Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

koumparos

Well-Known Member
Πάντως έχει εξαιρετικές κριτικές στο google η κλινική.Μακαρι να δούμε εξαιρετικά αποτελέσματα στο μέλον διότι πιστεύω θα αποτελέσει τη Χρυσή τομή καλύπτοντας τις γνωστές αδυναμίες που έχουν οι 2 υπόλοιπες ελληνικές κλινικές που γνωρίζουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Αδερφέ με εμένα ήταν ειλικρινεστατος πάντως. Δεν μου είχε πει περισσότερα αποσα τελικά είδα, αντιθέτως μου είχε υποσχεθεί λιγότερα.
 

Ibarumah

Active Member
Σχεδιάζω πριν το καλοκαίρι να κανω επανάληψη και θα κάνω το ίδιο με τη προηγούμενη. 1000 μοσχεύματα στο crown Kai 800 στη hairline αν βγουν τα ίδια με τη προηγούμενη φορά (1800).
 

geobald

Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα φίλε Ibarumah. Αφού σου εμπνέει εμπιστοσύνη, προχώρα και σε μια επαναληπτική στο crown, εφόσον στο επιτρέπει η δότρια και λογικά ξεμπερδεύεις. Να το χαρείς το νέο σου μαλλάκι.
 

Ibarumah

Active Member
Ναι ναι από τι λέει ο γιατρός ή δοτρια δίνει σίγουρα άλλες 2 τέτοιες. Και ιιισως άλλη μια 3η μικρή. Πάντως άλλες δύο καλές σίγουρα.
 

koumparos

Well-Known Member
Στην hairline γιατί να βάλεις βρε φίλε ξανά?Ριχτα ολλα στο αδηφάγο Κράουν και με λίγο τύχη θα μιλάμε για τοπ συνολικό αποτέλεσμα.Κρατα μοσχεύματα για το μέλον.Η αα είναι απροβλεπτη
 

Ibarumah

Active Member
Η hairline μου κ κυρίως οι κρόταφοι ειναι καπως αραιοι.θελουν λίγο πύκνωση οπωσδήποτε.
Δε ξέρω είμαι σε διλειμα. Είτε θα τα ρίξω όλα πίσω είτε θα αφήσω και λίγα μπροστά για πύκνωση.
Ίσως να ήταν λάθος να κάνω την κορυφή υπερβολικά πυκνή και μετά να άφησα λίγα απόθεματα για hairline καθως κ για το κέντρο του κεφαλιού ((που έχει μικρή αραίωση) μιας και η βάση της εικόνας μας είναι το μπροστά και όχι η κορυφή.

Δε ξέρω το σκέφτομαι ακομα.

Το Βασικό είναι όμως ότι έχω καμία 3.600- 4.000 μοσχεύματα ακόμα διαθέσιμα απτή δοτρια οπότε αν με 1.800 κατάφερα ότι κατάφερα, με όλα αυτά που έχω ακόμα, ότι στρατηγική κ να ακολουθήσω το κεφάλι πιστεύω θα γεμίσει.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
γνωμη μου ειναι να καλυψεις ολικα το ''προβλημα''...βαλε τη μεγαλυτερη ποσοτητα στο crown και αφησε καποια διτριχα-τριτριχα για μπροστα...βεβαια εσυ αποφασιζεις μαζι με το γιατρο το πως θα σχεδιαστει η νεα επεμβαση...!
 

koumparos

Well-Known Member
Ρίξε 1000 στο Κράουν και τέλος.Και κρατάς και 3.000 σε περίπτωση μεγάλης μελλοντικής αραίωσης.Η μεταμόσχευση είναι illusion,η καλύτερη συμβιβαστική λύση στην αραίωση.Θαυματα να επιστρέψουμε σε προ αα επίπεδα δεν γίνονται.
 

Ibarumah

Active Member
Κοίτα εφόσον θα κάνω τη διαδικασία θα τη κανω περνοντας τα μέγιστα, δηλαδή γύρω στα 1800 όπως την άλλη φορά, μοσχεύματα.
Μγ κάνουμε μισές δουλειές.. Το μόνο που σκέφτομαι είναι το πως να τα κατανειμω.
Αλλά το πιθανότερο είναι αυτό που είπα. 1000 πίσω και 800 μπροστά.
 

koumparos

Well-Known Member
Και θα μπεις εκεί μέσα να βάλεις 800μοσχευματα?Σε τόσο μαλι?Και σε ελληνική κλινική??Ο θεός να βάλει το χέρι του,και το πόδι του μαζί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Στην προηγούμενη πουekana βάλαμε μοσχεύματα και στο κέντρο του κεφαλιού που είχα φουλ μαλλί αλλά πολύ μικρή αραίωση. Μπήκαμε μέσα και εξαφανίστηκε η αραίωση.
Οποτε από πλευράς μου κανένα άγχος εφόσον πάω στην ίδια κλινική.
 

Ibarumah

Active Member
Γιστι και τότε όλοι λέγαν ότι δε μπαίνουμε ποτέ σε σημείο που έχει μαλλί και ο γιατρός μου είπε ότι το κάνει χωρίς πρόβλημα, ρίσκαρα και εμπιστεύτηκα τον γιατρό και τελικά έγινε τέλειο.
Οποτε θα τον εμπιστευτώ ξανά.
 

Ibarumah

Active Member
Όσο για τον Θεό, ο Θεός μου έριξε το μαλλί και ο γιατρός μου το έδωσε, οπότε διαλέγω τον γιατρό στη συγκεκριμένη φάση.
 

koumparos

Well-Known Member
Καλή τυχη σου εύχομαι εάν το επιχειρήσεις και πίστεψέ με θα την χρειαστείς.Περνα μια βόλτα από τις παρουσιάσεις μμ και διάβασε το νήμα του Σαλονικιού σε κλινική αρκετές σκάλες ποιο έμπειρη από την κλινική που έκανες και τέλος κάνε μια έρευνα στο νετ για περιπτώσεις σοκ λος.Good luck σε ότι και εάν αποφασίσεις!!!!
 

Ibarumah

Active Member
Μα το έκανα ήδη σου λέω με άριστα αποτελέσματα. Γιστι να διαβάσω άλλες περιπτώσεις όταν έχω εμπειρία ο ίδιος;
 

vlafo

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό ειδικά η φυσικότητα της χερλάιν.Αυτό όμως έχει να κάνει σε μεγάλο βαθμό με το λόγο εξαγωγής που είναι εξωπραγματικός.Άρα μπροστά είναι σαν να έχει βάλει 1100g(αντί 800g και πίσω 1500g αντί 1000g) αν υποθέσουμε ενα φυσιολογικό λόγο 2.
Δεν είναι και λίγα ειδικά πίσω στο crown.Άρα με μια υψηλή φύτρωση είναι φυσιολογικό και το αντίστοιχο αποτέλεσμα.
Τα υπόλοιπα όσον αφορά το πλάνο κατ εμέ δεν ήταν σωστά και θα έπρεπε να σε πάει εκεί που είναι το oρθό και όχι εκεί που του λέει ο κάθε πελάτης.Γενικά είναι επιτυχημένο το αποτέλεσμα.
Στο crown με την τωρινή σου κατάσταση ibarumach,μπορεί να επέμβει χωρίς κίνδυνο shock loss;
 

Ibarumah

Active Member
Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό ειδικά η φυσικότητα της χερλάιν.Αυτό όμως έχει να κάνει σε μεγάλο βαθμό με το λόγο εξαγωγής που είναι εξωπραγματικός.Άρα μπροστά είναι σαν να έχει βάλει 1100g(αντί 800g και πίσω 1500g αντί 1000g) αν υποθέσουμε ενα φυσιολογικό λόγο 2.
Δεν είναι και λίγα ειδικά πίσω στο crown.Άρα με μια υψηλή φύτρωση είναι φυσιολογικό και το αντίστοιχο αποτέλεσμα.
Τα υπόλοιπα όσον αφορά το πλάνο κατ εμέ δεν ήταν σωστά και θα έπρεπε να σε πάει εκεί που είναι το oρθό και όχι εκεί που του λέει ο κάθε πελάτης.Γενικά είναι επιτυχημένο το αποτέλεσμα.
Στο crown με την τωρινή σου κατάσταση ibarumach,μπορεί να επέμβει χωρίς κίνδυνο shock loss;

Φίλε μου ναι. Και τη προηγούμενη φορά επενεβει στο κεντρο του κεφαλιού μου που είχα πολλά περισσότερα μαλλιά απτό crown τώρα και δεν ειχα κανένα θέμα με shock loss.
 

afanas#not

Active Member
Και θα μπεις εκεί μέσα να βάλεις 800μοσχευματα?Σε τόσο μαλι?Και σε ελληνική κλινική??Ο θεός να βάλει το χέρι του,και το πόδι του μαζί.

εφοσον θα μπει σε περιοχή με ήδη μεταμοσχευμένα μαλλιά, υπάρχει ακόμα ο κίνδυνος μόνιμου shock loss;
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε μου ναι. Και τη προηγούμενη φορά επενεβει στο κεντρο του κεφαλιού μου που είχα πολλά περισσότερα μαλλιά απτό crown τώρα και δεν ειχα κανένα θέμα με shock loss.
Πρόσεξε όμως γιατί σε αυτό που αναφέρεσαι στο κέντρο του κεφαλιού σου είναι τελείως διαφορετικό από αυτό που σου λέω.
Εκεί ήταν κενό και σχετικά εύκολο να επέμβει με λίγη προσοχή.Το crown είναι μια τελείως ξεχωριστή περίπτωση και δύσκολη και τώρα πλέον έχεις μαλλιά οπότε ο κίνδυνος shock loss τεράστιος.
Μπές να δείς ένα παιδί που έκανε στον Γεωργίου(MHRC) που είναι "top class doctor" και δες τι αποτέλεσμα πήρε.Zero.Δεν ξέρουμε ακόμα γιατί.
 
Μπλουζα