Ibarumah, fue, 1787g, 15-16/10/2018, μμ στην κλινικη lp (λευτερης παπανικολαου)

makis25

Well-Known Member
εγω ειμαι υπερ του prp εδω και καιρο το εχω ξαναγραψει . Εγω θα σου προτεινα , κανε μια συμφωνια με το γιατρο σε καλη τιμη , να κανεις συστηματικα καθε χρονο 3-4 prp
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
κανω συστηματικα δυο χρονια prp, στην αρχη θα δεις ενα boost αλλα σε βαθος χρονου απο μονο του δεν θα σου κρατησει/βγαλει μαλλι. Για μενα το κανεις συνοδευτικα με αλλα πραγματα.
 

koumparos

Well-Known Member
Αν το prp μας κρατούσε το μαλι για πάντα θα είχαμε σωθεί.Ακομα και 2000ε το χρονο να μας κόστιζε θα τα δίναμε και θα ησυχαζαμε για πάντα.Ισως βοηθάει στις μμ να επιβιώσουν περισσότερα μοσχεύματα λόγο της καλύτερης αιμάτωσης που ίσως προσφέρει.
 

makis25

Well-Known Member
υπαρχουν πολλα διαφορετικα πρωτοκολλα prp , δεν ειναι ολα τα prp ιδια , δεν παραγουν τις ιδιες συγκεντρωσεις απο αιμοπεταλια , δεν παραγουν τις ιδιες συγκεντρωσεις απο αυξητικους παραγοντες , ακομα μελετουμε τι συκεντρωσεις ειναι καταλληλες , πολλα πρπ εχουν στο κλασμα τους και μεγαλο κλασμα απο λευκα αιμοσφαιρια και δεν ξερουμε το ρολο που παιζουν αυτα , αλλα ο πιο σημαντικος λογος που δεν φρεναρει η φαλακρα με το πρπ ειναι ο ιδιος λογος που δεν σταματα για παντα η τριχοπτωση με τη μινοξ. Ειναι επειδη χρειαζεται παντα με καποιο τροπο να φρεναρεις τα ανδρογονα . Φιναστεριδη , ντουταστεριδη κτλ . Το πρπ δουλευει δεν εχω πια αμφιβολια . Το ποσο καλα δουλευει , για ποσο καιρο δουλευει ειναι ολα προς συζητηση .
 

dim d

Well-Known Member
υπαρχουν πολλα διαφορετικα πρωτοκολλα prp , δεν ειναι ολα τα prp ιδια , δεν παραγουν τις ιδιες συγκεντρωσεις απο αιμοπεταλια , δεν παραγουν τις ιδιες συγκεντρωσεις απο αυξητικους παραγοντες , ακομα μελετουμε τι συκεντρωσεις ειναι καταλληλες , πολλα πρπ εχουν στο κλασμα τους και μεγαλο κλασμα απο λευκα αιμοσφαιρια και δεν ξερουμε το ρολο που παιζουν αυτα , αλλα ο πιο σημαντικος λογος που δεν φρεναρει η φαλακρα με το πρπ ειναι ο ιδιος λογος που δεν σταματα για παντα η τριχοπτωση με τη μινοξ. Ειναι επειδη χρειαζεται παντα με καποιο τροπο να φρεναρεις τα ανδρογονα . Φιναστεριδη , ντουταστεριδη κτλ . Το πρπ δουλευει δεν εχω πια αμφιβολια . Το ποσο καλα δουλευει , για ποσο καιρο δουλευει ειναι ολα προς συζητηση .
Σε ολα τα πραγματα υπαρχει το value for money. Το prp οσο δεν υπαρχουν ακριβη πρωτοκολλα οπως με φινα/μινοξ κλπ δεν εχει την ιδια βαρυτητα σαν θεραπεια. Δεν γινεται να χαλας 50ρικα και βαλε συνεχεια για κατι που ειναι στο ισως και στο λεω ενω το κανω...
 

Ibarumah

Active Member
Σε ολα τα πραγματα υπαρχει το value for money. Το prp οσο δεν υπαρχουν ακριβη πρωτοκολλα οπως με φινα/μινοξ κλπ δεν εχει την ιδια βαρυτητα σαν θεραπεια. Δεν γινεται να χαλας 50ρικα και βαλε συνεχεια για κατι που ειναι στο ισως και στο λεω ενω το κανω...

Εγώ πάντως ξαναλεω,ότι ενώ έβλεπα.μια χούφτα τρίχες στο μπάνιο τώρα βλέπω.με.το ζόρι 2 τρίχες οπότε αυτό δεν το λέω "ίσως" είμαι απολύτως ότι έχει αποτέλεσμα.
Και εκτός από οικονομικο, επειδή έχω γιατρούς στην οικογένεια,πίστεψε με long term η φιναστεριδες κ τα σχετικά θα είναι βλαβερά σε πολλά στον οργανισμό σου σε αντίθεση με το prp.
Εκτός αν φτάσαμε σε σημείο να λέμε δε μας πειράζει πχ να φθείρονται τα νεφρά μας αρκεί να έχουμε 7 τρίχες παραπάνω στο κεφάλι οπότε πάω πάσο.
 

dim d

Well-Known Member
Φιλε μου σιγουρα εχει αποτελεσμα και καθε φορα που θα το κανεις θα βλεπεις ενα μπουσταρισμα, αφου σου λεω οτι και γ κανω και το βλεπω...απλα μακροπροθρεσμα θελει και συνδυασμο και με αλλες θεραπειες...
 

Ibarumah

Active Member
Καλησπέρα φίλε μου.
Μπαίνω στον 11ο μήνα...
Δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά απτή τελευταία φωτό αλλά ακόμα και τώρα αυτή τη στιγμή που μιλάμε πιάνω τριχακια πίσω σαν γενιά τριων ημερών άρα έχουμε ακόμα εξέλιξη.
Περιμένω κάνα διμηνο ακόμα να μεγαλώσουν κ αυτά και τοτενθανστειλω τις τελευταίες φωτός. Σίγουρα δεν έχω το τελικό αποτέλεσμα ακόμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Μιας και χαζολογαω ας ανεβάσω καμία φωτό.θυμιζω ότι στην κορυφή υπάρχει ακόμα φύτρωση σε εξέλιξη

IMG_20190919_223946.jpg
IMG_20190919_224040.jpg
IMG_20190919_223748.jpg
IMG_20190919_224444.jpg
IMG_20190919_224522.jpg
 

Ibarumah

Active Member
Μιας κ κλείσαμε 14 μήνες ας κλείσω εδώ το νήμα.
Γενικά είμαι ΠΆΡΑ πολύ ευχαριστημένος. Εγινα όπως ήμουν πριν δέκα χρόνια περιπου. Άλλη μια επαναληψουλα θέλει και αγγίζω την τελειότητα πιστεύω. Ο γιατρός συνιστάται με κλειστά μάτια. Και ένα πολύ σημαντικό θέμα ειναι το ποσό φυσικά τα έκανε όλα τα δείχνουν ειδικά τη hairline
Μερικές φώτο για το κλείσιμο.

IMG_20191229_221415.jpg
IMG_20191229_221505.jpg
IMG_20191229_221359.jpg
IMG_20191229_221951.jpg
 

theoxaris

Member
Και εγώ έκανε μμ αλλά δεν ανεβάζω τιπ μέχρι να περάσουν 6 μήνες μπράβο στο κουράγιο σου φίλε. Σε πέρασαν από 1000 γενεές για 3 μέρα μμ που ήσουνα και δεν το έχουν κάνει μόνο σε σένα οι ειδήμονες σε όλους το κάνουν εκτός και άμα έχεις πάει Ισπανια Τουρκία η Κύπρο σε συγκεκριμένους ιατρους.
Άμα εξαιρέσεις τα σχόλια που κάνουν το forum βοηθάει πάρα πολλή στην ενημέρωση.
Παντός συγχαρητήριά πήρες ένα πόλυ καλό αποτέλεσμα με λίγα λεφτά σε ελληνική κλινική. Καλή χρονιά να έχεις.
 

kardinalios

Well-Known Member
Πολύ όμορφο αποτέλεσμα . Ένα touch up στη hairline και να κλείσεις το crown αργότερα και το έκλεισες το θέμα μαλλιά . Να είσαι υγιής και να τα χαίρεσαι .
 
  • Like
Reactions: spi

Xristoforaz

Well-Known Member
εχεις εξαιρετικο αποτελεσμα...μακαρι να ειχα/εχω αναλογο διοτι εκανα στον ιδιο γιατρο...βεβαια καθε ανθρωπος ειναι ξεχωριστος..απλα λεω!
 

koumparos

Well-Known Member
Να πας να φτιάξεις και το Κράουν να τελειώνεις.Το αποτέλεσμα στη hairline είναι πολύ καλό.Ο συγκεκριμένος γιατρός έχει καλό όνομα και νομίζω θα έχει επιτυχίες στο μέλλον.
 

kardinalios

Well-Known Member
Όντως αν εξελιχθεί λίγο στο θέμα πλάνου και λέει την αλήθεια στον κόσμο πιστεύω θα κάνει μεγάλες ζημιές και στην Κύπρο και στους Τούρκους και στους άλλους Έλληνες . Είναι καλό να βλέπουμε τέτοιες προσπαθειες στην Ελλάδα και να υπάρχει εξέλιξη.
 
Μπλουζα