μια χαρά είσαι..τώρα όσο για αυτά που λες κάπου έχεις μπερδευτεί.με 1800 δεν γέμισες όπως λες το 1/3 του κεφαλιού σου..ο λόγος που έχεις συνολικά στο κεφάλι σου δεν είναι 3 ,ουσιαστικά cherry picking στα πολυτριχα έκανε ο γιατρός ώστε να δώσει με λίγα grafts καλό οπτικά αποτέλεσμα μιας και τα περισσότερα grafts μπήκαν πίσω.ησουν και από τα πρώτα πρώτα περιστατικά του στο φόρουμ εδώ και δεν ήθελε να παίξει unsafe..αν ξανακάνεις επέμβαση θα δεις μεγάλη διαφορά στο λόγο της επόμενης εκτός αν σου αποψιλωσει τα πολυτριχα οπότε θα συζητάμε για την άσχημη εικόνα της δοτριας σου μετά.σου λένε πως συνεχίζεται η τριχόπτωση μια ζωή τα παιδιά ,δεν το λένε για κακό.πολλα έχουμε δει .
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
ειχα πει οτι ο γιατρος \ειπε οτι ξεμπερδεψα για το CROWN. για το CROWN. για το CROWN,οπου εχει ΜΟΝΟ μεταμοσχευμενα μαλλια.
ελπιζω να εγινα κατανοητος τωρα
Φιλε Ibarumah, εξακολουθεις να μη θελεις να δεχθεις τις φιλικες και καλοπροαιρετες συμβουλες που σου δινουμε.

Προσπαθουμε να σου εξηγησουμε οτι εισαι μονο 36 χρονων και δεν μπορεις να ξερεις με βεβαιοτητα που θα φθασει η αλωπεκια σου και εσυ επιμενεις οτι (επειδη σου το ειπε ο μεγαλογιατρος, ψαρας πελατων, οπως πολλοι αλλοι) θα ξεμπερδεψεις για παντα στο crown χωρις καμια θεραπεια.

Το μονο, τελευταιο, που θα σου επισημανω ειναι το εξης...δες τη 2η φωτογραφια που ανεβασες στην πρωτη σελιδα του παροντος νηματος. Η συγκεκριμενη φωτογραφια απεικονιζει την κατασταση του crown πριν την μεταμοσχευση σου. Η κενη περιοχη (με το ματι) περιπου ειναι 40 cm2.

Αληθεια εισαι τοσο αισιοδοξος (για να μη πω αφελης) οτι η μελλοντικη εξελιξη του crown θα ειναι αυτη;

Ωραια, ο κ. Παπανικολαου γεμιζει αυτη την αδεια περιοχη...τι θα γινει ομως μετα απο 5-10 χρονια; Το γνωριζεις εσυ ή ο μεγαλογιατρος που σου υποσχεται οτι θα ξεμπερδεψεις για παντα; Και αν η συγκεκριμενη περιοχη ανοιξει και γινει 80 cm2 (κατι μαλλον πιθανο, αφου δεν ακολουθεις καμια θεραπεια), τοτε πως ο μεγαλογιατρος σε διαβεβαιωνει οτι ξεμπερδεψες για παντα με το crown;

Εισαι ακομη 36 χρονων...εχω φιλους που στην ηλικια σου το crown τους ηταν σχεδον γεματο και στην ηλικια των 50-55 ανοιξε τουλαχιστον 50 cm2.

Χωρις θεραπεια δεν μπορει να εισαι βεβαιος για τιποτα....το μονο σχετικα βεβαιο ειναι οτι η τριχοπτωση θα συνεχιστει ακαθεκτη. Δεν ξεμπερδευεις για παντα, οπως σου υποσχονται οι ειδημονες.

Αυτη ειναι η αληθεια...αν θελεις την καταλαβαινεις, την συνειδητοποιεις, αλλιως θα νομιζεις οτι σε συμβουλευουμε κακοπροαιρετα και θα εχεις υπερβολικες προσδοκιες που ισως δεν εκπληρωθουν ποτε. Σου ευχομαι καλη συνεχεια, φιλε μου.
 

Ibarumah

Active Member
Έλα ρε παιδιά μην αρχίζουμε πάλι τα ίδια. Και στην αρχή του thread πάλι όλοι μου λέγατε καλοπροεραιτα ότι ο γιατρός χρησιμοποίησε χοντρό εργαλείο και η δοτρια μου θαναι χάλια, ότι μου τα έβαλε αραιά στη hairline και θα φαίνομαι εντελώς χαλια
Οκ καλοπροεραιτα μεν, αλλά πέσατε έξω σε όλα δε. Όσοι τα λέγανε δηλαδή που ήταν αρκετοί.

Τελοσπαντων για να τελειώνουμε να φιλοσόφουμε οκ μπορεί να συνεχιστεί η τριχόπτωση μέχρι τα 100 μου, όπως μπορεί κ να σκοτωθω με τη μηχανή μου ανά πάσα στιγμή.
Ωραία όλα αυτά. Τι προτείνετε δηλαδή να κάνω σύμφωνα με την δική σας λογική; να μη κανω τώρα δεύτερη μμ; να κάνω με κάποια άλλη στρατηγική δική σας;
Ακούω προτάσεις.

Το αν ο γιατρός θεωρεί κάτι δικαίωμα του να το κάνει όπως το κάνει ο καθένας σας. Κ εμένα δικαίωμα μου να εμπιστεύομαι περισσότερο έναν γιατρό πάρα ένα τύπο σενα φόρουμ με ψευδώνυμo karaflas21 ξέρω γω. Δικαίωμα μου είναι κ μένα κ μου φαΐνεται κ ψιλό λογικό
 

Ibarumah

Active Member
Αληθεια εισαι τοσο αισιοδοξος (για να μη πω αφελης) οτι η μελλοντικη εξελιξη του crown θα ειναι αυτη;

Είμαι κάτι παραπάνω από φιλόδοξος κ αφελής. Ο πατέρας μου από τα 40 του ως τώρα Που είναι 65 έχει ακριβώς αυτήν την αραίωση που έχω εγώ τώρα (πριν τη μμ) ακριβώς όμως χωρίς καμία διαφορά πλην αρκετές άσπρες τρίχες που γέμισε. Οπότε ας μην είμαστε τόσο σίγουροι για όλα γιατι έχω ένα ζωντανό παράδειγμα στην οικογένεια μου που αποκμδικνυει το ακριβώς αντίθετο από αυτό που λέτε. Δε λέω ότι αυτό που λέτε είναι παράλογο απλά λέω ότι μην είστε τόσο απόλυτοι γιστι μπορεί να κα ετε κ λάθος όπως όλα τα καλοπροεραιτα σχόλια που μου κάνατε στην αρχή του thread "γισ το καλό μου" τα οποία τελικά ήταν ΌΛΑ αναληθή. Μα όλα όμως.
Αυτά από μένα έκλεισε το νήμα μου.
Οσοι μας διαβάζουν κρίνουν μόνοι τους και ο καθένας κάνει ότι θέλει στο κεφάλι του.
Να είστε όλοι καλά καλή χρονια
 

theoxaris

Member
Μην το ψάχνεις το θέμα εδώ μπορεί να ακούσεις οτιδήποτε πχ ότι καλύτερα να έμενες καραφλος πάρα να έκανες την επέμβαση σε ιατρό που δεν σου έχουν υποδείξει.
Απλά μερικοί είναι με τον καλό λόγο στο στόμα και άλλοι ψάχνουν να βρουν βελόνα στα άχυρα και άλλοι βοηθούν πραγματικά και με ωραία άρθρα που έχουν ρίξει κόπο για να παρουσιάσουν.
 

aeratos28

Just aeratos
Επειδή βλέπω ότι λέτε ότι προλαβαίνετε μερικοί και έχετε και υφακι κιόλας ,νομίζετε πως τα ξέρετε όλα όπως εδώ ο ibarumah με τη συνοδεία του theoxaris..λοιπόν ibarumah ,πριν κλείσεις το νήμα σου όπως λες ,μπες μια στο νήμα του cvial,δες τις φώτο του,όχι το αποτέλεσμα του,την ευκρίνεια των φωτό του,την ανάλυση που έχουν,δες και βγάλε και εσύ αντίστοιχες με τα μαλλιά χτενισμένα προς τα πίσω ελαφρώς βρεγμένα,σε φως ημέρας αν έχει και ήλιο ακόμα καλύτερα.βγαλε από το πλάι ,πανοραμικές και τα ξαναλέμε πάλι.το τι λέμε με το τι καταλαβαίνεις εσύ ότι λέμε απέχουν.
 

theoxaris

Member
Επειδή βλέπω ότι λέτε ότι προλαβαίνετε μερικοί και έχετε και υφακι κιόλας ,νομίζετε πως τα ξέρετε όλα όπως εδώ ο ibarumah με τη συνοδεία του theoxaris..λοιπόν ibarumah ,πριν κλείσεις το νήμα σου όπως λες ,μπες μια στο νήμα του cvial,δες τις φώτο του,όχι το αποτέλεσμα του,την ευκρίνεια των φωτό του,την ανάλυση που έχουν,δες και βγάλε και εσύ αντίστοιχες με τα μαλλιά χτενισμένα προς τα πίσω ελαφρώς βρεγμένα,σε φως ημέρας αν έχει και ήλιο ακόμα καλύτερα.βγαλε από το πλάι ,πανοραμικές και τα ξαναλέμε πάλι.το τι λέμε με το τι καταλαβαίνεις εσύ ότι λέμε απέχουν.
φίλε είσαι στην κατηγορία ψαχνό ψιλό στα άχυρα, φυσικά και έχει πολύ καλό αποτέλεσμα ο cival πηγε Ισπανία σε έναν από τους καλύτερους ιατρούς στον κόσμο και έδωσε 3πλασια λεφτά από τον ibarumah που στην τελική πήρε πολύ καλό αποτέλεσμα ο ibarumah που έμεινε Ελλάδα, θα τους βάλεις σε σύγκριση ποιο το νόημα και οι 2 ευχαριστημένοι ειναι.το θέμα που πρέπει να αναρωτηθείς αερατε είναι το εξής:
Πόση διαφορά έχουν τα αποτελέσματα στην ψηχολογια του καθένα και πόσο τους ανέβασε την αυτοπεποίθηση ;
Εχουν όλοι λεφτά για τον Ισπανό;
Μπορούν όλοι να παρατήσουν την δουλειά τους και να τρέχουν με το αεροπλάνο σε κάθε ξένη χώρα.
Εχουν εμπιστοσύνη σε έναν ιατρό που είναι στο εξωτερικό για οδηγείες σε μια επιπλοκη όταν πια θα έχει γυρίσει Ελλάδα;
Τελικά η επέμβαση είναι τόσο δύσκολη που πρέπει να πας σε άλλη χωρα για να την κάνεις και στην Ελλάδα είναι όλοι με μέτρια αποτελέσματα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

piros75

Well-Known Member
Έχει κάνει καλή δουλειά στον σχεδιασμό. Ο στρόβυλος πίσω που αναδημιουργήθηκε δείχνει ότι το κατέχει το άθλημα. Με άλλη μία θα είσαι σούπερ.
 

spi

Well-Known Member
Βρε παιδιά δεν μπορουμε όλοι να πάμε στο εξωτερικό και δεν μπορούμε όλοι να διαθέσουμε 8000 ευρώ για τα μαλλιά μας. Ναι σίγουρα στο εξωτερικο θα δεις πολύ καλύτερο αποτέλεσμα αλλά και στην Ελλάδα έχουμε δει κάποια καλά αποτελέσματα τηρουμένων των αναλογιών. Το να την λέτε ομως κάποιοι σε κάποιους άλλους που είχαν ένα αρκετά καλο αποτέλεσμα και απλά υπήρχαν κάποιες λεπτομέρειες που σίγουρα θα πετύχαιναν στο εξωτερικό ε πως να το κάνουμε δεν είναι και το πρεπον ούτε το.ορθο. λες κάποιοι να μην ξέρουν ότι αν έδιναν αλλα 5000 θα είχαν σούπερ αποτελεσμα;
 

aeratos28

Just aeratos
Μου αρέσει που έγραψα κιόλας κοίτα τις φώτο,όχι το αποτέλεσμα του cvial..το έγραψα για να μην πείτε αυτά που είπατε αλλά παρόλα αυτά δεν το καταλάβατε.ειπα να κοιτάξει τις φωτό,τι ανάλυση έχουν και υπό τι συνθήκες βγηκαν αυτες οι φωτό και να βγάλει παρόμοιες.πανοραμικες κτλ.τι σχέση έχει αυτό που ξαναλέω τώρα με την συγκριση αποτελέσματος που λέτε εσείς?διαβάστε καλά πρώτα πριν απαντήσετε.
 

spi

Well-Known Member
Μου αρέσει που έγραψα κιόλας κοίτα τις φώτο,όχι το αποτέλεσμα του cvial..το έγραψα για να μην πείτε αυτά που είπατε αλλά παρόλα αυτά δεν το καταλάβατε.ειπα να κοιτάξει τις φωτό,τι ανάλυση έχουν και υπό τι συνθήκες βγηκαν αυτες οι φωτό και να βγάλει παρόμοιες.πανοραμικες κτλ.τι σχέση έχει αυτό που ξαναλέω τώρα με την συγκριση αποτελέσματος που λέτε εσείς?διαβάστε καλά πρώτα πριν απαντήσετε.
Προφανώς και εγώ δεν αναφέρθηκα σε εσένα αερατε. Εγώ μίλησα γενικά
Αυτό που λες για τις φωτογραφίες είναι πολύ σωστό για την κρίση αυτών που διαβάζουν το φόρουμ και θέλουν να πάρουν αποφαση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

theoxaris

Member
Επειδή βλέπω ότι λέτε ότι προλαβαίνετε μερικοί και έχετε και υφακι κιόλας ,νομίζετε πως τα ξέρετε όλα όπως εδώ ο ibarumah με τη συνοδεία του theoxaris..λοιπόν ibarumah ,πριν κλείσεις το νήμα σου όπως λες ,μπες μια στο νήμα του cvial,δες τις φώτο του,όχι το αποτέλεσμα του,την ευκρίνεια των φωτό του,την ανάλυση που έχουν,δες και βγάλε και εσύ αντίστοιχες με τα μαλλιά χτενισμένα προς τα πίσω ελαφρώς βρεγμένα,σε φως ημέρας αν έχει και ήλιο ακόμα καλύτερα.βγαλε από το πλάι ,πανοραμικές και τα ξαναλέμε πάλι.το τι λέμε με το τι καταλαβαίνεις εσύ ότι λέμε απέχουν.
Μπορούσες να το πεις καλύτερα όταν αρχήζεις την πρόταση σου ότι έχουμε υφακι και ότι τα ξέρουμε όλα επειδή λέμε την άποψη μας αρχήζεις λάθος.
Εσύ έχεις έχεις τρελό υφακι και δεν έχεις τρόπους σε μία συζήτηση και σε έχω παρακολουθήσει και σε άλλες συζητήσεις πάλι θέμα είχες προκαλέσει.
Τρλοσπα δεν έχω θέμα με κάνεναν εδώ μέσα απόψεις εκφράζουμε και ενημερώνομαστε για αυτό που μας ενδιαφέρει.
Απλά λίγη ευγενείας στον συνομιλητή δεν βλάπτει και με τον καρδινάλιο είχαμε διαφωνίες αλλά ο άνθρωπος μίλαγε πολύ ωραία και με επιχειρήματα.
 

aeratos28

Just aeratos
Και εσύ καλό είναι να είσαι λιγάκι πιο προσεκτικος σε αυτά που λες γιατί σε έχω δει και εγώ πως γράφεις και έχεις ένα περίεργο στυλακι γενικά ..κατακρίνεις όλους όσους μιλάνε και λένε πράγματα τα οποία δεν αντιλαμβάνεσαι καν.το φόρουμ έχει άτομα τα οποία έχουν γνώσεις και βλέπουν πράγματα που δεν βλέπεις εσύ και κρίνουν πολύ διαφορετικά μια εικόνα.η μεταμόσχευση δεν είναι πάω κάθομαι και μου βγάζουν grafts αβερτα και βάζουν ότι ναι και όπου να ναι.χρειαζεται πλάνο για τέλειο αποτέλεσμα και κατάλληλο γιατρό.μην τα ισοπεδώνεται όλα.
 

theoxaris

Member
Και εσύ καλό είναι να είσαι λιγάκι πιο προσεκτικος σε αυτά που λες γιατί σε έχω δει και εγώ πως γράφεις και έχεις ένα περίεργο στυλακι γενικά ..κατακρίνεις όλους όσους μιλάνε και λένε πράγματα τα οποία δεν αντιλαμβάνεσαι καν.το φόρουμ έχει άτομα τα οποία έχουν γνώσεις και βλέπουν πράγματα που δεν βλέπεις εσύ και κρίνουν πολύ διαφορετικά μια εικόνα.η μεταμόσχευση δεν είναι πάω κάθομαι και μου βγάζουν grafts αβερτα και βάζουν ότι ναι και όπου να ναι.χρειαζεται πλάνο για τέλειο αποτέλεσμα και κατάλληλο γιατρό.μην τα ισοπεδώνεται όλα.
Ευχαριστώ για την άποψή σου απλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου μάθε να μιλάς ευγενικά σε έναν διάλογο και σε 10 χρονάκια μπορεί να ξαναμιλήσουμε. απλά να ξέρεις δεν κατακρίνω κανέναν την άποψη μου εκφράζω.
Παρόλα αυτά ναι δεν τα ξέρω όλα για αυτό είμαι στο forum για να μαθαίνω, μάλλον εσύ τα αντιλαμβάνεσε όλα ελπίζω να αντιλιφθηκες ότι πια δεν με ενδιαφέρει η απάντηση σου και η άποψη σου δεν πρόκειται να ξανά ασχοληθώ με αγενείς τύπους που προσβάλουν σαν εσένα παντού. Τα ίδια κάνεις μάλλον και στην προσωπική σου ζωή .
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν σε ενδιαφέρει ,αλλά με ευχαριστείς και το αναφέρεις σε όλο το σεντόνι σου..επειδή εγώ πραγματικά δεν ενδιαφέρομαι για την άποψη σου δεν έχω καμία διάθεση όχι σε 10 χρονακια,αλλά ούτε σε 10 λεπτά να ξαναμιλήσω μαζί σου .η αγένεια είναι όλη δική σου,στη χαρίζω αλλά εσύ την κέρδισες αξια μόνος σου με την αναφορά στην προσωπική μου ζωή..όταν μάθεις να μιλάς και να λες πράγματα που κολλάνε τότε κοιταξου στον καθρέφτη και πες τα κατάφερα να μιλήσω σωστά επιτέλους.εκτος τόπου και χρόνου είσαι ,μιλάς σε ένα καραφλοφορουμ για προσωπική ζωή του άλλου?τραγικός.και μην απαντησεις γιατί πάλι κάτι άκυρο θα πεις και έχω βαρεθεί ήδη..ο καθένας το δρόμο του και τελείωσε.
 

theoxaris

Member
Τυπε έχεις τσακωθεί με όλο το forum όλο ειρωνεία είσαι και μανούρα και φυσικά είσαι αγενής σε έναν διάλογο.
Αλλά είμαι απόλυτα σύμφωνος ο καθένας τον δρόμο του.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
δεν υπαρχει λογος να τσακωνομαστε αναμεταξυ μας
theoxari διαφωνεις με τον αερατο? πρεπει να βγαλει ο ibarumah, φωτογραφιες στις συνθηκες που τις εβγαλε ο cvial ωστε να υπαρχει συγκριση η δεν πρεπει φιλε μου?
ωστε να συγκρινονται τα αποτελεσματα βαση της ιδιας μεθοδου/λογικης!
επισης δε νομιζω οτι εχει στοχο ο αερατος να προσβληθει κανεις απο τον εαυτο του...ειναι φορουμ αναλυσης δεδομενων και πραγματων σχετικα με την αλωπεκια, τους τροπους αντιμετωπισης της χωρις επεμβαση χειρουργικη αλλα και τις μεταμοσχευσεις
τωρα το να αποκαλει ο ενας τον αλλον ετσι ή αλλιως, δεν οδηγει πουθενα και κουραζουμε τους αναγνωστες!
παροτι δεν εχω (ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ) αποτελεσμα σαν του Ibarumah τολμησα και εκανα σε ενα θρησκευτικο καναλι βιντεο με το προσωπο μου (σχετιζεται με την παρουσια των γυναικων στην Εκκλησια)...και δεν εχω καλυψει το κεφαλι μου!!!
ο ιδιος χαιρομαι που ο ibarumah ελυσε το προβλημα του στον κυριο Λευτερη και με μια ακομα συμπληρωματικη θα το λυσει σχεδον οριστικα!
απο την αλλη απογοητευομαι διοτι πιστευω οτι σε εμενα δεν εγινε λεπτομερεστατη δουλεια οπως στου ibarumah...προσοχη!!! δεν εγραψα οτι δεν εργαστηκε ο γιατρος ή οτι δεν εβαλε τα δυνατα του!!! μη με παρεξηγησεις!
 

aeratos28

Just aeratos
Έχω τσακωθεί με πολλούς τύπους σαν και εσένα..και θα συνεχίσω να το κάνω επειδή είσαστε πολλοί τέτοιοι τύποι..με άλλους που είναι σωστοί δεν έχω καμία διαφωνία ,απλά συζητάμε και βρίσκουμε άκρη.καλη συνέχεια να εχεις
 

theoxaris

Member
δεν υπαρχει λογος να τσακωνομαστε αναμεταξυ μας
theoxari διαφωνεις με τον αερατο? πρεπει να βγαλει ο ibarumah, φωτογραφιες στις συνθηκες που τις εβγαλε ο cvial ωστε να υπαρχει συγκριση η δεν πρεπει φιλε μου?
ωστε να συγκρινονται τα αποτελεσματα βαση της ιδιας μεθοδου/λογικης!
επισης δε νομιζω οτι εχει στοχο ο αερατος να προσβληθει κανεις απο τον εαυτο του...ειναι φορουμ αναλυσης δεδομενων και πραγματων σχετικα με την αλωπεκια, τους τροπους αντιμετωπισης της χωρις επεμβαση χειρουργικη αλλα και τις μεταμοσχευσεις
τωρα το να αποκαλει ο ενας τον αλλον ετσι ή αλλιως, δεν οδηγει πουθενα και κουραζουμε τους αναγνωστες!
παροτι δεν εχω (ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ) αποτελεσμα σαν του Ibarumah τολμησα και εκανα σε ενα θρησκευτικο καναλι βιντεο με το προσωπο μου (σχετιζεται με την παρουσια των γυναικων στην Εκκλησια)...και δεν εχω καλυψει το κεφαλι μου!!!
ο ιδιος χαιρομαι που ο ibarumah ελυσε το προβλημα του στον κυριο Λευτερη και με μια ακομα συμπληρωματικη θα το λυσει σχεδον οριστικα!
απο την αλλη απογοητευομαι διοτι πιστευω οτι σε εμενα δεν εγινε λεπτομερεστατη δουλεια οπως στου ibarumah...προσοχη!!! δεν εγραψα οτι δεν εργαστηκε ο γιατρος ή οτι δεν εβαλε τα δυνατα του!!! μη με παρεξηγησεις!
Δεν έχω όρεξη να έρχομαι σε μανούρα με κανέναν. Αλλά άμα βλέπω ειρωνεία σε συνομιλητή τότε απαντάω ανάλογος.
Όσο για της φοτο δεν διαφωνώ καθολου δίκιο έχει ο αερατος.
 
Μπλουζα