HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Agahnim

Member
και μαλιστα πολυ νωρις...δεν εχει μια βδομαδα που αρχισα την σπιρο...
καπου στο φορουμ ειχα δει καπιος ειχε πει νομιζω πως ξεβουλωνει αλλα ηταν ποστ και ειναι δυσκολο να το βρω γι αυτο εκανα αυτο το τοπικ να υπαρχει γιατι πολλοι θα εχουν αυτο το προβλημα. λοιπον τι κανω? το ψεκαστιρη μου ειναι ενα παλιο regaine
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

Αυτο ειναι σύνηθες σε ολους γινετε και δεν υπαρχει τροπος να το ξεβουλώσεις γιατι η σπιρο δεν μπορει να περασει μεσα απο το ψεκαστηρι
Εγω το πεταξα και κανω την δουλεια μου με το dropper απο το ριγκειν
 

Agahnim

Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

to dropper τι ακριβως ειναι?? και με αυτο πως θα ξερω οτι βαζω 2ml ακριβως??
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

Ειναι το εξάρτημα που εχει μεσα το ριγκειν και εχει μεζουρα επανω
 

Agahnim

Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

το regaine εχει 3 εξαρτηματα... το ψεκαστιρη, το μεγαλο ψεκαστιρη και ενα τριτο που ειναι σαν κουμπι που λογικα ειναι για να αλιφεις τα κενα σημεια στο κεφαλι σου. κανενα απ αυτα δεν εχει μεζουρα.μολις μου πεις πιο απ τα 3 εννοεις, μην ξεχασεις να μου πεις και πως θα βαζω 2ml ακριβως ;D
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

Αυτο που εχει τρεις τρυπούλες απο πανω
Το 1mg ειναι μεχρι την μαυρη γραμμη
 

Agahnim

Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

ρε συ πως δουλευει αυτο το πραγμα?? δεν βγαζει τιποτα οσο κ αν το πιεζο :p τι βασανο γαμωτο μια χαρα ημουν με τους ψεκασμους
 

Dimitris173475

New Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

Πήγαινε σε κανά φαρμακείο ρε συ και πες να σου δώσουν ένα. Dropper πες για ενστάλλαξη στο κεφάλι που να έχει αρίθμηση. Δεν νομίζω να είναι πολύ ακριβά.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

Cursed είπε:
ρε συ πως δουλευει αυτο το πραγμα?? δεν βγαζει τιποτα οσο κ αν το πιεζο :p τι βασανο γαμωτο μια χαρα ημουν με τους ψεκασμους

Θα πιέσεις το μπουκαλι να γεμισει λοσιον μετα θα το γυρισεις ανάποδα το μπουκάλι και θα κανεις επαλείψεις στο κεφαλι
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

Cursed είπε:
και μαλιστα πολυ νωρις...δεν εχει μια βδομαδα που αρχισα την σπιρο...
καπου στο φορουμ ειχα δει καπιος ειχε πει νομιζω πως ξεβουλωνει αλλα ηταν ποστ και ειναι δυσκολο να το βρω γι αυτο εκανα αυτο το τοπικ να υπαρχει γιατι πολλοι θα εχουν αυτο το προβλημα. λοιπον τι κανω? το ψεκαστιρη μου ειναι ενα παλιο regaine

το πιο πιθανον ειναι οτι δεν διαλυσες συστα την σπειρονολακτονη

τν επομενη φορα να δειχνεις μεγαλυτερη επιμονη στην διαλυση της σπειρονολακτονης στην αλκολη
επειτα 2 σεναριο ειναι οτι δεν φιλτραρες σωστα το μειγμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

arhiatros

New Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

εγω αυτο το προβλημα το αντιμετωπιζω συνεχεια, αφου φτιαχνω την λοσιον σπιρονολακτονης με τη συνταγη του ακη, τη βαζω σε μπουκαλακι του regaine, εκει σχεδον με μαθηματικη ακριβεια μετα απο 3-4 μερες ξαφνικα φραζει το ψεκαστηρι και παπαλα... μετα περνω συριγγα μετρω μεχρι το 1 ml και βαζω στη κεφαλα μου πρωι βραδυ.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

Παναγιωτης είπε:
[quote author=Cursed link=topic=1370.msg23249#msg23249 date=1263212595]
και μαλιστα πολυ νωρις...δεν εχει μια βδομαδα που αρχισα την σπιρο...
καπου στο φορουμ ειχα δει καπιος ειχε πει νομιζω πως ξεβουλωνει αλλα ηταν ποστ και ειναι δυσκολο να το βρω γι αυτο εκανα αυτο το τοπικ να υπαρχει γιατι πολλοι θα εχουν αυτο το προβλημα. λοιπον τι κανω? το ψεκαστιρη μου ειναι ενα παλιο regaine

το πιο πιθανον ειναι οτι δεν διαλυσες συστα την σπειρονολακτονη

τν επομενη φορα να δειχνεις μεγαλυτερη επιμονη στην διαλυση της σπειρονολακτονης στην αλκολη
επειτα 2 σεναριο ειναι οτι δεν φιλτραρες σωστα το μειγμα
[/quote]

Παναγιωτη οσο και καλα να την διαλύσεις την σπιρο παλι φραζει το ψεκαστηρι
 

Agahnim

Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

@Παναγιώτης: εχεις δικιο δεν επεμενα κ πολυ στο λιοσιμο των χαπιων.... με το π εβλεπα οτι ελιωσε το ενα αρχιζα το επομενο.ομως με το φιλτραρισμα εχεις αδικο ρε...τι μπορει να παει λαθος δλδ αφου το φιλτραρισμα γινετε μονο του στο ψυγειο.εγω προσοπικα το διπλοφιλτραρα γτ εκανα μια βλακεια.

@ANAR: το καραφερα! πολυ καλητερα ετσι. ισως καλητερα και απο τους ψεκασμους :p σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω και στο regaine μη σου πω. μια ερωτηση ομως. αυτο σηγουρα δεν θα βουλωσει?

@arhiatros: ρεεε βρες αλλο τροπο.. ποσο θα την παλεψεις ακομα με την συριγγα 2 φορες την ημερα? ειναι βασανιστιριο

@DIMITRIS173475: ευχαριστω αν και ελπιζω να μην το χρειαστω.ελπιζω αυτο που μου προτεινε ο ΑΝΑΡ να μη βουλωνει... με βολεβει 100%
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

Όντος ειναι καλυτερα ετσι και εμενα με βολεύει πολυ
Εγω το εχω 4 μηνες το ιδιο και δεν εχει βουλώσει
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

το οτι δεν το διαλυσες σωστα ειναι το σιγουρο για μενα

για το φιλτραρισμα σου ειπα για 2ο σεναριο

το πρωτο λογικα ισχυει μιας και εχω παλεψει αρκετα με τετοιου ειδους διαλυμματα

επισης μπορεις να σηκωνεις λιγο τον ψεκαστηρι πιο ψιλα
ετσι θα δεις οτι δεν θα βουλωσει διοτι οι αδιαλυτες ουσιες πανε χαμηλα

τεσπα καντε οπως νομιζετε
 

alexXXX

Active Member
Απ: HELP! βούλωσε το ψεκαστίρη απ τη σπιρονολακτόνη!

ρε παιδια εγω πηρα σπιρο απο δρ λη και ειναι σαν νιβεα κρεμα την βαζω στην ακρη των δαχτυλων και την απλωνω στο κεφαλι .ειναι οκ η πρεπει να κανω κατι αλλο???
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα